[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Dystrybucja cd
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Dystrybucja cd

<<

Maryś

Avatar użytkownika

Posty: 639

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 12:48

Lokalizacja: Święte Miasto Toruń

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 15 marca 2013, 12:04

Re: Dystrybucja cd

LoL XD
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post piątek, 15 marca 2013, 12:26

Re: Dystrybucja cd

Ice, stonuj trochę w dol z ta kabza. Bob bywa nieogarniety (acz bardziej sklaniam się ku temu że zarobuony, bo zajmuje obecnie 2 stanowiska zamiast swojego normalnego) ale chce by to tu też sie rozwijało. Warunki na dystrybucje kreuje biuro w Seattle i wydaje mi sie ze boba bardziej interesuje to ze nie damy fizycznie miesięcznie wygenerowac obrotu rzędu 10k dolarów niż ludzi w ameryce. Jeśli dobrze go rozumiem i cerberus bierze na siebie zaopatrywanie sklepów a nie przez pod wykonawce to tylko trzymać kciuki by bylo lepiej. W koncu to model handlu gw, a ich polki są pełne.
<<

Adaś

Avatar użytkownika

Posty: 185

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 00:49

Frakcja: Convergence of Cyriss

Post piątek, 15 marca 2013, 12:42

Re: Dystrybucja cd

Jest jeszcze taki bajer, pepiki biorą od dojczów a dojcze od cerberusa, był plan brać od dojczy bezposrednio ale Cerberus nie dał .
Obrazek
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post piątek, 15 marca 2013, 12:44

Re: Dystrybucja cd

nie nie chodzi mi teraz o Boba, chodzi mi czysto teoretycznie o to że sprzedając dystrybutorowi za powiedzmy 40% ceny a bezpośrednio sklepowi za 60% nie tracą tych 20% które daliby zarobić dystrybutorowi, więc jak narazie lepiej jest sprzedawać bezpośrednio sklepom.
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post piątek, 15 marca 2013, 12:49

Re: Dystrybucja cd

O to wiesz za ile cerberus oferuje naszym sklepom? Bo ja cenników nie widziałem, a rozmawialem z Bobem obecne ceny w polsce vs. zarobki.
<<

Simon99

Avatar użytkownika

Posty: 3209

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 06:52

Lokalizacja: Zabrze

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 15 marca 2013, 13:28

Re: Dystrybucja cd

Ja powiem dlaczego to co miałby robić teraz cerberus jest z dupy dla nich jako pracowników, a czego jeszcze nikt nie zauważył. Bob imo wolałby dystrybutorstwo po mniejszym zysku, bo po prostu jest z tym zdecydowanie mniej roboty. Teraz zamiast przygotowywać jedną wielką paczkę będą musieli przygotowywać więcej małych co zajmuje zdecydowanie więcej czasu i cały czas trzeba to śledzić. A jak jeszcze dorzucić do tego zamówienia, które PG składają to nagle wychodzi, że oni woleliby by było zrobione jedno zamówienie bez konieczności zabawy się w pierdoły.

PS. Oczywiście jest to wszystko z punktu widzenia pracowników co fizycznie będą musieli kompletować i wysyłać te paczki, bo pewnie do wypłaty dodatków im nie dojdzie, a będę musiały się bawić w takie dodatkowe ciulstwa ;)
Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"

PP Judge od 14.03.2017
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post piątek, 15 marca 2013, 13:40

Re: Dystrybucja cd

<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post piątek, 15 marca 2013, 14:02

Re: Dystrybucja cd

ja mam nadzieje ze troche taniej bedzie dzieki temu.
<<

CentrumGierPegaz

Posty: 29

Dołączył(a): czwartek, 11 kwietnia 2013, 12:03

Post czwartek, 11 kwietnia 2013, 12:51

Re: Dystrybucja cd

Na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać na forum. (tutaj kryje się Jabbas )
Co do tematu:

1. Chciałbym PODZIĘKOWAĆ wszystkim tym, którzy dzielnie powodują, że Machina w Bydzi kwitnie jak nigdy, którzy nie jak co niektórzy myślą z „frajerstwa” a świadomie
Kupują w Pegazie wiedząc, ze istnieją mgły i inne takie. Dzięki właśnie nim mamy i cele do działania i rozwoju gry nie tylko z wdzięczności, choć robimy to z czystą przyjemnością,
ale również dlatego, ze to się nam wszystkim opłaca.

2. Co do cen : jak każdy pewnie zauważył Ceny nie biorą się z kosmosu tylko funkcjonuje coś takiego jak SRP (suggested retail price) czyli ceny od których nalicza się rabat,
które np. dla collosali to coś koło 95 GPB. Czym jest SRP ->jest to wyliczona przez wydawcę propozycja ceny, która zapewni funkcjonowanie całego systemu. Wydawcy doskonale wiedzą „ile kosztuje” system I ile musi zarobić sklep aby mu się to opłacało. (doskonale to widać po GW, które pomimo iż samo od siebie kupowało towar po cenach odlewu nie utrzymało bogatej sieci sklepów)
Dlatego poruszana tutaj promocja uznana za naciągane – faktycznie taką jest. A aby porównywać Jabłko do Jabłka należałoby również wspomnieć o fakcie, że
Kolos jest wysyłany za darmo kurierem (jak wszystkie zakupy >180 pln) + klienci mogą odzyskać do 15% wartości zakupu w programie lojalnościowym.
Dlatego oczernianie punktu o naciągactwo z racji na różnice w cenie jest nie fair, bo znaczyłoby, ze jeśli ktoś obniży cenę o 5 pln poniżej minimum rynkowego
to automatycznie reszta staje się naciągaczami. Dodatkowo korzystając z innego przykładu ->pracujesz, wykonujesz swoją robotę dobrze i przychodzi szef i mówi, że za drzwiami
stoi kolo który będzie pracował za połowę Twojej pensji? Dlatego oprócz starannego porównania ofert (dodatki, rabaty itd.) nalezy wziąść pod uwagę co dostajemy i czy aby tylko figurkę)

Był jakiś czas temu słynny sklep maelstorm games… i pomimo iż zapewniał doskonałe ceny (a niższe ceny to więcej chętnych?)
Część z wydawców jeszcze jak działał wycofała się z jego sprzedaży, gdyż zabijało to ekspozycję gier w sklepach stacjonarnych.
Dlaczego? A mianowicie sklep jest to działalność, która w założeniu ma przynosić dochód – nie jest to zbrodnia, ale FAKT.
Sklep stacjonarny to określone koszty, nie tylko Lokal, Zus, ale setki innych drobnych, tak aby przysłowiowo było się gdzie wysikać, czy aby go nagrzać…
+koszty promocji, pracowników, koszty czasu wolnego przeznaczanego na eventy itd.itd.
Sklep który nie jest tylko wymysłem chwilowej idei i kruchej matematyki musi na to wszystko zarobić, albo zajmie się sprzedażą i promocją
Innych gier /produktów, które pozwolą mu się utrzymać. Dlatego z góry ->w cenie produktu (jak w wypadku piwa w pubie) musi być wliczony ten koszt .
Sklepy obierają 3 drogi:

-internetowy –niskie koszty, wystarczy znacznie niższa marża aby nam „zostało”

-punkt „galeriany” – zamiast zajmować się „niewdzięcznymi” graczami, zapewniając im przestrzeń (i płacić krocie za dodatkowe metry sklepu, gdzie nie ma towaru, a jest infrastruktura)
Skupiają się na klientach, którzy kupują, płacą i nie oczekują nic więcej. W cenie dużego sklepu w gównianej lokalizacji, mają sprawny punkt który generuje KASĘ mając gdzieś sceny , graczy itd.

-staroświecki sklep z grami – tworzony „przez graczy” którzy próbują jak mogą stworzyć mały raj dla lokalsów. Część ->jak widać mieliśmy duże szczęście ->rozumie problem
I współtworzy całość co daje doskonały, symbiotyczny układ dzięki któremu i sklep i scena się rozwija.. część podejdzie do tego klasycznie „wykorzysta co jest za darmo bo się należy”
pasożytniczo korzystając nie wnosząc nic do układu. Jest to nie fair nie tyle nawet wobec sklepu (bo on jak mu się nie będzie opłacać ->jak już pisałem->oleje grę i zajmie się czymś dochodowym)
ale wobec tych, którzy lojalnie starają się tą scenę współtworzyć. Trochę jakbyśmy ciągle pili w piątkę a składali się w 3... ;-)

Jako, że mam już parę lat i przeżyłem 5 sklepów w Bydgoszczy a niektóre moje figurki są starsze niż średnia graczy sklepowych, staram się wyciągać wnioski z historii:
wiem, że sklep-gralnia bez lojalnych graczy nie ma szansy i albo padnie, albo przeobrazi się w butik. Ale i nie ma gry, która bez sklepu sobie poradzi,
Bo zawsze jest ubytek graczy.. a jak nie ma wspomnianej świeżej krwii. Scena umiera…
Niestety często ludzie mają poczucie, że to niech „inni się martwią” korzystają puki jest, a potem jakoś będzie… ile osób tyle możliwych postaw społecznych,
ale jak pisałem ->to najbardziej krzywdzi tych, którzy grają fair, bo to oni sami dźwigają ciężar.
Co więcej często czeka to również sklepy stacjonarne które podejmują wyścig s cenami w necie. Generują obrót, ale nie zarobek a ludzie i tak podobnie
Wypruwają się z kasy, która trafia tylko do hurtownika/producenta.
Niestety nie jest tak, że jak się obniży ceny to będzie 10x więcej graczy, bo wtedy będzie potrzeba 10x większego lokalu a więcj i 10x większe koszty.
Dlatego trochę jest tak, że gracze mają u siebie sklepy na jakie sobie zapracują.

3. Co do walki cenowej ->nie ma opcji aby dystrybutor i jednocześnie sklep nie sprzedawał produktów w SCD (SRP) bo to od niej będzie naliczał rabat dla sklepów,
Więc na 100% ta opcja nie przejdzie. Bo nie chcielibyście mieć dystrybutora który sam zabija swoje kanały dystrybucji poprzez próbę monopolizacji (bo on nawet na 30% rabatu nadal zarabia swoje,
A sklepy już nic) Walka cenowa ma jednak swoja poważną wadę powoduje, ze każdy kolejny wchodząc na rynek, próbują się odbić, będzie chciał czasowo być „bardziej atrakcyjnym”
I (jak w wypadku rynku planszówek) znajdą się szaleńcy którzy nakupią towaru i po chwili aby odzyskać część kasy będą go puszczać po kosztach ->zabijając rynek.
Co to Was obchodzi? A no to, że sklepy stacjonarne szybko nie widząc interesu w prowadzeniu gry, (bo można kupić prawie hurtowo w sieci) się z nich wycofają.
Był tego doskonały przykład parę lat temu z jedną z karcianek, gdzie dystrybutor puszczał na swej stronie towar prawie w cenie w której sprzedawał w hurcie.
Fajnie ->sprzedawał sam więcej, ale po chwili cała sieć dystrybucji padła a scena się zdziesiątkowała.

Dlatego szukać taniej - >jak najbardziej, ale zawsze trzeba obiektywnie wziąć daną ceną z wszystkimi jej konsekwencjami.
A my, pomimo iż ponoć Bydgoszcz to ponoć zapyziała dziura, gdzie nic się nie udaje szczycimy się tym, że wiele
gier ma prężne sceny – w tym w niektóre - największe w Polsce. Może więc cena to nie wszystko.
<<

MichelBlade

Avatar użytkownika

Posty: 391

Dołączył(a): środa, 27 marca 2013, 12:15

Frakcja: Khador

Post czwartek, 18 kwietnia 2013, 13:01

Re: Dystrybucja cd

Szalom!

Próbuję rozkminić na czym stanęła kwestia dystrybucji ale nie mogę przekopać się przez ten wątek. Może ktoś streścić/podsumować jak to teraz wygląda?

I jeszcze jedno pytanie:
Wiecie może gdzie można dostać modele w wersji extream? Na przykład taki model: http://privateerpress.com/warmachine/ga ... juggernaut
<<

MJ

Avatar użytkownika

Posty: 901

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:59

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Mercenaries

Post czwartek, 18 kwietnia 2013, 13:28

Re: Dystrybucja cd

Modele extreme i inne exclusivy kupisz albo w sklepie internetowym PP albo z drugiej ręki ;)
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post czwartek, 18 kwietnia 2013, 17:38

Re: Dystrybucja cd

Nie ma i nie bedzie polskiego dystrybutora chyba ze ktos jest milionerem i nie boi sie zamrozic hajsu
<<

MichelBlade

Avatar użytkownika

Posty: 391

Dołączył(a): środa, 27 marca 2013, 12:15

Frakcja: Khador

Post niedziela, 28 kwietnia 2013, 11:15

Re: Dystrybucja cd

To mam nadzieję, że się jednak jakiś milioner znajdzie. Jestem dobrej myśli ;)

Ostatnio znowu odbiłem się od tego, że mieszkamy w nibylandii i dostać cokolwiek to jest spory wyczyn. Gdzie nie zajrzę, to większość z tego co potrzebuję jest jedynie na zamówienie. Dobrze by było gdyby to się w końcu poprawiło, bo strasznie ciężko jest mi w ogóle zacząć grać w warmachinę. Strasznie to irytujące. Jak nowe osoby mają się włączać do gry jeśli nie można kupić modeli?
<<

Vostok

Avatar użytkownika

Posty: 26

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 09:15

Lokalizacja: Kielce

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post niedziela, 28 kwietnia 2013, 12:42

Re: Dystrybucja cd

Nie dramatyzowałbym, bo tragedii nie ma. Jest Mgła, która ma dobre ceny i spora ofertę. jest Gnom który ma dobre ceny i stale powiększającą się ofertę.

Są alternatywy w postaci Vanaheim czy Pegaz, cenowo co prawda wypadają blado przy Mgle czy Gnomie, ale to sklepy kierujące swą ofertę głównie dla lokalnych graczy.

Masz jeszcze Wayland Games, Ebay i sporo sklepów za granicą.

Są modele z drugiej ręki.

Przyznaję, trzeba mieć cierpliwość, bo stany magazynowe figurek do WM/H w Polsce są marne, ale tragedii w żadnym razie nie ma.
<<

MichelBlade

Avatar użytkownika

Posty: 391

Dołączył(a): środa, 27 marca 2013, 12:15

Frakcja: Khador

Post niedziela, 28 kwietnia 2013, 17:36

Re: Dystrybucja cd

Próbuję kupić Widowmakerów: Twierdza - brak, Pegaz - brak, Gnom - brak, Vanaheim - brak, Mgła - brak. Czy to taki mało popularny oddział? Tak samo było z Two Player Battle Boxami, gdzie po miesiącu oczekiwania na paczkę z pewnego sklepu dowiedziałem się, że niestety ale w tym miesiącu nie wyślą, bo nie dostali mojego zamówienia. Łącznie dwa miesiące zajęło mi polowanie na ten zestaw, a to przecież zestaw startowy! Podobnie ma mój kumpel który przymierza się do grania Orborosem. W moim odczuciu jest tragedia, bo nie mogę sobie nawet złożyć rozpiski na 35pkt. Jest mega słabo.

(A to, że mam tendencję do dramatyzowania to inna sprawa :P )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o WM&H

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości