[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

[Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Moderator: Arhain

<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post sobota, 28 października 2017, 16:03

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

galahar ma racje - nie ma systemu uniwersalnego, a przewijanie tur i tak jest obecnie ograniczone bo grasz max 7 rund. pomysl co bylo kiedys gdy nie bylo obowiazku minimum 15 sekund oraz nieskonczona ilosc rund ;)
<<

Encaitar

Avatar użytkownika

Posty: 2411

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 12:50

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post sobota, 28 października 2017, 17:55

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

<<

Pawel

Posty: 12

Dołączył(a): piątek, 29 września 2017, 17:38

Frakcja: Grymkin

Post sobota, 28 października 2017, 20:54

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Hmm, w Hordy gram od pierwszej edycji, więc steamroller mnie nie zniechęci do grania w ogóle, a co najwyżej do grania turniejów ;) Nie spodziewałem się również jakichś zmian zasad "od razu", a jedynie pragnąłem zwrócić uwagę na, moim zdaniem, pewną... hmm... dziwną sytuację jaka się wyklarowała podczas gry, a która według mnie nie powinna mieć miejsca jeśli gra ma być fair play. Ja nie wątpię, że ktoś może wyżyłować nawet 15 sek., ale ja chcę się bawić a nie drzeć z zasad ile wlezie bo gram w "chłopki" dla zabawy. Choć następnym razem w podobnej sytuacji po prostu "przewinę" turę, zamiast przegrać przez "grę do końca" ;)

Same zasady turniejowe są OK i rozumiem jak najbardziej ich ideę, ale jednak warto się zastanowić czy nie wymagają drobnej poprawki. Ze strony ich twórców ;) A odpowiedzi osób na forum mnie do niczego nie zniechęcają bo nie są w żaden sposób "w złej wierze" czy coś w tym stylu ;) Bezpośredniość jest OK, o ile jest sensowna/ logiczna ;) Nie wszystko co piszą autorzy sensowne/ logiczne jest ;)

W samym H/ WM jest dużo więcej bugów, które mnie mocno irytują, a biorąc pod uwagę, że to 3ed być ich nie powinno, tym bardziej, że jest niby ten cały CID i forum, oraz obecnie zmiany zasad/ kart online, i twórcy powinni na pewne sprawy reagować jakoś dynamiczniej, czy osobiście się do nich ustosunkować. Bo ja za stary jestem na takie niedomówienia/ nonsensy ;) No ale kijem rzeki się nie zawróci, więc na pewne rzeczy przymykam oczy, ale nie oznacza to, że ich nie widzę i mnie nie denerwują ;) Grając ze znajomymi mogę je sobie "poprawić' (tzn. w zasadach czasu itp. nie związanych z zasadami samej gry - traktujemy go jako wyznacznik, a nie ucięcie gry bez względu na stosunek czasu obu graczy czy VP), ale na oficjalnych spotkaniach muszę się do nich stosować, tak jak każdy, i jeśli się decyduję na udział, zgadzam się na to. Alternatywą jest nie brać udziału w oficjalnych imprezach żeby się nie denerwować; a mnie na rankingach itp. nie zależy w ogóle, tylko na pograniu "w chłopki" więc w "najgorszym" wypadku pozostanę przy grach towarzyskich ;)

Pozdrawiam
<<

Tantal

Avatar użytkownika

Posty: 582

Dołączył(a): piątek, 15 lipca 2016, 23:26

Lokalizacja: Gliwice

Frakcja: Khador

Post niedziela, 29 października 2017, 02:22

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Zarządzanie czasem to jeden z elementów tej gry. Na szczęście takie sytuacje jak twoja obecnie zdarzają się już na prawdę bardzo rzadko, że oboje macie po 1min gry i robi się zabawa w szybkie rączki. Głównie dlatego, że jak już Chomik wspomniał: gra kończy się po 7 rundzie.

Nie wiem która to była runda w twojej rozgrywce ale zakładam że 6 a już na pewno 5 jeśli gra trwała już prawie 2h. I teraz widzisz, że masz przewaga 2 pkt w CP oraz przewagę 1min na zegarku. Teraz wcale to nie musi to wyglądać tak, że ty odklikujesz z automatu 2 razy, żeby wygrać na czas. Po pierwsze dlatego, że często przeciwnik może coś podziałać. Wystarczy, że pobiegnie czymkolwiek, żeby kontesotwać twoją strefie albo jakieś z dupy ck cokolwiek w 1min jeszcze sporo można.. Więc gra w takich sytuacjach z reguły wygląda tak: dobra nie mam za dużo czasu ale przeciwnik ma jeszcze mniej więc po prostu zabezpieczam swoje pozycje minimalnym nakładem, trzymam castera bezpiecznie nawet jeśli nie wymagało to aktywacji i oddajesz turę. Ty to na pewno wiesz nie kwestionuje :) tylko nie rozumiem twojego odczucia, żeby w tym było coś nie taktownego i braku funu z gry. Po prostu sytuacja zegarowa wymusza u mnie takie zagranie.

Przeciwnik jak oceni sytuacje na stole, przewagę CP, zegar, to że kontrolujesz sytuacje to najprawdopodobniej poda ci rękę i pogratuluje wygranej bez tego całego klikania. Moim zdaniem nie ma w takim takiej grze niczego nie sportowego, niesmacznego itp. Wręcz przeciwnie niesmak pozostał bo rozegrałeś wszystkie swoje aktywacje do końca, przegrałeś na czas i ta "dziwna" sytuacja powoduje u ciebie chęć zmian zasad i całą tą dyskusję :), która w ogóle nie miała by miejsca gdybyś kliknął w tej przycisk w zegarze jak na spust w rewolwerze :D
Ostatnio edytowano niedziela, 29 października 2017, 16:46 przez Tantal, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post niedziela, 29 października 2017, 07:37

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Niemcy opowiadali jak wygrali kluczowa bitwe w polfinale, bo majac 7 sekund na zegarze jeden z nich zdazyl zrobic kluczowego freestrike'a (tylko z 2 kosci bo nie mial czasu szukac trzeciej). Wiec te 2.5 minuty to by starczylo na sporo aktywacji. Gdybys np chcial tak przeklikac chomika/heru/tutajca to on w pol minuty zdobedzie 3 cp Ciebie zcontestuje i jeszcze cos zabije ^^
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Pawel

Posty: 12

Dołączył(a): piątek, 29 września 2017, 17:38

Frakcja: Grymkin

Post niedziela, 29 października 2017, 11:31

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Hmm, no nie wiem na ile w 2 i pół minuty, bez chaosu, można fizycznie pozbierać znaczniki furii z modeli, utrzymać spele, itp. oraz aktywować kilka modeli z mierzeniem odległości, wykonaniem rzutów, itp. Najkrótsze aktywacje jakie widziałem do tej pory, nawet w pierwszej rundzie miały po około 5 minut ;) Ale mniejsza z tym. Ja lubię spokojną grę, a nie gonitwę. Oczywiście bez rozwlekania tur, ale jednak na spokojnie ;) Tak jak graliśmy my - bez zegara, a jednak wydaje mi się dość dynamicznie. Wygrałeś w ładnym stylu :) A ja małą wagę przywiązuję do scenariuszy, i gram sobie dla grania :) Stąd nie ukrywam, że przegrana/ wygrana np. po 10 minutach w drugiej rundzie na VP również byłaby/ jest dla mnie popsuciem całej zabawy z gry; to gra bitewna i dla mnie powinno chodzić o walkę, a nie skończenie gry po 10 minutach, ze wszystkimi modelami na stole, bez żadnej walki. Stąd nie lubię scenariuszy. Ale jak mówię, to tylko moje osobiste odczucia i jak zacznie mi to bardziej przeszkadzać, to zostanę przy grach towarzyskich na scenariusz: Caster Kill, gdzie walka jest istotnym elementem :)

A teraz najważniejsze. To znaczy, że bez względu na ilość pozostałego czasu gra kończy się po 7 rundzie? Nawet jeśli np. obaj gracze mają po pół godziny pozostałego czasu?
Ostatnio edytowano niedziela, 29 października 2017, 11:36 przez Pawel, łącznie edytowano 1 raz
<<

Kat

Avatar użytkownika

Posty: 7473

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:56

Lokalizacja: D-ca

Post niedziela, 29 października 2017, 11:35

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Tak. Jest teraz taki glupi zapis:)
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post niedziela, 29 października 2017, 11:41

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

To jest bardzo mądry zapis Kat

No Paweł bez scenariusza nie ma zabawy ; )
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

tadeuszcz1

Posty: 2161

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 20:38

Frakcja: Khador

Post niedziela, 29 października 2017, 13:47

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Dokładnie. Zarządzanie czasem i gra na scenariusz są ważnym elementem strategicznym tej gry.
I to na plus.
Jak Ktoś grał np. w WFB turniejowo, to wie o co chodzi.
Po prostu trzeba pograć i nabrać doświadczenia.
Dodatkowo, na turniejach, trzeba pamiętać, że przewidziane są np. cztery bitwy i nie da się ich ciągnąć "do północy"
<<

Kat

Avatar użytkownika

Posty: 7473

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:56

Lokalizacja: D-ca

Post niedziela, 29 października 2017, 14:22

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

<<

Simon99

Avatar użytkownika

Posty: 3209

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 06:52

Lokalizacja: Zabrze

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post niedziela, 29 października 2017, 15:13

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Paweł: Deathclock jaki jest taki jest ;) Mimo wszystko jest on najsprawiedliwszym sposobem egzekwowania długości gry, a ten w przypadku organizacji się liczy. Te 60 minut na zegarku jest zasobem, który trzeba umieć wykorzystywać. Tak samo jest z Focusem czy Fury. Doświadczony gracz będzie lepiej nim dysponował niż mniej doświadczony. Na dodatek jak masz 7 tur na grę to musisz wiedzieć jak rozłożyć sobie czas tak by nie za dużo na nim stracić.

Jeżeli chodzi o grę na scenariusz to jest to sposób egzekwowania tego żeby ludzie jednak byli na środku niż ostrzeliwali się z dwóch końców stołu ;) Jeżeli Ty jesteś na środku, bo chcesz się bić to masz grę do przodu gdy przeciwnik nie chce się bić ;) A są tacy co wolą się okopać na jednej stronie stołu i czekać do przeciwnika aż przyjdzie 1/3 jego armii, bo cała reszta została rozstrzelana.

Mimo wszystko każde z tych rozwiązań wymusza by ludzie wyszli szybko na środek stołu i walczyli między sobą o czym WMka tak naprawdę jest ;) Na początku będzie wydawać się to dziwne, ale wraz ze wzrostem doświadczenia zobaczysz, że bez zdejmowania modeli tej gry się raczej nie wygrywa :P
Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"

PP Judge od 14.03.2017
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 30 października 2017, 12:29

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

granie na scenariusz "Caster Kill" - chyba ktos tu nie mial przyjemnosci z Caine'm lub Lichem ktorych praktycznie nie da(lo) sie zlapac na CK :)
Naprawde proponuje pograc troche na SR-a bo on sprawia ze gra jest rowna i sensowna - nikt chyba nie gra gier towarzyskich nawet bez niego.
Czas to jest poprostu kolejny zasob ktorym trzeba zarzadzac w warmachine.
Ograniczenie do 7 rund moze sie nie podobac ale wlasnie tez wymusza gre do przodu oraz tez zmniejsza odklikiwanie ktore Ci sie nie podoba - nie mozesz odklikiwac w nieskonczonosc tak jak w przeszlosci.
Naprawde polecam pograc troche nawet wlasnie towarzystko bez stresu turniejowego w SRa i wtedy wyrazic swoje zdanie, bo po jednym turnieju mozna miec zle odczucia. Wszyscy gracze ktorzy graja juz po kilka/kilkanascie lat cenia sobie tego SRa :)
<<

Pawel

Posty: 12

Dołączył(a): piątek, 29 września 2017, 17:38

Frakcja: Grymkin

Post środa, 1 listopada 2017, 16:20

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Bardzo przepraszam, ale wspominałem, że gram w tą grę od pierwszej edycji. Grałem też wcześniej w kilka innych gier (bez czasów). A odnoszę wrażenie, że teraz już wszyscy piszą do mnie jak do osoby, która zagrała raz w życiu i się zniechęciła po jednej grze/ jednym turnieju. Nie powiedziałem, że cały SR jest zły, a jedynie, że opcja czasowa: osoba, której pierwszej skończy się czas przegrywa automatycznie, bez względu na inne czynniki, jest moim zdaniem głupia; taka osoba nie powinna mieć więcej aktywacji, a gracz któremu czas pozostał powinien móc go w pełni wykorzystać do końca, i wtedy, jeśli nie zostały spełnione inne warunki wymagane do zwycięstwa, powinny być zliczane VP itd. Bo na początku nowej rundy, mając więcej VP i czasu od przeciwnika, przegrałem bo... skończył mi się czas. Gdybyśmy liczyli rundy może byłoby inaczej, bo sporo tych rund nam przeszło, a nikt ich nie liczył, bo o 7 rundach nie wiedziałem. Ale mniejsza z tym. Sama rozgrywka była ok. Jest jedynie niesmak z obowiązującej zasady przegrywania przez koniec czasu. Teraz wiem o 7 rundach, więc nawet z odklikiwaniem tur może to mieć sens, jeśli ma się przewagę VP, a przeciwnik nie bardzo może ją zniwelować; wystarczy się "okopać" i przeczekać.

Na CK można złapać każdego. To tylko kwestia czasu, układu na stole i szczęścia w kościach. Jak w każdej grze losowej, bo de facto WM/H to gra tyleż strategiczna co losowa. No i bitewna (choć obecnie można wygrać nie zdejmując przeciwnikowi ze stołu nawet jednego modelu; najważniejsze są CP, a nie pokonanie armii przeciwnika; ale nie o to chodzi). Ale jeśli nie masz szczęścia w kościach to nie ważne jaki masz plan, armię, itp, bo i tak nie wygrasz. Czystą strategia są szachy - obie strony mają równe szanse i siły, i liczy się tylko i wyłącznie co masz w głowie i z jakim wyprzedzeniem przewidujesz ruchy przeciwnika. I bardziej strategicznej i sprawiedliwej gry nikt jeszcze chyba nie wymyślił. A już na pewno nie są takimi gry figurkowe, gdzie zawsze są "próby balansu sił", ale tak naprawdę balansu nie ma, skille poszczególnych armii i modeli nigdy nie są "równorzędne", a nawet najlepszy "balans" zdycha kiedy do gry wchodzą kości.

Od pierwszych turniejów jakie grałem byłem za mierzeniem czasu; kiedy przeciwnik przez 20 minut rzuca jeden czar i przesuwa 2 modele to można się zdenerwować; gra powinna być w miarę dynamiczna. Ale jeśli koniec czasu jednego z graczy oznacza jego automatyczną przegraną to dla mnie jest to bez sensu. I proszę mnie nie przekonywać, że tak nie jest, bo odnosi to przeciwny skutek. Ja rozumiem punkt widzenia i zamiar twórców gry, ale idea przegranej przez koniec czasu jest, według mnie, nie przemyślana. Drugą grę graliśmy bez zegara w ogóle, i jakoś nie było problemu z dynamiką; czas powinien wymuszać dynamikę, ale jeśli może stać się ważniejszy od wszelkich innych warunków, to ja nie widzę w tym nic zabawnego.
<<

Tutajec

Avatar użytkownika

Posty: 3105

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 03:18

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 1 listopada 2017, 17:06

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Paweł co do czasu to się nawet z Tobą zgadzam, ale tylko jeśli gra się 7 tur.

Ograniczenia czasowe są istotne dla turniejów przez co ludzie tez się ogrywają poza nimi.
<<

Cyel

Avatar użytkownika

Posty: 1606

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 20:46

Frakcja: Grymkin

Post środa, 1 listopada 2017, 17:49

Re: [Katowice][Lokal]26.11.2017 Silesia say Hello vol.22

Co do zegara zgadzam się nawet. To konieczność, ale raczej przykra. Gram średnio często i nie wydaje mi się, że jakoś szczególnie powoli ale 7 tur w 1h to b.duże wyzwanie dla mnie nadal (nie wiem w sumie czy mi się udało kiedyś) Zwłaszcza, że przez częste granie z mniej doświadczonymi graczami mam w zwyczaju opisywać to co robię może zbyt dokładnie ("mam zasięg 12", POW 14 plus 2 za Hymn of Battle, plus 1 za Severiusa czyli POW 17 vs ARM 19 czyli kości -2" i tak 100razy w ciągu gry dla każdego ataku ;] Zamiast po prostu wziąć kości i rzucić bo obaj wiemy na minus ile to jest)

Co do scenariuszy - SR2017 jest wdg mnie znakomity, super dynamiczny i ma to co mi się marzyło wcześniej, czyli szerszą grę i śmielsze manewry a nie tylko zbijanie się w klocek w CTRL castera i zderzenie w centrum. Specjalne miejsce w moim sercu ma za wreszcie jednoznaczne zabicie absurdalnego przesądu "w WM&H najlepiej gra się bez LOS-blockerów w centralnej części stołu" (w domyśle ..."tak bym mógł strzelać do wszystkiego co chcę" ;P) Jeśli przeciwnik wygrywa bez zabicia ani jednego modelu to powód jest prosty - pozwoliłeś mu na to nie zmuszając go do zabijania modeli. Ja to o caster-killach w ogóle nie myślę, chyba, że przeciwnik daje mi takowy na talerzu a ja niewiele ryzykuję próbując go albo nie mam już żadnej innej opcji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turnieje w Polsce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości