Post sobota, 13 kwietnia 2013, 23:25

For Llael and coin! - czyli (przeważnie) mercowe raporty

Postanowiłem wrócić do pisania battlereportów, zwłaszcza, że te ze starego forum przepadły w mrokach dziejów :P Dzisiejsza batalia z Cygnarem Martiusa niestety tylko opisowa, mieliśmy niewiele ponad godzinę na rozegranie partii, a jako że mój skill dość mocno zardzewiał to wolałem nie przedłużać gry przerwami na cykanie fotek.

Scenariusz - Process of Elimination

Listy - Po mojej stronie Captain Damiano w następującym składzie:

System: Warmachine
Faction: Highborn Covenant
Casters: 1/1
Points: 50/50
Captain Damiano (*6pts)
* Gallant (9pts)
Arcane Tempest Gun Mages (Leader and 5 Grunts) (6pts)
* Arcane Tempest Gun Mage Officer (2pts)
Cylena Raefyll & Nyss Hunters (Cylena and 9 Grunts) (10pts)
Horgenhold Forge Guard (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Lady Aiyana & Master Holt (4pts)
Precursor Knights (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Precursor Knight Officer & Standard (2pts)
Eiryss, Angel of Retribution (3pts)
Lanyssa Ryssyll, Nyss Sorceress (2pts)
Rhupert Carvolo, Piper of Ord (2pts)

Po stronie przeciwnej Nemo3 w składzie:

System: Warmachine
Faction: Cygnar
Casters: 1/1
Points: 50/50
Artificier General Nemo (*3pts)
* Firefly (5pts)
* Lancer (6pts)
* Stormwall (19pts)
Storm Lances (Leader and 2 Grunts) (7pts)
Stormguard (Leader and 9 Grunts) (9pts)
Journeyman Warcaster (3pts)
Reinholdt, Gobber Speculator (1pts)
Stormsmith Stormcaller (1pts)
Stormsmith Stormcaller (1pts)
Stormsmith Stormcaller (1pts)

Teren - z mojej perspektywy - na środku stołu duży placek trudnego terenu, na prawo i lewo po jednym murku. Na mojej połowie, po mojej prawej górka a po lewej las. Po drugiej stronie stołu podobnie.

Rozstawienie - U mnie PK i Gallant środkiem, za nimi Gun Mages, AH, Rhupert i Damiano. Po prawej Forge Guardzi, po lewej Nyssi. W AD Lanyssę wystawiłem na górce po mojej prawej, a eEiryss w lesie po lewej. W Cyganarze Stormwall, Firefly i jeden Stormsmith wylądował po mojej prawej, Stormgwardia, Gobber i N3mo środkiem, po prawej Lancer, Stormlance, dwa Stormsmithy i Junior.

Tura 1 - Highborn:
Wszystko bieg przed siebie, PK środkiem, Nyssi skampili się w lesie, kowale dziarstko prawą stroną kierowali się na nieuniknioną randkę ze Stromwallem. Damiano zapodał Death March na krasnale i Sure Foot na Gallanta.

Tura 1 - Cygnar:
Wszystko bieg przed siebie i tyle. Firefly i jeden Stormsmith skampili za murkiem po mojej prawej, jeden Stormsmith po lewej też za murek, a trzeci kampił z tyłu. Junior poczęstował kawalerię Arcane Shieldem, a N3mo dał Fail Safe Stormwallowi.

Tura 2 - Highborn:
Pora porobić coś konkretnego. Precursorzy rozkaz shieldwall i przed siebie - jedna trójka weszła do strefy po lewej, druga do strefy po prawej, pozostała szóstka środkiem. Gallant wszedł do prawej strefy częstując trójkę rycerzy aurą Pewnej Stopy. Damiano rzucił Deadeye na Gun Mages. Ci aktywacja i zastrzelili czterech Stormguardów, Stormsmitha po prawej i wbili jeden wound w Fireflaya. Eiryss strzeliła w Lancera coby Nyssi nie dostali Chain Lightingiem od N3mo. Nyssi aktywacja i zastrzelili Stromsmitha za murkiem oraz jednego kawalerzystę. AH idą, Ayiana czaruje stealth a Holt strzela w kolejnego konia ale nic nie wbija. Lanyssa próbuje Icebolt w Fireflya ale nie trafia. Krasnale bieg przed siebie, w tym trzech do strefy i w zasięg Sure Foota od Gallanta. Rhupert podszedł i dał kowalom Tough i Fearless.

Tura 2 - Cygnar:
Stormwall podszedł do znacznika w prawej strefie i rozwalił go zdobywając punkt, po czym wystrzelił Lightining Poda mniej więcej między grupę moich PK w prawej strefie i grupę idącą środkiem. N3mo odpalił feat i z przeładowaniem od Gobbera strzelił dwa razy w Poda oraz dorzucił od siebie jeszcze Chain Lightning zabijając łącznie pięciu Precursorów i dwóch Forge Guardów. Kawaleria szarża w Nyssów ale zabili tylko dwóch. Ostatni Stormsmith ubił mi eEiryss. Lancer wchodzi do lewej strefy. Stormgwardia biegnie zasłaniać N3mo. Firefly zapomina się aktywować :P

Tura 3 - Highborn:
Podtrzymuje wszystkie czary i daję dwa focusy na Gallanta (jak się później okaże - zupełnie niepotrzebnie :P). Forge Guardzi mała repozycja ruchem z Vengeance, jeden dochodzi do Stormwalla ale nic mu nie wbija. AH się aktywują, Aiyana wbija Harm w Stormwalla, Holt zabija jednym strzałem Stormgwardzistę a drugi strzał ładuje w N3mo wbijając mu dwie rany :P Damiano wchodzi do prawej strefy, odpala feat, próbuje strzelić do N3mo ale nie trafia i kończy aktywację kampiąc dwa focusy. Lanyssa Hunters Mark coby Gallant miał darmową szarżę w kolosa, no ale podobnie jak focusy okazało się to niepotrzebne :) Forge Guardzi szarża w Stormwalla i kasują go do ziemi już piątym atakiem... miękka pała :D Gallant stracił robotę, więc pobiegł zasłonić Damiano. Rhupert zapodał Nyssom +1 do defa i terror. Nyssi szarżują - jeden w znacznik w lewej strefie, reszta w kawalerię (tylko ten szarżujący w znacznik łapie się w mojego feata), ginie jedna Stormlanca (druga zdaje dwa commandy) a znacznik obrywa za 8. Precursorzy idą, shield wall i mini feat, dwóch dochodzi do znacznika i go niszczy. Gun Mages zabijają trzech Stromguardów, niszczą Lightning Poda, Lancer zostaje wypchnięty za strefę i przewrócony jednym Thunderboltem i wbijają dwa woundy w Fireflya. Kończę turę i zdobywam cztery CP - jeden za znacznik, jeden za kontrolowanie lewej strefy i dwa za dominację prawej strefy.

Tura 3 - Cygnar:
N3mo podstawia do obijania błyskawic ostatniego Stromsmitha i dwóch Stormgwardzistów, wali dwa razy strzał i dwa Chain Lightningi, ginie dwóch Gun Mages, dwóch Nyssów i Aiyana obrywa za 3. Stormlance trafia od 9 w Nyssa, zabija go i electro leap zabija Cylenę, ale zdaję commanda. Firefly zadźgał jednego Forge Guarda. Strefy poblokowane więc nikt nie zdobywa punktów.

Tura 4 - Highborn:
Damiano upkeepuje czary i zostawia sobie cztery focusy. Forge Guardzi z Vengeance podchodzą do Fireflya i go tłuką, ale słabo rzucam i w sumie bardzo dużo mu nie wbijam. Precursorzy idą, shieldwall i zabijają Stromsmitha oraz pozostałości Stromguardów. AH się aktywują, Aiyana trafia Harmem w N3mo, Holt strzela dwa razy i zabija N3mo :) Wygrana na CK, 4-1 w CP.

Generalnie sporo było tych autohitujących powerów 10, ale poza turą feata N3mo średnio były one w stanie coś mojej piechocie zrobić :)