FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Lista Borka1

<<

badwolfus

Posty: 3

Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2016, 18:22

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 2 sierpnia 2016, 18:26

Lista Borka1

Siemano,

Jestem świeżym graczem, własnie ze znajomymi zaczęliśmy JML i jako swoją frakcję wybrałem trolle.

Mam pare pytań dot. tego czy i jak poprawić listę poniżej. Jedna sprawa- chciałbym aby motywem mojej armii było picie i walka pod wpływem (stąd borka1 jako must have).

Borka Kegslayer - WB: +28
- Keg Carrier
- Troll Axer - PC: 10 (Battlegroup Points Used: 10)
- Troll Bouncer - PC: 9 (Battlegroup Points Used: 9)
- Troll Impaler - PC: 11 (Battlegroup Points Used: 9)
- Swamp Troll - PC: 8

Wrong Eye - Wrong Eye & Snapjaw: 17
- Snapjaw

Trollkin Champions - Leader & 4 Grunts: 17
- Skaldi Bonehammer - PC: 5
Krielstone Bearer & Stone Scribes - Leader & 5 Grunts: 9
Trollkin Champions - Leader & 4 Grunts: 17
<<

Młody

Avatar użytkownika

Posty: 306

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 16:43

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 2 sierpnia 2016, 21:03

Re: Lista Borka1

Jeśli chciałbyś trzymać się klimatu pijaków i mieć mega klimatyczną rozpę, a przy okazji trochę uniwerslaniejszą od Twojej propozycji, to polecam zamienić Impalera i Swamp Trolla na Roka - najlepszy kumpel do picia Borki, z którym urządzał pojedynek na picie. Przy okazji bardzo dobrze współpracują ze sobą na stole. Rok pod Borką ma zasadę Stubmling Drunk i zatacza się pijany, co zwiększa jego przeżywalność. dodatkowo Animus Roka dobrze działaby z Tqwoimi pozostałymi bestiami. Kolejna zmiana to wyrzucenie Wrongeye'a i Snapjawa, a wstawienie 2 oddziałów Fire Eaterów - zimoki piją gorzołę, żeby później zionąć ogniem (chyba pasują klimatem!). Dodatkowo z featem wyciągają dobre zasięgi dają Ci strzelający element kontrolny. Po tych zmianach zostanie Ci jezcze 1 punkcik. Można niestety wydać go tylko solosa z Mininosów - Gobber Chef, ale w tej rozpisce moze sie przydac ze wzgledu na duza ilosc bestii.
<<

Artein

Avatar użytkownika

Posty: 2641

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 12:17

Lokalizacja: City of Sirens

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 2 sierpnia 2016, 21:25

Re: Lista Borka1

Ja bym poszedł mniej więcej tak:

Trollbloods Army - 75 / 75 points

http://conflictchamber.com/#b71bfE9F1Z3 ... 3z7Pez1s8m

(Borka 1) Borka Kegslayer [+28]
- Pyg Keg Carrier
- Rok [21]
- Troll Axer [10]
- Troll Bouncer [9]
- Pyre Troll [9]
Northkin Fire Eaters [7]
Northkin Fire Eaters [7]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Trollkin Champions (max) [17]
- Skaldi Bonehammer [5]
Gudrun the Wanderer [5]
Troll Whelps [4]

Gudrun może nie jest super optymalnym modelem ale za bycie na kacu znalazło się dla niego 5 punktów. Whelpy jako zagrycha dla bestii. Pyra do łatwiejszego podpalania Fire Eaterów. UA do kamienia bo warto.
Obrazek
<<

badwolfus

Posty: 3

Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2016, 18:22

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 3 sierpnia 2016, 10:38

Re: Lista Borka1

Dzięki wielkie za sugestie!

Co prawda z tego co wiem w JML nie moge zmieniac tego co dostalem w battleboxie, ale na dodatkowe rozwiniecie przy pozniejszych grach z checia skorzystam z tych pomyslow:)

Jesli macie cos jeszcze to smialo piszcie, ja sobie pozbieram wszystkie pomysly:D

A gudruna wezme chyba tylko i wylacznie ze wzgledu na jego skille Binge Drinking i Hangover pasuja idealnie!
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 3 sierpnia 2016, 12:21

Re: Lista Borka1

Aczkolwiek nie wiem czy ten wrongeye nie jest wcale zlym pomyslem, kolejne modele do ktorych nie mozna strzelac a chempioni z aracne wardem + star crossem moga byc naprawde ciezcy do ubicia ;) a do tego zawsze to kolejny hevik i dosyc niezalezny od borki z fury 5 :) A zmiesci sie za whelpy godruna i bouncera ( z stumbling drunk animus bouncera az tak ptorzebny nie jest :))

Choc zdecydownaie ropiska arteina jest bardziej klimatyczna ;D
<<

badwolfus

Posty: 3

Dołączył(a): wtorek, 2 sierpnia 2016, 18:22

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 3 sierpnia 2016, 15:41

Re: Lista Borka1

Po zapoznaniu sie nawet dla smiechu wezme Gudruna: binge drinking i hangover mnie kupil.

Problem jest taki ze dopoki nie skoncze journeyman nie moge podmienic nic z battleboxa, ale po zastanowieniu sie mysle ze polacze moja liste z ta wrzucona przez arteina, mysle ze na przestrzeni paru miesiecy uzbieranie takiej armii nie powinno byc problemem.

Pozatym lista Arteina jest lepsza pod wzgledem mozliwosci wykorzystania figsow z innymi bohaterami, 2x championi wydaje mi sie spoko ale tylko dla Borki.

Co do SnapJaw- na wielu grupach i forach czytalem ze w MK3 jest on obowiazkowy dla borki, bo brick jest prawie niezniszczalny.

Dzięki za dyskusje! Uwielbiam jak ludzie uczestniczą w życiu forum, bo daje mi to paliwo do kolejnych pomysłów:)

Powrót do Trollbloods

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości