FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

[Master][Kraków] Primal Arc 17-18.03.2018 -> Polski IGQ !!!

Moderator: Arhain

<<

Encaitar

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post poniedziałek, 19 marca 2018, 20:29

Re: [Master][Kraków] Primal Arc 17-18.03.2018 -> Polski IGQ

To jeszcze ja wrzucę swoje 3 grosze.

Dzięki wszystkim za turniej! Moim przeciwnikom za gry, wszystkie były absolutnie bezspinowe i przyjemne. Dzięki jeszcze raz za pożyczone modele i za towarzystwo do picia piwa i głupiego gadania o defie wilków.

Musza gratulacje. Miejsca na półkach na puchary już pewnie powoli będzie brakować, ale najważniejsze, że zwycięstwo z kraju i to jeszcze z Krakowa :)

Poniżej skromny zbiór rzeczy znalezionych. Jeśli ktoś rozpoznaje coś z tych fantów to proszę o PM.

Obrazek

I ostatnia rzecz to mam pytanie jak widziały Wam się tereny? Ja dalej uważam, że obecnie rzut na zaczynanie ma zbyt duży wpływ na przebieg gry przy różnych bonusach w theme force. Starałem się żeby zawsze jedna strona była znacznie lepsza, ale nie wiem czy się w 100% udało. Problem w tych, że są armie, które potrafią zacząć z gorszej strony i w pierwszej turze dopaść już terenów na połowie przeciwnika, czyli tych teoretycznie lepszych, przeznaczonych dla niego.

pozdrowienia
<<

Musza

Frakcja: Cricle Orboros

Post poniedziałek, 19 marca 2018, 21:01

Dzięki!
Encaitar napisał(a):I ostatnia rzecz to mam pytanie jak widziały Wam się tereny? Ja dalej uważam, że obecnie rzut na zaczynanie ma zbyt duży wpływ na przebieg gry przy różnych bonusach w theme force. Starałem się żeby zawsze jedna strona była znacznie lepsza, ale nie wiem czy się w 100% udało. Problem w tych, że są armie, które potrafią zacząć z gorszej strony i w pierwszej turze dopaść już terenów na połowie przeciwnika, czyli tych teoretycznie lepszych, przeznaczonych dla niego.

Osobiście uważam, że rozstawienie terenów było bardzo dobre. Raz wygrałem rzut i oddałem zaczynanie w grze z Heru tylko ze względu na teren*, bo wolałbym zaczynać gdyby nie to. Na finałowym stoliku przegranie "rzutu na zwycięstwo" nie odbiło się na moralach właśnie ze względu na sprzyjający teren po jednej stronie. Nie było takiej sytuacji, żeby rzut decydował o wyniku co się zdarza.

*jedyna uwaga jaką mam do terenów to właśnie z tej gry z Heru i nie do ich rozstawienia per se. Jednym z decydujących o wyborze argumentów było to, że na środku jednej strony leżało kwasowe jeziorko (nie to niebieskie z brudami tylko to jaskrawo zielone, kwasowe do kwadratu). Po wybraniu strony Heru poinformował mnie, że jakby co to jest zwykłe jeziorko i żebym szukał potwierdzenia na legendzie z boku stołu - co oczywiście okazało się prawdą. Nie wiem czy nie powinna zostać zwrócona większa uwaga na poinformowanie graczy na potrzebę spojrzenia na tę legendę, bo ten teren dawał sprzeczny komunikat z legendą. Jeśli ktoś o tym mówił przy zapowiedziach (?) to nie mam uwag, moja wina, że nie słuchałem uważniej.
<<

QcDWG

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 19 marca 2018, 21:28

Heh - kwasowe jeziorko i mnie zmyliło ;) Ale ja akurat zapytałem :D

Co do rzutu pozwole sie nie zgodzić - wygrałem rzut 5 razy na 5 (+2 pomaga) i byłem drugi za każdym razem. Tereny były rozstawione imo niemal fenomenalnie (pozdro dla każdego, kto robił te mapki) z nielicznymi wyjątkami (słynne już domki <chowajki> - powinny to być jednak prostokąty :P) i uznałem, że warto mi było nie zaczynać. Ale przy okazji stołów - jeden się hustał :D ale proxy base pod noge załatwił sprawę ; )
<<

Elros

Press Ganger

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post poniedziałek, 19 marca 2018, 21:35

Nie wiem kto robil te mapki ale jest geniuszem. Szczerze glosuje za tym by taki zbior mapek byl uzywany na wszystkich masterach
Dziekan WTC2016 napisał(a):To nie ma prawa się nie udać
<<

maybug

Frakcja: Convergence of Cyriss

Post poniedziałek, 19 marca 2018, 23:53

Elros napisał(a):Nie wiem kto robil te mapki ale jest geniuszem. Szczerze glosuje za tym by taki zbior mapek byl uzywany na wszystkich masterach

podpisuję się
<<

Whydak

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 20 marca 2018, 10:16

Musza napisał(a): Nie było takiej sytuacji, żeby rzut decydował o wyniku co się zdarza.

Elros potwierdzi :D

Ale mapki dobra sprawa i tereny były bardzo sensownie rozłożone. Co prawda ostatnią grę miałem na patelni jak w SR2016 ale innym razem miałem 2 domki na środku więc powiedzmy, że balans był.

Dzięki wszystkim za gry :D Pomimo żenującego wyniku wszystkie gry były przyjemne i bez spiny.

Gratulację dla Best in Legion, przegrałem tą zażartą rywalizajcę. Niech ci ten 3 forsaken dobrze służy :lol:
Blak napisał(a):Naszą scenę trzymają nie zasady, nie modele, tylko forumowy flejm. xD
<<

Shaysome

Press Ganger

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 20 marca 2018, 13:38

Przyłączę się zgodnie z tradycją do podziękowań.
Zacznę od przeciwników - wszystkim przeciwnikom, dziękuję za gry - były super, czasem nie ogarniałem co się dzieje ale przeciwnik zawsze mnie naprostował, było super wymagająco (no może poza grą z Dziekanem bo tu gra była jednostronna - nie mam pomysłu jak wygrać na Harbri więc przesuwałem modele - chociaż mnich vs 4 Waspy i Thagrosh było epic :P ).
Dziękuję Asi i Utesowi za podróż - była męcząca ale Wybuchające Kotki pomogły :P
Ogromne podziękowania dla Whydaka za Ogruna i godnego przeciwnika w warzywniaku w Best Legion :) Forsaken się przyda - może z niego podstawkę jakąś zrobię albo obj :P

Najważniejsze podziękowania dla wszystkich organizatorów - Kraków ma niesamowity poziom organizacji imprez - jedyny zarzut mam - DLACZEGO TAK DALEKO?! :P
Dzięki wielkie również sędziom (Simon i Yaro) za rozstrzyganie głupich sporów - może nauczę się zasad.
No i Elros :* Za wieczorki i wyznania przy %

Za rok będziemy na 100% :)
<<

Chomik

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 20 marca 2018, 13:55

Wybuchające Kotki są na wypasie :> bardzo przyjemnie zabijają czas :P
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Elros

Press Ganger

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post wtorek, 20 marca 2018, 14:29

Dobra, jako że jeszcze nie pisałem tutaj.

Turniej był totalnie na wypasie, jedzonkow cenie miodzik, tereny i stoły super. Jedyne co, to fajnie gdyby były troszeczkę dalej od siebie ustawione rzędy by nie stykać się cały czas dupami :D A i przydałoby się jednak mieć mikrofon :D
Dziękuję Organizatorom za kawał dobrej roboty i delikatne piwkowanie w piątek :D Turniej na totalnym wypasie!
Ekipie pokojowej Vituś, Kruker - chyba po raz pierwszy tak naprawdę mieliśmy okazję dłużehj pogadać, jesteście naprawdę spoko ziomeczki
Asia, Utes, Shaysome, moje misiaczki z Olsztyna <3 wy już dobrze wiecie za co <3
Bartek, Krawat - dziękuję za wspólną podróż, przyznam że to było dobre przeżycie :D

Jak praca pozwoli to za rok będę :D
Dziekan WTC2016 napisał(a):To nie ma prawa się nie udać
<<

Karpiu

Frakcja: Khador

Post wtorek, 20 marca 2018, 17:38

Elros napisał(a):A i przydałoby się jednak mieć mikrofon :D

Sprawa do ogarniecia. Jesli bede za rok to postaram sie zwieść swoje zabawki do naglosnienia i bedzie miod malyna
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turnieje w Polsce