FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Jakość nowych modeli WM/H

<<

kredzio

Frakcja: Cryx

Post sobota, 10 grudnia 2016, 17:26

Jakość nowych modeli WM/H

Jak wygląda aktualnie jakość modeli, które są aktualnie dostarczane w nowych battlegroupach? Poprawiło się coś w MK3 czy dalej pasowanie oraz ilość nadlewek jest takie, że tylko siąść przy tym i zapłakać?
Powiem szczerze, że ciągnie mnie do tego systemu niemiłosiernie, a po ostatnim dużym boxie Cryxu (jeszcze za czasów MK2), który kupiłem niestety poległem na beznadziejnej jakości odlewach. Poskładanie tego do kupy wymagałoby tak dużego zaangażowania czasowego, że wolałem to sprzedać i wrócić do gier GW, gdzie modele składa się jak klocki lego.
Ostatnio edytowano sobota, 10 grudnia 2016, 19:01 przez kredzio, łącznie edytowano 1 raz
<<

Artein

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 10 grudnia 2016, 18:22

Re: Jakość nowych modeli WM/H

Plastik jest jaki był. Niektóre modele są natomiast wydawane w żywicy, bardzo fajnej, ostre detale, niemal brak jakichkolwiek ubytków, łatwiejsza obróbka niż metal.
Obrazek
<<

Śliski

Press Ganger

Frakcja: Legion of Everblight

Post sobota, 10 grudnia 2016, 20:34

Nie do końca prawda, modele wydane w wypraskach mają plastik dużo lepszej jakości, niż stare startery. Dodatkowo wydaje mi się, że (przynajmniej mój) starter MK3 był lepszy od tego z MK2, ale dalej pozostawiał trochę do życzenia.
<<

Artein

Post sobota, 10 grudnia 2016, 22:48

Trollowe bestie były okropne, taka sama kupa jak przy starszych plastikach. Ragnor może minimalnie lepiej ale też słabo.

Nie mialem styczności z wypraskami od PP, Trolle chyba nic takiego niedostały, w ogóle chyba mało kto to dostał, więc i tak trzeba pracować na starym plastiku.
Obrazek
<<

kredzio

Frakcja: Cryx

Post niedziela, 11 grudnia 2016, 00:47

Dzięki za odpowiedzi - wstrzymam się jeszcze zatem. Mam nadzieję, że kiedyś to się poprawi :)
<<

Blak

Post niedziela, 11 grudnia 2016, 11:35

Lada moment wyjdzie nowa armia, może wtedy?
<<

Cyel

Frakcja: -

Post niedziela, 11 grudnia 2016, 11:38

W starterach jakość nie powala ale i cena jest adekwatna do zawartości (a wręcz raczej niska, jeśli wziąć pod uwagę inne fajne zawarte tam rzeczy jak np podręcznik). Ponoć nowe plastikowe zestawy niestartowe są o niebo lepsze niż starsze i pod względem dopasowania części i jakości odlewu i materiału : KLIK
<<

MuK

Post niedziela, 11 grudnia 2016, 12:41

Ogólnie wygląda to tak:
Żywica - jakość bardzo dobra. Ostre detale, raczej bez tragicznych nadlewek. Prawdopodobnie za jakiś czas formy się wyrobią i będzie gorzej.
Twardy plastik - jw. Jeszcze nie mają doświadczenie w dzieleniu modeli, ale ogólnie jest bardzo dobrze.
Metal - nowe wzory spoko, stare wzory często mają wyrobione formy i jakoś odlewu potrafi być bardzo zła.
Stary "miękki" plastik - tragedia cała drogę. Moldy po sufit, brak krawędzi, tragiczne do opiłowania. Czym szybciej od tego odejdą tym lepiej.
<<

Vanswirr

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post niedziela, 11 grudnia 2016, 19:34

Modele plastikowe bardzo dobre. Sklejalem battle engine do konwergencji i model był doskonale spasowany
Papież mrocznych otchłani sexpiwnicy
Obrazek
<<

Krawat

Frakcja: Mercenaries

Post wtorek, 13 grudnia 2016, 23:19

Ja sklejałem nowy plastik - Kibelek dla Merców i jakość materiału równie dobra jak w modelarstwie. Cygnarski box jest ok moim zdaniem jeśli chodzi o starter.

K.
W życiu jest tylko jeden uniwersalny język - siła.
Następna strona

Powrót do Dyskusje o WM&H