Post czwartek, 14 listopada 2019, 14:16

Re: Insider 12.11.2019 - Opóźnienia w dostawie

Shonsu napisał(a):Dzięki za ciekawe info ale ma się nieszczególnie do mojego posta. QC wcześniej pisał że miesiącami nie było figurek no to napisałem jak ja się ratowałem. Fakt był taki że w Polsce niedostępne figurki były niedostępne miesiącami a w UK ściągali je regularnie w miesiąc/dwa i tyle - żadne teoretyzowanie tego nie zmieni. Jak napisałem, myślę że ilość krajów które obsługuje dystrybutor ma znaczenie a PP pewnie szybciej wysyłał do UK niż do europy wschodniej bo bogatsze rynki i zadowolenie ich klientów są dla producentów priorytetem. Tego ci w insiderze przecież nie napiszą.

Ale to co piszę to nie jest teoria, tylko praktyka ;) Tak to niestety działa w branży. W Polsce rzeczy są dostępne tylko na zamówienie i po niskich cenach, bo żaden ze sklepów nie robi sobie stanu magazynowego. Dlatego ceny w Polsce są niższe, bo sklepy jadą na niskiej marży, bo nie mają towaru na stanie. Inna kwestia jest, że jeżeli brakuje np. takich clockatrice'ów to jak PP zorganizuje sobie uzupełnienie to w pierwszej kolejności pójdą one do kluczowych klientów, czyli takich co zamawiają więcej. Jeżeli sklepy w UK zamawiają więcej to dostaną te modele w pierwszej kolejności. Tak samo jest przecież z handlem używanymi modelami - czasem ktoś wystawi całą armię na sprzedaż to w pierwszej kolejności może chcieć sprzedać całą armię po gorszej cenie niż pojedyncze modele masie ludzi.
Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"

PP Judge od 14.03.2017