FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

taka tam relacja-żart - druga odsłona

<<

Samuel

Avatar użytkownika

Posty: 727

Dołączył(a): piątek, 19 kwietnia 2013, 16:04

Lokalizacja: Gdańsk/Białystok

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 15 maja 2013, 13:48

Re: taka tam relacja-żart, ale może komuś się spodoba

+1 Majbach

Raporty ze zdjęciami lub obrazkami ( w paincie np.) czyta się dużo fajniej i milej niż zwykłe raporty;) Czekam na następne a nie długo sam zacznę może takie robić :D
<<

astem

Avatar użytkownika

Posty: 93

Dołączył(a): wtorek, 9 kwietnia 2013, 15:19

Lokalizacja: Września

Frakcja: Cryx

Post środa, 15 maja 2013, 16:26

Re: taka tam relacja-żart, ale może komuś się spodoba

Na forum jest dość duży nacisk na optymalizację list i skilla, a tu wkleiłem po prostu takie "czytadło" ;) Wartości edukacyjnych raczej nie zawarłem.
<<

astem

Avatar użytkownika

Posty: 93

Dołączył(a): wtorek, 9 kwietnia 2013, 15:19

Lokalizacja: Września

Frakcja: Cryx

Post czwartek, 23 maja 2013, 18:54

Re: taka tam relacja-żart - druga odsłona

Małe starcie na 20 pkt - dziwny format, ale i tak nie trenujemy do turnieju żadnego ;)

Cygnar:
Commander Coleman Stryker (*6pts)
* Hunter (6pts)
* Centurion (9pts)
* Ironclad (7pts)
* Squire (2pts)
Captain Arlan Strangewayes (2pts)

Cryx:
Skarre, Queen of the Broken Coast (*6pts)
* Stalker (4pts)
* Stalker (4pts)
* Seether (9pts)
Bane Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Bane Lord Tartarus (4pts)

Zagraliśmy scenariusz z trzema znacznikami. Kontrolowanie każdego daje 1 pkt, kto pierwszy wykończy castera przeciwnika lub uzbiera 7 pkt., ten wygrywa.

Oto rozstawienie. Adam jak zwykle wzorowo - wszystkie użyte modele ma bardziej lub mniej pomalowane, ale na potrzeby relacji w zupełności starcza. Ja nadal w tyle, chociaż postęp jest - nikt już nie proksuje Bane Thralli i Skarre ma kolorki.
Obrazek

Cygnar zajmuje pozycje. Adam próbuje, na przekór światu, zdziałać coś Cygnarem w walce wręcz. Nawet ma na to spore szanse bo ja się nastawiłem z rozpiską na eliminowanie strzelców, którzy ostatnio dali mi bardzo we znaki. Nie mam jak ugryźć dwóch ciężkich jacków.
Obrazek

Cryx podbiega. Na skrzydłach czają się dwa Stalkery - jest się czego bać ;)
Obrazek

Bane Thralle biegną do przodu, by przyjąć na siebie uderzenie Cygnaru. Starają się tak ustawić, by nie umrzeć wszystkie na raz (może Tartarus coś wskrzesi?). Seether dopadł do Huntera i trochę go harata.
Obrazek

Tylko jeden przeżył, chyba nie tak miało to wyglądać ;) Stryker odpala feata - wszystko, co niebieskie, ma teraz +5 arma.
Obrazek

Hunter definitywnie zostaje zniszczony. Stalkerowi braknie 1 cala by uderzyć w Stykera. Cryx zbliża się bardzo odważnie do wroga ponieważ Skarre uruchamia feata dającego w praktyce nietykalność. Korzystają z niego wszystkie jacki, Tartarus i właśnie Skarre.
Obrazek

Jakieś przetasowania, Skarre zwiała, gdzie pieprz rośnie. Istotne jest przede wszystkim to, że Stalker dorwał w końcu Strykera. Wbił mu dokładnie o 1 obrażenie mniej niż jest potrzebne by zakończyć grę! Sytuacja wyglądała tak, że przy drugim ataku miałem do wbicia 5 obrażeń na -3. Rzuciłem dokładnie 5 i miałem teraz dylemat: czy zboostować cios i dorzucić kolejną k6 czy przeznaczyć focusa na kolejny atak? Potrzebowałem 3 by zakończyć grę, postanowiłem zboostować. Wypadło 2, uch...
Obrazek

Cygnar się mści. Jeden Stalker pada. Na szczęście Ironclad zawodzi Adama i drugi Stalker zostaje nietknięty.
Obrazek

Widząc sytuację, Skarre zawraca. Ładuje z Perdition w nieuważnego, miękkiego mechanika Cygnaru i jako efekt czaru przesuwa Stalkera do Strykera. Stalker kończy grę.
Teraz, podczas pisania relacji właśnie uświadamiam sobie, że był to megawałek :P Czar Perdition nakazuje ruch w stronę najbliższego przeciwnika, więc Stalker nie mógł opuścić swojej pozycji. Gra trwała by więc dalej, a ustawienie zdecydowanie na korzyść Cygnaru.
Obrazek

Tak więc koniec końców wygrana Cryxu na skutek strasznego oszustwa ;)
<<

Maryś

Avatar użytkownika

Posty: 639

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 12:48

Lokalizacja: Święte Miasto Toruń

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 24 maja 2013, 20:01

Re: taka tam relacja-żart - druga odsłona

Ten stół.... Te makiety.... Chciał bym to....
<<

Horus

Avatar użytkownika

Posty: 204

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 13:39

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 24 maja 2013, 20:16

Re: taka tam relacja-żart - druga odsłona

"Potrzebowałem 3 by zakończyć grę, postanowiłem zboostować. Wypadło 2, uch..." jak boostujesz to sa 3 kości.. to jak ci wypadło 2 ?!:)
<<

galahar

Avatar użytkownika

Posty: 469

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 00:43

Frakcja: Skorne

Post piątek, 24 maja 2013, 20:20

Re: taka tam relacja-żart - druga odsłona

Normalnie, na 3-ciej kostce były namalowane dwie kropeczki :)
<<

astem

Avatar użytkownika

Posty: 93

Dołączył(a): wtorek, 9 kwietnia 2013, 15:19

Lokalizacja: Września

Frakcja: Cryx

Post piątek, 24 maja 2013, 22:28

Re: taka tam relacja-żart - druga odsłona

ESkarre pozwala boostowac jackom po zobaczeniu niezboostowanego rzutu :)

Odkrylem wlasnie, ze Skarre ma tez czar, ze wbijajac dmg w jacka jego kontroler dostaje 1 pkt obrazen. Moje sumienie juz tak nie cierpi, wygrana bylaby na 99% w ten sposob, jakbym pomyslal.
<<

Musial

Avatar użytkownika

Posty: 91

Dołączył(a): środa, 5 lutego 2014, 11:13

Lokalizacja: Koło

Frakcja: Cryx

Post środa, 12 lutego 2014, 10:12

Re: taka tam relacja-żart - druga odsłona

Fajna relacja i są zdjęcia czego niestety brakuje w innych relacjach ;/ Zdjęcia zawsze polepszają wyobrażenie tego co się dzieje :)
Czasem jesteś zdobyczą, a czasem przynętą
Następna strona

Powrót do Raporty z gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron