FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Jaką frakcję wybrać?

<<

murmandamus

Frakcja: Grymkin

Post piątek, 16 grudnia 2016, 14:19

Re: Jaką frakcję wybrać?

No dobra . Decyzja podjęta modele zamówione.
Leci do mnie starter, bomber i earthborn dire troll.
Poogarniam sobie zasady choć raczej w radomiu nikogo do gry nie będę miał ale nic to.
<<

Jabba Hutt

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 16 grudnia 2016, 19:46

Moze ktos sie znajdzie. Przeciez ten system ma super silnik gry. Obecnie najlepszy
<<

Dawid

Post czwartek, 29 grudnia 2016, 09:19

Jabba Hutt napisał(a):Moze ktos sie znajdzie. Przeciez ten system ma super silnik gry. Obecnie najlepszy

Bez przesadyzmów ;P
Najlepszy silnik gry to miałby w przypadku zastosowania naprzemiennej aktywacji.
<<

yaro

Frakcja: Skorne

Post czwartek, 29 grudnia 2016, 10:08

ta gra z naprzemienna aktywacja by nie miala sensu.
Herudaio napisał(a):Nobody expects the Iosian inquisition!

0-6(1) > 10-7(3) ?
<<

Dawid

Post czwartek, 29 grudnia 2016, 11:42

Szachy czy x-wing z fazowym ruchem wszystkich modeli/figur na stronę też by nie miało sensu.
Wiadomo, że WMH z ruchem naprzemiennym lub jej wariacją posiadałaby inną konstrukcję zasad.
Chodziło mi raczej oto, że preferuję silniki gry, które nie zawierają mechaniki "aktywacji całej armii" - z reguły to zawsze dużo słabsza opcja.
Aczkolwiek WMH ma jedną z tych przyjemniejszych konstrukcji ruchu całą armią - ciekawszą niż w WFB itp. systemach - zdecydowanie mniej kostkologiczną.

Wracając do tematu - trolle to dobry wybór.
Uwielbiam ich "klimat".
Na bycie twardym też nie muszą narzekać.
<<

yaro

Frakcja: Skorne

Post czwartek, 29 grudnia 2016, 11:48

Widzisz - najlepszy silnik dla Ciebie mialby naprzemienna aktywacje. Z bitewniakow ktore nie implementuja tego ten jest najlepszy .
Herudaio napisał(a):Nobody expects the Iosian inquisition!

0-6(1) > 10-7(3) ?
<<

nikotopola

Post wtorek, 24 stycznia 2017, 20:29

Witam wszystkich,

Przez lata grałem w Fantasy Battle i 40k ale miałem dość niedorzecznych i niezbilansowanych zasad. Teraz po latach przerwy dowiedziałem sie o Warmachine i chciałem wrócić do hobby. Zastanawiam się jaka frakcja grac i chciałem was prosić o radę. Interesuje mnie stworzenie od razu jednej rozpiski na 75 punktów (z tego co sie zorientowałem to najbardziej popularny format) z która będę mógł zacząć śmigać na turnieje. Chce uniknąć sytuacji w której wydam pieniądze na modele których nie będę używał. Próbowałem patrzeć na topowe rozpiski turniejowe z ostatnich lat ale jest tego za duzo żebym był w stanie wybrać coś dla siebie. Nie jestem zainteresowany klimatem armii ani wyglądem modeli (i tak wszystko dam do pomalowania komuś innemu ot tak żeby z daleka wyglądało ładnie :D) Interesuje mnie to z czego Warmachine słynie czyli grywalnosć :)

Najbardziej lubię armie złożone z elitarnych jednostek których jest mało ale mogą dużo zdziałać. Lubie mieć duzy wybór czarów ponieważ pozwala do przeważnie robić ciekawe rzeczy i realizować rożne strategie. Od armi oczekuje ze prowadzenie jej będzie wyzwaniem ale ze kiedy juz nauczę sie nia grac to będę mógł rywalizować z najlepszymi.

wiem ze ten system jest świetnie zbalansowany wiec chciałbym prosic o pomoc w dobraniu mi armi pasujacej do mojego stylu gry. Byłbym tez wdzieczny za pomoc w złozeniu pierwszej rozpiski na te 75 punktów (albo wskazowek jakie jednostki kupic w pierwszej kolejnosci) Chicałbym uczyc sie grac modelami ktorych potem bede uzywal a z doświadczenia wiem ze początkującym czesto wciska sie cos co potem na turniejach jest bezużyteczne
Pozdrawiam
<<

QcDWG

Frakcja: Cygnar

Post wtorek, 24 stycznia 2017, 20:53

Z tego co mowisz, powiedzialbym Cryx albo legion :P Ale kazda frakcja da sie grac na rozne sposoby, a i niegrywalnych modeli nie jest tu tak dużo. + chyba kazdy battlebox (nawet do trolli :D) jest zawsze dobry, a to jego "wciskaja" Ci na poczatku. Bo producent czasem nawet chyba lubi tych graczy :D
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Kruk

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 24 stycznia 2017, 21:19

nikotopola napisał(a):Najbardziej lubię armie złożone z elitarnych jednostek których jest mało ale mogą dużo zdziałać. Lubie mieć duzy wybór czarów ponieważ pozwala do przeważnie robić ciekawe rzeczy i realizować rożne strategie. Od armi oczekuje ze prowadzenie jej będzie wyzwaniem ale ze kiedy juz nauczę sie nia grac to będę mógł rywalizować z najlepszymi.

wiem ze ten system jest świetnie zbalansowany wiec chciałbym prosic o pomoc w dobraniu mi armi pasujacej do mojego stylu gry. Byłbym tez wdzieczny za pomoc w złozeniu pierwszej rozpiski na te 75 punktów (albo wskazowek jakie jednostki kupic w pierwszej kolejnosci) Chicałbym uczyc sie grac modelami ktorych potem bede uzywal a z doświadczenia wiem ze początkującym czesto wciska sie cos co potem na turniejach jest bezużyteczne
Pozdrawiam

Pasuje mi jak Legion. Przeszedłem na WMke grając w 40k turniejowo dark eldarami jeszcze zza czasów 5tej edycji. Do wyboru dokładnie podobnego stylu jaki sam proponujesz (ja do tego chciałem jeszcze typowy glass cannon) do wyboru miałem Circle of Orboros albo Legion of Everblight. Wybrałem to drugie i jestem bardzo zadowolony. W moim odczuciu dużą ilośc czarów i bajerów można też spotkać w Cygnarze grajac Haley2/3 lub Retrybucji (retribution of scyrah) szczególnie Rahn.

Gorzej z modelami. Widzisz, tutaj jest pies pogrzebany. Są pewniaki, ale są też bestie/unity/modele które jedni uważają za słabe, a inni uważają, że robią cuda. Przykładowo - kiedyś sie strasznie wszyscy zachwycali ravagorami, jakoby to był autoinclude w każdej rozpisce legionu, a jednak byli ludzie którym one nie podpadły do gustu, bo jednak aż tak wszędzie im nie pasowały. Jak sam zaczynałem, wpierw zacząłem od rozeznania sie w warlockach/warcasterach a dopiero potem dobierałem modele, zamiast wpierw załatwiać te "pewniaki". W sumie jakbym miał zaczynać drugi raz, to robiłbym tak samo.
<<

Artein

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 24 stycznia 2017, 22:28

nikotopola, Ty tak poważnie piszesz czy trollujesz? WMka słynęła z balansu zdaje się na początku MkII, czyli jakieś 7 lat temu, chociaż już wtedy istniały potworki w stylu Haleyek czy eLicha. Późniejsze nowości niewiele pomagały, Koza, Bradigus, z drugiej strony zupełnie niegrywalny Borka2 czy inny Reclaimer2. Trzecia edycja (moim zdaniem) poprawiła i tak już solidne podstawowe zasady, jednak sam balans, zarówno między- jak i wewnątrzfrakcyjny, jeszcze bardziej się rozjechał.
Obrazek
<<

nikotopola

Post środa, 25 stycznia 2017, 00:34

QcDWG napisał(a):Z tego co mowisz, powiedzialbym Cryx albo legion

Dzięki za opinie własnie miedzy te dwie frakcje najbardziej rozważam. Cryx przekonuje mnie trochę bardziej ale spotkałem sie z opiniami że w anjmocniejszych wariantach idzie bardzo na ilość modeli co kłóci sie trochę z tym co lubię.

Kruk napisał(a):Pasuje mi jak Legion.

Kruk napisał(a):Gorzej z modelami. Widzisz, tutaj jest pies pogrzebany. Są pewniaki, ale są też bestie/unity/modele które jedni uważają za słabe, a inni uważają, że robią cuda.

Dzięki za komentarz, zgadzam sie że pomysł zaczęcia od warlodów jest bardzo dobry natomiast obawiam się ze jako że dopiero zapoznałem się z zasadami a nie mam żadnego doświadczenia mogę wybrać warlodra i odele które beda mi sie wydawa mocne a potem po jakims czasie okaże sie ze byłem w błedzie i że zeby sie bawić na poziomie troche wyzszym trzeba wydać kolejne 1000zł na zupełnie inne rzeczy niz te które wydawały mi sie na poczatku mocne :D ( tak wlasnie zrobilem jak zaczynałem grać w WFB potem kiedy przeszedłem na 40 byłem juz madrzejszy i meczyłem bardizej doswiadczonych ludzi na forach przez pare tygodni zanim wybrałem armie i modele które kupie. Efekt był dobry bo praktycznie wszyscko w co zainwestowałem było stale w uzyciu...

Artein napisał(a):nikotopola, Ty tak poważnie piszesz czy trollujesz? WMka słynęła z balansu zdaje się na początku MkII, czyli jakieś 7 lat temu, chociaż już wtedy istniały potworki w stylu Haleyek czy eLicha. Późniejsze nowości niewiele pomagały, Koza, Bradigus, z drugiej strony zupełnie niegrywalny Borka2 czy inny Reclaimer2. Trzecia edycja (moim zdaniem) poprawiła i tak już solidne podstawowe zasady, jednak sam balans, zarówno między- jak i wewnątrzfrakcyjny, jeszcze bardziej się rozjechał.

nie trolluje uwierz mi. Kiedy odchodzilem od grania w wfb (7edycja) i 40 (6 edycja) oba systemy były totalnie niezbalansowane. Oczywisice gw od keidy pamietam miało taka polityke że nowa armia (albo armia ktora dostawała nowy codex) dostawała fajne rzeczy ktore były troche mocneijsze od innych ale z czasem to stawało sie coraz bardziej niedorzeczne. Pare dni temu kiedy zdecydowałem że chce bawic sie znowu w te rzeczy odkryłem ze zgroza ze jest o wiele gorzej niz było kiedykolwiek. W porownaniu do konkurencj warmachine jest zbalansowane fenomenalnie. Przejrzalem jakie frakcje wygrywaja turnieje i znalazłem przynajmniej jednego gracza w czolowce jakiesgos waznego turnieju mkIII w mojej opini to dowod ze gra jest dobrze zbalansowana. A ze wewnatrz frakcji sa mocniejsze i slabsz rzeczy to bardoz dobrze. Sa gracze tacy jak ja ktorzy chca tego co najmocniejsze i chca rywalizowac z innymi ale sa tez ludize w tym hooby dla ktorych licza sie inne rzeczy (klimat armii, ładen modele etc). Po za tym najczesciej jest tak ze jesli masz duzo mozliwosci i jednostek to mozesz znalezc w swojej konkretnej rozpisce jak juz masz duzo doświadczenia miejsce dla jednostek ktore wieksozsc uwaza za niegrywalne slabe etc a w teojej konkretnej rozpisce beda wymiatać. Satysfakcja jaka masz przynosząc na lokalny turniej nietypowa rozpiskę w której masz jakiś oddział o ktorego istnienniu wszyscy dawno zapomnieli a potem ten oddział wygrywa Ci turniej jest niesamowita. Nie wiem czy tak jest w warmachine ale wiem ze tak było kiedyś w np w wfb.
<<

nikotopola

Post środa, 25 stycznia 2017, 00:34

Czekam na dalsze opinie i rady :)
<<

Blak

Post środa, 25 stycznia 2017, 01:08

Nie da się kupić od razu dobrej rozpy, którą się nauczysz grać, i którą później powalczysz z najlepszymi. Polowałem na model Alten Ashley, kupiłem, skleiłem i... dostał mocną bułę w ostatniej erracie.

WM&H jest grą, przy której stale coś robią, poprawiają, przez co zmienia się meta wśród graczy. Jak ogarniesz jakąś fajną rozpę i skopiesz nią tyłki, to rywale zmienią rozpiski i znów zostaniesz w tyle.

Na tej stronie masz rozpiski z dużych imprez. Popatrz sobie na kilka ostatnich miesięcy i co jest w tych rozpiskach:
http://www.discountgamesinc.com/tournaments/
<<

Kat

Post środa, 25 stycznia 2017, 09:02

Nie dziw sie ze alten dostal po glowie:)

W legionie jest o tyle dobrze ze po zakupie pewnego trzonu bestii czesto bedziesz uzywac w roznych rozpiskach przez co nie jest to az tak droga rozpiska jesli myslimy o dalszym rozwoju:)

Na polskim podworku skuteczna jest lilith3 absylonia2, vayl2 i mysle ze obecnie dla startu to dosc skuteczne listy:)
Witamy na forum warmachiny
Gift napisał(a):mamy wojowników walczących po stronie dobra, światła i prawa, występujących przeciwko złu i plugastwu, którzy pilnują aby swięty ogień flejmu nie zgasł :D
<<

Blak

Post środa, 25 stycznia 2017, 09:21

Uprzedzam tylko kolegę, że takie zmiany mają miejsce.

Najlepiej chyba przeanalizować rozpy z ostatnich kilku miesięcy, spisać wszystko co w nich jest i zobaczyć co się powtarza - co jest na topie. Nawet jeśli pewne rzeczy wypadną z obiegu, to masz solidną podstawę, którą wykorzystasz w wielu rozpiskach. Masz trzon, którym regularnie możesz grać, i którego możesz się uczyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o WM&H