[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - ROAD TO WC 2420 - Musza
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

ROAD TO WC 2420 - Musza

<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post środa, 22 listopada 2017, 13:14

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

RAPORT #17

Druga runda Krakowskiej ligi kontra Libra. On ma Baldur1 i Kromac2, ja Baldur2 i Qna2. Grałem z obiema jego rozpiskami Qną, więc znam ten MU i z tego powodu decyduję się na nią. Libra wybiera Kromaca2.

moja lista:
[Theme] Call of the Wild
(Una 2) Una the Skyhunter [+29]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Gorax Rager [7]
- Gorax Rager [7]
- Druid Wilder [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Shifting Stones [0(3)]

lista Libry:
[Theme] Call of the Wild
(Kromac 2) Kromac, Champion of the Wurm [+28]
- Feral Warpwolf [18]
- Ghetorix [21]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Shadowhorn Satyr [12]
- Warpwolf Stalker [19]
- Druid Wilder [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Shifting Stones [0(3)]

scenariusz:
Obrazek

przemyślenia przed grą i plan:
Chciałbym zacząć, mam dłuższe threaty więc dopóki nie stracę Blackladów to wszystko jest pod kontrolą. Muszę uważać na overtake Ghetorixa i beatback Kozy, bo w ten sposób Libra może przedłużyć swój threat.

rzut startowy:
Przegrałem rzut, Libra wybrał zaczynanie, a ja leśną stronę.

deployment:
Obrazek
Obrazek

Kromac2, Tura I:
Wszystko biegnie do przodu. Awaken Spirit na Ferala.

Qna2, Tura I:
Mierzę wszystkie threaty i ustawiam się dokładnie poza. HoF i Mirrage na Gryfy w środku, a Qna zestrzeliła kamień.

Obrazek

Kromac2, Tura II:
Libra stwierdził, że skoro mu nic nie oddaje to i on mnie nie odda - wycofuje się do tyłu poza moje threaty. Leci Vengeful na Stalkera i Spiny Growth na Kromaca/Gheto.

Obrazek

Qna2, Tura II:
Ja się mogę tak bawić. Ustawiam się wszystkim poza threaty, czyli ciut do przodu, stawiam Wilderkę na fladze i zestrzeliwuję Qną Wilderkę z flagi przeciwnika.

2:1 CP

Obrazek

Kromac2, Tura III:
Libra rozważa CK Primal Shockiem, ale jest to bardzo ryzykowne więc odpuścił. Zaczął od Pureblooda, który robi spray w Gryfy i mojego Blacklada między nimi, ale pudłuje Blacklada i Gryfa, a drugiego rani zabierając mu mind. Wszystko oprócz Kozy wycofuje się poza threaty, kamień teleportuje się na contest przed Gryfa, a Blacklad biegnie na contest mojej flagi. Libra rozważał jeszcze Kromaca na swojej fladze, ale dla bezpieczeństwa odpuścił.

3:2 CP

Obrazek

Qna2, Tura III:
Libra mierząc zasięg do swojego Gryfa w lewej strefie nie uwzględnił Hunters Marka, bo stealth, ale stoi przed nim kamień który aż się prosi - wybierzyliśmy tylko czy po szarży będzie miał w zadzięgu Gryfa i będzie. Gorax daje zielonemu Purebloodowi Primal, a ten z warpem siły szarżuje na Pureblooda Libry i zabija, zostawiając assaultem kamień z tyłu na 1 kratce. Qna podchodzi w zasięg Gryfa po lewej i mówi FEAT, a następnie daje Primal i HoF, a kolejnego leczy. Gryf zasłaniający drogę Blackladowi podleciał do Blacklada contestującego flagę i zabija. Blacklad rzuca Hunters Mark na kamień w strefie Libry. Pierwszy Gryf dla flanka leci, bo boję się, że zabije kamień szarżowym. Drugi Gryf z HoF i Primalem leci na kamień i zabija pierwszym atakiem, a ostatnim zabija Gryfa (musiałem boostować trafienie na 5 z HoF, żeby nie odpalił Dodge, bo plan byłby zrujnowany). Moje kamienie teleportują się do strefy. Ostatnią rzeczą, którą dopiero wyczytałem z miny Libry jest zabicie kamienia w środkowej strefie, ale Pureblood z prawej sobie z tym poradził sprayem, wszak tylko jedną kratkę musiał wbić (gdyby był pełny, mogłoby to się źle skończyć).

7:2 CP
(zapomnieliśmy zdjąć kamień do zdjęcia)
Obrazek

Qna2 wygrywa na scenariusz

wnioski po grze:
Przegrany rzut na zaczynanie nie okazał się w tym MU taki zły, bo zasięgami wypierałem Kromaca ze scenariusza mimo wszystko, tylko wolniej. Tak na prawdę Piotrek powinien zacząć wchodzić w zasięgi turę wcześniej, podać mi Gryfa, albo dwa, żeby zacząć wymiany i ta gra potoczyłaby się inaczej.
Obrazek
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post czwartek, 23 listopada 2017, 20:30

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Zapraszam!
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 24 listopada 2017, 13:49

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 24 listopada 2017, 14:53

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Obrazek
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post piątek, 24 listopada 2017, 19:43

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

No tak, ale slam jest melee - power attakiem, jakby wyrd nie miał gunfightera, to IMO nie mógłby robić slama/headbutta.
No i bardzo sytuacyjne faktycznie, ale warte zapamiętania.
Zapraszam!
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 28 listopada 2017, 14:11

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Doszedłem dopiero do siebie po powrocie z Poznańskiego Mastera i czuję się w moralnym obowiązku do opisania moich gier. Nie robiłem niestety zdjęć, więc postaram się być w miarę zwięzły i nie wdawać w detale. Na początek moje listy i krótko o nich:

[Theme] Call of the Wild
(Una 2) Una the Skyhunter [+29]
- Gorax Rager [7]
- Gorax Rager [7]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Druid Wilder [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Shifting Stones [0(3)]

Jeśli ktoś czytał wcześniejsze raporty to wie, że molestowałem Qnę do oporu. Testowałem różne jej wersje i ostatecznie po "wygranej" z Heru zdecydowałem, że to jest ta właściwa. Siedem Gryfów to ilość, której nie można nie-respektować, ale w przypadku kiedy okazują się nieskuteczne nie zabierają całej przestrzeni punktowej listy. Purebloody wydają się konieczne ze względu na animus (magiczna broń + bless) i czyszczenie piechoty której Gryfy bardzo nie lubią, a Wilk z HoF wręcz uwielbia. Dwa Goraxy pomagają dostarczyć Primal szeroko na stole, odciążają Qnę z furii z którą prawie zawsze ma co robić no i robią za dobry cel do transferów (pain responce). Kamienie były głównie do fury menagmentu na środku stołu i wraz z rozwojem gry kierowały się w kierunku stref do punktowania/contestowania. Blackladzi to wiadomo - bez nich życie nie ma sensu. Mają Hunters Mark, mają magiczny spray z przewracaniem, mają Phase Jump 12" jakby trzeba było dostać się do flagi, Battle Wizard i Prowl, więc bez nich ta lista byłaby smutna. Druid Wilder jest niezbędna do podtrzymania upkeepu (znów sprawa odciążenia Qny), a w przypadku, gdy trzeba wysłać Gryfa daleko to może pobiec zamiast Qny i dzięki temu nie ryzykujemy CK (mały spoiler: Druid Wilder na tym turnieju dostała też Hand of Fate i biła :D ). Myślę, że wszystko się w tej liście klei dobrze do siebie i to moja najsilniejsza wersja (bo ulubiona jest jednak ze Storm Raptorem).

[Theme] The Bones of Orboros
(Baldur 2) Baldur the Stonesoul [+30]
- Megalith [20]
- Woldwrath [37]
- Woldwyrd [9]
- Woldwyrd [9]
Blackclad Stoneshaper [0(3)]
Blackclad Stoneshaper [3]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Gallows Grove [2]
Shifting Stones [3]
Shifting Stones [3]
Celestial Fulcrum [19]

Klasyczny Baldur w wersji ceglanego gunline. Używałem tej rozpiski głównie po to, żeby wymusić na przeciwnikach korzystne dla mnie match-upy, bo nie miałem tej listy ogranej tak dobrze, jakbym chciał. Całe szczęście sprawdziła się w tej roli doskonale i widziałem, że jeden z moich przeciwników (Ven w swoich raportach) przyznał, że to zadziałało i powinien był ryzykować sięgając po listę. Już kiedyś tu wspominałem, że nie lubię stylu gry jaki oferuje Baldur, ale nie widziałem lepszego parowania do Qny, no i jednak ta lista udowodniła już nie raz swoją skuteczność. Jeśli chodzi o niuansy to jak widać zrezygnowałem z Sentry Stone co było dla wielu kontrowersyjne. Zdecydowałem się na to po szczęśliwie przypadkowej pomyłce - zagrałem w Zabrzu grę z bonusowym Blackladem na stole (shame), ale straciłem w jednej z gier w pierwszej turze Sentry Stone (Pjerunek odstrzelił mi go z deploymentu) i później kiedy zorientowałem się, że obie te rzeczy nie mieszczą się razem, miałem już miarodajne testy za sobą i wiedziałem z czego łatwiej będzie zrezygnować. Rozpiska ostatecznie zdała egzamin i zagrała 2/6 gier, ale widzę miejsce na usprawnienie tej listy.
Obrazek
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 28 listopada 2017, 14:24

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Gra nr. 1 przeciwko QcDWG (bo jeszcze nie było turnieju, żebyśmy na siebie nie trafili)

Qc ma zestaw Magnus i Ashlynn. Graliśmy całkiem niedawno na turnieju ze sobą Baldur na Magnusa i ten się nie sprawdził. Po grze Qc stwierdził, że powinien był wziąć Ashlynn, więc podejrzewałem że to ją wybierze tym razem. Ja dalej czułem się pewniej w ten MU Baldurem, głównie ze względu na to, że Ashlynn nie bije zbyt mocno, a jej FEAT nic ofensywnie nie robi (z Qną natomiast FEAT pozamiatałby mi Gryfy). Wziąłem więc Burdela, Qc Ashlynn.

rozpiska Qc:
(Ashlynn 1) Ashlynn D'Elyse [+29]
- Nomad [11]
- Nomad [11]
- Nomad [11]
- Sylys Wyshnalyrr, The Seeker [0(4)] Anastasia di Bray [3]
Gastone Crosse [4]
- Talon [7]
Major Harrison Gibbs [4]
Ragman [4]
Stormblade Infantry [10]
- Stormblade Infantry Officer & Standard [0(5)]
- Stormblade Infantry Storm Gunner (3) [6] Thorn Gun Mages [9]
Thorn Gun Mages [9]
Trencher Infantry (min) [10]
- Trencher Infantry Officer & Sniper [0(5)] - Trencher Infantry Rifle Grenadier (2) [4]

Scenariusz to Champions Belt/The Pit II (dwa prostokąty z objective i kółko w środku). Na skraju prawej i środkowej strefy był monstrualny impas.
1. Ja zaczynałem i pobiegłem agresywnie do przodu. Qc ostrożnie do przodu tworząc cloud wall.
2. Ja podszedłem ostrożnie i wyciągnąłem pojedyncze nieznaczące dużo modele zostawiając electro field AOE5 Małpy w niewygodnym miejscu. Qc przechodzi sprytnie na prawo żeby wyeliminować Małpę z gry, a na skraju strefy zostawia jacka do contestu z Gastonem, żebym nie mógł tej Małpy ruszyć stamtąd i tworzy cloud wall. Scenariusz zablokowany, więc bez punktu.
3. Ja czyszczę priorytetowo okrągłą strefę, a później zza impasa wychodzę plemnikami i ładuję razem z BE po Nomadzie, ale nie udaje mi się nic wyłączyć mimo poważnych ran. Strzelam Małpą rzucając animus. Megalith coś próbuje Crevassować, ale generalnie Qc dobrze wykorzystał impas na środku dla protekcji głównej części armii, stawiam murek, żeby uratować Plemniki i FEAT. Qc rzuca choosen ground szarżuje na Plemnik Nomadem, ale nic nie robi, Ashlynn z FEAT lecina Plemnika, kamień i objective. Początkowo mało robi i zaczyna rzucać flashing blade odpalając każdorazowo strzał z Plemnika, który ropoczął festiwal fatalnych rzutów i ani razu nie trafia. Ashlynn ściąga objective, ale zostawia Plemnika przy życiu i jest bez focusa, wychodzi z walki do tyłu za impas (nie wiem z czego w sumie)... 1:1
4. Teraz to wydawała się już formalność. Tier podleczył mi Plemnika ze straconego aspektu, a kamień z kolejnego. BE strzela po Ashlynn pod FEAT, ale trafia tylko ogniem i zadaje jakieś marne rany podpalając ją. Plemnik nr. 1 robi pew pew pew z odpaloną purgacją i boostem na trafienie z czego trafia, ale rzuca obrzydliwie mało na dmg. Drugi Plemnik się odpalił zastrzelił Trenchera po drodze, żeby mieć LOS do Ashlynn i znowu oddał dwa trafne strzały z czego dmg był przykry zostawiając ją na 2-3 kratkach. Asasynacja się nie udała więc przeszedłem do planu B, czyli QC ma mało czasu - blokuje jak mogę scenariusz i oddaję szybko turę. Qc czyści BE, zabija Plemnika, ale niepotrzebnie cofa Nomady zdala od Małpy wykluczając je właściwie z gry. Jeden Nomad pod koniec tury zdecydował się, że jednak wbiegnie na skraj strefy w której i tak już nic nie miałem. 1:2
5. Udaje mi się oczyścić środkową stefę i zablokować punktowanie w prawej. 2:2. Ashlynn nie zgasła i dostała obrażenia od ognia, ale znowu rzucam beznadziejnie i została na jednej kratce... Qc czyści prawą strefę i biegnie wycofanym supportem w stronę lewej a przy okazji blokuje jakiekolwiek wejście do prawej strefy contestując środkową. Ashlynn leczy się, żeby nie umrzeć 2:3
6. Małpa zabija objective i contest lewej strefy, wszystko inne blokuje jak może środkową strefę 4:3. Ashlynn dalej płonie i znowu wbijam za mało, żeby umarła, bo się uleczyła (chociaż chyba warto było uleczyć za mniej i zostawić jakiś focus). Qc próbuje wyczyścić środkową strefę, ale kończy mu się czas, zabrakło niewiele bo trzeba było zabić jakoś 2 kamienie i nie pamiętam co się działo z Megalithem, ale zdaje się że był potrzebny z lewej strony i nie contestował 4:4

Baldur wygrywa poprzez Death Clock

Bardzo dobra gra i emocjonująca do samego końca. Przepraszam jeśli coś pokićkałem, ciężko mi się pisze z pamięci bez zdjęć. Wygrałem głównie dzięki temu, że Qc wycofał zbyt ostrożnie Nomady i zabrakło mu czasu, żeby przywrócić wojska do właściwej pozycji, mimo że przez pierwsze tury mistrzowsko mnie wymanewrował. Ja natomiast przeżywałem tę asasynacje, bo tyle ile ataków weszło w Ashlynn to statystycznie umarłaby dwa razy, serio. Po grze Qc zauważył, że mógł ją uleczyć casterkę Harrisonem Gibbs co było zabawne, bo przed grą opowiadałem o tej zdolności w kontekście Strykera2. Qc gra coraz lepiej, a ja coraz szybciej także dobrze się dzieje. Po grze Adam był bardzo pozytywny i wyraził wiarę w moje możliwości jako potencjalnego zwycięzce turnieju, co brzmiało dla mnie jak absurdalny żart, więc było nie tylko miło, ale i zabawnie.
Ostatnio edytowano środa, 29 listopada 2017, 16:27 przez Musza, łącznie edytowano 4 razy
Obrazek
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 28 listopada 2017, 15:03

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Generalnie dowcip polega na tym ze gralismy ten pairing we wtorek przed turniejem. I zasadniczo wg mnie Ashlynn ma ogromny potencjal by tego Baldura robic jak chce, tylko Qc musi opanowac gre szybka na czas + madra taktycznie. Bo wymanewrowac Malpke jest latwiutko na wiele sposobow. Co zreszta sobie we wtorek tlumaczylismy ;-). Szkoda że mu sie nie udąło ;p bo nie po to zmusiłem się do grania tą listą :D
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 28 listopada 2017, 16:19

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Ostatnio edytowano środa, 29 listopada 2017, 17:53 przez Musza, łącznie edytowano 5 razy
Obrazek
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post wtorek, 28 listopada 2017, 16:51

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Generalnie to tura 3 i 4 byla na raz w naszej bitwie bo zagralismy tylko 6 ;) a ck owszem bylo opcja przez moj mindfuck bo rzucalem zbednego chosen grounda / potem ogaranalem ze braknie mi movmentu by wyjsc w tylnego wyrda. Tak czy siak nomad bijacy na plus1 i trafiajacy na 9 pod featem mial ci tego wyrda zezlomowac xD

A co do wylaczenia nomadow to urok naszej gry byl taki, ze w 7 turze mogly byc kluczowe ale generalnie byly opcjonalne xD finalnie oddalem nomada gastona i talony plus ok 10 pacyn a zabilem polowe listy wiec bylo ok. Ale czas zadecydowal ;) za duzo zjadlo mi zabijanie zbedne jak sie okazalo kamienia pod featem. A baldur byl podobny ta lista jak gra sie dobrze trudno grac inaczej ^^

Dzieki za bitwe i gratulacje calego turnieju, okazalem sie wyrocznia ^^
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 28 listopada 2017, 17:19

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Obrazek
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post wtorek, 28 listopada 2017, 17:39

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Tzn generalnie pod moim featem ja wierze ze trafie a przeciwnik nie. Duzo sie nie mylilem ;) czy byl tam ragman nie pamietam to byla bardzo intensywna i dobra gra ^^
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 28 listopada 2017, 22:28

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Gra nr. 3 przeciwko Ven

Ven gra Protektoratem, a ja z tą armią mam minimalne doświadczenie. Miał w pairingu Reznika2 i Harbinger. Przed grą poprosiłem o krótki wstęp i Ven uprzejmie opowiedział mi statystyki poszczególnych jednostek. Harbi brzmiała jak coś z czym nie chcę grać Qną, Reznik jak coś z czym nie chce grać Baldurem. Miałem większe szanse, że ze względu na czar Spellpiercer (mocna kontra na Baldura) wybierze Reznika, bo ma nim też realną szansę na Qnę. Poszedłem więc za przekonaniem, że na turnieju tego kalibru nie warto ryzykować i nie przeliczyłem się - Ven wybiera Reznika2. Liczyłem na niego również ze względu na to, że moje minimalne doświadczenie z Protektoratem uwzględnia właśnie grę z Reznikiem2 prowadzonym przez Encaitara.

rozpiska Ven:
Protectorate Army - 75 / 75 points [Theme] Guardians of the Temple
(Reznik 2) Servath Reznik, Wrath of Ages [+29] - Crusader [10]
- Devout [9]
- Scourge of Heresy [16]
Nicia, Tear of Vengeance [0(5)] Pyrrhus, Flameguard Hero [0(5)] Vassal Mechanik [1]
Vassal of Menoth [0(3)]
Wrack [1]
Wrack [1]
Choir of Menoth (min) [4] Daughters of the Flame [10] Flame Bringers (min) [11] Flame Bringers (min) [11] Temple Flameguard (max) [11]
- Temple Flameguard Officer & Standard [4] Temple Flameguard (max) [11]
- Temple Flameguard Officer & Standard [4]

Rzucamy kością i ja będę zaczynać, a Ven wybrał stronę. Rozstawiliśmy się i skoczył przed grą zapalić, więc każdy mógł przemyśleć sobie jak chce to rozegrać. Wbrew temu co Ven napisał w swoim raporcie nie zamierzałem grać na CK, ale na scenariusz i czułem się w miarę komfortowo z tym, bo graliśmy Recon II (a ja mam prawie samą battlegroupe i solosów). Przerażała mnie natomiast nieznajomość armii przeciwnika stąd zadawałem mnóstwo pytań próbując wszystko zakodować i zdecydowałem się grać asekuracyjnie - tzn. nie decydować się na alphe dopóki nie będzie bardzo korzystna.

Scenariusz to Recon II (dwa prostokąty, dwa objective, dwie flagi).
1. Ja zaczynam i biegnę na maxa do przodu. Zastanawiałem się czy nie zwolnić i nie schować Gryfów za lasami na środku stołu, ale olałem to na potrzeby zabrania maksymalnej przestrzeni i wrzuciłem je do środka.
Ven podszedł ostrożnie respektując moje threat range i zostawiając tylko kilku pojedynczych piechociarzy w shield wall. Nie odpalił mini feat o czym kilka razy się upewniłem, żeby planować kolejną turę w locie.
2. Tych kilku piechociarzy nie zachęciło mnie, więc dostosowałem się do threat range na stole i wycofałem poza wszelkie możliwe zasięgi (tak przynajmniej myślałem) wciąż trzymając presje na Rezniku, który był ledwie w kill box. Gryfy były ustawione jak najszerzej muszą, żeby realnie zagrażać wszystkiemu na stole i jak najbardziej wąsko tylko mogą. Zamierzałem bowiem wymusić na przeciwniku jammowanie mnie i wykorzystać przy tej okazji nowo nabyty skill Qny z poprzedniej rozgrywki (jakby ktoś nie czytał, levelowała w poprzednim raporcie). Szerokością uwzględniłem ambush.
Ven w swojej turze wystawił ambush, podstawił Reznika pod kawalerię i rzucił 2x boundless charge, a oni zaszarżowali w Gryfy. Mieliśmy mały spór o to, bo prosząc przeciwnika o threat range prosiłem w domyśle o uwzględnienie maksymalnego (tak jak i ja podawałem z Hunters Mark i FEAT) i nie zostawiłbym Gryfów w zasięgu gdybym był tego świadomy. Oczywiście była to moja wina, bo przeciwnik wspomniał na wstępie o boundless charge, a ja też mogłem się domyślić, że 12,5" to trochę mało jak na kawalerie uwzględniając czar przedłużający... no, ale jest to istotny dla raportu zwrot akcji. Ta wcześniej wspomniana kawaleria zbiła mi Gryfa albo dwa i zrobiła repozycję do tyłu. Reszta armii podeszła ostrożnie do przodu, poszedł mini feat na piechocie już w zasięgach, więc byli gotowi przyjąć na siebie szarże, odpalić Vengence na jackach i inne supermoce. 1:1
3. Niespodziewana kawaleria, która zaczęła wymiany i zamordowała mi Gryfy totalnie zepsuły mi plan na grę. Musiałem wymyślić nowy plan, a nie specjalnie widziałem już realne szanse przesunąć attrition na swoją korzyść. Zmierzyłem więc zasięg do Reznika i okazało się, że po Mirrage i FEAT mam tylko jednego Gryfa w zasięgu, który jest w stanie ustawić się poza arc'iem Devouta i uniknąć Defensive Strike (dacie wiarę, że dopiero po tej grze dowiedziałem się od Bladego, że mój FEAT zabrania bicia moich Gryfów, a nie tylko free strike?... no ale nie grałem za czasów porno-Uny jeszcze, więc nie było to dla mnie takie oczywiste). Stwierdziłem, że ta asasynacja kosztuje mnie tylko 2 Gryfy, ale żeby nie zawracać sobie głowy i nie tracić czasu na, być może, nierealny scenariusz sięgnąłem po OddsMachine. Nie spodziewałem się i Ven zresztą chyba też nie (wnioskując po jego minie), że OddsMachine pokaże ponad 90% szansy, także długo się nie zastanawiałem - rzuciłem FEAT, poleciał HoF i Primal na Gryfa, pierwszy podleciał dla flanka, a drugi ubił Reznika samymi initialami.

Qna wygrywa na Caster Kill

Ta rozgrywka była kolejną znakomitą lekcją - głównie respektowania czarów przedłużających zasięg i ich nieintuicyjnych zastosowań. Ciężko mi wypowiadać się na temat samej gry, bo mało co jej było, ale mimo wszystko nauczyła mnie czegoś nowego co przydało się w przyszłej grze na tym turnieju (dotychczas miałem gorsze doświadczenia jeżeli chodzi o damage output pojedynczego Gryfa). Ven na pewno dobrze to rozegrał i przyparł mnie do muru... na szczęście rozwścieczył tym samym moje kury i dostał Angry Birdem. Ven skończył drugi na tym Masterze czego szczerze gratuluje!
Ostatnio edytowano środa, 29 listopada 2017, 16:26 przez Musza, łącznie edytowano 3 razy
Obrazek
<<

Ven

Avatar użytkownika

Posty: 1289

Dołączył(a): wtorek, 4 czerwca 2013, 10:03

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 29 listopada 2017, 11:07

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

Tylko dodam, że mówiłem omawiając boundless charge przed grą, że podstawowy zasięg to kawalerii to 12,5" a z boundles 14,5" - dosyć dużo pytań zadawałeś, może umknęło ;)

W III turze nie pytając już po prostu ustawiłeś się na 12,5" ;)

No dla mnie to lekcja respekrowania angry birdsa - mimo, że grałem z Uną to aż tak mnie nie ciachała nigdy ;)
<<

Tutajec

Avatar użytkownika

Posty: 3105

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 03:18

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 29 listopada 2017, 12:57

Re: ROAD TO WC 2420 - Musza

mi też kiedyś umknęło że ktoś ma większy zasięg szarży :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Raporty z gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron