[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post poniedziałek, 2 czerwca 2014, 21:31

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

Osobiście uważam że w każdym wypadku postąpiłem "mądrze" przynajmniej w momencie w którym się znajdowałem.

Hardcore:
Bitwa Cookle vs Konee chłopaki się pospinali o to, że Konee postawił model niechlujnie i nie powiedział Cooklee że ustawia się tak aby mieć zasięg na 0.5 cala do modelu obok (w skutek czego dostał chyba counter charge) zdecydowali że zagrają turę od nowa. Konee wygrywał, ale po odtworzeniu tury koneego od nowa coś spierdolił (nie wiem czy nie poszły rzuty czy zjebał aktywacje) co skutkowało tym ze przegrał. Po bitwie pokłócili się jeszcz raz ale skoro oboje uznali ze cofają turę i zagrali całą sytuacje od nowa, to przyjałem ostateczny wynik. Bo nie mogłem wiele zdziałać już post factum gdy zgłosili mi wynik. Ponadto uważam ze Cookle zachował się bardzo fair w tym wypadku bo hardcore to taki format gdzie czeka sie aż przeciwnik popełni bład żeby go ścisnać, a ten pozwolił mu na cofnięcie ruchów i rozegranie od nowa. Osobiście gdy stawiam gdzies model i niebardzo wiadomo jak stoi albo kogo engage'uje to mówię o tym, Konee tego nie zrobił i jak to rozstrzygnać po rozegranej bitwie co tak naprawde chciał zrobić.



Kolejna bitwa Cookle z Olafem, Cookle zapytał Olafa o maksymalne zasięgi i Olaf zapomniał powiedzieć cooklemu że Mulg dostaje +2do Movement gdy zostaje zraniony co zaskutkowało CK w 2 turze Olafa, Cookle oburzyl się i wymusił na Olafie żeby zagrali od nowa, Olaf sie zgodził zagrali od nowa, z tym że tak długo meczyli tą bitwę ze skończył się czas, dicedown i cookle wygrał bo miał więcej modeli w strefie.
Kolejny raz gracze poza moją wiedzą dogadali się co chcą zrobić, a ja otrzymałem wynik bitwy i tyle.

Co do DW przeanalizowałem sytuację, porozmawiałem z każdym przeciwnikiem DW i każdy z nich stwierdził ze gdyby nie AS to wygrali by. Długo myślałem nad tym i stwierdziłem że AS w tej rozpisce jest bardzo ważny i mieć go lub nie to ogromna różnica. Postanowiłem ze Maciek nie moze wygrać turnieju gdzie wszyscy 4 przeciwnicy twierdzą ze AS przechylił szalę zwycięstwa

Bitwa Cookle vs Magda, Cookle stanął na znaczniku colosem o.O dafaq!!!!! Podchodzę do stolika pytam co się stało, wreck marker z colosa na stole a na nim flaga, Cookle powiedział ze gdyby wiedział to stanął by stormwallem dalej, pytam Magdy czy tak było ze mógłby stać dalej ona mówi że tak, pytam czy chce wygrać tą bitwę w tym momencie, na co Magda odpowiada ze chce to dograć. Nie wiem co się działo, ale cookle wyglądał w bardzo słabej sytuacji bo miał tylko Castera i Jacka na flance a Magda całą armię stwierdziłem że skoro chce grać dalej to jej sprawa i pewnie zaraz wygra. Za 30min dowiaduję się ze jednak przegrywa.

Bitwa Dzuki vs Markow
Markow nie odpalił mini feeta na halabardnikach, i zaczął robić combine attack potem coś nagmatwał i Dzuki mnie zawołał, wytłumaczyli mi o co chodzi, zapytałem Markowa czy powiedział ze aktywuje mini feet przed wykonaniem ataku powiedział ze nie, wiec dla mnie sytuacja była prosta powiedziałem zeby zakończył rozpoczęty atak odpalił minifeet i dalej kontynuował ataki już z minifeetem.
Wydawało mi się to dosyć logiczne.

Co do przeciągania bitew, Markow zdarzyło ci się to 2 razy mimo że przedłużyłem czas na bitwę o 20min. Ty z Wiktorem miałeś dalej ponad 40minut na zegarze, czyli defacto zacząłeś z nim grać godzinę później niż wszyscy inni gracze. Nie wiem kto na kogo czekał bo nikt się do mnie nie zgłosił. Koza i Encaitar zgłosili mi ze ich przeciwników nie ma od 30min i co mają zrobić ja powiedziałem ze mogą zagrać ze sobą razem i dostają po wygranej. Jeśli powiedziałbyś mi nawet po 20min że nie ma Wiktora to powiedziałbym ok odejmujemy wiktorowi 20min jak sie znajdzie a jak nie to wygrałeś.
Jeśli chodzi o to ze wpisałem niechcący tobie przegraną (później poprawiłem błąd ) nic to nie zmieniło bo w Dohyou da sie odtworzyć cały turniej od dowolnego momentu.
Tutaj zawiniłem ja i moje niedopatrzenie niestety w czwartek musiałem przenieść sam około 60 blatów i podobną ilosć stolików oraz dwa razy tyle krzeseł, w piątek podobnie przygotowywałem przez całydzień salę tak aby wszystkim gracza było wygodnie. Turniej rozpoczął się około godziny 20 i byłem już wykończony wiec mogło mi się zdarzyć przeoczenie. Całe przygotowania do gnomiconu to nie tylko czwartek i piątek ale setki godzin w tygodniach poprzedzających i działania na wysokich obrotach co wykańcza, a i tak uważam ze ogarnąłem turniej bardzo dobrze jak na to ze bylem do tego sam.
Ale tak tutaj uznaję swój błąd.

Jeśli chodzi o to że Yaro dropnął to byłem przy całej sytuacji, Yara kości chamsko wydymały i się wkurwił, zdecydował ze dropuje, powiedziałem mu żeby ochłonął i może jednak zagrał ostatnią bitwę ale stwierdził ze nie ma już ochoty ani chęci zrażania do siebie ludzi nieprzyjemna bitwą. Jego decyzja wiec uszanowałem i tyle.
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 2 czerwca 2014, 21:39

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

jak na jeden event to srogo się działo widzę, Ice wg mnie dobrze to rozegrales
<<

Deshong

Posty: 119

Dołączył(a): środa, 20 lutego 2013, 21:21

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post poniedziałek, 2 czerwca 2014, 22:42

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

Ice - prezentujesz styl sędziowania który nazywam "miękkim". Ten styl sędziowania jest dobry gdy nie goni Was czas (np. przyjezdni mają napiętą sytuację z rozkładem) i ogólnie ekipa grająca się dobrze zna i/lub nie ma parcia na spiny/wałowanie. na ogół w WM&H się ten styl sprawdza. Niemniej jest też ten "twardy" styl sędziowania. Osobiście po pierwszych spinach i samowolnych powtórzeniach zmieniłbym styl na ten drugi. Czyli to JA jako SĘDZIA mam ostateczne słowo co do sytuacji i wymuszam twarde trzymanie się zasad mówiąc otwarcie np. że nie cofamy ruchów, a juz nie daj boże nie powtarzamy meczy. Nie pytam sie wtedy drugiego gracza czy pozwala na to czy tamto tylko wcielam własną wolę w życie. To jest turniej, a nie gra towarzyska. Popełniłes błąd? Twój problem, następnym razem postaraj się go nie popełniać.
W sytuacji Dzuki vs Markow zachowałeś się niemal doskonale. Niemal gdyż niestety zasugerowałeś graczowi rozwiazanie 'co dalej'. Wynika to z Twego stylu sędziowania. Na turniejach lokalnych jeszcze takie coś moze przejść ale im większa ranga imprezy tym sędzia powinien być bardziej restrykcyjny (moim zdaniem oczywiście). Moim zdaniem powinieneś poprzestać na poinformowaniu graczy, że do rozstrzygnięcia obecnego ataku minifeat nie zostal odpalony. Jeśli gracz sam nie wpadnie na to, że przed kolejnym atakiem może odpalic jeszcze minifeata to jego problem - on jest zawodnikiem.

Inna sprawa to to czy macie opracowany system kar do Ligi Ogólnopolskiej i masterów. Jak już ktoś zauważył za warnem w chwili obecnej nie idą żadne konsekwencje, a sędziowie w tych rzadkich przypadkach nie za bardzo wiedzą jak ukarać niesfornego zawodnika.
<<

Olaf

Avatar użytkownika

Posty: 566

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 01:44

Frakcja: Grymkin

Post poniedziałek, 2 czerwca 2014, 22:58

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

Moim zdaniem Ice bardzo dobrze wszystko rozsądził. W kwestii DW nie było innego wyjścia - nikt nie zarzuca mu złych intencji, ale zwycięstwo nielegalną rozpiską musiało by wzbudzać kontrowersje i tworzyło by dziwny precedens. Tak więc mimo, iż kibicowałem DW to uwazam że ICe podjął słuszną decyzję.

Co do mojej bitwy ze Sławkiem to rzeczywiście było dokładnie tak jak Ice opisał pomijając fakt że nikt na mnie nic nie wymuszał. Po prostu nie chciałem wygrać w sposób, który dla mnie był nie do końca w porządku i zaproponowałem Sławkowi wygraną. Jego propozycją było rozegranie gry jeszcze raz, na co przystałem, bo wydawało mi się to najsprawiedliwszym rozwiązaniem.
Na koniec trochę się wk...wiłem bo nie dane było rozegrać gry do końca.( ale to tak naprawdę niczyja wina a jedynie konsekwencja mojej decyzji)
Tak wiec uważam, że sytuacja została rozwiązana dobrze i nikt nie ma tu do nikogo urazy.
Co nie znaczy, że wyzywanie Sławka od walkarzy nie stało się moim ulubionym zajęciem :lol: przez kolejne dwa dni turnieju.
Dodam, że ze Sławkiem grałem następnego dnia i nie było żadnej spiny ani kontrowersji. Zaś jeśli chodzi o spiny w pierwszy dzień to taka jest specyfika hardcore. Czasu jest mało, gracze popełniają błędy i się denerwują.
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post wtorek, 3 czerwca 2014, 08:34

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

Co do piatku - pewnie ze gracze cie wyreczyli ale jesli na 4 gry kazda gracz wygrywa jakims przekretem to ok- jak z Koneem cofanie czegos do stanu wczesniej jest dozwolone, tak jako TO i sedzia powtorzonej gry Olafa mogles nie przyjac i nalezalo imo tak zrobic - odnosnie sytuacji z mulgiem to jedynie moge zacytowac to Elrosa: "czytaj karty Szmato!" - sorry, nikogo nie chcac zwalowac sam mam wrazenie ze moglbym zapomniec o takim bonusie, bo nie pamietalbym o sytuacyjnej rzeczy po zdmg'owaniu.
Dodatkowo Wm-ka to gra bledow - wygrywa kto popelni ich mniej- dodatkowo to jest w naszej kulturze ze podajemy wszyskie dystanse i dopalki, tak naprawde nie trzeba nic mowic tylko karty pokazac, przeciwnik sam moze sobie dodac 2+2.

Natomiast co do Magdy IMO powinienes nalegac na cofniecie do stanu przed walem, jesli to niemozliwe bez pytania przyznac wina Magdzie - przede wszystkim dlatego ze flaga w ciezkim terenie i coverze STRASZNIE duzo zmienia.
<<

Horus

Avatar użytkownika

Posty: 204

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 13:39

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 3 czerwca 2014, 12:35

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

Jeden gracz się często powtarza..."c." czy to przypadek;]?
wał stania Colosem na fladze ...Mistrzowski;]
<<

kondzioro

Posty: 1370

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 18:56

Frakcja: Cryx

Post wtorek, 3 czerwca 2014, 13:06

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

Mnie się i tak bardziej podoba "rzucanie kostkami tak żeby podsuwać modele", bo stanąć na fladze to chyba taki impuls chwili jest, a to brzmi jak wyćwiczona strategia :P
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 3 czerwca 2014, 13:26

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

kondzioro ustaw kolosala na fladze w ten sposób, aby stał stabilnie bez wcześniejszych ćwiczeń!
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post wtorek, 3 czerwca 2014, 13:28

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

wszystko zalezy od flagi.
<<

Arhain

Avatar użytkownika

Posty: 5234

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 12:59

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Grymkin

Post wtorek, 3 czerwca 2014, 13:36

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

Może nie Stormwall, ale nieźle wygląda ;)


Obrazek
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post wtorek, 3 czerwca 2014, 13:43

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

ten raczej stanal na objectiv'ie a nie na fladze.
<<

Ozło

Avatar użytkownika

Posty: 2299

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 14:24

Lokalizacja: Gliwice

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 3 czerwca 2014, 14:16

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

Tylko że to był Stormwall jakby mało mu było.

Nie dość że nie może robić covering fire i podów po biegu to nie może stać na fladze! Ten model jest bez sensu.
Death to the false moderator !!

Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 3 czerwca 2014, 14:29

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

I jeszcze pody nie scorują, co za kupa.
<<

Jasio

Avatar użytkownika

Posty: 485

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 14:21

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Cryx

Post środa, 4 czerwca 2014, 13:13

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

Podawanie zasięgu szarż zawsze jest trudne i moim zdaniem to przeciwnik musi doszczętnie wypytać o wszystko. Ja zawsze się pytam czy coś się stanie jak kogoś zranię, jak zabije model obok, jakie czary są rzucone wokoło, czy jest jakaś dodawajka do spd itd, itd. Pamiętam jedną baaardzo starą sytuację chyba jeszcze z MKI. Gracz po dokładnym wypytaniu się o dokładny zasięg szarży pewnej bestii ustawił się tak by zabrakło jej pół cala do szarży na castera. Jego przeciwnik w następnej turze po prostu pushnął swoją bestię o cal i zaczęła się wielka awantura "Co teraz?". W następnych grach gracz ten gdy ktoś go pytał o zasięg szarży zawsze podawał 30+ cali, bo może rzucić, pushnąć, tramplnąć, coś tam, coś tam. Mimo, że szanse powodzenia tego o czym mówił były około 0,5% to wolał tak mówić niż by potem wszyscy znów mieli go za wałkarza :)
<<

RafiK

Avatar użytkownika

Posty: 385

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:50

Frakcja: Cryx

Post środa, 4 czerwca 2014, 13:39

Re: Kiedy, kogo, za co i na jak długo zdyskwalfikować

Doskonały przykład Jasiu.
Pewne rzeczy w tej grze są chyba nie na miejscu - np. pytanie: "a ile możesz na maksa wycisnąć z tej bestii". Nie pomyl się nawet o cal, zdradź mi swoje rozkminione taktyki, a jak się coś nie będzie zgadzało to Cię zwyzywam i gramy od nowa?
To jest trochę tak jakby zapytany miał grać przeciwko sobie.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale w tej grze naprawdę doświadczenie robi różnicę i nie mam pretensji jak dostanę szybki łomot wpadając na turnieje raz na ruski rok od kogoś kto w domu nie mieszka bo co rusz jakieś eventy zalicza. I mam to wszystko zniwelować prostym pytaniem - bo inaczej jest nie fair? Jakoś jak się nad tym zastanawiam to mi się to coraz mniej podoba.
Bo może w takim razie, żeby było fair powinienem na początku gry zapytać: "jaki jest Twój pomysł na grę z moją rozpiską, na co ja powinienem uważać, a czego Ty się najbardziej obawiasz u mnie, no i jakie masz zasięgi" ;)
To by było najbardziej fair postawienie sprawy.

Może faktycznie korzystając z pomysłu kolegi Jasia wystarczy powiedzieć: "dorwę Ci castera wszędzie, bez względu na teren i modele, z 30 cali - bój się!" :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o WM&H

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości