[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

<<

Kruker

Avatar użytkownika

Posty: 993

Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 00:01

Lokalizacja: Rzeszów

Frakcja: Circle Orboros

Post czwartek, 15 lutego 2018, 16:22

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

sHEPTm nie słuchaj Muszy. On dalej zbiera pióra swoich gryfów po naszej grze z Orionem. Matka też ma swoje zalety, ale tura feata matki przebija RAT Oriona tylko o 1, a tak to ma o 2 mniej. Za to feat Oriona robi istny pogrom. Kostka trafienia na ground pounderach przeciwko piechocie jest mordercza. Nawet elimination drony na 3 kostkach śmiało czyszczą jednowoundową piechotę. Do tego masz opcję omijania LOSa przez las i chmury + autohity z 12 POWa do wyjmowania solosów wszelakich. Do tego magic bullet nie jest atakiem, więc jest świetny do zabicia trollowego kamienia, czy innych modeli, które są podatne na non-attack damage rolle. Do tego dochodzi jeszcze spellpiercer, który umożliwia granie bez mechaników, a co za tym idzie z dodatkowym jackiem + setem darmowych kulek.

Matka również swoje zalety ma, bo ma stały bonus do obrażeń, którego Orion nie ma. Ma też +2 do zasięgu, dominację, ale dużym problemem nadal jest RAT 5.
<<

sHEPT

Avatar użytkownika

Posty: 923

Dołączył(a): niedziela, 6 kwietnia 2014, 19:40

Lokalizacja: międzyświaty

Frakcja: Convergence of Cyriss

Post piątek, 16 lutego 2018, 11:49

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

Problemy tego Carrera to ja już niestety znam dobrze :). I nie musisz mnie przekonywać do dania szansy orionowi. Ale narazie warszawka i matka.
bo
7" to ja się ruszam grając z kolegami
8" jak szanuje przeciwnika
9" jak wałuje
a 6" gdy za bardzo spinasz poślady
<<

Kruker

Avatar użytkownika

Posty: 993

Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 00:01

Lokalizacja: Rzeszów

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 27 lutego 2018, 13:51

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami



Orion vs Asphyxious3

Moja lista:
[Theme] Destruction Initiative
(Orion 1) Eminent Configurator Orion [+28]
- Assimilator [16]
- Assimilator [16]
- Corollary [6]
- Diffuser [6]
- Prime Axiom [38]
Algorithmic Dispersion Optifex [2]
Attunement Servitors [0(4)]
Elimination Servitors [0(3)]
Elimination Servitors [0(3)]
Reflex Servitors [0(4)]
Reflex Servitors [0(4)]
Transfinite Emergence Projector [19]

Lista przeciwnika:
[Theme] Black Industries
(Asphyxious 3) Asphyxious the Hellbringer [+24]
– Cankerworm [9]
– Inflictor [13]
– Seether [13]
– Seether [13]
– Slayer [10]
– Slayer [10]
– Slayer [10]
– Slayer [10]
– Scavenger [0(7)]
– Scavenger [0(7)]
Machine Wraith [2]
Soul Trapper [1]
Cephalyx Overlords [8]

Scenariusz: Recon II

Runda I:
Przegrywam rzut na zaczynanie, przeciwnik zaczyna. Robak z machine wraithem z lewej. 2X Slayer + seether + scavenger względnie symetrycznie. Inflictor z lichem środkiem. Wszystko biegnie. Slayery bardzo agresywnie, prawie max dystans. Reszta wolniej z tyłu.

Rozstawiony jestem względnie standardowo, kolos z lewej, TEP z prawej, reszta jacków i Orion środkiem. Widząc agresywne zagranie przeciwnika Orion rzuca feata, cofa się, by łapać wszystkie slayery. Próbuje rzucić forced induction przez ADO, ale rzucam 3x1 na trafienie. Wszystkie reflexy wbijają się w slayery robiąc troszkę obrażeń. Kolos ściąga 2 slayery z lewej i z pomocą assimilatora złomują oba. Z drugiej strony TEP z assimilatorem skupiają się na jednym slayerze, ale nie dobijają. Na szczęście nogi niesprawne, więc nie ma ryzyka zwrotki w TEPa.
Runda II:
Przeciwnik odpala feata i podchodzi bliżej jackami i szykuje się do punktowania. Na moje szczęście jest jeszcze na to za wcześnie. Slayer zabija ADO i kulkę.

Orion kalibracja na melee i czas złomować dalej. TEP strzela po slayerze i seetherze, złomując rannego slayera. W uszkodzonego seethera idzie flara i szarża assimilatora, co kończy kolejnego jacka. Kulki rozbiegają się na contest. Sytuacja wygląda dobrze, ale wszystko jest w zasięgach jacków, a licz po feacie będzie miał paręnaście focusa. Bez punktów.

Runda III:
Licz alokuje większość focusa na jacki, za resztę idzie calamity i hellfire w assimilatora koło mojej flagi. Scavenger szarżuje i dobija assimilatora i robi sprint. Uwolniony seether przy fladze szarżuje na assimilatora koło kolosa, ale go nie zabija. Inflictor przechodzi przez las pod assimilatora i objective. Dobija jacka, a objective rani. Scavenger przelatuje na kolosem i dobija objective. Robaczek z overlordami odczyszczają flagę przeciwnika. Kulce stojącej przy fladze udało się przeżyć, a scavenger odleciał za daleko, więc punktuję na swojej fladze. 1:3

Nadchodzi wiekopomna chwila i Orion idzie w melee. Niepozorny atak w melee przewraca scavengera i seethera. TEP strzela po obu, zabija scavengera. Kolos będą na granicy strefy zabija inflictora i dobija leżącego seethera. Kulka kontestuje flagę przeciwnika. Diffuser strzela po drugim scavengerze. Dalej 1:3

Runda IV:
Przeciwnik skupia się na zdobywaniu punktów scenariuszowych ile się da. Po zniszczeniu kulek zdobywa 2 punkty. Jeden na swojej fladze, drugi na prawej strefie. 1:5

TEP podchodzi starając się dobić scavengera, ale nieskutecznie. Zabija za to overlorda. Scavengera chyba dobił diffuser, albo turę później. Niestety nie pamiętam dokładnie. Kolos podchodzi do lewej flagi, z magic bulleta ginie wraith, od haka i ataków w melee robak, a vociferon od haka i miny na plecy. Drona dobiega na flagę. 3:5

Runda V:
Przez moje niedopatrzenie Licz może szarżować w TEPa, co robi niszcząc go. Nie był w stanie dostawić się do flagi, przez co zdobywa tylko 1 punkt za strefę. Lewa flaga i strefa nie są contestowane. 5:6

Kolos wbija się w objective kończąc przy okazji overlordów. Robi minę, które zakopuje się na krawędzi strefy. Druga kulka blokuje flagę. 8:6

Runda VI:
Licz czyści kulkę w melee i z blood boona zakopaną. 10:8

Kolos wbiega w strefę w której jest tylko Licz. 12:9

Runda VII:
Licz szarżuje w kolosa, wbija niecałe 50% kratek. 15:9

W grze mieliśmy w tym momencie wynik 15:8, więc albo pisząc raport coś źle pamiętałem, albo gdzieś nie doliczyliśmy punktów w którejś turze. Wynik tak czy tak byłby ten sam.

Przemyślenia:
-Zaczynanie w tym MU zmienia strasznie dużo, bieg jacków z SPD 8 strasznie zepchnął mnie ze scenariusza i mało brakowało do przewagi 5 punktów.
-Lista nie jest całkiem niekompetentna, jeśli chodzi o bicie w melee.
<<

Kruker

Avatar użytkownika

Posty: 993

Dołączył(a): poniedziałek, 4 marca 2013, 00:01

Lokalizacja: Rzeszów

Frakcja: Circle Orboros

Post czwartek, 29 marca 2018, 17:22

Re: It's CoC'o'clock, czyli Kruker gra zegarkami

Trochę ostatnio brakuje mi czasu i energii na pisanie pełnych raportów z gier, piszę tylko mocno skrótowe pod WTC. Rozpisałem się coś więcej o grze towarzyskiej Axis vs Kolgrima, więc wrzucam poniżej. Miłego czytania.

Kruker vs Mintor – gra towarzyska

Axis vs Kolgrima

Moja lista:
[Theme] Destruction Initiative
(Axis 1) Axis, the Harmonic Enforcer [+30]
- Corollary [6]
- Diffuser [6]
- Galvanizer [5]
- Galvanizer [5]
- Galvanizer [5]
- Galvanizer [5]
- Galvanizer [5]
- Galvanizer [5]
- Galvanizer [5]
- Galvanizer [5]
- Inverter [15]
- Inverter [15]
Optifex Directive [4]
Transfinite Emergence Projector [19]
Attunement Servitors [0(4)]
Elimination Servitors [0(3)]
Reflex Servitors [0(4)]
Reflex Servitors [0(4)]
Reflex Servitors [0(4)]

Lista przeciwnika (po ADR):
[Theme] Band of Heroes

(Kolgrima 1) Kolgrima Stonetruth, Winter Witch [+28]
- Dire Troll Brawler [16]
- Dire Troll Mauler [15]
- Troll Axer [10]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Trollkin Champion Hero [0(5)]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Long Riders (min) [12]
Trollkin Champions (max) [16]
- Trollkin Sorcerer (1) [3]
Trollkin Champions (max) [16]
Skaldi Bonehammer [5]

Szukając odpowiedzi na Kolgrimę wystawiłem Axisa jackowego, widząc w nim jedną z niewielu opcji we frakcji, która mogłaby sobie na nią poradzić.

Scenariusz: Standoff
Przebieg gry:
Runda I:
-Mintor zaczyna, rush gdzie trzeba i biegnie na środek stołu. Champy bokami, bestie środkiem.
-Ja wybiegam na pozycję, idzie onlaught i iron aggression. Trzymam się względnie poza zasięgami inverterami i TEPem, zakładając, że nie będzie hunter's marka, bo Kolgrima jest za daleko. Galvanizery lekko bliżej.
Runda II:
-Krzysiek mierzy co trzeba. Okazuje się, że Kolgrima może podejść, rzucić hunter's mark na galvanizera, spray'em oczyścić kulkę i zrobić vanish do tyłu. Dzięki temu brawler z rushem dojdzie do TEPa. Wykonuje, wychodzi, dostaje 2 kontr szarże, ale nie traci aspektu i niszczy TEPa.
-W odwecie idzie Feat, bardziej na lewą flankę + Kolgrima, mauler i axer. Z prawej strony zabijam kawalerie, wypychając do przodu jednego galvanizera i detonując kilka min. Z drugiej strony 3 galvanizery robią porządek z brawlera i stoją lekko ponad 5 cali od champów. Inverter mocno do przodu, 5+ od axera i blisko strefy przeciwnika. Impas na środku chroni invertera od szarży maulera. Punkt dla mnie, 1:0
Runda III:
-Kolgrima puszcza spray'e po inverterze i galvanizerze i paru kulkach. Axer z rushem podchodzi do Invertera, lekko go obijając. Champy pod featem cofają się na górkę. Mauler zostaje na prawej stronie, championi z lewej nie szarżują galvanizera, a zostają z tyłu strefy. Nic nie kontestuje mojej strefy, 2:1.
-Inverter zabija Axera i wbija 13 kratek w championów. 3 galvanizery zabijają 3 championów. Pozostali są na 1,2 kratkach i 1 na sorcu. Z drugiej strony jacki się cofają, jeden przy murku i w strefie, żeby nie został wypchnięty ewentualnym featem. Kulka kontestuje strefę przeciwnika. 3:1
Runda IV:
-Kolgrima spray'e po jackach, niszcząc 1 czy 2 galvanizery. Potem feat. Reszta champów + hero zabijają invertera. Z drugiej strony idzie hunter's mark w galvanizera na skraju strefy, champy zabijają jacka i kulkę w strefie. 4:3
-Z pomocą małego nieświadomego wałka (strzał diffusera po feacie kolgrimy) axis razem z poranionymi galvanizerami czyszczą lewą strefę (reszta champów + hero), którą zajmuje axis. Z prawej strony tylko contestuje i ustawiam invertera poza zasięgami. 6:3
Runda V:
-Obsługa kamienia szarżuje, tracąc z 2 modele z kontr szarż. Kolgrima zabija kolejne jacki ze sprayów. Champy wbijają w moją strefę, zabijając jakiegoś jacka. Z kontrszarży invertera ginie jeden champ. 6:5
-Axis daje buldoze dla jacków. Czyści kamień dwoma ledwo żywymi galvanizerami. Jacki w mojej strefie wypychają co trzeba z mojej strefy + kontest kulką. 8:5
Runda VI:
-Champy na styk zabijają invertera. Mauler kontestującą kulkę. Kolgrima odczyszcza swoją strefę i wraca na krawędź prostokąta z kółkiem. 9:7
-Jeden z mechaników ginie od free strike'a, szef kontestuje strefę przeciwnika, a ostatni z mechaników biegnie na środek lewej strefy. Galvanizer kontestuje strefę przeciwnika. Objective przeciwnika dostaje z battering rama za 10. Bateria w lesie na skraju mojej strefy poza zasięgami champów. Kulki szykują się na ostateczny contest. 10:7
Runda VII:
-Kolgrima próbuje czyścić swój prostokąt, ale musi puścić spray przez objective. Ginie i galvanizer i objective. Champy niszczą mój objective. Runebearer wchodzi w strefę przeciwnika i czyści jedną kulkę na contest. 12:10
-Axis szarża w runebearera, battering ram w fellcallera w mojej strefie. Po przesunięciu fellcallera ostatni reflex dobiega na contest kółka prawego. 14:10

Wygrana na scenariusz w 7 turze.

Przemyślenia:
-Gra przebiegła zgodnie z przewidywaniami. Spodziewałem się, że wygrana na attrition nie będzie możliwa, ale dzięki battering ram'owi i bulldoze dla battlegroupy powinienem wygrać na scenariusz. Dodatkowo mam turę dłużej na punktowanie, z racji bycia drugim, co zawsze daje dodatkową przewagę na scenariusz w 7 turze.
-Kolgrima jest bardzo mocna, spraye 10” z HoF są bardzo mocne, szczególnie, że można potem się cofnąć 3-5 cofnąć.
-Strzeleckie rozpiski raczej nie są w stanie ogarnąć tej listy sensownie. Jedyne opcje to właśnie Axis, albo Lucant na DI. Najlepiej bez TEPa.
Poprzednia strona

Powrót do Raporty z gier

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron