[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Forum CID
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Forum CID

<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post środa, 12 lipca 2017, 17:01

Re: Forum CID

Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post środa, 12 lipca 2017, 17:16

Re: Forum CID

Simon, jak jestesmy po tej samej stronie barykady tak niestety prawda jest to co powiedzial tez Kevin - niestety prezentujesz stanowisko takie jak sedzia a nie jako gracz. Nie mowie ze to zle czy dobrze tak po prostu jest. O tym iz Twoje spojrzenie ucieklo od perspektywy graczy najlepiej swiadczy moja i maestra reakcja na Twoje haslo iz nasz matchup (Strakhov vs pDenny ghost fleet na scenariuszu close quaters (czy jak go nazwali w SR2016) ) jest fajny do nagrania. MU ktorego khador nie ma prawa wygrac chyba ze przez rzut kostka.
Moze mi sie nie podobac kladziony nacisk PP na gre theme force'ami ale to ich decyzja i jako gracz albo sie moge pogodzic albo przestac grac. Gra jest nadal najlepszym bitewniakiem na rynku pod wzgledem zasadowym, wiec wole grac.
Nacisk na tiery obecnie jest srednio przyjemny bo :
-selekcja modeli innych niz jacki i bestie jest ograniczona (podane przyklady gf czy wod) -> to zmusza do spamowania.
-nietrafione niektore obecne tierlisty (wod na pewno nie powinien byc pierwsza lista tierowa Skorne)
- darmowe punkty ktore w skrajnych przypadkach po prostu uniemozliwiaja podjecie walki (maksymalnie wyzylowany gf ma 17 darmowych punktow co oznacza conajmniej ciezkiego jacka, a czesto ciezkiego jacka + solosa) listami nie-tierowymi. Pewnie sa casterzy ktorzy moga podjac walke, ale to tak jak boksowac z jedna reka za plecami. Mozna tylko po co?

SR 2017 nie zmieni punktow powyzej.

CID pokazuje iz w przyszlosci tierlisty dostana dosc milosci by nie byc monotonne, problemem jest proces wydawniczy, ale lepiej wolniej i bardziej dopracowane niz na hurra.
Pozostaje nam zacisnac pasa i przeczekac ten okres przejsciowy.
<<

Tutajec

Avatar użytkownika

Posty: 3105

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 03:18

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 12 lipca 2017, 17:30

Re: Forum CID

Ja jadąc na mpki starałem się wziąć listy które radzą sobie z oborą i GF bo wiedziałem że jest to popularne. Generalnie w Polsce warto sidować się na konkretne rozpy bo wiadomo mniej więcej kto czym gra w topie.

Maestro pewnie nie męczył się aby zrobić kontrę na GF bo i tak na wtc nie chce z tym grać, to że taki paring graliście to imo przypadek.

To że ktoś nie weźmie kontry na jakąś rozpę to jego ryzyko jakie musi ponieść bo może nie trafi i się uda. Tak jest w każdej znanej grze w wmce mamy i tak dobrze bo mamy 2 rozpy. Mówicie o tych theme force'ach jakby to było coś strasznego ale nie bierzecie pod uwagę sceny turniejowej która składa się z 2 rozpisek oraz z sr-a
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post środa, 12 lipca 2017, 17:37

Re: Forum CID

Tutaj, nie chodzi o to ze taki mu sie zdarzyl - bo rozne sie zdarzaja. Konkretnie pije do sytuacji gdzie ze stolu nr. 7 zostalismy przeniesieni na stol 3-ci "bo fajny mu do nagrania" - chodzi mi o konkretna ocene pewnych rzeczy przez Simona. Ot, tyle.
<<

Tutajec

Avatar użytkownika

Posty: 3105

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 03:18

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 12 lipca 2017, 17:40

Re: Forum CID

a chyba ze tak :) to odbijam
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post środa, 12 lipca 2017, 18:15

Re: Forum CID

Co do WoD jako pierwszego tiera skorne był ok. Bo promuje troche inna gre i modele, jest ciekawy. Super. Problemem jest to, ze jest tylko jeden :) i trudno zrobic uniwersalna pare tylko z nim

Z tymi 17 punktami bym nie przesadzał. Tzn wiadomo, fizycznie tyle ich jest, ale o ile listy bez 2 x forsakenek czy czarodziejki bym sobie nie wyobrażał, to hellsinger nie za 0 chyba nie byłby tk popualrny, a pistol wraithy za 5 też nie grały. To przełozenie o jednym dodatkowym heaviku nie jest aż tak 1 do 1

A poza tym faktem jest, że PP chce grania na theme i granie poza nimi w zasadzie po dodaniu tego jednego unitu mercow juz prawie nigdy nie bedzie sie oplacało

Theme tez sa na razie niektore maloroznorodne, moze za circa 2 lata powydaja tyle modeli ze kazdy bedzie bogatszy
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post środa, 12 lipca 2017, 18:23

Re: Forum CID

Hellslinger po tym turnieju gralbym wszedzie. Jest wart 7 punktow jak nic a to ze jest darmowy jest obrzydliwe. I wez jacy solosi wchodza w te 17 punktow, phantom, rengrave i pistol wraith ktory tez mi robil gre dwukrotnie przeciwko pomowi na sevy2. Stationary na modelu ktore pozwala zmniejszyc liczbe rzutow po szarzy piratow o polowe przy zegarze jest bardzo wazne w tej liscie z punktu widzenia czasu. W kazdym razie 17 punktów darmowych, daje do myslenia gdy engine kosztuje 15...
Co do windsow sa one dobre ale imo nie jako pierwszy theme w armii ktora slynie z walki wrecz...
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post środa, 12 lipca 2017, 18:41

Re: Forum CID

Solosi za wiecej niz 5 pnt nie powinni byc imo darmowi, tak btw.

Co do theme zależy. Bez niego os kornowym strzelaniu chyba by nikt nie myślał wiec teoretycznie dodał on głębi frakcji. W teorii ;) w praktyce patrzymy na niego tak krytycznie, bo czas leci a zostaje sam :P
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Simon99

Avatar użytkownika

Posty: 3209

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 06:52

Lokalizacja: Zabrze

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 12 lipca 2017, 19:29

Re: Forum CID

Yaro: Może i patrzę z punktu widzenia sędziego... Z drugiej strony nie wiem czy Ty patrzysz z punktu widzenia gracza. Dostałeś łatwy MU, który prawie gwarantował top5, był realny top4 i była szansa na top3 Mistrzostw Polski... Powiedz mi czy normalnie gracz w takiej sytuacji poddaje gry, bo mu się nie chce grać? Miałem do wyboru wtedy nagrywać MU Tutajca, który na pewno lądował poza podium lub 4 grę Chomika i drugą grę Ice'a przeciwko Baldurowi2 na tym turnieju. To, że Maestro nie miał większej odpowiedzi na to nie zmienia faktu, że na nagraniu ładnie by to wyglądało. Jakbym wiedział, że taka sytuacja będzie miała miejsce (a skąd mogłem wiedzieć, że ludzie grający o topa nie będą chcieli grać) to bym od razu to zmienił.

Jeżeli już mowa o tierach - w WG theme force'ie są 2 oddziały, 1 BE, 2 działa, 2 solosów samych winterguardów. Do tego 14 niecharakternych jacków. Składanie rozpiski Maestra wygląda tak : 4 marudery, piechota z rakietami, darmowe rzeczy. Dasz ludziom wybór to i tak część z nich pójdzie po najmniejszej linii oporu :) Ja nie mówię, że to jest złe, bo to wszystko jest dla ludzi, ale z drugiej strony nie piszmy, że theme force'y są złe, bo ograniczają. A gdy porównasz theme force'y w skornie, gdzie jest wybór modeli jeszcze mniejszy to się okazuje, że jednak się z tego da stworzyć wiele rozpisek, a nie tylko jedną :)

Z darmowymi puktami jest tak, że niestety one będą i to w takiej formie jak są teraz. Ważne jest, że nadal nie jest to darmowy jack lub duży oddział tak jak niektórzy na to patrzą tylko darmowe solosy/działa/ua. Zmienia to w grze, ale powiedzmy sobie szczerze - ile razy Yaro zdarzyło Ci się tworzyć rozpiskę nie tierową w Cryxie i zaczynać od wrzucenia rengrave'a? Bo mi się wydaje, że masz podobnie jak ja z Nicią - model dobry, często warto swoich punktów, ale jeżeli nie zapchałeś piechotą rzeczami, które coś mają robić (np. kilka jacków, piechota do spamowania itp.) to nie rozważałbyś tego solosa w pierwszej kolejności. Przynajmniej ja bym tego nie robił. Jak wystawiam TF od TFG to czasami się zastanawiam czy nie chce zamiast Pyrrusa (5 punktów) za darmo wziąć Vassala lub Reclaimera(po 3 punkty każdy), a to przecież nie powinno mieć sensu, bo tracę potencjalne 2 punkty z rozpiski :)

To, że sędziuje nie zmienia faktu, że sam nad rozpami też sporo myślę i mam podobne problemy co inni. Nie zmienia to jednak faktu, że zamiast niekiedy oczywistych rozwiązań staram się wprowadzać do rozpisek mniej standardowe rozwiązania, które kosztem poprawiania tych już dobrych MU poprawiają te cięższe.
Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"

PP Judge od 14.03.2017
<<

m4estro90

Avatar użytkownika

Posty: 1632

Dołączył(a): sobota, 10 stycznia 2015, 19:23

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Khador

Post środa, 12 lipca 2017, 19:51

Re: Forum CID

Co Wy się uparliście na ten WG theam force. Kurde on nie jest broken, tylko Vlad1 robi z niego petardę. Co od samej listy to Simon ma rację bo taka opcja jest moim zdaniem najbardziej efektywna, a ja nie będę za przeproszeniem teraz się bawić w finezję jak za chwilę jest WTC i muszę być w opór ograny. Co do tych merców i gobera albo lalkę z holtem by poprawić grę z GF to powiem stanowcze nie bo to bez sensu. Wolę mieć ten paring dla tego casatera w dupę niż na siłę zmieniać działającą listę.
Obrazek
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post środa, 12 lipca 2017, 20:04

Re: Forum CID

Co do tych darmowych punktów to faktycznie jest lekki nieporządek. Legion dobija do 20 gdzie 14 byłoby wzięte tak czy siak. Pod CotD mi teraz wychodzi 16, Ravens 8. Teoretycznie można nabić 3 rzeczy po 6 punktów i jedną za 5 ale nie ma ich jak wziąć bo do CA do piechoty która się wtedy nie mieści.

Ale najbardziej mnie rozwala konsekwencja co można brać za darmo:
-Oracles, tier na bestiach. Maksymalnie 4 darmowe karty. W praktyce 3-4. Helion jest za darmo zamiast za 6p.
-Ravens of War. Punkty za piechotę więc w praktyce 2 darmowe karty, no czaasem 3. Helion jest za 6p.
Why :D
PS Tak, wiem, że jeśli weźmiemy w Ravens za całe WB pointy Blight wasps i piechoty do oporu to można nabić 5 darmowych kart ale za jaką cenę :D
Ogólnie theme forcy legionu mi się podobają i w zasadzie teraz wszystkie 3 są grywalne. Oracle trochę za bardzo samograj i kopiuj wklej ale to właśnie przez tych drogich solosów za darmo.
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post czwartek, 13 lipca 2017, 09:10

Re: Forum CID

Simon - po pierwsze: nie poddalem - uczciwie rzucilismy. Dodatkowo obaj bylismy zmeczeni - na 5 rund dostalem 3 reprezentantow Polski na tegoroczne WTC, Fluffy'ego i Encaitara, ktory moim zdaniem gdyby chcial spokojnie tez by mogl jechac na WTC. Maestro tez mial dosc - myslelismy czy chcemy to grac - nastawilismy sie ze zaczniemy i zobaczymy czy chce sie nam czy nie - Ty postanowiles ze mamy grac na nagrywanym stole - nawet nie zapytales czy chcemy tym bardziej ze stol juz byl podany w pairingach. Wtedy stwierdzilismy ze rozwiazaniem ktore naszej dwojce da najwiecej frajdy bedzie trolling - co zgodnie uczynilismy. Ani jeden ani drugi tego nie zaluje. Ja gralem o wygranie turnieju do gry z Chomikiem, potem mi sie juz nie chcialo. Nie gram o zlote gacie i nie czuej potrzeby cisnac turniejow - ja mimo wszystko wole czasem odpuscic i dobrze bawic sie gra. Spytalbys to bys wiedzial ze nie ma sensu tego nagrywac. zdecydowales sam, za mnie i Maestro.

I sorry ale gra w ktorej jedna strona pilnuje by nie zrobic bledu a druga po prostu umiera nie jest warta nagrywania. Mogles zapewnic jakis sensowny mu na kamere - wybrales moze dobrych graczy (chociaz chyba jednak smiesznych) ale nie uwzgledniles ich checi/zdania w swoich decyzjach.
A obaj z Maestro skonczylismy w top10 wiec argument ze jakis tam top byl do osiagniecia jest dla mnie smutny - tyle razy bylem wywalony gdzies daleko przez SoS, ze gdy nie jestem X-0 to miejsce mnie zwisa. To co kiedys mialem sobie do udowodnienia w tej grze juz sobie udowodnilem, a decyzja podjeta z Maestro dolozyla tylko mi frajdy do weekendu, wiec cel osiagnalem swoj - dobra zabawe.
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 13 lipca 2017, 11:31

Re: Forum CID

Szczerze mowiac mieszanie kwestii turnieju do CID nie jest idealne ale... od kiedy gracz ma prawo odmowic bycia nagrywanym ? Jest turniej, sa stoly filmowane, losowanie/sedzia wybral danych graczy do nagrania. Tyle. W sensie gospodarz ustala warunki a nie gosc ;-).

Przy czym zakladam ze gdybyscie wprost powiedzieli -ze nie zagracie tej gry, to Simon wybralby cos innego do kamerowania. Wydaje mi sie ze po ludzku komunikacja zawiodla w tym momencie miedzy Wami. Ale polecalbym przeniesc rozmowe na FB lub PW - bo niestety niepotrzebnie jest to tu dyskutowane.

PS. Simon na przyszlosc moge byc nawet nagrywany 6 rund z rzedu - do moment az sie przyzwyczaje i opanuje w 100% stref przy okazji nagrywania :D - treningu nigdy za duzo :)
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post czwartek, 13 lipca 2017, 11:37

Re: Forum CID

@Chomik (taki offtop) A co jezeli ktos nie czuje sie komfortowo bedac nagrywanym? Ja naprzyklad nie lubie tych kabli pilnowac sie ze slowami itp. Dla mnie jest to rozpraszajace i napewno ma to wplyw na moj komfort podczas grania.
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 13 lipca 2017, 11:39

Re: Forum CID

To jestes w tej samej sytuacji co ja. Ale niestety staje sie to powoli "modne", "popularne" na zachodze i coraz czesciej wieksze imprezy beda kamerowane.
Nie slyszalem by gracz mial prawo odmowic. Na WTC np. tez jest to nie do pomyslenia ;-).

Niestety jadac na turniej z podana informacja "bedzie nagrywane X stolow" to musisz sie liczyc z tym ze tak trafisz. Mnie osobiscie tez to masakrycznie stresuje, ale albo sie naucze z tym zyc, albo nie. Nie jestem w stanie "zabronic komus" nagrywania gier. Zwlaszcza ze to jest BARDZO pozytywne dla srodowiska jako calosci, zwieksza zainteresowanie, jakis "maly hype", rozkreca scene. Tak to widze ;).


W sensie niestety ale wypada sie przyzwyczaic, pomimo ze Ice jestem raczej w Twojej sytuacji - i jest to bolesny proces dla mnie :).
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Community Integrated Development

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron