[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Jaką frakcję wybrać?
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Jaką frakcję wybrać?

<<

Wariat

Avatar użytkownika

Posty: 770

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 10:56

Frakcja: Grymkin

Post czwartek, 23 kwietnia 2015, 11:31

Re: Jaką frakcję wybrać?

No to takjak większość graczy Cygnaru. Od razu ci mówię: tych stricte militarnych typow jak trencherzy I long gunnerzy na stole nie zobaczysz. Paradoksalnie taki klimat prędzej znajdziesz w armiach Khadoru. Przeejrzyj te frakcje jeszcze raz pamietajac ze brzydkie jacki na stole beda w liczbie 1. I Samowary to wcale nie podstawa.
Obrazek
<<

Doman

Posty: 12

Dołączył(a): poniedziałek, 4 maja 2015, 09:56

Frakcja: Circle Orboros

Post poniedziałek, 4 maja 2015, 10:12

Re: Jaką frakcję wybrać?

Hej,

Zacząłem się zastanawiać nad jakimś nowym bitewniakiem. Denerwują mnie już kolejne pomysły GW, WFB zbrzydł już dawno, a teraz coraz bardziej wnerwia 40k. Zacząłem szukać innej gry. Widzę, że WM&H są dość popularne... więc postanowiłem szukać tutaj. Nie będę krył, jeżeli chodzi o stylistykę podoba mi się praktycznie wyłącznie Circle Orboros (cóż począć), więc chciałbym się dopytać co sądzicie o tej frakcji dla kogoś kto zaczyna?

Jeżeli chodzi o mój styl gry to zawsze dobrze mi się grało armiami szybkimi z mocnym alpha strike i dużą manewrowością. Chciałbym jednak uniknąć mojej obecnej sytuacji w 40k, czyli gry Dark Eldarami, które spadają od najmniejszego podmuchu i sytuacji z WFB gdzie moje bestie miały (gdy jeszcze w to grałem) problem by przeżyć pierwszą wrogą turę strzelania. Czy sądzicie, że Circle Orboros spełnia te warunki, a jeżeli nie to czy jakaś inna frakcja?

Pozdrawiam,
<<

Ozło

Avatar użytkownika

Posty: 2299

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 14:24

Lokalizacja: Gliwice

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 4 maja 2015, 10:20

Re: Jaką frakcję wybrać?

Właśnie opisałeś granie Orborosem i Legionem.
W tej grze raczej w pierwszej turze się nie ustrzeli besti ani jacka, chyba że Ty w swojej 1 turze[i jesteś pierwszym graczem] lecisz totalnie na pałę z wszystkimi bonusami do ruchu a po drugiej stronie stoi Cygnar lub inny gunline.
Death to the false moderator !!

Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 4 maja 2015, 10:33

Re: Jaką frakcję wybrać?

Circle jest spoko, bo jest mobilny, oraz da się w nim złożyć coś twardszego. Jeśli podoba Ci się stylistyka COO, to zacznij od niego. Bardzo dobrym wyborem jest zakup all-in-one'a na początek, to dobry zestaw, gotowy do sklejenia i grania, nie to co "startery" od GW.
<<

Doman

Posty: 12

Dołączył(a): poniedziałek, 4 maja 2015, 09:56

Frakcja: Circle Orboros

Post poniedziałek, 4 maja 2015, 10:44

Re: Jaką frakcję wybrać?

Dzięki!

Jeżeli chodzi o opcję sklejanie i granie to pewnie się powstrzymam i wsadzę opcję "pomalowanie" między nie :) Bo strasznie lubię ciapkać się farbami, a ciśnienia by od razu zacząć grać nie mam, szczególnie, że mam sporo modeli do 40k/WFB. Czy możecie poradzić na początek coś poza boxem? Czy pytać się już na podforum frakcji?
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 4 maja 2015, 11:16

Re: Jaką frakcję wybrać?

Najlepiej na podforum frakcji. Dodatkowo, jeśli ustawisz w profilu skąd jesteś, to Cię pewnie złapie jakiś press ganger na grę wprowadzającą ;).
<<

Dalv

Posty: 7

Dołączył(a): wtorek, 5 stycznia 2016, 17:58

Lokalizacja: Wrocław

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 5 stycznia 2016, 18:14

Re: Jaką frakcję wybrać?

Hej,

Jako zawiedziony gracz systemów GW, na jakiś czas porzuciłem figurki w jakiejkolwiek formie, ale uzależnienie jest chyba trochę silniejsze ode mnie i wpadły mi w oko WM&H. Stąd też mam kilka dość prostych pytań! :P
1. W jakiej relacji są do siebie Warmachines i Hordes? Z tego co zrozumiałem to są to 2 różne światy, ale grać można mimo wszystko między sobą, bo zasady są podobne? Jeśli nie to jak wygląda podział, bo o ile Hordes mi się bardzo podoba to WM już wiele mniej :P
2. Na jakim etapie jest system? Rozwija się, wychodzą nowości? Pytam, bo na stronie PP w ich sklepie wygląda to tak jakby można było kupić tylko startery, mam nadzieję, że system się nie zwija?
3. Gra ktoś we Wrocławiu? ;)
4. Czy dla wszystkich frakcji dobrym pomysłem na start jest ten battleforce?
5. Z tego co widzę na forum to frakcje są dość zbalansowane więc o to nie pytam, ale tak z c zystej ciekawości - czy jest coś na kształt "edycji" czy innego rodzaju zmian jak np w grach GW?

Dziękuję za wyrozumiałość! ;)
<<

misiek_lf

Avatar użytkownika

Posty: 254

Dołączył(a): środa, 16 lipca 2014, 21:16

Lokalizacja: Kraków/Mielec

Frakcja: Skorne

Post wtorek, 5 stycznia 2016, 18:45

Re: Jaką frakcję wybrać?

1. Systemy są w zasadzie bliźniacze. Różnią się mechaniką furii (Hordes) i focusa (Warmachine). Furię generują bestie, potem zasila ona castera, czyli dowódcę (możesz "przeładować" bestie w krytycznym momencie, potem rzucasz czy oszaleją), a caster może wydać furię, aby przenieść obrażenia z siebie na bestię, rzucać czary itp. Focus w Warmachine jest generowany przez castera na początku tury i dodaje mu się do armora, używa się go do rzucania czarów itp, ale nie ma tej opcji z przekazywaniem obrażeń jak za furię. Przekazujesz go z castera jackom (maszynom), aby mogły wykonywać akcje takie jak szarża, bieg, dodanie kości do rzutu (bestie generują furię za te czynności i w następnej turze przelewa się furię na castera). W miarę jak giną bestie, caster staje się słabszy (bo nie ma jak generować furii), a gdy giną maszyny - robi się silniejszy, bo zostaje mu więcej furii do wydania na zaklęcia i wzmocnienie sobie armora. Wszystkie zasady są tak zrobione, że można grać Warmachine przeciwko Hordes, w zasadzie można traktować to jak jeden system, w obrębie którego są dwa rodzaje "zarządzania" armią.
2. Nowe rzeczy wychodzą regularnie.
3. Na pewno :P
4. Z tego co słyszałem, to All-in-One box (ten na 35p) w niektórych jest lepszy, w innych gorszy. Musiałbyś zapytać graczy konkretnej frakcji. Starter skorne jest spoko.
5. Wychodzą nowe modele i od czasu do czasu jakaś zbyt mocna lub zbyt słaba rzecz jest lekko zmieniana. Rewolucji na miarę nowych edycji jak w WFB nie ma. WM&H mają teraz drugą edycję i jak na razie o trzeciej się nie mówi z tego co mi wiadomo.
Ostatnio edytowano wtorek, 5 stycznia 2016, 18:48 przez misiek_lf, łącznie edytowano 1 raz
<<

Wariat

Avatar użytkownika

Posty: 770

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 10:56

Frakcja: Grymkin

Post wtorek, 5 stycznia 2016, 18:48

Re: Jaką frakcję wybrać?

1. W jakiej relacji są do siebie Warmachines i Hordes?
To są systemy wspólistniejące, a fluff obu dzieje się w tym samym świecie- Iron Kingdoms (powiedzmy, nie będę wchodził w kontynenty, ludy napływowe i zaświaty).
Różnica jest w sposobie czarowania- w Warmachine czarujesz za pomocą focusa- twój warcaster (mag i dowódca armii jednocześnie) generuje focus i zużywa go na czary i kierowanie jackami. W Hordach odwrotnie- bestie generują furię którą Warlock wykorzystuje do własnych celów. Na początek polecałbym frakcję hordową, ze względu na to że mechanika furii wybacza więcej błędów i pozwala na poprawki w trakcie trwania tury, a nie planowanie wszystkiego przed.
Poza tym, systemy są absolutnie kompatybilne i na turniejach są przedstawiciele obu.
2. Na jakim etapie jest system? Rozwija się tak dynamicznie że wydawca nie wie co ze sobą zrobić. A tak na poważnie to graczy jest coraz więcej, chociaż ogólna opinia o systemie jako skirmishu jest trochę myląca, co czasem zniechęca ludzi. Wydawca zapewnia spore wsparcie turniejowe i armie nie są pozostawione na pastwę zmieniającej się mety (aż tak). Co o nowości- Raz w roku do każdego systemu wychodzi rozszerzenie- po 5-6 jednostek na frakcję (każdą poza CoC) w jednym booku. Warmachine rozszerza się na wiosnę, Hordy na jesieni.
3. Gra ktoś we Wrocławiu? Jest zdaje się forum lokalne, więc pewnie tak. Ja gram w Warszawie.
4. Czy dla wszystkich frakcji dobrym pomysłem na start jest ten battleforce? Battlebox? Zwykle fajny, ale to już naprawdę zależy od frakcji. All-in-one za to, jeśli trafisz, są w większości świetne.
5. Z tego co widzę na forum to frakcje są dość zbalansowane więc o to nie pytam, ale tak z c zystej ciekawości - czy jest coś na kształt "edycji" czy innego rodzaju zmian jak np w grach GW?
System jest w swojej drugiej edycji, od 2010 roku, i są powoli głosy że można się pokusić o 3, ale na razie nic oficjalnie nie ma. Ważne że pp przy upgradzie z 1 do 2 wyeliminowało sporo baboli i widać że się uczy. Plus, system jest utrzymywany w ryzach przez aktualne erraty od wydawcy.
Obrazek
<<

Dalv

Posty: 7

Dołączył(a): wtorek, 5 stycznia 2016, 17:58

Lokalizacja: Wrocław

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 5 stycznia 2016, 18:55

Re: Jaką frakcję wybrać?

Dziękuję bardzo za szybkie odpowiedzi! :D
Popytam potem od czego zacząć, chociaż najpierw muszę wybrać frakcję (póki co faworytem jest jednak Orboros) ;)
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 5 stycznia 2016, 19:19

Re: Jaką frakcję wybrać?

Jesli chodzi o zaczynanie:
-kazda z frakcji jest ok, z zaznaczeniem, ze jedna latwiej jest na poczatku inna trudniej, ogolnie w przeciwienstwie do GW rewolucji nie ma i malo rzeczy totalnie obsysa (zdarzaja sie mimo wszystko),
-gra ma mase mozliwosci, niektore standardowe archetypy sie powtarzaja na turniejach, ale caly czas pojawiaja sie nowe buildy, ktore daja rade,
-na bierzaco sa wydawane nowe modele rownomiernie do wszystkich frakcji,
-na wybor frakcji dla osoby doswiadczonej z bitewniakami pownny sie moim zdaniem skladac 2 rzeczy:
+styl gry frakcji, przede wszystkim jej problemy, bo style gry mozna mocno zmieniac, ale zazwyczaj slabosci pozostaja,
+ogolne wrazenie estetyczne armii, uwazaj z podejsciem "podoba mi sie wiekszosc rzeczy w tej frakcji poza paroma modelami", bo moze sie okazac, ze jest to kluczowy element jakiegos builda, ktorym chcialbys pograc, a srodowisko zle znosi proxy,
-gracze danej frakcji doskonale wytypuja jej slabe strony, do mocnych sie przyzwyczaili i moga miec z tym problem.
-we Wroclawiu pare osob gra, poszukaj uzytkownika Olaf na forum.
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post wtorek, 5 stycznia 2016, 20:10

Re: Jaką frakcję wybrać?

co do grania we wro pisz do Olafa aktualnie pewnie on wie najlepiej, ale z tego co widze po lidze to ludzie graja
<<

murmandamus

Posty: 7

Dołączył(a): czwartek, 5 maja 2016, 14:43

Frakcja: Grymkin

Post czwartek, 5 maja 2016, 15:23

Re: Jaką frakcję wybrać?

Rozpoczynam ( a raczej rozpocznę bo jak słyszałem czerwiec lipiec ma być nowa edycja więc się wstrzymam) przygodę w Warmachiną.
W związku z tym mam nieco czasu na wybór frakcji no i do końca nie wiem co wybrać.

Swoje potencjalne wybory ograniczam do 4 pozycji z których muszę zdecydować:

Jeśli Warmachina:
-Protectorate of Menoth - ze względu na fanatyzm religijny , ciekawe Warjacki i biały kolor(atmosferę frakcji światła z kronik czarnego księżyca)
-Retribution of Scyrath - za odróżniające się Myrmidony od innych Jacków i że to właściwie elfy są.

Jeśli Hordy
-Trollbloods - bo lubię modele kafarów a zwłąszcza miotającego beczkami z prochem kafara
- Oroboros - modele fajne tych konstruktów, druidów i innych ciekawostek

Styl gry? Trudno mi orzec bo nie grałem jeszcze w Warmachinę aczkolwiek kuszące jest postawienie na siłę czystą to jednak
trochę finezji wolę używać nawet jeśli mi to do końca nie wychodzi w innych systemach.
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 5 maja 2016, 22:00

Re: Jaką frakcję wybrać?

Trudne pytanie w przed dzień nowej edycji :) Poczekałbym i popatrzył na modele i wstępnie wybrał frakcje najbardziej odpowiadającą wizualnie.
Armie z mocnym pierdolnięciem ale i finezją z tych co wymieniłeś - głównie bodaj Obora. Aczkolwiek każdą z powyższych da się coś ciekawego wymyślić.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Jasif

Avatar użytkownika

Posty: 2792

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 01:25

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 6 maja 2016, 15:12

Re: Jaką frakcję wybrać?

Faktycznie ciężko doradzić w przeddzień nowej edycji :) Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że każdą frakcję możesz złożyć na różne sposoby, jeśli preferujesz brutalną siłę, to po prostu wybierzesz warlocka/warcastera, który taki styl gry supportuje i dobierzesz mu odpowiednie oddziały i bestie/warjacki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o WM&H

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości