[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - ROAD TO WC 2420 - Musza
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

ROAD TO WC 2420 - Musza

<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post sobota, 28 października 2017, 19:06

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

RAPORT #6

Grałem znowu z Librą na Circle Orboros, Kaya3 na Baldur1. Gra była zakręcona, atmosfera aż za dobra, więc opiszę ją zwięźle i bez zbędnych szczegółów.

moja lista:
[Theme] Call of the Wild
(Una 2) Una the Skyhunter [+29]
- Gorax Rager [7]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Storm Raptor [38]
- Druid Wilder [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)] - prox z druid overseer
Shifting Stones [0(3)]
Swamp Gobbers Bellows Crew [2]
Shifting Stones [0(3)]

lista Libry:
[Theme] The Devourer's Host
(Baldur 1) Baldur the Stonecleaver [+31]
- Feral Warpwolf [18]
- Rip Horn Satyr [14]
- Druid Wilder [przypadkowo na stole, ale nic nie zrobiła]
Bloodweaver Night Witch [4]
Gallows Grove [2]
Death Wolves [9]
Shifting Stones [3]
Tharn Bloodtrackers (max) [16]
Tharn Bloodweavers [8]
Tharn Ravagers (max) [16]
- Tharn Ravager Chieftain [0(5)]
Tharn Ravagers (max) [16]
- Tharn Ravager Chieftain [0(5)]

scenariusz ten nowy, który wyciekł z PP jako CiD na SR2018 i który tak na prawdę nie istnieje

przemyślenia przed grą i plan:
Nie dać sobie zabić Srom Patrola i jakoś to będzie. Jeśli wygram rzut na zaczynanie to oddać, żeby pierwszy zapunktować, bo boję się wypchnięcia na scenariusz, mimo, że faworyzuje on raczej mnie (Sraptor będzie szukał bezpiecznych pozycji a Gryfy są liche)

rzut startowy:
Wygrywam rzut i wybieram stronę z murkiem i lasem bliżej mnie.

deployment:
Obrazek

Obrazek

Baldur1, Tura I:
Pray na Sraptora. Wszystko biegnie. Baldur rzuca Solid Ground, kładzie las i Stone Skin na Trackerki. Trackerki ustawiają się powyżej SPD+5" od ptaka, żeby nie zostać zestrzelone (stealth)

Qna2, Tura I:
Hand of Fate na Sraptora, Mirrage na Pureblooda. Kamienie się teleportują pod nos Trackerek. Ptak odpala animus, strzela po kamieniach nie zabijając ich, ale zabierając ze sobą 5 Trackerek (po 3 electro leapy się udało). Gryf z lewej pozycjonuje się tak, żeby zachamować Pureblooda podczas wymierzonego assaulta (nie chciałem być za blisko, żeby mnie Ravagery nie zjadły). Pureblood zgodnie z planem assault i zabija 3 Trackerki. Reszta się pozycjonuje zwykłym advance, bo Pureblood i ptak dużo furii zużyli. Oczywiście Elusive na Gryfach, bo za darmo.

Obrazek

Baldur1, Tura II:
Libra podstrzymuje Solid Ground. Po lewej Ravagery szarżują na Gryfa, ale nie zabijają. Po prawej Ravagery jammują strefę gdzie dominują Gryfy. Dwie pozostałe Trackerki strzelają po Sraptorze i wyłączają mu aspekt (!). Death Wolves obiegają stół po lewej. Baldur kładzie las, FEAT i chyba tyle z istotnych ruchów.

Obrazek

Qna2, Tura II:
Podtrzymuję HoF, odpuszczam Mirrage (używam go jako straszak threat range na Purebloodzie, ale chyba muszę znaleźć inne zastosowanie, bo za często go dropuję). Druid Wilder leczy Sraptora za 1. Sraptor odpala animus i strzela po Ravagerach, ale zdają tougha (Libra zdawał w tej grze 3/4 generalnie). Qna mówi FEAT, przerzuca HoF na Pureblooda, mówi Dodge i strzela po Ravagerze, ale zdał tough 2x pod rząd. Pureblood szarżuje tak, żeby sprayem zachaczyć kilku Ravagerów i być bezpieczny od Ferala. Rani większość, ale zdają tougha, jeden był poza Solid Ground, więc leży. Gryf z lewej dobija to czego Pureblood nie zabił plecami do reszty bo... nie wiem, za wesoło musiało być nad stołem. Blacklad szarżuje leżącego Ravagera, zabija i robi phase jump z BW do flagi. 3 Gryfy wlatują na plecy Ravagerom i ich ledwie zabijają przez liczne toughy po czym Sprint na skraj strefy. Blacklad podchodzi i robi spray po Ravagerach i Weaverkach, zabija Weaverkę. Ostatni Gryf po prawej szarżuje Ravagera, ale znowu tough, więc stoi. Gobry chmurkują.

1:1

Obrazek

Baldur1, Tura III:
Libra podtrzymuje Solid Ground i ogarnia sobie furie. Ravagerzy robią Vengeance i po lewej zabijają Gryfa, a po prawej nie trafia i odpala Dodge na Gryfie. Death Wolves jammują Sraptora. Ravagerzy z lewej szarżują Pureblooda i zostawiają go na 4 kratkach. Koza szarżuje na kamień i zabija, żeby zrobić miejsce dla White Mane. Kamienie teleportują White Mane. White Mane był chytry i stwierdził, że zanim zabije Pureblooda to sprzątnie Blacklada i zbierze z niego corpse token, ale pudłuje. Weaverki szarżują mi na Gryfa plecami do nich, ale odpalają Dodage i uciekam. Ravager bije po Gryfie najbardziej z prawej ale nie zabija, Bloodweaver Night Witch próbuje dokończyć robotę, ale drugim atakiem odpala Dodge i Gryf na 1 kratce wycofuje się z walki. Feral warpuje derpa i nie wchodzi do pustej strefy.

1:2

Obrazek

Qna2, Tura III:
Gryf z prawej frenzuje w Ravagera i zabija, Pureblood zdaje threshold. Podtrzymuję HoF. Qna leczy Pureblooda, strzela do White Mane, ale trafia w Pureblooda i go rani, leczy więc go znowu, rzuca Elusive i odpuszcza sobie te cyrki. Pureblood zabija White Mane, Ravagery zdają tough. Sraptor bije po Death Wolfach i po wszystkim animusem w połączeniu z atakami i electro leapami zabiera im corpse tokeny i zabija wszystkich poza jednym. Gryf szarżuje pomóc Purebloodowi i zabija kolejnego Ravagera, Elusive. Jeden z Gryfów w środku dostaje Primala od Goraxa, który wszedł do strefy. Gryf z Primalem szarżuje na Kozę, ale bez spektakularnych obrażeń, zabija Weaverkę przy okazji i Elusive. Kolejny Gryf leci do Bloodweaver Night Witch, zabija ją i odpala Elusive. Gobery Chmurkują, a prawa strefa znowu odeszła w zapomnienie.

1:3

Obrazek

Baldur1, Tura IV:
Solid Ground podtrzymany. Vengeance z lewej zabija Pureblooda, a po prawej pudłuje. Ravager po prawej się aktywuje i bije po Gryfie z 1hp, ale nie trafia. Koza bije w drób przed sobą, rani go mocno, ale pudłuje ostatnim atakiem i odpala Dodge. Weaverki szarżują dobić Gryfa od kozy, a ostatnia szarżuje na Gryfa po prawej z 1hp ale pudłuje. Ravagerzy biją w Gryfa przy domku, ale odpalają Elusive i Gryf wchodzi do strefy. Kamienie teleportują się do tej strefy na contest. Death Wolf bije w Sraptora, ale traci ostatni corpse token przez plasma nimbus. Feral wchodzi do prawej strefy z warpem arma. Baldur kładzie Stone Skin na kozę.

1:4

Obrazek

Qna2, Tura IV:
Gryf z prawej frenzuje i nic nie robi, po lewej zdaje test. Qna ucieka od Kozy, rzuca HoF na Sraptora i Elusive na siebie. Srom Patrol czyści Death Wolfa i Ravagerów przy okazji zabijając Blacklada electro leapami. Goberki zabijają jedną weaverkę. Gorax zabija kolejną Weaverkę. Gryf z lewej zabija kamień. Po prawej nic się nie udaje Gryfom. Kamienie blokują kozę, chociaż po zdjęciu zdecydowałem, żeby jednak jeden contestował flagę Libry za domkiem, bo robiło się niebezpiecznie.

2:4

Obrazek

Baldur1, Tura V:
Koza zabija contestujący kamień. Ravager zabija Gryfa na 1hp w prawej strefie. Feral zabija Goraxa. Kamienie Libry teleportują się na contest flagi. Libra zapomina, że w ten sposób zwalnia moją strefę, więc jakoś je przeorganizował po zdjęciu. Ogólnie dużo cofaliśmy, więc wybaczamy sobie żartując z poziomu lamerstwa tej gry (poprzednią turę tez kamienie sobie teleportowałem po fakcie).

2:6

Obrazek

Qna2, Tura V:
Druid Wilder szarżuje na kamień i nie zabija. Qna rzuca HoF na Storm Raptora i szarżuje na kamień zatrzymując się na fladze, zabija. Storm Raptor szarżuje na Ferala zabijając go i czyszcząc prawą strefę z Ravagera i Weaverki zabijając electro leapami Gobberki. Kamień teleportuje się na contest. Gryf po lewej nie zauważył chyba kamienia za sobą, czas gonił, a kamień nie contestował flagi.

4:6

Obrazek

Baldur1, Tura VI:
Baldur zabija contestujący kamień, Koza szarżuje na Storm Raptora i nie zabija. Kończy się czas.

Qna2 wygrywa na czas

wnioski po grze:
Chyba bardziej byliśmy przy tej grze skoncentrowani na dogryzaniu sobie i dobrej zabawie niż faktycznie taktyce, ale poza kilkoma roszadami "po czasie" nie wyszło źle. 3/4 zdanych tough'ów bardzo podłamały mnie w trakcie gry i nie bardzo wierzyłem, że można z tego wybrnąć. Ravagerzy z Vengeance na Gryfy są przerażające, następnym razem będę bardziej zdeterminowany, żeby wyciągnąć Chieftainów. Libra pod presją czasu popełnił trochę błędów, dodatkowo Feral nie wszedł do strefy kiedy była pusta - to mnie tak na prawdę uratowało. Qna ze Sraptorem po raz kolejny mnie przekonała do swojej uniwersalności. Udowodniła już, że jest w stanie poradzić sobie ze spamem piechoty jedno-woundowej, a tym razem też wielo-woundowej. Zobaczymy co przyniosą kolejne gry, może nawet kiedyś zagram z kimś innym niż Libra... Dzięki Piotrek za grę i Wam za dotarcie do końca raportu, Pozdr!

Była tego dnia jeszcze jedna gra Kaya3 przeciwko Caine2 z Jacek85, ale Jacek się dopiero uczy grać, więc nie ma sensu pisać BR... w skrócie Kaya wygrała na scenariusz zanim Cain miał szansę odpalić feat.
Obrazek
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 3 listopada 2017, 18:24

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

RAPORT #7

Grałem z Fluffy na Mercenary, pierwsza runda Krakowskiej Ligi. Thexus1 i Ashlynn1 u przeciwnika, a Kaya3 i Baldur2 u mnie. Nie mam doświadczenia z żadnym z tych casterów, ale odrobiłem pracę domową w temacie Cephalixów. Wiedziałem, że biorąc Burdela2 do pairingu, Fluffy się na nich nie zdecyduje, więc skoncentrowałem się na drugiej rozpisce. Po ogólnym zapoznaniu się z Ashlynn (nie wczytywałem się szczegółowo, żeby nie namieszać sobie w głowie, a i Fluffy się spóźnił, więc nie było na to czasu) i stwierdziłem, że Baldur będzie bezpieczniejszym wyborem, bo wybacza błędy, odpowiada mu scenariusz i trudniej o jego asasynacje na którą Fluffy zawsze się czai. zawsze.

Nie będzie zdjęć, bo chciałem skoncentrować się na grze. Pierwsza runda jest zawsze dla mnie najtrudniejsza - a później już z górki, szczególnie, jak się pierwszą prze***ie :D

moja lista:
[Theme] The Bones of Orboros
(Baldur 2) Baldur the Stonesoul [+30]
- Megalith [20]
- Woldwrath [37]
- Woldwyrd [9]
- Woldwyrd [9]
Blackclad Stoneshaper [0(3)]
Blackclad Stoneshaper [0(3)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Sentry Stone & Mannikins [5]
Shifting Stones [3]
Shifting Stones [3]
Celestial Fulcrum [19]

lista Fluffy'ego:
[Theme] Llaelese Resistance
(Ashlynn 1) Ashlynn D'Elyse [+29]
- Mule [15]
- Nomad [11]
- Vanguard [11]
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist [0(4)]
Harlan Versh, Illuminated One [4]
Major Harrison Gibbs [4]
Rhupert Carvolo, Piper of Ord [4]
Taryn di la Rovissi, Llaelese Gun Mage [0(5)]
Storm Lances (max) [20]
Thorn Gun Mages [9]
Thorn Gun Mages [9]
Trencher Infantry (max) [16]
- Trencher Infantry Officer & Sniper [0(5)]


scenariusz:
Obrazek

przemyślenia przed grą i plan:
Nie znam za dobrze wroga, więc muszę grać ostrożnie Bladurem, najlepiej jak będę trzymać na nim Rootsy dopóki nie wyeliminuję głównego zagrożenia. Chcę zablokować Storm Lance Małpą, żeby mnie nie wymanewrowały. Na pewno chcę powalczyć o scenariusz, bo mogę stawiać swoje cegły w strefach, a Fluffy musi trzymać się na dystans jeśli nie chce umrzeć. Obie strony stołu wyglądały korzystnie przez co nie byłem pewny czy chcę zacząć i wywołać tym samym bardzo dużą presję czy może punktować pierwszy na szczęście ten dylemat zostawiłem przeciwnikowi, bo...

rzut startowy:
Przegrałem rzut i Fluffy wybiera, że chce zacząć. Po długim namyśle wybieram stronę z murkiem, żeby nie oddać go przeciwnikowi, bo można by go wykorzystać przeciw Małpie late game. Po mojej stronie jest płonący las, który normalnie by mnie trochę odstraszył, a i chętnie bym go podsunął przeciwnikowi, ale mogę w nim postawić Fulcrum. Ogólnie po mojej stronie był murek i płonący las, na środku bardzo duży las, po lewej górka, po prawej woda, a u przeciwnika duży las i trench.

deployment:
nie mój - Jacki z Ashlynn centralnie, Storm Lance na flance z prawej, solosi blisko battlegroupy. Lewa strona praktycznie bez wsparcia. AD: Trencherzy na całej długości armii poza Lancami.
mój - Małpa z Blackladem z prawej przy murku (jest akurat 5" od Małpy), Plemniki i Megalith w środku z Baldurem, Fulcrum z lewej przy płonącym lesie i porozrzucany odpowiednio support. AD: Sentry Stone po prawej stronie żeby ew jammować Lance, kamienie przy Fulcrum do teleportu, a drugie w środku do fury menagmentu.

Ashlynn, Tura I:
Trencherzy dostają Quicken, podchodzą robiąc chmurki i repozycja do tyłu. Większość armii chowa się za cloud wallem. Oddział Gun Mage nie zmieścił się w chmurze więc Gorman położył na nich. Storm Lance przed prawą strefą zabijają jednego Mannikina i repozycja za strefę.

Baldur2, Tura I:
Sentry Stones dostają 2 furii. Dzięki temu, że Fluff zabił Mannikina to mam w zasięgu trójkę Thor Gun Mage w chmurce i z boostami trafienia zabijam dwóch. Małpa podchodzi do murka i strzela w jacka poza zasięgiem, bo jest jedynym legalnym celem (reszta za cloud wallem) - znosi na trzech Trencherów z czego umiera dwóch i zostawia electro field AOE 5" w niekorzystnym dla Trencherów miejscu. Fulcrum strzela i znosi znowu bardzo korzystnie dla mnie, obejmuje jakiegoś solosa i dwóch trencherów z czego jeden przeżywa, bo tough, ale jest podpalony. Plemniki Arcane Superession i advance do przodu. Megalith trampluje w przód i rzuca Rootsy na małpę, a Baldur chowa się za B2B Megalithem, Plemnikiem i lasem rzucając na Fulcrum Rootsy i kładąc murek, żeby Fluffy nie miał jak dostawić jacka do Plemnika, choć z perspektywy czasu był to zmarnowany murek. Ogólnie bardzo dobra tura, szczęśliwe znioski i morale przeciwnika spadły, więc...

Ashlynn, Tura II:
Fluffy mówi radośnie - no to robimy CK! Postawiłem Baldura totalnie zasłoniętego na dwóch transferach, więc drapię się po głowie o co chodzi, łapię stres i całe życie przelatuje mi przed oczami. Trencher płonący umiera. Fluffy aktywuje Taryn i strzela do Megalitha z Shadow Fire sprawiając, że nie blokuje już LOSa... whoops, tego nie doczytałem :D Drugi strzał w Baldura i wbija 2 rany. Następnie Trencherzy podchodzą i próbują strzelać po Baldurze, ale uświadamiam Fluffy'emu, że jeszcze shifting stone blokuje mu LOSa. Rezultat był taki, że wszyscy Trencherzy od prawej postrzelali w kamień, żeby odsłonić Baldura, ale kamyka nie zabili. Trzech z lewej ma LOS i strzelili w Baldura zadając zaledwie 2 rany. Vanguard podchodzi do lasu w zasięg Baldura i wbija mu kolejne 2 kratki. Rocinate podchodzi i wbija 8dmg, ale używam transferu na Małpę i impreza się generalnie kończy. Storm Lance strzelają po Sentry Stone, ale wbijają tylko 2 krati i repozycja na skraj strefy. Ashlynn podchodzi za las i odpala FEAT, ale nic nie rzuca, bo plemniki i jest w zasięgu Arcane Supression (bezpieczna od witch hunt, bo las). Harlan wchodzi do lewej strefy na górkę, losuje 3+1 strzałów i coś tam sobie strzela radośnie do kamienia, wbija 2 kratki. Przy okazji to jedyny model, który blokuje lewą strefę. Jednym słowem nie udana tura i asasynacja choć bardzo pomysłowa. Rezultat jest taki, że cała armia stoi otworem, scenariusz został ledwo broniony, a na zegarze zostało 20 min, także to była trochę zmarnowana tura i przesądziła o reszcie gry.

Baldur2, Tura II (+liczmy derpy):
Fulcrum ładuje się do pełna, Baldur ściąga furie i tnie się za ten transfer, bierze milk token, wszystko się leczy z tierów etc. Plemniki strzelają, ale udaje mi się zdjąć tylko tego solosa z lewej strefy przez podły feat Ashlynn. Mannikiny nic nie trafiają, a kamień stawia las i się wycofuje poza zasięg Lanc. Megalith podchodzi pod Vanguarda i nie zabija go, ale wrzuca Weight of Stone i mocno rani. Fulcrum rani dalej Vanguarda sprayem przewracając (tough) Trenchera. Następnie strzela ogniem i zabija, a do tego Taryn i podpala Megalitha. Elektryczny strzał leci do przewróconego Trenchera i zabija oraz kolejnego z electro leapa. Stoneshaper wchodzi do płonącego lasu, żeby być poza FEAT Ashlynn i spray w ostatniego Trenchera w strefie z lewej strony, zabija. Po prawej spray Stneshapera po Mannikinach, bo stoją na drodze Małpie, a i tak są bezużyteczne poza cmnd. Wayfarer coś tam zabija jeszcze sprayem, nic istotnego dla gry. Małpa szarżuje Rocinate i zabija trzema atakami, a przy okazji jeszcze dokupuje dwa w przewróconych Trencherów i zostaje na trzech, bo transfery. Wrzucam kamienie do lewej strefy dla punktu. Baldur mówi FEAT, ustawia się tak, żeby nim obejmować całą armię i stawia przed sobą murek, bo może. Ma 4 transfery, Rootsy i murek, więc jest nieśmiertelny.

2:0 CP

Ahlynn, Tura III:
Fluffy widzi, że przegrał, więc chce zobaczyć, czy chociaż zabije garganta. Rzuca Storm Lance na Małpę, wbijają może z 15 kratek, Nomad podchodzi i wbija kolejne kilka, a na koniec Ashlynn szarżuje i wbija może z 5? - Małpiak dalej stoi z circa połową HP. Fluffy poddaje grę, bo niepotrzebna asasynacja przeważyła tutaj o dalszych losach.

Baldur2 wygrywa przez kapitulację przeciwnika

wnioski po grze:
Intuicja, jeżeli chodzi o matchup i próbę asasynacji się sprawdziła. Jakbym podszedł trochę bliżej w zasięgi to miałbym pewnie problem, ale na szczęście Baldur ma tylko 5 SPD :D Baldur dalej jest mocny na skoncentrowane scenariusze i dalej jest totalnie nudny do gry.
Ostatnio edytowano sobota, 4 listopada 2017, 01:56 przez Musza, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post piątek, 3 listopada 2017, 19:25

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Fulcrum sprejem zamraża, a nie przewraca.

Poza tym very nice, choć bez fotek to nie to samo :(

A czy Baldur jest nudny? Jak ktoś jest miłośnikiem kamieni, śpi z kamieniami, je kamienie i mówi do kamieni, to jest nudny jak kamień. Co nie zmienia faktu, że nadal jest naszym solidnym casterem i tylko czeka, jak zmiany z cid woldów wejdą w życie (a przynajmniej ja czekam z niecierpliwością)
Zapraszam!
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 3 listopada 2017, 19:40

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Obrazek
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post piątek, 3 listopada 2017, 20:46

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Ashlyyn umie bardzo duzo rzeczy, ale bicie arma nie jast niestety jedną z nich ; )
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 3 listopada 2017, 21:01

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Obrazek
<<

Fluffy

Avatar użytkownika

Posty: 945

Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2014, 17:04

Frakcja: Mercenaries

Post piątek, 3 listopada 2017, 21:37

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Stańmy jako upiorów gromada,
We krwi wrogów nasycim pragnienie....
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 3 listopada 2017, 22:26

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Obrazek
<<

Fluffy

Avatar użytkownika

Posty: 945

Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2014, 17:04

Frakcja: Mercenaries

Post sobota, 4 listopada 2017, 00:31

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Stańmy jako upiorów gromada,
We krwi wrogów nasycim pragnienie....
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post sobota, 4 listopada 2017, 00:39

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Obrazek
<<

Krychu

Posty: 346

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 4 listopada 2017, 19:50

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Ej, raport bez zdjęć... :(
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post sobota, 4 listopada 2017, 22:22

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Obrazek
<<

Fluffy

Avatar użytkownika

Posty: 945

Dołączył(a): poniedziałek, 16 czerwca 2014, 17:04

Frakcja: Mercenaries

Post poniedziałek, 6 listopada 2017, 09:35

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Sam se pokazuj :mrgreen:
Stańmy jako upiorów gromada,
We krwi wrogów nasycim pragnienie....
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:16

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

RAPORT #8

Grałem z Tadeuszcz1 na Khador, Sorsha1.

moja lista:
[Theme] Call of the Wild
(Kaya 3) Kaya the Wildheart [+27]
- Gorax Rager [7]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Shadowhorn Satyr [12]
- Warpwolf Stalker [19]
- Wild Argus [7]
- Wild Argus [7]
- Druid Wilder [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Swamp Gobber Chef [1]
Shifting Stones [0(3)]

lista Tadeusza:
[Theme] Wolves of Winter
(Sorscha 1) Kommander Sorscha [+29]
- Marauder [10]
- Marauder [10]
- Marauder [10]
Fenris [9]
Doom Reaver Swordsmen [13]
- Greylord Escort [0(3)]
Doom Reaver Swordsmen [13]
- Greylord Escort [0(3)]
Doom Reaver Swordsmen [13]
- Greylord Escort [0(3)]
Doom Reaver Swordsmen [13]
Doom Reaver Swordsmen [13]


scenariusz:
Obrazek

przemyślenia przed grą i plan:
Grałem już raz z Sorshą1 na Doom Reaverach, więc wiem mniej więcej z czym to się je. Scenariusz faworyzuje przciwnka i tu jest mały problem. Zamierzam puścić swoją armię środkiem i wrzucać do strefy lighty na pożarcie po trochu zabierając ze sobą wariatów. Tym razem pojawiła się opcja pathfindera w rozpisce Tadka (poprzednio nie miał), więc nie zwracam już takiej uwagi na teren. Chcę zacząć, bo bez tego drastycznie spadają moje szanse - zwyczajnie Tadek w pierwszej turze zablokowałby scenariusz i zagrażał aż po mój deployment.

rzut startowy:
Wygrywam rzut i wybieram zaczynanie.

deployment:
Obrazek

Obrazek

Kaya3, Tura I:
Wszystko biegnie do przodu poza 13" od Doom Reaverów. Kaya rzuca Synergię i reguluje furie Soothing Song.

Obrazek

Sorsha1, Tura I:
Doom Reaverzy mnie jammują, a Sorsha rzuca Wind Rush.

Obrazek

Kaya3, Tura II:
Podtrzymuję Synergię. Blackladzi szarżują na wariatów i pozycjonują się tak, żeby z Battle Wizarda móc zrobić spray w kilku wariatów (mają Spell Ward, więc muszę wyznaczać jacki jako cel spraya). Bestiami atakuje pierwsze szeregi i wycofuję się repozycją do tyłu, żeby kontra jak najmniej bolała. Kaya mówi FEAT co zdziwiło Tadeusza, więc wytłumaczyłem swoje rozumowanie i wytłumaczę też tutaj - spojrzałem na "śmietnik" Tadeusza (ok. 10 wariatów) i zauważyłem, że z każdą turą będę zabierać sporą część siły (1 woundowa piechota pod moim nosem), a oddawać mniej (zrepozycjonowane poza kilka zasięgów bestie z wysokim DEF). Jeśli użyję FEAT przy pierwszym ciosie defensywnie to Tadek nie da rady wytłuc tyle, żeby straty szły po równo, a po kolejnej mojej turze przewaga na attrition już będzie nie do nadrobienia. Gra na attrition daje mi największe szanse, bo scenariusz jest na moją niekorzyść, a na CK mam słaby zasięg, szczególnie przy Sorshy. Sorsha za to jest daleko i z Doppers Barkiem na stole lepiej, żeby nie podchodziła w zasięgi.

Obrazek

Sorsha1, Tura II:
Tadek reaguje na FEAT swoim FEAT, żeby cokolwiek zabić. Sorsha podchodzi i zamraża 2 Gryfy z lewej strony, do Argusa brakuje niestety zasięgu. Następnie wycofuje się z Wind Rusha i kończy aktywację. Doom Reaverzy szarżują owe Gryfy, a Jacki pozycjonują się z tyłu na kontrę. Doom Reaverzy z lewej szarżują Blacklada, ale pudłują, więc będzie bez punktu w tej strefie. Na środku Doom Reaverzy zabijają Blacklada i kamień. Po prawej zabijają Gobber Chefa [*]. Tadek zabija sprayem Wilderkę, zależało mu żeby ją wyciągnąć, bo to znacznie skraca moją kontrolę z którą wcześniej i całą grę później miałem problem.

0:1

Obrazek

Kaya3, Tura III:
Podtrzymuję Synergię. Argus z lewej podchodzi do 2 wariatów, tak, żeby mieć 4 w zasięgu szczekania, szczeka i zabija. Blacklad zabija oszczekanego wariata i spray. Pureblood warpuje Ghostly, żeby ominąć free strike i wbija się w środek kółka różańcowego, zabija bezlitośnie i repozycja do ostateniego, żeby go związać i nie dać mu się dostać do Kaya bez aparycji. Kaya zabija 2 Reaverów w zasięgu i na drodze Stalkera i repozycja, Gryf robi to samo. Stalker z Synergią na 3 leci na Maraudera, zabija ostatnim atakiem i Sprint (dygresja: ależ dobrze robi ten theme dla Stalkera - wcześniej za łatwo było czegoś nie zabić i zostawić 19ap na darmo, albo primalować i tracić go na 2 tury). Argus z prawej szczeka na 2 wariatów, zabija jednego i zostaje tam tarasując przejście (niestety repozycją zapomniałem go obrócić przodem do niebieskich EDIT: i zapomniałem, że nie ma back arc bonusu, dzięki Whydak). Gryf ucieka na kontrę. Bez punktu, bo jak się okazało za wieżą stał jeszcze jeden wariat (nie cierpię tej wieży - tutaj kuku zrobiła małe, ale w późniejszym raporcie zobaczycie jak potrafi nabroić taki realny LOS blocker tzn. dla modeli i gracza, na turnieju, ugh...).

0:1

Obrazek

Sorsha1, Tura III:
Power upy i alokacja dla Maraudera. Fenris szarżuje i zabija Argusa. Doom Reaverzy żółci zabijają Blacklada a zielony leci na Pureblooda zostając w strefie dla punktu. Czarni Doom Reaverzy nadgryzają Pureblooda, a Marauder szarżuje i zabija. Po lewej tracę Argusa. Punkt dla Tadka za lewą strefę.

0:2

Obrazek

Kaya3, Tura IV:
Podtrzymuję Synergię. Kaya z Gryfem nabijają Synergię na czarnych Doom Reaverach i repozycja do tyłu. Gorax Primal na kozę i repozycja na górkę. Koza wskakuje zrzuca Fenrisa z kunia, zabija Doom Reavera i bije jacka. Stalker kończy Maraudera przy kozie i sprint za wieżę. Gryf zabija z prawej niebieskiego i zostaje w strefie z Dodge, albo zabrakło repozycji za murek albo derp, raczej to drugie.

0:2

Obrazek

Sorsha1, Tura IV:
Tadkowi kończy się powoli czas, kończą się modele, które mogą cokolwiek zdziałać i zaraz mają zamknąć klub. Sorsha leci na CK ostatniej szansy, ale pudłuje wszyskie ataki i podajemy sobie ręce.

Kaya3 wygrywa poprzez kapitulację przeciwnika

wnioski po grze:
Poszło całkiem zgrabnie, chociaż miałem trochę problemów z 12" kontrolą, co kontrolował bystrym okiem Tadek. Wydaje mi się, że Wilderka była faktycznie ważna i powinienem ją jakoś chronić, ale znowu nie na tyle ważna, żeby przesądziła o grze (może gdybym był 2gi). Cieszę się, że poradziłem sobie lightami z 0,5" reachem na armię piechoty z 2", bo w teorii brzmi to na kiepski MU, szczególnie, że Tadek umie pozycjonować ich upierdliwie. Dzięki za grę i Wam po raz kolejny, że dotarliście do końca!
Obrazek
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 6 listopada 2017, 17:03

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

fajny raport

za ta wierza to i ciekzi jacek by sie schowal :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Raporty z gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron