[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

<<

galahar

Avatar użytkownika

Posty: 469

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 00:43

Frakcja: Skorne

Post sobota, 16 grudnia 2017, 17:08

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

A tak jeszcze nawiązując do rospy Skornu to zastanawia mnie, czemu Willbreaker i Soulward są za darmowe punkty, skoro można brać tylko Venatorów? Chyba, że mam jakiś błąd w pdfie, ale nie sądze :)
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post sobota, 16 grudnia 2017, 17:38

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

Byla errata do tego pdfu, najnowsze dane masz w warromie. Okazalo sie ze ten zapis byl miscklickiem
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

LosKamilos

Avatar użytkownika

Posty: 483

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 19:11

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Grymkin

Post sobota, 16 grudnia 2017, 18:15

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

Animatarax jest lepszym kolosem skorna, bo ma dual attack i repozycję :)
Zapraszam!
<<

Ven

Avatar użytkownika

Posty: 1289

Dołączył(a): wtorek, 4 czerwca 2013, 10:03

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 19 grudnia 2017, 11:19

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

Znaczy same nie maja wszystkiego ale solosi dodają im już wszystko - bo nie dość, że są szybkie to strzelają praktycznie w co chcą....

Nie jest tak, że się nie da ale razem z TEPem zajmują podium najlespzych BE ;)
<<

Kruker

Avatar użytkownika

Posty: 993

Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 00:01

Lokalizacja: Rzeszów

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 19 grudnia 2017, 13:38

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

No animantrax jest zdecydowanie topowym BE, podobnie jak TEP. Dodatkowo animantrax jest jeszcze tańszy o 2 punkty i w bezpośrednim starciu bez problemu wygrywa z TEPem.

Wracając do raportów z Poznania:



Gramy Lucant vs Absylonia

Lista:
[Theme] Oracles of Annihilation
(Absylonia 2) Absylonia, Daughter of Everblight [+28]
- Naga Nightlurker [8]
- Neraph [12]
- Neraph [12]
- Proteus [19]
- Raek [8]
- Raek [8]
- Scythean [18]
- Seraph [14]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Sorceress & Hellion [0(6)]
Spell Martyr [1]
Spell Martyr [1]
The Forsaken [0(4)]
The Forsaken [0(4)]

Scenariusz: Breakdown

Matchup który raz zagrałem w Rzeszowie, na dość podobną listę, ale w żadnym wypadku nie czułem się ani trochę pewnie. Scenariusz teoretycznie fajny, bo dwa kółka, ale łatwo je też blokować legionowi.

Runda 1:
Przeciwnik biegnie, pozycjonuje się wokół lasu który zajmował większość środkowej strefy. Raeki szeroko. Scythean po mojej prawej, proteus po lewej.

Ja rozstawiłem reciprocatorów na bokach, obstructorzy środkiem. Aniołki po jednych na flankach, jedne środkiem. Jacki w okolicy Lucanta. Cała piechota w shield wallu podchodzi do stref. Aniołki oddają strzały ostrzegawcze.

Runda 2:
Scythean dostaje slipstreama i zabija 3 reciprocatorów, raek zabija kilka modeli małej piechoty. Z drugiej strony bardziej defensywnie, bez większych strat.

Idzie Feat, jakiś positive charge i do boju. Inverter składa scytheana. Piechota czyści raeka. Enigmy przywracają co się da. Druga strona lekko do przodu, aby contestować strefy.

Runda 3:
Abby triggeruje alpha huntera. Proteus z lewej strony podciąga kolejno reciprocatorów, ale przez umiarkowane rzuty nie dobija ostatniego, który nadal trzymał strefę. Raek zabija 2 aniołki. Neraph przelatuje przez las i zabija część obstructorów. Seraph strzela i zabija kilka modeli piechoty. Naga z drugim neraphem contesują moją prawą strefę.

Idzie positive charge na invertera i galvanizera. Inverter z aniołkami próbują zabić nerapha blokującego dostęp obstructorów do proteusa, ale zostaje na 1hp. Obstruktorzy się aktywują, dobijają nerapha, i lekko obijają serapha z prawej strony. Reciprocatorzy którzy wrócili do startowej liczby poprzez engimy dobijają serapha. Drudzy reciprocatorzy podchodzą w shield wallu do proteusa, ale tylko lekko go rysują. Aniołki próbują coś zrobić z raekiem, ale nieskutecznie.

Runda 4:
Neraph z nagą czyszczą lekko to co zabijało serapha. Idzie feat abby, która następnie próbuje zabić repicrocatorów, ale bardzo nieskutecznie. Zostaje bez furii, związana walką z jednym z nich. Proteus podchodzi żeby zabić invertera, co robi bez problemów. Zabija przy okazji kilku obstructorów. Przeciwnik kończy turę z około 2 minutami na zegarze.

Rozważając, czy po prostu nie pozwolić przeciwnikowi się wyclockować, postanawiam po męsku szarżować Lucantem na proteusa i rzucić positive charge na galvanizera obok. Pierwsze ataki poszły dość słabo, więc dalsze bicie sobie odpuściłem. 2 reciprocatorów z positive charge + galvanizer zbijają abby do kilku hp. Pierwszy aniołek z 2/3 dobija Abby.

Wygrana przez CK
<<

Kruker

Avatar użytkownika

Posty: 993

Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 00:01

Lokalizacja: Rzeszów

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 22 grudnia 2017, 14:01

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami



Gramy Matka vs Kolgrima

Lista:
(Kolgrima 1) Kolgrima Stonetruth, Winter Witch [+28]
- Dire Troll Mauler [15]
- Earthborn Dire Troll [14]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Trollkin Champion Hero [5]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Long Riders (min) [12]
Long Riders (min) [12]
Trollkin Champions (max) [16]
Trollkin Fennblades (max) [15]
- Fennblade Officer and Drummer [5]

Scenariusz: Outlast

Po zobaczeniu list oceniłem, że prawie na pewno gram z Kolgrimą. W związku z tym branie Lucanta byłoby grą wybitnie pod górkę ze względu na większe zasięgi i rfp na piechocie. Matka nie była wiele lepszą perspektywą, ale teoretycznie mogę przeczekać feata i działać coś później.

Runda 1:
Kevin zaczyna, wszystko biegnie na pozycje, idzie kilka chmurek, żeby zasłonić przede wszystkim fenny. Kawalerie bokami, środkiem fennblade'y, bestie i champy środkiem, ale bardziej z tyłu. Kamień advance i się ładuje, przez co jest mocno z tyłu.

Ja mierzę zasięgi, wychodzi na to, że kolos z prawej strony dostrzeli do jednego kawalerzysty, assimilator z lewej do drugiego. Idzie fire groupa i repo na TEPa, który stał mocno z lewej strony. Oba jacki zabijają swoje cele, reszta podchodzi szykując się na nieuniknioną turę feata. TEP stoi bez matematycznej możliwości otrzymania featem.

Runda 2:
Zgodnie z przewidywaniami idzie feat i chmurki. Fennblade'y agresywnie do przodu. Bestie i champy nadal z tyłu. Kamień ładuje się po raz drugi, nadal mocno z tyłu. Kawalerie stoją na granicach stref.

Staram się skupić maksymalnie na fennblade'ach, żeby zminimalizować Vengeance w następnej turze. Jeden assimilator podchodzi do przodu, żeby channelować shrapnel swarmy. Sharpen swarm przykrywa 5 fennblade'ów, przy czym głównym celem był oficer, dzięki czemu oficer ginie, kilku leży po zdanych tough'ie. Połączone siły tepa, kulek drugiego assimilatora zabijają większość fennów. Zostało chyba tylko 2-3, z czego jeden przynajmniej leżał. Kolos (który dostał patchfindera od mechaników) wszedł na skraj prawej strefy. Jeden assimilator został z przodu, drugi bardziej z tyłu. TEP blisko lewej strefy. Jedna kulka biegnie na contest flagi.

Runda 3:
Kawaleria z lewej lekko okłada TEPa. Z prawej kolosa. Resztki fennów blokują co mogą i zabijają parę kulek. Kolgrima rzuca hunter's marka w assimilator w combacie bez boosta 3 razy, dopiero wtedy trafiając. Dzięki temu nie ma chmurek na stole. Mauler zabija assimilatora. Champy wbiegają na skraj prawej strefy. Earthborn na środku bez animusa. Kevin zajmuje lewe kółko i swoją flagę. 0:2

Plan jest zabić battlegroup'ę, i coś zapunktować. Idzie flara w maulera, feat, imperil i można działać. Assimilator uderza groud pounderem w fenny i maulera. Tep strzela po maulerze, przy okazji zabijając kawalerzystę. Mauler żyje na kilku ostatnich kratkach. Koloś ściąga harpunami i zabija earthborna, i próbuje dobić spikerem maulera, ale zostawia go na 1 hp. Wstawia kulkę eliminacyjną, która szarżuje i dobija maulera. W ferworze walki zapominam zająć swoją flagę, przez co zostaje dalej bez punktów. 0:2

Runda 4:
Kolgrima rzuca hunter's marka na kolosa, 2 chmurki i stoi przy fladze. Kamień się odpala i wybiega przed nią, zasłaniając ją lekko od kolosa. Champy + kawaleria z poprzedniej tury otaczają kolosa dość poważnie go raniąc i niszcząc broń z jednej strony. Punkt dla Kevina. 0:3

Czasu coraz mniej i na scenariusz nie wygląda to różowo, więc powstaje plan na CK. Mierzę zasięgi i wychodzi na to, że kolos może dostrzelić do Kolgrimy harpunem, jeśli uda się pozbyć jednego championa blokującego los, a potem spiker musi zabić kamień. W planie assimilator musi rzucić championem, a potem tylko dobrze rzucać kolosem. Mechanik był w zasięgu, żeby naprawić rączkę kolosa.

Tu powstała mała nieścisłość, bo chciałem wykonać rzut w cel, a Kevin twierdził, że w mk3 są tylko rzuty directly away. Przy directly away champion zostałby w miejscu i nic by z tego nie wyszło. Z jakiegoś powodu nie sprawdziłem tego, tylko zrobiłem nędzny plan B kończący się wygraną Kevina. Dopiero po grze sprawdziłem, że można wyrzucać w dowolny model w LOS'ie. Zagadałem do Kevina i uznaliśmy, że rzucę tą próbę asasynacji zgodnie z planem.

Assimilator trafia i rzuca. Harpun trafia w Kolgrimę, przyciąga i zabija.

Wygrana przez CK

Przemyślenia:
-Matchup zdecydowanie pod górkę, który udało się go wygrać głównie przez zmęczenie przeciwnika z dnia poprzedniego.
-Po raz kolejny odczuwalny był brak taniego jacka, który może biec jako arcnode, bez narażania ciężkich vectorów.
-Orion zrobiłby to lepiej.
<<

DaGreenBoy

Avatar użytkownika

Posty: 2377

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:09

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 22 grudnia 2017, 15:32

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

wychodzi na to, że Kolgrima miętka jest :)
Trollbloods : The Best Faction.
Khador: Only jack-heavy lists.
Chętnie zagram na małe punkty.
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 22 grudnia 2017, 15:37

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

Jakoś Kruker postanowił być dla miły w swoim raporcie i nie napisał, że co się dało spieprzyć w grze to spieprzyłem ;)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

DaGreenBoy

Avatar użytkownika

Posty: 2377

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:09

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 22 grudnia 2017, 15:41

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

Trollbloods : The Best Faction.
Khador: Only jack-heavy lists.
Chętnie zagram na małe punkty.
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 22 grudnia 2017, 16:03

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

Nie będzie ;) Z róznych powodów zagrałem na masterze 4 z 6 gier więc trudno mówić o ciśnięciu :)
Wdupiłem tę grę strasznie bo poza nabijaniem pkt na swojej fladzę nie podjąłem żadnej przemyślanej decyzji i tyle :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Kruker

Avatar użytkownika

Posty: 993

Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 00:01

Lokalizacja: Rzeszów

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 26 grudnia 2017, 00:02

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

<<

Kruker

Avatar użytkownika

Posty: 993

Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 00:01

Lokalizacja: Rzeszów

Frakcja: Circle Orboros

Post środa, 10 stycznia 2018, 16:24

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami



Lista:
Circle Army - 75 / 75 points
[Theme] Call of the Wild
(Una 2) Una the Skyhunter [+29]
- Gorax Rager [7]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Storm Raptor [38]
- Druid Wilder [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Shifting Stones [0(3)]
Shifting Stones [3]

Scenariusz: Standoff

Niestety minęło już sporo czasu od turnieju, więc nie będę się rozpisywał na tury, bo na pewno coś namieszam.

Co do wyboru listy, to z mojej strony był dość prosty. Matka nie radzi sobie za dobrze ze stealthem, łatwo może stracić TEPa/Kolosa od gryfów i nie miałaby za dużych szans na scenariusz. Lucant teoretycznie powinien lepiej sobie radzić i stopniowo pozbywać się gryfów. Enigmy są względnie bezpieczne, przez co powinienem przywracać co turę takie czy inne ilości modeli i mieć szanse wygrać koniec końców na attrition.

Blady zaczyna i ustawiamy się w pierwszych turach do walki o scenariusz. Po pierwszej turze zdaliśmy sobie sprawę, że nie ustawiliśmy objective'ów i po krótkiej konsultacji z Simonem graliśmy bez.

Większość gry przebiegała bez większych zwrotów akcji i polegała na wzajemnej wymianie modeli. Gryfy z raptorem czyściły przede wszystkim prawą okrągłą strefę, którą scorowała Una, a ja walczyłem głównie o swój prostokąt i lewą strefę, możliwie kontestując pozostałe.

Inverter w trakcie gry głównie trzymał się daleko, po czym wymienił się za jakieś 2 gryfy.

Z absurdalnych rzutów, jak zwykle zresztą z Bladym, jeden combine z 3 aniołów zabił shiftinga z jednego unitu, a potem combine z 2 zabił shiftinga z drugiego. W obu przypadkach 2x6 na obrażenia.

Gra głównie skupiła się na scenariuszu i w trakcie gry stało się oczywiste, że skończymy tą grę w siódmej turze. W ostatniej turze moja lekka przewaga na scenariusz wymusiła na Bladym bieg storm raptorem na contest mojego prostokąta i lewego kółka. W tym momencie na stole byli tylko jedni reciprocatorzy, kilka aniołów, diffuser i 3 enigmy. Po stronie Bladego raptor, ranny gryf i 2 shiftingi. Jeśli nie zabiłbym raptora przegrałbym o 1 punkt na scenariusz. W przypadku zabicia raptora zdobywam 2 dodatkowe punkty i wygrywam na scenariusz. Trzeba działać, bo czasu mało. Lucant rzuca positive charge na diffusera i sam zdejmuje z 80% raptora. Reciprocatorzy szarżują i dobijają. Enigmy rozbiegają się na contest i gra kończy się w 7 turze wygraną na scenariusz.

Przemyślenia:
-Na zegarze Blady miał 8 sekund, ja coś ponad minutę, może dwie. Bardzo ciasno czasowo. Ze swojej strony jestem bardzo zadowolony, że udało mi się tą listą dograć 7 tur, które były w pełni rozegrane.
-Matchup jest ok, ze względu na bezpieczeństwo enigm, dzięki czemu trudno jest zatrzymać mechanizm wracania piechoty, a im później w grze, tym jest to skuteczniejsze. Enigmy są wtedy najczęściej naładowane duszami z lekkiej piechoty i można przywracać po 3-4 reciprocatorów na turę, nawet jeśli przywrócone dusze trafią do jednej pustych enigm.
-Storm raptor z HoF jest bardzo fajny.
-Ta lista będzie wymagała jeszcze sporo ogrania z mojej strony, bo nie jestem przyzwyczajony do takiej ilości piechoty, a przez indukcję i positive charge kolejność aktywacji jest ważna. Potencjał wydaja się być dość spory i nie czuję potrzeby wprowadzania zmian.
-Jak pokazała gra z Muszą po turnieju, Orion i to zrobiłby prawdopodobnie lepiej.

Co do całego turnieju:
-Z wyniku jestem bardzo zadowolony, jak na debiut masterowy nową frakcją to 8 miejsce jest bardzo dobrym wynikiem.
-Jak pisałem przy raportach, Lucant spisywał się bardzo dobrze. Matka nie była zła, ale widać było braki, więc jak tylko dojdzie Orion to zajmie jej miejsce.

Przyszłe pomysły:
-Na pewno Orion, który jest po wstępnych testach. Kolos, TEP, 2 assimilatory, diffuser, bateria, ADO + kulki. Testowałem oba kolosy i o dziwo oba mają swoje zastosowanie.
-Drugi do testów jest Axis w dwóch wersjach. Jeden to TEP, 2 invertery i 8 galvanizerów, druga to 30 obstructorów, 10 reductorów i standardowe dodatki do piechotnego CoCu.

Będę pisał raporty z ciekawszych gier i kolejnych turniejów w miarę dostępności czasu.
<<

Kruker

Avatar użytkownika

Posty: 993

Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 00:01

Lokalizacja: Rzeszów

Frakcja: Circle Orboros

Post piątek, 2 lutego 2018, 18:39

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

W niedziele graliśmy 'comiesięczny' lokal w K20. Było nieparzyście więc pierwszą grę pauzowałem, przez to zagrałem w sumie tylko 2 gry. Pierwszą na Legion Sikora, potem na RoS Kata.



Z racji tego, że Axis był stworzony z myślą o grze na takie armie jak bestiowy legion, nie zastanawiam się długo i biorę Axisa.

Moja lista:

[Theme] Clockwork Legions
(Axis 1) Axis, the Harmonic Enforcer [+30]
- Conservator [12]
- Corollary [6]
- Inverter [15]
Enigma Foundry [0(4)]
Enigma Foundry [0(4)]
Enigma Foundry [0(4)]
Enigma Foundry [4]
Clockwork Angels [5]
Clockwork Angels [5]
Clockwork Angels [5]
Obstructors (max) [11]
Obstructors (max) [11]
Obstructors (max) [11]
Optifex Directive [4]
Reductors (max) [13]
- Transverse Enumerator [3]

Lista przeciwnika:

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Oracles of Annihilation

(Twins 2) Saeryn & Rhyas, Talons of Everblight [+24]
- Angelius [17]
- Scythean [18]
- Seraph [14]
- Zuriel [18]
Blighted Nyss Sorceress & Hellion [0(6)]
Spell Martyr [1]
Blighted Nyss Hex Hunters (max) [15]
- Bayal, Hound of Everblight [0(6)]
Throne of Everblight [16]

Scenariusz: Standoff

Sikor wygrywa rzut i oddaje mi zaczynanie i mniej korzystną stronę. W swojej strefie mam spory impas koło objective'a, który dzieli mi armię, a po jego lewej jeszcze średni las. Jeden oddział obstruktorów, 2x aniołki i conservator idzie po lewej stronie, reszta idzie prawą stroną. Axis środkiem koło objective'a.

Sikor rozstawia się ciasno na środku, anioł, rhyas z tronem z prawej, seraph z scytheanem z lewej. Zuriel z Saeryn środkiem.

Runda I:

Advance move + bieg wszystkim do przodu. Onlaught + Iron aggression na Invertera.

Sikor się pozycjonuje, odpuszcza sobie strzelanie w kilku wysuniętych obstructorów.

Runda II:

Z racji dostatecznie wysuniętej pozycji na stole, cała piechota idzie w shield wall w grupkach po 3-4. Z każdego unitu po jednym modelu z tyłu. Reduktorzy podchodzą bliżej, jacki za piechotą. Axis dalej na środku upkeepuje oba spelle i rzuca razor walla przed hex hunterów. Wszystko poza zasięgiem szarży tronu.

Helionka zabija 4-5 modeli spray'em. Hex hunterzy wbijają się w obstructorów, zabijając sporo z pierwszej linii. Jeden z nich ginie od kontrszarży invertera. Tron rzuca kolce w obstructorów, ale nie rani ani jednego. Bestie i bliźniaczki pozycjonują się bliżej. Obaj punktujemy w swoich prostokątach po 1 punkt. 1:1

Runda III:

Tura układa się niemalże samodzielnie. Axis alokuje 2 focusy na conservatora z lewej, szarża przez objective w hex huntera i feat na wszystkie modele legionu poza aniołkiem w lesie i helionką. U mnie tylko skrajne aniołki nie dostały bonusu. Reduktorzy zabijają wszystkich pozostałych hex hunterów z prawej strony. 2 oddziały aniołków zabijają pozostałych, którzy na lewej stronie blokowali dostęp do bestii legionu. Conservator zabija scytheana. 3 obstructorzy ranią serapha. Na środku Obstructorzy szarżują w tron i serapha, obu lekko raniąc. Inverter z zapasem niszczy tron. Obstructorzy z prawej zabijają helionkę czyszcząc strefę. W międzyczasie enigmy przywracają 12 modeli, mocno redukując straty z poprzedniej tury. Unity aniołków punktują boczne strefy + axis własny prostokąt. 4:1

Runda IV:

Sikor próbuje zrobić CK. Seraph apparition do tyłu. Bliźniaczki podchodzą, saeryn czyści jednego obstructora, feat i z nowej pozycji rzuca razor windy w Axisa, zadając tylko kilka kratek. Seraph wychodzi na pozycję, rzuca max strzałów, ale przez cienkie rzuty robi tylko kolejne kilka kratek. Zuriel podchodzi, żeby puszczać spray'e w Axisa, ale wchodzi zasięg kontrszarży conservatora, któy uniemożliwia mu oddanie strzału. Został tylko anioł do sztrzału, ale nie ma takiego wyniku, który zabiłby Axisa. Punktuję w turze przeciwnika 3 punkty, co kończy grę. 7:1

Wygrana na scenariusz.

Przemyślenia:
-Lista zadziałała zgodnie z założeniem. Model, który mógł być głównym problemem to tron, bo opcja zabicia 4 modeli + za to wykonanie 4 spray'ów nie napawała optymizmem. Na szczęście feat zmniejsza jego efektywny zasięg do 7 cali.
-Rozważam wrzucenie za coś diffusera do ewentualnego przedłużenia zasięgów, ale RAT 2 może czasem okazać się za niski, nawet z luck'iem.
-Jeśli przeciwnik nie ma masowego rfp albo usuwania dusz, przywracanie 12 modeli na turę jest bardzo mocne i trudne do zatrzymania.
-Będzie się pojawiał problem z zegarem na pewno, ale myślę, że jest to do ogarnięcia.
<<

Kruker

Avatar użytkownika

Posty: 993

Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 00:01

Lokalizacja: Rzeszów

Frakcja: Circle Orboros

Post poniedziałek, 5 lutego 2018, 12:13

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

Druga gra, która była w sumie finałem turnieju vs RoS Kata.



Mam do wyboru granie na Thyrona na defendersach, albo Rahna na Forges of War. Obie opcje nie są za ciekawe dla Axisa, bo w obu listach jest para mantikor. Decyduje się ostatecznie na Oriona, ale nie będąc do końca pewny swojego wyboru. Jest to ostatnia gra i nie mamy zegara szachowego poza telefonem, więc postanawiamy grać bez czasu.

Gramy ostatecznie Orion vs Rahn

Moja lista:
Convergence Army - 75 / 75 points
[Theme] Destruction Initiative

(Orion 1) Eminent Configurator Orion [+28]
- Assimilator [16]
- Assimilator [16]
- Corollary [6]
- Diffuser [6]
- Prime Axiom [38]
Algorithmic Dispersion Optifex [2]
Attunement Servitors [0(4)]
Elimination Servitors [0(3)]
Elimination Servitors [0(3)]
Reflex Servitors [0(4)]
Reflex Servitors [0(4)]
Transfinite Emergence Projector [19]

Lista Kat'a:
Retribution Army - 75 / 75 points
[Theme] Forges of War

(Rahn 1) Adeptis Rahn [+26]
- Chimera [8]
- Manticore [14]
- Manticore [14]
- Phoenix [18]
Arcanist Mechanik [2]
Arcanist Mechanik [2]
House Shyeel Artificer [0(5)]
House Shyeel Magister [0(4)]
House Shyeel Magister [4]
Lanyssa Ryssyl, Nyss Sorceress [4]
House Shyeel Arcanists [7]
House Shyeel Arcanists [7]
House Shyeel Battle Mages [10]
- Soulless Escort (1) [1]
House Shyeel Battle Mages [10]

Scenariusz: Outlast

Runda I:
Zaczynam, biegnę wszystkim do przodu, Orion rzuca Avenging force i trzyma się ponad 24 od chimery, żeby nie było opcji dostania czymkolwiek od Rahna. Kolos z lewej, TEP z prawej, reszta jacków środkiem.

Kat ma rozstawioną battlegroupę na środku, magów po bokach. Magowie biegną, mantikory podchodzą i kładą ścianki tak, żeby kulki nie mogły przejść, a jacki musiały wchodzić, żeby strzelać. Podbiega chimera i phoenix. Rahn channeluje force hammera w diffusera, zabijając kulkę za nim. TK chimery do tyłu.

Runda II:

Rozważam przez jakiś czas CK, ale jest na to nie za duża szansa, więc rezygnuje. Postanawiam nie rzucać feat'a, przez co Orion rozdaje tylko magic bulleta na TEPa i diffusera i zostaje bezpiecznie z tyłu. Jacki biorą się za strzelanie po ciasno zbitym środku. Jacki zostają lekko ranne. Ginie artificer, kilku magów w tym magister od 2 magic bulletów. TEP strzelając po mantykorze i chimerze rzuca rekordowo słabo, tylko lekko je raniąc (4 kostki na damage). Kolos strzela 2 nieboostowane harpuny w chimerę, accelespiker po magach. Pierwszy harpun jest shield guardowany przez phoenixa z tyłu, drugi ją ściąga. Kolos nie trafia boostowanej 8mki, potem trafia nieboostowaną i dokupuje, ale na +3 nie robi dość obrażeń i mantikora jest sprawna przy kolosie na koniec tury. Brakło 1 do cortexu.

Rahn alokuje 2 na mantikorę przy kolosie odpala feata, hammerem przewraca oba assimilatory, za ostatnie 2 rzuca TK w drugą mantikorę. Magowie głównie niszczą kulki i ranią pierwszego assimilatora lekko go przyciągając. Lanyssa rzuca hunter's mark na kolosa, który zostaje zniszczony przez mantikorę, phoenixa i chimerę. Druga mantikora niszczy pierwszego assimilatora. Zostaje mi TEP, assimilator, diffuser i bateria. Do tego trochę kulek i ADO. Bez punktów.

Runda III:

TEP stoi w idealnym miejscu, mając wszystkie 4 jacki pod spray'em, tak długo, jak żyć będzie mantikora. Orion odpala feat i strzela boostowany mierzony strzał w mantikorę, ale idzie shield guard. Magic bullet na diffusera i TEPa. TEP mierzy, daje 2 kostki na damage i 1 na dodatkowy atak i po 3 strzałach z 4 jacków zostaje tylko chimera na 6-8 kratkach. Assimilator groud pounder po magach, a diffuser mierzonym strzałem kończy chimerę. Zajmuję swoją flagę zdobywając punkt. 1:0

Kat bierze się za czyszczenie stref z kulek, udaje mu się odczyścić jedno kółko i swoją flagę. Punktuje 2 i jest 1:2.

Runda IV:

Zaczynam swoją turę, ale Kat poddaje grę.

Przemyślenia:
-Niestety magia w sporych ilościach jest dla tego tieru problemem, bo żaden mechanizm obronny przed nią nie chroni. Teoretycznie Eilish chroni przed magami, ale musiałby wejść za diffusera i jedne kulki, a to trochę dużo, jak za sytuacyjny model.
-Pierwszy raz miałem problem użyć feata Oriona w związku z bardzo wysokim zasięgiem CK rahna. Normalnie 16” z arcane repeaterem to dostatecznie dobry zasięg.
<<

sHEPT

Avatar użytkownika

Posty: 923

Dołączył(a): niedziela, 6 kwietnia 2014, 19:40

Lokalizacja: międzyświaty

Frakcja: Convergence of Cyriss

Post poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:51

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

bo
7" to ja się ruszam grając z kolegami
8" jak szanuje przeciwnika
9" jak wałuje
a 6" gdy za bardzo spinasz poślady
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Raporty z gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron