FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Doktor's road to WTC 2023

<<

Doktor

Avatar użytkownika

Posty: 184

Dołączył(a): czwartek, 9 maja 2013, 00:02

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Convergence of Cyriss

Post poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 01:41

Doktor's road to WTC 2023

Temat jest oczywiście żartem. Mam nadzieję, że parę raportów początkującego (ok. 50 rozegranych do tej pory gier) gracza wraz z jego spostrzeżeniami i komentarzem pomoże nowym graczom (jeżeli w świecie WMH są jeszcze takowi).

Battle Report No. 1
BrawlMashine - CoC vs. Minions
Scenariusz - Orbit

Moja rozpiska:

Convergence
[Theme] Strange Bedfellows

[Aurora 2] Archnumen Aurora [+27]
- Cipher [15]
- Corollary [6]
- Tesselator [7]
Algorithmic Dispersion Optifex [2]
Frustum Locus [4]
Prefect Hypatia [5]
Void Archon [8]
Clockwork Angels [5]
Negation Angels [0(6)]


Rozpiska przeciwnika

Minions
[Theme] Will Work For Food

[Azazello 1] Lord Azazello, The Castellan [+29]
- Road Hog [15]
- War Hog [14]
Dhunian Archon [0(6)]
Totem Hunter [6]
Void Archon [8]
Farrow Valkyries [8]
Swamp Gobber Bellows Crew [2]

1.1 - Deploy.jpg
1 Rozstawienie
1.1 - Deploy.jpg (253.08 KiB) Przeglądane 5237 razy


Przeciwnik wygrał rzut i wybrał stronę z murkiem przy fladze. Wystawiłem Aurorę centralnie, vectory po stronie prostokątnej strefy, Frustrum Locus w pobliżu flagi, trochę dalej Void Archon. Algorythmic Dispersion Optifex został nieco z tyłu, by widzieć Tesselatora. Negation Angels znalazły się przy lasku przy okrągłej strefie, by wykorzystać ich prowl, Clockwork Angels centralnie, a Prefect Hypatia między nimi. Przeciwnik ustawił od lewej: War Hog, Valkyria, Gobber Bellow Crew, Lord Azazello, Valkyria, Valkyria, Void Archont, Road Hog, z Dhunian Archontem za warlockiem i Totem Hunterem przy fladze. Pray'em Totem Huntera została Hypatia.

CoC 1
Allocowałem 1 Foc Corollary. Poza Aurorą i Corollary wszystko biegło - Cipher do prostokątnej strefy, Aniołki do lasku przy okrągłej strefie, reszta centralnie. Jeszcze przed ruchem Aurora rzuciła Arcane Propulsion najpierw na Tesselatora, potem na Ciphera, a Locus otrzymał dwa power tokeny. Foc, który akcją Corollary przekazał Tesselatorowi, wrócił do niego. Aktywna dyrektywa - Fly High.

Minions 1
Azazello zabunkrował się przy murku razem z jedną Valkyrią, gobberami i Dhunian Archontem, Void dostał Storm Ragera i przeszedł na stronę prostokątnej strefy, Road Hog ze sprintem z animusa zabił jedną Negation Angel i się wycofał, podobnie Totem Hunter schował się za domek.

1.2 - 1t.jpg
2. Po pierwszej turze
1.2 - 1t.jpg (353.42 KiB) Przeglądane 5237 razy


CoC 2
Brak alokacji, podtrzymałem AP. Cipher dostał 3 Foc od Corollary, przeniósł się do strefy i strzelił flarą i trudnym terenem (by utrudnić życie War Hogowi) w Voida. ADO obiegł domek i chanellował Hand of Destruction na Voida (3 token na Locus). Tesselator z 3 Focusa od Ciphera łatwo go zabił, przekazując wszystko z powrotem na Corollary i cofając się z Repo. Locus i Void zajęli miejsce przy fladze. Hypatia strzeliła do Road Hoga, ale raniła Valkyrię, po czym z dyrektywy Phantom Protocol schowała się za laskiem, CA zadały 3 dmg Road Hogowi, a NA ustawiły się w lasku, by bezpiecznie punktować okrągłą strefę.

Minions 2
Azazello uruchomił swojego feata, strzelił do Ciphera i wycofał się Wind Rushem za murek. Szarża dwóch Valkyrii uszkodziła lewe ramię Ciphera i go zablokowała, trzecia Valkyria po biegu związała Hypatię. Road Hog zadał kilka obrażeń mojemu Voidowi i go podpalił. Totem Hunter podbiegł bliżej swojego celu. Dhunian Archont i gobbery (w chmurce) ustawiły się przy fladze. CP 1:1.

1.3 - 2t.jpg
3. Po drugiej turze
1.3 - 2t.jpg (346.73 KiB) Przeglądane 5236 razy


CoC 3
Nadszed czas na mojego feata + Suppresion Initiative. ADO pobiegł za Valkyrie blokujące Ciphera. Oddział dostał zboostowany HoD, po czym Bladed Gale ściągnąłby obydwie Valkyrie, ale jedną ochronił Dhunian Archont. Tesselator po otrzymaniu Foca z Corollary ostrzelał War Hoga i przekazał Foca Cipherowi, który dobił go atakiem szarżowym (Valkyria zadała parę obrażeń z Free Strike, ale niczego nie wyłączyła). Następnie ostrzelał gobbery z modzierza zabijając je i zadając 4 obrażenia Azazellowi, dzięki czemu mógł przekazać Foca z powrotem na Corollary. Z drugiej strony Void, Hypatia i 2 aniołki usunęły Road Hoga, ale 2 pozostałe CA nie były w stanie nic zrobić Valkyriom. CA 2:2.

Minions 3
Niestety, zostałem bez Foca na Aurorze. Była co prawda częściowo zasłonięta, ale jeden model z 2" zasięgiem, mógł do niej dojść (Totem Hunter lub Azazello z Wind Rushem). Na szczęście najpier Hypatia przeżyła, co uniemożliwiło przeniesienia Prey'a na Aurorę, a potem Totem Hunter nie był w stanie zabić Valkyrii, która wcześniej zabiła ADO i CA ją atakującą, przez co Azazellowi zabrakło ruchu, by dojść do Aurory. Pozostałe ataki jedynie bardziej uszkodziły Ciphera nic mu nie wyłączając (został na 5 kratkach). W tej sytuacji przeciwnik poddał grę.

Wnioski:
Pomijając fakt, że nie jestem doświadczonym graczem, po raz pierwszy grałem Aurorą 2. Latanie daję dużo większe możliwości niż Pathfinder, a jej feat z dyrektywami jest potężny. Mając przewagę zasięgu szarż stosunkowo łatwo jest przejąć kontrolę na grą. Muszę się natomiast dokładniej zastanowić, co zrobić w sytuacji, gdy przeciwnik jest równie lub bardziej mobilny. Będę miał do tego okazję - następna gra w Brawlmaszynowej lidze będzie przeciwko Cygnarczykom i Kraye'owi. Na pewno muszę poćwiczyć osłanianie castera - przy lepszym ustawieniu modeli z tyłu mógłbym całkowicie uniknąć szansy na asasynację.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 01:50 przez Doktor, łącznie edytowano 1 raz
Final Countdown - 56 (48% win ratio)
<<

Doktor

Avatar użytkownika

Posty: 184

Dołączył(a): czwartek, 9 maja 2013, 00:02

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Convergence of Cyriss

Post poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 01:46

Re: Doktor's road to WTC 2023

Brakujące zrzuty to:

1.4 - 3tCoC.jpg
4. Po trzeciej turze CoC
1.4 - 3tCoC.jpg (328.93 KiB) Przeglądane 5236 razy


1.5 - Koniec.jpg
5. Stan na koniec gry
1.5 - Koniec.jpg (352.89 KiB) Przeglądane 5236 razy
Final Countdown - 56 (48% win ratio)
<<

Karpiu

Avatar użytkownika

Posty: 1907

Dołączył(a): poniedziałek, 11 maja 2015, 15:46

Frakcja: Khador

Post poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 11:18

Re: Doktor's road to WTC 2023

Stary tyle siedziales z nami z Vanaze juz licze cie do weteranow :P
<<

Doktor

Avatar użytkownika

Posty: 184

Dołączył(a): czwartek, 9 maja 2013, 00:02

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Convergence of Cyriss

Post poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 22:04

Re: Doktor's road to WTC 2023

Karpiu napisał(a):Stary tyle siedziales z nami z Vanaze juz licze cie do weteranow :P


Osobiście będę się uważał za weterana, jak z każdym ze stałych bywalców Vana wygram choć raz. A biorąc pod uwagę, jakich graczy to dotyczy, to raczej chwilę mi to zajmie (zwłaszcza,że wracam po kilkuletniej przerwie) :P
Final Countdown - 56 (48% win ratio)

Powrót do Raporty z gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości