FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Reaktywacja trollowa

<<

Młody

Avatar użytkownika

Posty: 306

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 16:43

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 10 grudnia 2013, 23:27

Reaktywacja trollowa

Jako, że zastój w trollowym dziale, to potrolluje. W Bydgoszczy robimy pobudkę turniejową po 2 latach odrętwienia, więc i rozpiski na nowy sezon masterowy trzeba wybrać do pomalwania. Niestety, z napływem młodej krwi i dużej ilości gier na mniejsze punkty nie mam ogranych porządnie żadnych 50-ek oprócz pDoomiego.
Po pierwsze, wybór 2 locków. Mam ogranego eMadraka całkiem dobrze na 35, więc myślę nad rozbudowaniem go. Oto wersja 35-punktowa:
Madrak Ironhide, World Ender (*5pts)
* Pyre Troll (5pts)
* Trollkin Runebearer (2pts)
Pyg Burrowers (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Trollkin Fennblades (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Trollkin Fennblade Officer & Drummer (2pts)
Trollkin Long Riders (Leader and 2 Grunts) (7pts)
Fell Caller Hero (3pts)
Horthol, Long Rider Hero (5pts)
Stone Scribe Chronicler (2pts)

W 50 myślę o dodaniu Impaera, wymaksowaniu Long Riderów, Kithakar, drugi fellcaller + gobbery (jak wyjdzie to sorccerer dla biznów). Plan jest całkiem prosty, acz skuteczny myślę. Założenie gry na attrition/scenariusz. 35 punktowa świetnie się spisuje na scenariusze. Duże threat range i slamy są bardzo skuteczne. Swapowanie Bloody fury między fennami, a Pygami, flaming fisty na kawalerię, a w late gamie impaler z chroniclerem wspierają piechotę. Zaletą, jak i wadą tej rozpiski jest uniwersalność, poradzi sobie z ciężkimi rzeczami i piechotą. No ale już gorzej, gdy trafi na antypiechotnego przeciwnika, lub bardzo ciężkiego do zmielenia.
Jaki lock do pary nadawałby się? Na pewno Runes of War, ale nie chcę takich opcji słyszeć: P
Kombinuję z eDoomim, może coś takiego?
Hoarluk Doomshaper, Rage of Dhunia (*6pts)
* Troll Axer (6pts)
* Earthborn Dire Troll (10pts)
* Mulg the Ancient (12pts)
* Ršk (11pts)
* Trollkin Runebearer (2pts)
Krielstone Bearer and 3 Stone Scribes (3pts)
* Krielstone Stone Scribe Elder (1pts)
Sons of Bragg (6pts)
Janissa Stonetide (3pts)
Troll Whelps (2pts)
Czyste mordowanie bestiami, z flankującymi SoB. Wcześniej miałem w to miejsce drugiego axera i wtedy głównym założeniem było rzucanie primali i patrzenie jak ginie ciężka piechota i jacki/bestie. A po zrobieniu sobie wolnej drogi próba caster killa. No ale na bardziej ogarniętym graczu nie przeszłoby. Więc drogie trolle forumowe, jakie towarzystwo zapewnić Mdrakowi? Mam też wizje z w oddziałami Wardersów pod pMadrakiem z brickiem mulgowym, ale boję się, że 2 wersje madraka, obie na wyniszczenie, mała kontrola, będzie nie teges.
<<

Ozło

Avatar użytkownika

Posty: 2299

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 14:24

Lokalizacja: Gliwice

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 10 grudnia 2013, 23:42

Re: Reaktywacja trollowa

Problem tych obu rozp jest w tym że robią dokładnie to samo czyli bijemy w cholere mocno a co robisz jak wyskoczy Cryx ? Legion ? bądź inne szybkie przeszkadzające dziadostwa.
Death to the false moderator !!

Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"
<<

Młody

Avatar użytkownika

Posty: 306

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 16:43

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 10 grudnia 2013, 23:46

Re: Reaktywacja trollowa

To właśnie napisałem. Robią to samo niszczą, dlatego zwracam się o pomoc: P Chociaż, dziadostwo Madrakowe jest całkiem szybkie i mogłoby wyprzedzić cudze dziadostwo w alfa striku: P Na cryx wziąłbym pDoomiego. Ale... najlepszym buildem jest runes of war... wziąłbym też pGrima. ale pewnie i fenni i burrowerzy powtarzaliby się i rzeczy gniotące piechotę gniotłyby obie rozpiski.
<<

Ozło

Avatar użytkownika

Posty: 2299

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 14:24

Lokalizacja: Gliwice

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 10 grudnia 2013, 23:51

Re: Reaktywacja trollowa

Fenny i burrowy mogą być zawsze i wszędzie ważne żeby był fellcaller :P oto cały przepis na sukces !
Death to the false moderator !!

Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 11 grudnia 2013, 10:29

Re: Reaktywacja trollowa

Nie ma co sie ograniczac z tego powodu, Burrowersi kosztuja 6pkt i to ze beda Ci si powtarzac w rozpisakch to nic dziwnego :) Sam wrzucam ich wszedzie gdzie moge zwiekszyc im mata ;) Madrak jak Madrak, duzo mocno bijacych rzeczy ktore robimy jeszcze mocniej bijace ;P Nieiwem tylko czy nie brakowalo Ci furi na 35pkt raptem z jedna pyrą?

Co do pHorluka mam ten sam problem, strasznie nie lubie grac rozpiska suboptymalna, a wiem ze czego nie wrzucilbym w zamian za tych runeshaperow, wiedzialbym ze prawdoodobnie z runeshaperami dzialalo by to lepiej :P
<<

Młody

Avatar użytkownika

Posty: 306

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 16:43

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 11 grudnia 2013, 11:35

Re: Reaktywacja trollowa

Burrowrzey zawsze fajni: ) Nie, jak na razie jedna pyrka dobrze sobie radziła. runebearer pomaga w oszczędzaniu furii, a Pyrke zwykle zużywa 1/2 boosty.
To może coś takiego do pary?
Points: 50/50
Grim Angus (*6pts)
* Pyre Troll (5pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
War Wagon (9pts)
Sons of Bragg (6pts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Trollkin Fennblades (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Trollkin Fennblade Officer & Drummer (2pts)
Trollkin Scattergunners (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Trollkin Scattergunner Officer & Drummer (2pts)
Fell Caller Hero (3pts)

rozpiska nastawiona na piechotny cryx, doomreaver spam, deathstar, a przy nieuwadze przeciwnika możemy założyć casterkilla. Pyrka do wsparcia wagonu, scattergunnerzy do strzelania zza fennów, którzy są tarpitem. a jak coś cięższego się pojawi, do SoB próbują niszczyć i są dodatkowym żródłem sprejki potężnej. No ale. Do tej rozpiski nie mam scattergunnerów, jak uważacie, warci zakupu pod innych locków też?
No i cały czas problem jest jakiś Stormwall z covering fire, albo inni uwalacze piechoty.
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 11 grudnia 2013, 13:18

Re: Reaktywacja trollowa

Ze scatergunnerami mam problem taki: Byli jednym z peirwszych oddzialow jaki kupilem bo bardzo podobali mi sie klimatem i wygladem figurek, od tego czasu uzylem ich moze ze 2 razy :P Niby sa fajni, zwlaszcza od czasu wyjscia UA i nawet nie wychodza az tak drogo (też zazwyczaj wydaje mi sie ze min +ua powinno calkowicie wystarczyc), jednak zawsze wole wydac te 7 pktow na cos innego. Niby powinni nie najgorzej sprawowac sie pod jednym i drugim grimmem, jako zastepstwo za runeshaperow dla pHorluka gdyz z fortuna cos powinni zdzialac. Feat calandry rowniez pozwala im strzelac celniej i mocniej, wiec moze sa warci z nią potestowania.

Powrót do Trollbloods

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron