[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

<<

Sfetrovsky

Avatar użytkownika

Posty: 556

Dołączył(a): niedziela, 25 października 2015, 16:14

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Crucible Guard

Post wtorek, 7 listopada 2017, 00:43

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Skrzydła nie na magnesach? :o
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post środa, 8 listopada 2017, 01:21

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Zapraszam!
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post sobota, 11 listopada 2017, 16:56

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Zapraszam!
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post wtorek, 28 listopada 2017, 00:15

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Master w Poznaniu za nami, kilka słów z moich bitew.

Gra #1 Młody (Madrak1/Ragnor)
Na początek trolle i Madrak na Band of Heroes MMM (10 champinów, fenny, Mauler, Bomber) albo Rangor na PoD i jakieś 5 bestii. Ja wybieram Unę, dostaję Madraka i wygrywam rzut i wybieram zaczynanie.
Scenariusz The Pit II (kółko na środku, prostokąty z objective’ami po bokach)

Wygrywam zaczynanie i wszystko maksymalnie do przodu, bo tam rozsądnie strzela tylko Bomber. Prey na Fenny, które przewiduję, że będą do jammowania, aby Championi mogli nadgonić. Tak też się stało, po drugiej turze fennów zostało 4, z czego jeden Sorcerer z tyłu za murkiem. Trackerki dalej do przodu blokują Championów na krawędzi środkowego kółka, Ravagerzy w pozycji do szarży w nast. turze po Vengeance odpalonym ze spreya z Fell Callera. W drugiej i trzeciej turze punktuję w swojej strefie, a lewej strony w międzyczasie dwa gryfy do spółki niszczą objective i Bombera za strefą. 3:0 dla mnie po 2,5 tury. Do tej pory przewaga po mojej stronie, ale np. Tharni odbili się od prawych chempionów i ledwie posmyrali Maulera

W swojej 3. Michał musi blokować dwie prostokątne strefy, żeby nie przegrać na scenariusz. W lewą wchodzi 3 championami, w prawej Mauler. Dochodzi Feat, więc dużo DEF, ARM i kratek, do tego Sanguine Bond, więc de facto trzeba zabić wszystkich 5 Champów w unicie.

Mi powoli kończą się modele do bicia, a tym bardziej czas (zabijanie trolli trwa…), udaje mi się odczyścić Maulera - znów dwa gryfy, ale w drugiej strefie zostaje dwóch championów.

Jest więc 4:0 dla mnie, ale nie mam więcej możliwości punktowania, Michał natomiast ma jeszcze sporo do wyczyszczenia, aby punktować, co też zajmuje sporo czasu.

Ja zdaję sobie sprawę, że moją jedyną szansą na wygraną jest dowiezienie Uny do 7 tury, czyli przeżycie 3 tur i nie przegrania na czas (którego mam kilka minut). Michałowi przy czyszczeniu stref też kurczy się czas (czego nie zrobił w końcu nigdzie, prawą kontestowały Death Wolvesy). Ja tylko przeklikuję zegar, bo już zostało mi kilkadziesiąt sekund, Michał na to w pewnym momencie biegnie Madrakiem pod Unę i po kolejnym przeklikaniu zabija ją po dwóch strzałach (z czego jeden był transferowany, ale w Goraxie zostało za mało kratek, więc wróciło). I była to dosłownie ostatnia sekunda Michała czasu.

Wygrana Trolle - Madrak1 - Młody

Także gra dosłownie do ostatniej chwili i do końca niepewny wynik. Przegrana o włos - gdybym bardziej miał ograny tzw. endgame, czyli jak nie przegrać na takie ck w ostatniej chwili, to bym wygrał na CP. Z perspektywy - i dyskusji po grze - wystarczyło uciec Uną spod nosa Madraka - bo na free strike’a nawet mógł nie mieć czasu.

Sama atmosfera przy grze bez zarzutu, tym bardziej, że umysł jeszcze świeży z rana. Nie mniej jednak taki Madrak MMM może stanowić wyzwanie i pewnie będzie się pojawiał częściej.

cdn.
Ostatnio edytowano środa, 29 listopada 2017, 01:31 przez LosKamilos, łącznie edytowano 3 razy
Zapraszam!
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post środa, 29 listopada 2017, 00:49

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Gra #2 Musza (Una2/Baldur2) - opisana z jego punktu widzenia tu viewtopic.php?f=19&t=6641&start=70#p165665
Scenariusz Spread the Net

Tomek dość dokładnie opisał naszą grę, więc zapraszam do lektury linku powyżej, a potem kilka słów ode mnie.

Unę wybrałem z tego prostego względu, że 3-4 gryfy zjadają kolosa, a Tomek w swojej Unie - z Blessed’em z Pureblooda - miał ich 7. Stąd dobry - w moim mniemaniu - pomysł, żeby zagrać mirror i przekonać się, który tier jest dla niej lepszy.

Na zaczynanie rzucam 1 i z automatu przegrywam, bo Call of the Wild daje +1. Musza słusznie wybiera zaczynanie i szeroko się rozstawia. Ja w odpowiedzi centralnie, jako cel preya wybierając jednego z Purebloodów, licząc na to, że nie będzie go trzymał w odwodach.

Początek - pozycjonujemy się, ja nieco jammuję trackerkami, bo zasięgów nie mam. Z perspektywy należało je chyba trzymać jeszcze na dystans, bo tak poginęły dość marnie.

Druga zaczęła się mało przyjemnie od utraty kluczowej tu Lanyssy, co już zupełnie cofnęło mnie na defensywną - pod kątem zasięgów - pozycję. Z drugiej strony na środku stoły były dwa Purebloody po sytych spray’ach, więc na nie spadło uderzenie gryfów po feacie.
W międzyczasie punktowałem u siebie w strefie i na fladze, jednocześnie pozbawiając dwóch solosów na i przy fladze przeciwnika oraz blokując jego strefę wilczym trio.

Turę później poszedł Feat Muszy, który zjadł większość moich gryfów (prawdziwy kurnik na stole) i zaczęło się robić cienko na attrition, bo w międzyczasie padło też sporo Tharnów w mojej strefie (może ze 2 tough’y zdane). Szczęśliwie dla mnie moja Bloodweaverka dalej punktuje na fladze i do zwycięstwa brakuje 1 punktu w mojej strefie, w której są 2 gryfy. Z czasem też kiepsko, więc próbuję czyścić Goraxem, Shamanem i ostatnim Ravagerem, ale się nie udaje.
Stąd już z górki, Tomek punktuje, mi kończy się czas i modele i kończymy.

Wygrywa Circle - Una - Musza

Czyli znowu o krok do zwycięstwa - de facto brakło - jak i poprzednio - zabicia 2 modeli w strefie. W dużej mierze pomógł Tomkowi wygrany rzut na zaczynanie i wczesne wyjęcie Lanyssy, bo mógł dyktować tempo gry i zmusił mnie do użycia feata jako pierwszy, mając sporo modeli na zwrotkę. Trackerki też nic nie zrobiły, a Ravagerzy mieli problemy z trafianiem nawet z HoF.

Sporo nauki możliwości Uny po obu stronach, ciekawa gra, dzięki!
Ostatnio edytowano środa, 29 listopada 2017, 01:31 przez LosKamilos, łącznie edytowano 3 razy
Zapraszam!
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post środa, 29 listopada 2017, 01:07

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Gra #3 Piotr M. (Haley2/Kraye)
Scenariusz Recon II

Ja wybieram Baldura, nie chcąc grać 3 gry z rzędu Uną i planując używać kolosa do blokowania jednej strefy, a BE drugiej i mając nadzieję, że Piotr nie będzie w stanie w 1 turę złożyć Woldwratha.
Piotr wybiera Haley, której Feat podziała na moją armię jak za starych dobrych czasów, bo kluczowych modeli mam akurat te 5+d3. Piotr wygrywa rzut na zaczynanie i wybiera stronę z ładnym murkiem na środku, zza którego może kontrolować grę. Na środku spory impas, za którym możemy nawzajem się chować.

Runda 1-2
Ja biegi wszystkim do przodu na krawędzie stref, Piotr w odpowiedzi podchodzi na zasięg strzelania dwóch Chargerów, które coś tam skubią po Wyrdach i kamieniach, ale jeden dostaje Sidekick od Jakes, przez co w mojej drugiej turze zostaje przez parę plemników brutalnie rozstrzelany. W drugiej strefie 2 Centuriony z Polarity Shield mierzą się wzrokiem z Woldwrathem, który coś tam strzelił. Aby sięgnąć Baldura, Piotr wychodzi Haley zza murku i Featuje głęboko, łapiąc prawie wszystko, co coś może strzelać, ale zostaje na 1 FOC.

Runda 3
Takie kąski lubimy, więc Celestial Fulcrum naładowany furią przez Wyrdy i przestawiony przez kamienie strzela 3 razy po Haley, kolos poprawia i casterka gryzie piach.

Wygrywa Circle - Baldur2 - LosKamilos

Gra wygrana przez błąd i chciwość Piotra - mógł Featować stojąc za murkiem, wystarczyłoby na kluczowe modele, a jednocześnie rzucił o 1 TK za dużo - co było mało potrzebne, a zostawiło go na 1 FOC.

Moje zwycięstwo - rewanż za porażkę na ostatnim lokalu w Poznaniu, w którym Kraye pokonał Kruegera2. :)
Zapraszam!
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post środa, 29 listopada 2017, 01:30

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Gra #4 Cień (Lilo3/Abby2)
Scenariusz Breakdown (prostokąt na środku i kółka po bokach)

Ja wybieram Baldura, bo granie połową armią ze Stealth na Legion zamrażający na crit. hit to moim zdaniem kiepski pomysł. Cień wybrał natomiast Lilo, w której nie miał Nagi, za to wygrał/wybrał zaczynanie. Na środku znów impas, wokół którego będziemy się bawić w chowanego.

Runda 1
Moje +2 cale deploymentu bardzo się Lilo przydają, bo strzela po kamieniach w moim AD, resztą armii nadganiając i ustawiając się na ostrzał w nast. Turze. Lilo rzuca na siebie Battle Host, w czym upatruję szansę na dobre CK z Wyrdów.
Ja w odpowiedzi mocno do przodu, środek przy impasie zasłaniam kolosem i lasem z Sentry Stone’a. Baldur stawia murek z drugiej strony, w sumie w kiepskim miejscu, bo daje cover tylko 1 Wyrdowi, rzuca Rootsy na Wratha - co było niepotrzebne, bo z drugiej strony nie było nic, co by zagrażało one-roundowaniu kolosa.

Runda 2
I ten źle postawiony murek i brak Rootsów na Baldurze okazuje się zgubny, bo Lilo podjeżdża, ile może, wokół impasa, featuje i zamraża Łysego, poprawiają po nim 2 Nephilimy bolcowe, Raptory czyszczą środek, żeby Ravagora mogła wejść w las i ostatnim strzałem zabić Baldura.

Wygrana Legion - Lylyth3 - Cień

Uniknąć takiego losu można było na trzy sposoby - stawiając murek przy casterze, rzucając na niego Rootsy lub po prostu featując. Z drugiej strony szybkie CK - nawet bez Nagi - to był jedyny rozsądny plan Cienia na grę i się on powiódł. Gdyby CK nie siadło, to zwrotka z samych Wyrdów by wystarczyła, żeby wysadzić Lilo z sanek.

Jedyny plus był taki, że tę czwartę grę tego dnia (zmęczenie zrobiło swoje) szybciej skończyliśmy i można było dalsze rozważania przenieść do pubu.
Ostatnio edytowano środa, 29 listopada 2017, 01:51 przez LosKamilos, łącznie edytowano 2 razy
Zapraszam!
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post środa, 29 listopada 2017, 01:37

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Obrazek
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post środa, 29 listopada 2017, 01:51

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

No to były te inne naephilimo-nagi bolcowe, od Snipe'a :)
Zapraszam!
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post środa, 29 listopada 2017, 02:32

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Gra #5 Shaysome (Lilo3/Fyanna2)
Scenariusz Outlast (2 kółka i 2 flagi na środku)

A więc po oszałamiającym pierwszym dniu i z nadzieją podboju warzywniaka i ugraniem 3-3 dostaję znów Legion, tym razem z Fyanną do pary Lilo3. Po krótkich negocjacjach wyciągam na stół Unę, naprzeciw niej staje Fyanna na Seraphie, 2 Neraphach i 2 Angeliusach, Nadze i 2 Hellionkach. Shaysome zaczynał, ja wybrałem stronę z lasem na środku.

Na początku z obu stron jakieś pozycjonowanie, raczej zachowawcze, pojedyncze spraye z Hellionek po moich rozsypanych trackerkach, które wybrały sobie za cel Serapha. Kilka zjada ich też Neraph, ale po sprincie zostaje w strefie, jammując kilka kolejnych, zostając w zasięgu 1 gryfa. Reszta legionowych lataczy też bliżej, z lasem, ale w zasięgu szarż Gryfów (chyba Shaysome nie wiedział, że mają Trackera).
W mojej drugiej turze rzucam więc Gryfy do przodu pod featem i jeden sam z pomocą trackerek zabija Nerapha w strefie, a reszta nawet bez primali sieje zniszczenie wśród wrogich bestii. Zabijają sporo i 4 zostają w równym rządku, każdy z 3 Furiami.

Całkiem dobra tura dla mnie, ptaszki sporo zrobiły, ale zaraz przyszedł cios w postaci dwóch Forsakenów, które zebrały wcześniej furii do maksa 5 i puściły 2 autohity obejmujące wszystkie 4 Gryfy, które na -5 biły z 5 kości, zadając po kilkanaście DMG, więc na 2 strzały padły wszystkie ptaszki. Uwolnione Angeliusy i resztki Neraphów mogły więc zająć się trzymającymi środkowy las i flagę Wilkami i solosami, po czym Fyanna rzuciła Feat blokując strefy szykowała się na dużo odskoków z Dodge’a.

Moja tura zaczęła się od Gryfa po primalu, który zjadł Nualę, która miała zaszarżować blokującą strefę Hellionkę. Brawo ostatni żywy ptaszek! Zaczął się jednak festiwal dobrych rzutów i ze wszystkich ataków moich modeli nie trafił tylko jeden, ale ostatni, przez który Seraph zakontestował moją flagę. Dzielni Tharni natomiast trafiali nawet na 9tkach i 10tkach. Ostatecznie Una odstrzeliwuje Hellionkę i zdobywam punkt, ale powoli kończą mi się modele do kontestowania. Seraph po Apparition spokojnie mógłby zjeść Unę, ale Shaysome decyduje się dograć to na scenariusz i za chwilę robi się 6:1. Pod koniec jeszcze jedna próba odstrzelenia Fyanny przez Unę, ale nieskuteczna.

Wygrana Legion - Fyanna2 - Shaysome

Moim zdaniem gra układała się po mojej myśli, zanim nie pojawiły się Forsakeny - na które nie było co poradzić - i zrobiły rzeź, jak głodny lis w kurniku. Ta strata była na tyle duża, że ciężko było już później się odbić.
Zapraszam!
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post środa, 29 listopada 2017, 03:09

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Gra #6 Krabeczek (Absylonia2/Vayl2)
Scenariusz Standoff

Legion do trzech raz sztuka. Zmęczony grą Uną wracam do Baldura, choć spodziewam się dostać Abby z Nagą, ale jak się nie spróbuje, to się nie dowie. Tak też się dzieje - Abby + Proteus, Scythean, 2 Neraphy, Seraph, 2 Raeki.

Pierwsze tura Szymon delikatne pozycjonowanie, Bracer na Proteusa. Ja w odpowiedzi pew pew z Wyrdów i poprawiony przez Celestial Fulcrum Proteus spada. Abby ustawiona za murkiem w strefie.
W drugiej turze Abby przypuszcza alfę, featując i odważnie szarżując w Wyrda, zabija go, odpalając Alpha Huntera i reszta bestii robi się jeszcze szybsza. Casterka cofa się ze sprintu, ale stoi przed murkiem na 1 Furii. Ginie natomiast drugi Wyrd i Megalith. Strefy nie udaje się wyczyścić, zostaje w niej 1 kamień. Kolos nie był w ogóle ruszany.

Tutaj dla mnie sprawa jest prosta - podobnie, jak w grze z Piotrem dzień wcześniej. 14 Arm i 1 transfer to niewiele, jednak Def 15 to jednak sporo, więc zaczynam od spraya z Blackclada, licząc na przewracający crit. Nie trafił. Dalej podjeżdża Fulcrum i boostuje zamrażający spray, rzucam 4,5,6, więc znów bez kryta (choć wg oddsmachine było na niego jakieś 45%). Jak nie ma to nie ma, męczymy się dalej z DEF15. Potem kolejne 2 boostowane na trafienie strzały, które wbijają kilka dmg, ale wciąż za mało.

W tym momencie popełniam błąd i decyduję się iść all-in, szarżując Baldurem i strzelając zboostowanym Crevassem, który trafia, ale wciąż nie zabija, a ja po policzeniu Furii z jakiegoś powodu nie zboostowałem DMG, zostawiając Baldura na 2 transferach. Ostatnia szansa w kolosie, ale ten strzela i nie trafia, Abby zostaje na bodajże 2hp i wciąż jednym transferze.

Zwrotka jest prosta, Abby podjeżdża i bije mojego castera, dodatkowo wysysając z niego Furię na transfery i jest po grze.

Wygrana Legion - Absylonia2 - krabeczek

W tej bitwie moim zdaniem krabeczek zagrał Absylonią nieco zbyt agresywnie, bo Alpha Huntera mógł odpalać jakimś czarem przez Spell Martyra w patyki, zamiast szarżować na pierwszą linię. Mnie natomiast oszukały kości, bo po przeliczeniu tych wszystkich ataków na oddsmachine wyszło, że to ck siadało na 85%. Well well…

Popełniłem ten jeszcze błąd, że w momencie, gdy został mi Baldur i kolos, a zapowiadało się, że jeszcze kawałek Absylonii jest do ugryzienia, trzeba było odpuścić ck i kolosem wyczyścić środek z Scytheana, bo wtedy w następnej turze mocno ranna Legionówka musi salwować się ucieczką spod nosa Wratha, któremu już nie ma co realnie zagrozić.

Inną wersją było użycie animusa Woldwratha - z tym, że nie pamiętam, czy byłby w stanie dojść w 10” od Absylonii - wtedy Baldur trafiałby Crevasse’m na 6 i mógłbym takie 2 puścić, co by może wystarczyło.


Podsumowanie turnieju
No cóż, plan na 3-3 się nie powiódł i skończyłem wybornym wynikiem 1-5. 3x Legion to sporo okazji, by przekonać się, czym na to grać, bo ani dla Baldura (Blessed), ani dla Uny (Eyeless Sight i crit stationary) nie jest to wygodny przeciwnik.
Sporo rzeczy do analizy, sporo do zapamiętania, a przede wszystkim sporo do nauki.
Przede wszystkim jak grać tzw. end/lategame (tak od 4 tury), jak nie tracić 40 minut na 2 pierwsze tury i jak wybierać optymalnie pairingi (o ile się da).

Tyle raportów z bojów na parę dni, zapraszam do komentarzy i dyskusji.

A tymczasem, pędzel w dłoń i trzeba dokończyć malować Woldwratha. :)
Zapraszam!
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post piątek, 1 grudnia 2017, 01:09

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Zagrałem dzisiaj grę z Maestro, Baldur2 (Bones) vs. Sorscha1 (Jaws).
Raport w jęz. ang. na warroom.pl http://warroom.pl/en/sorscha1-jaws-vs-baldur2-bones/

A w międzyczasie kilka fotek z postępu prac nad Woldwrathem
Przed podkładowaniem, po pinowaniu i dorobieniu całej sekcji brzusznej, dzięki czemu ma stojącą pozę.
Obrazek
Obrazek

A to już z wczoraj, na podstawce, żeby dało się grać, spodkładowany na czarno i po całym dniu malowania runek...
Obrazek
Next step: a lot of drybrushing...
Zapraszam!
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 1 grudnia 2017, 01:17

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

taki czarny z neonami już wygląda zajebiście :mrgreen:
Obrazek
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post sobota, 30 grudnia 2017, 10:24

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Woldwrath skończony!
Więcej na blogu po angielsku http://warroom.pl/en/woldwrath-ready-painted/
A tu parę fotek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I wesoła rodzinka Bones of Orboros
Obrazek
C&C welcome!
Zapraszam!
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post sobota, 30 grudnia 2017, 11:41

Re: Im dalej w las, tym więcej drzew - batrep & hobby blog

Miazga, szczególnie podobają mi się runy w kontraście z ciemnym kamieniem. To jeden z moich ulubionych Wrathów... a przed pomalowaniem swojego przekopałem cały internet, więc trochę ich widziałem :geek:
Obrazek
Następna strona

Powrót do Raporty z gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron