FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Czy warto kupić zestaw dla dwóch osób?

<<

Sqrwol

Posty: 9

Dołączył(a): piątek, 13 marca 2015, 11:09

Post piątek, 13 marca 2015, 13:32

Czy warto kupić zestaw dla dwóch osób?

Witam,

po długim marudzeniu mojej drugiej lepszej połówki na temat, że w nic z nią nie gram ( tzn. 1 vs 1 bo ze znajomymi na planszówki spotykamy się często ) postanowiłem spróbować zarazić Ją moim hobby jakim są gry figurowe. Jestem w sumie wieloletnim kolekcjonerem WHFB ( bo graczem raczej nie bo ostatnio bawiłem się na stole w 6 ed.), jednak nie uśmiecha mi się zbieranie 2 armii - za dużo malowania. Dlatego też po przeczytaniu wielu pochwał na temat tego systemu na innym forum postanowiłem spróbować .

Moje pytanie brzmi czy warto?? Przeczytałem, że jest to bardzo dobra gra turniejowa, ale czy nadaje się do rozgrywek for fun w domowym zaciszu? Czy zasady są w miarę proste?( bardziej martwię się o moją Żonę:P). No i czy warto kupić starter dla dwóch osób? Cenowo wychodzi dużo taniej... przy wyborze kierowałem jedynie się tym, że podobają mi się figurki tych dwóch frakcji...:P

Dziękuje i Pozdrawiam
Ostatnio edytowano piątek, 13 marca 2015, 14:10 przez Sqrwol, łącznie edytowano 1 raz
<<

Pierzasty

Avatar użytkownika

Posty: 255

Dołączył(a): niedziela, 14 kwietnia 2013, 16:19

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 13 marca 2015, 13:49

Re: Czy warto kupić zestaw dla dwóch osób?

Warto. Cenowo wychodzi tak, że dostajesz dwa osobne startery, plus gratis: po 5 sztuk ciężkiej piechoty dla każdej frakcji, mini-rulebook (pełne zasady, wywalony jest tylko fluff i podręcznik malowania), kostki, templatki (i tak lepsze plastikowe ale zawsze) itp. Kupuj.

Co do początku: podstawowe zasady są dość łatwe do opanowania, więc nowicjusz szybko się orientuje "gdzie ma ręce a gdzie nogi". Wyzwanie przychodzi na etapie opanowania wzajemnych synergii jednostek/zdolności, kolejności aktywacji itp.
<<

kashper

Avatar użytkownika

Posty: 655

Dołączył(a): wtorek, 1 kwietnia 2014, 12:52

Lokalizacja: Gdańsk

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post piątek, 13 marca 2015, 14:03

Re: Czy warto kupić zestaw dla dwóch osób?

Jak najbardziej starter się opłaca finansowo, ale to już było wspomniane. Bardziej polecałbym starter do Hord niż Warmachin, ale to dość indywidualna sprawa.

Co do zasad systemu - są one raczej proste, natomiast jest ich dużo i dopiero to jak się je wykorzystuje (głównie różnych, które na siebie wpływają) jest trudniejsze do opanowania. System jak najbardziej nadaje się do luźnego grania i można w miarę szybko wytłumaczyć zasady - mi się zdarza grać z dużo młodszym bratem i nie miał większych problemów z opanowaniem podstaw. System wymaga też niestety dużej ilości obliczeń kto kogo ma szansę trafić i zranić, ale da się przyzwyczaić ;).
Obrazek
<<

Canaton

Avatar użytkownika

Posty: 46

Dołączył(a): sobota, 17 stycznia 2015, 20:15

Lokalizacja: Toruń

Frakcja: Khador

Post piątek, 13 marca 2015, 16:24

Re: Czy warto kupić zestaw dla dwóch osób?

Przy Warhammerze zasady Warmachine/Hordes to pestka. Jest mniej do ogarniania, mniej rzucania kośćmi itp.
Obrazek
<<

Kruk

Avatar użytkownika

Posty: 711

Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2013, 13:51

Lokalizacja: Szczecin

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 13 marca 2015, 16:58

Re: Czy warto kupić zestaw dla dwóch osób?

Porównując zasady do np Warhammera, powiem tak, zasady są proste, ale hmm, otwarte? W Warhammerze masz pierdylion pojedynczych zasad wyjaśnionych jak krowie na miedzy. W wmce jest znacznie mniej zasad, ale takich które mogą mieć wielorakie zastosowanie. Dla przykładu Mechanika Hit/damaged, Disabled->boxed->destroyed brzmi w teori banalnie i zrozumiale, ale w samej grze to już można sie zakręcić, zasada "friendly fire" niby banał, można zwyczajnie bić po swoich jednostkach, ale zastosowań do tego nie da rady spisać nawet na kilku stronach A4.

Czy nadaje sie do gry w domowym zaciszu? A są takie które sie nie nadają? Jak jest zbyt duża różnica w umiejętnościach, zawsze mozna gorszą rozpiske złożyć, a przeciwnikowi dać lepszą :). Mechanika rzutów kośćmi jest znacznie bardziej przystępna niż zwykłe rzucanie na pałe w WH. IMO Hordowy zestaw bardziej sie opłaca niż ten do warmachiny, ale cenowo oba są świetne. Tutaj to nie GW, zniżki i zestawy faktycznie są mega opłacalne ;)
<<

misiek_lf

Avatar użytkownika

Posty: 254

Dołączył(a): środa, 16 lipca 2014, 21:16

Lokalizacja: Kraków/Mielec

Frakcja: Skorne

Post piątek, 13 marca 2015, 17:29

Re: Czy warto kupić zestaw dla dwóch osób?

W WFB też zasady są taktycznie bardziej złożone, niż tylko to co masz w tekście. I do tego mniej logiczne, np. wypuszczamy do przodu jednego goblina i horda 40 wojaków, zamiast go zadeptać, musi się do niego przystawić, a cała formacja robi przy tym skręt o 45 stopni wystawia się flanką do wroga ;)

Powrót do Dyskusje o WM&H

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron