FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Grymkin - warto?

<<

Jasif

Frakcja: Cricle Orboros

Post wtorek, 1 sierpnia 2017, 17:44

Grymkin - warto?

Siemka.

Temat trochę osobisty, a trochę bardziej ogólny, więc jeśli chcesz się podzielić swoimi refleksjami i pomóc mi podjąć decyzję, zapraszam :)

Ci którzy mieli niewątpliwą przyjemność mnie poznać wiedzą, że mam, nazwijmy to, "problem" z malowaniem modeli. Sam siebie widzę głównie jako modelarza i największą frajdę sprawia mi robienie bardzo wymyślnych i oryginalnych podstawek, nadających wyjątkowego klimatu modelom. Eksperymentuję również z konwersjami, w skutek czego długie godziny mijają i nie mam czasu skończyć żadnego modelu poprzez pomalowanie go. Jak zacząłem granie w WMH grałem Cryxem, więc bardzo szybko sobie uzmysłowiłem, że nigdy nie pomaluję 100+ modeli do dwóch rozp. Cryx sprzedałem i kupiłem Legion, który prawie udało mi się pomalować :) Niestety dla Legionu też przyszedł koniec i wziąłem się za Circle. Niestety główna zaleta modeli do Circle - ilość klimatycznych detali - jest również klątwą, bo, ponownie, dodaje tylko godzin do malowania. Do tego dochodzi kwestia ILE tych modeli jest (mam naprawdę sporo modeli), co sprawia, że już naprawdę prawie straciłem nadzieję, że kiedykolwiek uda mi się chociażby 2 rozpiski pomalować. Dochodzą jeszcze kolejne czynniki : dużo podróżuję i przenoszę się z kraju do kraju, więc moja armia jest zawsze rozpiżdżona po kilku krajach i mieszkaniach. Wybitnie ułatwiłbym sobie życie, gdybym grał czymś co ma naprawdę niedużo modeli. Ostatnim czynnikiem jest to, że Circle jest obecnie w dosyć dziwnym miejscu w mecie, gdzie niezbyt wiem czym grać i co będzie stabilnym wyborem wobec - obecnie - dynamicznie zmieniających się list. Niestety nie jestem gwiazdą WMH i potrzebuję dużo czasu, żeby ograć rozpiski i nauczyć się co sobie z czym radzi. Wobec tego zbyt duży wybór modeli jest dla mnie tak naprawdę bardziej wadą niż zaletą(największe sukcesy miałem grając Legionem w mk2, gdzie rozpy się praktyczne składały same - Machinations of Shadow + Lyl2).

Bardzo podoba mi się estetyka i ogólny zamysł Grymkinów, do tego zagrawszy przeciwko nim i obejrzawszy parę battle reportów, coraz bardziej przekonuję się, że może warto tym pograć. Wobec tego moje pytanie : jak widzicie przyszłość Grymkinów? Czy warto zainwestować w nie jako długoterminową, "główną" armię? Ich "ograniczoność" to plus ze strony portfela i transportu, ale czy kompetytywnie ich to nie ograniczy w perspektywie tego, że reszta armii będzie dostawała ciągle coraz to nowsze i fajniejsze zabawki? Jak widać Convergence to akurat wyszło na dobre, chociaż nie zawsze był w tak dobrym miejscu jak teraz. Jestem ciekaw waszych opinii.
pzdr
Kat napisał(a):Mozna cisnac beke z jasifa ale pewnego stopnia buractwo to buractwo
Kat napisał(a):To na wuj sie wogole odzywasz w tematach nie chwalacych pp?:)
Obrazek
<<

doctorkoza

Frakcja: Khador

Post wtorek, 1 sierpnia 2017, 18:52

Re: Grymkin - warto?

:lol:
Jak ja na to czekałem :D JZ Ty będziesz miał pomalowaną armię, jak komuś za to zapłacisz :D sam nigdy tego nie zrobisz ;)
ObrazekObrazek
yaro napisał(a):Imo dajmy czas i gra bedzie dobra i zrownowazona :) z wieloma wyborami.

Ice-T napisał(a):...ale spoko będziemy się z Koza zabijać przy stole.
<<

QcDWG

Frakcja: Skorne

Post wtorek, 1 sierpnia 2017, 20:01

Kolesie w USA mowia ze bez 1000 dolcow nie podchodz :P
<<

Jasif

Post wtorek, 1 sierpnia 2017, 20:39

Jest takie źródełko...
Kat napisał(a):Mozna cisnac beke z jasifa ale pewnego stopnia buractwo to buractwo
Obrazek
<<

doctorkoza

Frakcja: Khador

Post wtorek, 1 sierpnia 2017, 20:46

JZ, chcesz armię łatwa do malowania - kup CoC.
Wiadomo, że modele do wmki składa się znacznie łatwiej niż do hord, a ja nie wyobrażam sobie armii łatwiejszej do pomalowania niż te kopnięte roboty ;)
Dodatkowy plus taki, że już wiesz czym się w tym gra.
A co do grymkinów mnie to też nieco kusi - z jednej strony mi się to podoba, z drugiej nie. No i babcia, którą i tak kupię : D
ObrazekObrazek
yaro napisał(a):Imo dajmy czas i gra bedzie dobra i zrownowazona :) z wieloma wyborami.

Ice-T napisał(a):...ale spoko będziemy się z Koza zabijać przy stole.
<<

Jasif

Post wtorek, 1 sierpnia 2017, 21:12

doctorkoza napisał(a):JZ, chcesz armię łatwa do malowania - kup CoC.
Wiadomo, że modele do wmki składa się znacznie łatwiej niż do hord, a ja nie wyobrażam sobie armii łatwiejszej do pomalowania niż te kopnięte roboty ;)
Dodatkowy plus taki, że już wiesz czym się w tym gra.
A co do grymkinów mnie to też nieco kusi - z jednej strony mi się to podoba, z drugiej nie. No i babcia, którą i tak kupię : D

Co do CoCa to tak naprawdę wszystkim się wydaje, że lecisz "metallic, wash, opcjonalny OSL i nara", ale prawda jest taka, że nie widziałem tego jeszcze dobrze zrobionego (przynajmniej na żywo). Widziałem natomiast masę CoCów zrobionych właśnie na tę modłę, wyglądających koszmarnie.

Nie mówiąc już o tym, że dla mnie ta armia jest zwyczajnie okrutnie nudna.
Obrazek
<<

Gift

MultiTroll

Post wtorek, 1 sierpnia 2017, 21:32

jak by co moge ci sprzedac coc :>

a co do malowania filozofi w tym nie ma tylko nad oslami trzeba pokminic i fajne podstawki zrobic a wash robic z aero
QcDWG napisał(a):Cale mk3 jest jedna wielka dobra decyzja. Plus praktycznie kazda errata? A sr17 juz wyglada duzo lepiej niz na poczatku...

Obulus, Mortician’s Guild napisał(a):Farming is a senseless pursuit. You sow what you may reap, then you reap what you may sow. Senseless.

yaro napisał(a):To po co gracie? By narzekac?
<<

Jasif

Post wtorek, 1 sierpnia 2017, 21:39

A wracając do Grymkinów ;)
Obrazek
<<

Gift

MultiTroll

Post wtorek, 1 sierpnia 2017, 21:40

jasif wtc sie zbliza przed kazdym wtc od 2 czy 3 lat pp robi akcje z wdupianiem nerfa :D teraz czuje ze moze pasc na grymkiny

jesli tak bedzie poprosze fafla zeby mi nick zmienil na wróżbita Tymon

Obrazek
QcDWG napisał(a):Cale mk3 jest jedna wielka dobra decyzja. Plus praktycznie kazda errata? A sr17 juz wyglada duzo lepiej niz na poczatku...

Obulus, Mortician’s Guild napisał(a):Farming is a senseless pursuit. You sow what you may reap, then you reap what you may sow. Senseless.

yaro napisał(a):To po co gracie? By narzekac?
<<

Jasif

Post wtorek, 1 sierpnia 2017, 21:52

Gift napisał(a):jasif wtc sie zbliza przed kazdym wtc od 2 czy 3 lat pp robi akcje z wdupianiem nerfa :D teraz czuje ze moze pasc na grymkiny

Nie ma szans ;)
Obrazek
Następna strona

Powrót do Dyskusje o WM&H