[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Do usunięcia
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Do usunięcia

<<

Legenda

Avatar użytkownika

Posty: 344

Dołączył(a): niedziela, 4 października 2015, 13:45

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 6 grudnia 2016, 15:50

Do usunięcia

Cześć!
Tworzę ten temat jako motywację do częstszego grania w WmHmkę. Nie jestem żadnym pro graczem . Nie zamierzam również grać mocno oklepanymi rozpiskami. Chce tworzyć ciekawe rozpiski które mają mi przynieść jak najwięcej frajdy z grania. Jestem ciekawy Waszych opinii, sugestii i komentarzy na ich temat. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się dotrzeć do Zachodniego Immoren, do serca kultu Orborosu ! :D
Ostatnio edytowano czwartek, 11 maja 2017, 16:15 przez Legenda, łącznie edytowano 3 razy
<<

Legenda

Avatar użytkownika

Posty: 344

Dołączył(a): niedziela, 4 października 2015, 13:45

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 6 grudnia 2016, 16:04

Re: Leśna Strona Kości

Jako pierwszą rozpiskę którą zamierzam umieść w tym temacie jest jeden z moich ulubionych casterów w Oborze -> Kromak :)

Kromac the Ravenous - WB: +26
- Kromac the Ravenous (BEAST FORM)
- Ghetorix - PC: 21 (Battlegroup Points Used: 21)
- Warpwolf Stalker - PC: 19 (Battlegroup Points Used: 5)
- Feral Warpwolf - PC: 18
- Wild Argus - PC: 7

Lanyssa Ryssyl, Nyss Sorceress - PC: 3

Tharn Wolf Riders - Leader & 4 Grunts: 18
Sentry Stone & Mannikins - Leader & 3 Grunts: 5
Shifting Stones - Leader & 2 Grunts: 3
Sentry Stone & Mannikins - Leader & 3 Grunts: 5
Swamp Gobber Bellows Crew - Leader & 1 Grunt: 2

Jeśli chodzi o wybór bestii to nie ma się tutaj za bardzo co rozpisywać, bo są bardzo standardowe. jeśli chodzi o czary to Wild Aggression zamierzam głownie rzucać na Stalkera, Inviolable Resolve (+2 do arma) początkowo na Laski na wilkach, później zależy od sytuacji.
Jeśli chodzi o Unity to właśnie co do Tharn Wolf Riderek nie jestem do końca przekonany. mają mi one służyć jako coś szybkiego wkurzającego do kontestowania, ale także do odpalania Warpatha. Ale staty 9pow ; 6mat, 6rat ; 14def (15 w walce) ; 14/16 arma i 5 żyć nie są to jakieś powalające statystki, nie tak trudno trafić i zabić. one też do snajperów nie należą ale prędkość i możliwość rozmieszczenia się na planszy i repositon to duży plus.
Co myślicie o takiej rozpisce ? do końca Tygodnia zamierzam ją wypróbować i podzielić się z Wami moimi uwagami.
<<

Jasif

Avatar użytkownika

Posty: 2792

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 01:25

Frakcja: Circle Orboros

Post wtorek, 6 grudnia 2016, 21:10

Re: Leśna Strona Kości

Wygląda spoko. Jedyne do czego można by się przyczepić to brak fury managementu. Jeśli nie schowasz Kromaka za lasami z Sentry Stone'ów to będziesz chciał kampić 3 przynajmniej, bo on się prosi o strzała w ryj. Zostaje Ci 4 do ściągnięcia, A masz 3 Heavy i 1 Light Warbeast. Kamienie by pomogły + Kucharz na turę w której zrobisz Alfa. Wilderka też mogłaby być spoko, bo chociaż trudniej ściągać nią furię efektywnie to przynajmniej Ci upkeepa da, a Kromak zawsze będzie miał i chciał te upkeepy mieć.
<<

Legenda

Avatar użytkownika

Posty: 344

Dołączył(a): niedziela, 4 października 2015, 13:45

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 6 grudnia 2016, 22:18

Re: Leśna Strona Kości

Dobrze że o tym wspomniałeś bo staty kromaka człowieka są trochę śmieszne :p. Szczerze mówiąc też o tym myślałem, że jeśli upkeepje wszystkie 3 fajne czary plus rzucę bestiala to zostaje na 1 furii. Dlatego właśnie wziąłem gobery, żeby puszczały chmurkę przed nim po to był niewidoczny (do tego czasem w niektórych scenariuszach objective Fuel Chanel powiększy mój chmurkowy mur) Mam nadzieję że to się sprawdzi. W ostateczności przy ostrej akcji mogę rzucić Feata + aniumus Gheto i stać w miarę bezpiecznie na paru furiach. To prawda że wilderka by się przydała ale trochę szkoda mi ją wstawiać +kucharza za np gobery + kamienie albo w innej kombinacji.. Ciężki wybór.. Ale na pewno po testach wyjdzie czy lepsza będzie wilderka czy kamienie w tej rozpie :)
<<

Legenda

Avatar użytkownika

Posty: 344

Dołączył(a): niedziela, 4 października 2015, 13:45

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 11 grudnia 2016, 02:10

Re: Leśna Strona Kości

Pierwszy test Kromaca za mną. niestety z braku czasu udało mi się zagrać tylko jedną grę dzisiaj.

Zagrałem z Krzyśkiem - Orbooros:
PBaldur, Feral, Stalker, Argus, Plemnik, Tarn Ravagers z UA, Skinwalkerzy z Ua, 2x Blacklad, Kamienie i LotF

Graliśmy taki scenariusz:

Obrazek

Ja zaczynam, Krzysiek wybiera strony chociaż teren ustawiony przez nas był do siebie dosyć mocno zbliżony. Idąc od lewej strony ja miałem murek z 6 cali od flagi, Krzysiek miał górkę i polankę niedaleko flagi. Środkowa część terenu była dosyć pusta, na środku, trochę bliżej przeciwnika leżał murek (w tej grze drewniany więc stwierdziliśmy że będzie dawał concelment. Z prawej strony ja miałem górkę, Krzysiek miał murek a z prawej strony od flagi stał mały lasek.

Round 1... Fight!
Ja biegnę szybko do przodu. Z lewej manekiny daleko, gobery i stalker biegną za murek, Kromac środkiem z lewej strony chowa się za chmurka od obiectiva kupuje dwa upkeepy (Warpath; Wild Agression na Stalkera) Lannysa środkiem chowa się w chmurze, feral z argusem środkiem bardziej z prawej strony. z prawej manekiny i tarn wolfy ostro do przodu.
Krzysiek od mojej lewej stawia Skinwalkerów , za nimi idzie blacklad i stalker na górce, środkiem feral i Baldur(stone skine na lotf i shild ground) blacklad, z prawej tarni za murkiem bezpiecznie. i tu jedynie czego się nie spodziewałem to LotF z stone skinem wyrzucony z kamienie strzela w manekina (miał idealnie 18 cali do niego) i ustawia się na jego plecach łapiąc przy tym w rangu 2 moje dziewczynki i niestety je zabija :(

Round 2
Ja podtrzymuje up, od prawej strony zaczynając wkurzony 2 manekinami próbuje zabić Lorda, niestety 2 bustowane ataki go nie zabiły został na 2 życiach, ostatnia sprejka leci po Tarnach i nic im nie robi. Jedna dziewczynak go dobija i reposition na ostrą prawą flankę, 2 pozostałe cofają się do tyłu żeby kontestować flagę (wszystkie bezpieczne poza zasięgami czegokolwiek. z prawej strony wychodzi sprytnie Stalker z prowlem staje w chmurce Goberów i kontestuje flagę (11 cali od Skinwalkerów wydawało by się ze bezpiecznie). Manekiny strzelają i zabijają jednego Skinwalker, ich kamień kontestuje również falgę w swojej chmurce bezpiecznie. Kromak i Gheto za chmurkami, również bezpiecznie.
Krzysiek znowu mnie zaskakuje ! jest idealnie 11 cali Blackladem od Manekina więc w niego szarżuję, zabija i z battel wizarda na 9 z 2 kości wkłada mi hunter's marka na Stalkera! 3 Skinwalkerów szarża w biednego wilka, prawię go zabijają (zostaje na 9 życiach) na szczęście nic mu nie wyłączyli. reszta wilków zabija 2 Manekiny i Plemnik , Stalker i Fera i argus się na następną rundę (duże bestie bezpiecznie daleko od Gheto.
Baldur daje stone skina Skinwalkerą, feat łapie wszystkie moje figurki z prawej strony bez Kromaka. z prawej 1 Tarnów wchodzi w manekiny 2 łapie dziewczynki, 3 bezpiecznie stoi dalej.

Round 3
Ja Upkeepuje tylko Warpatha. mam plan jak uratować Stalkera ale on na początku musi zabić 3 wilki i odpalić przy tym sprinta. Niestety nie udało się zabić ostatniego mimo zfuriowania się na maksa. Manekiny wkurzają i zabijają przy tym Blacklada. Gobery idą trochę w prawo tworzą chmurę, łącząc przy tym tą z obiectivu (jeden z Goberów kontestuje) Kromak i Gheto bezpiecznie czekają na następną rundę za chmurami. Z prawej dziewczynki i Manekin coś tam robią Tharną ale 3 przezywa( przez feat baldura) i idą ostro na flankę, Feral wraz z 1 Wolfem i Manekinem kontestują flagę Argus i Lannysa czeka...
Krzysiek nie zabija 3 Skinwalkerami Stalkera (z czego 2 szarżowało) , ich szefem zabija kamień manekinów. Argus dokańcza sprawę ze Stalkerem, puszcza swoje animi łapiąc w swoje także Gobery. Drugim Blakladem je dobija. Baldur się wycofuję trochę, bestie idą bardzie na środek (wydawało by się bezpiecznie dla jednego z nich) za murek. Są osłaniane przez murek + wyczarowany lasek przez Baldra przed moim Feralem . Z prawej Tarni nie zabijają nic kamienie wchodzą kontestować strefę .
1-0 dla Krzyśka.

Round 4
Ja zabijam dziewczynami Tharnów, Argusem zabijam kamień i zdobywam 1 pkt. Warpath, Feral się ustawia na szarżę w Ferala :P Kromac Szarża w jego bestie, Puszcza animus Argusa (łapie obydwa wrogie wilki) dostaje przez to strzałkę od Plemnika na szczęście tylko 6 dmg, przerzucam w wilka, feat tnę się do 7 furii rzucam animi Gheto (plemnik zadaje mi 4 życia, przerzucam w drugiego wilka) 2 wilki w szarży zabijają wrogie wilki. Do tego czego Gheto chroni Kromaca przed szarżami z lewej strony. Moje kamienie + Lannysa blokują co się da z lewej strony i tyle.
W Turze Krzyśka stwierdziliśmy że nie ma co z tym zrobić, jedyne czym doszarżuje do kromaka to Pbaldurem. mógłby więc tylko uciec baldurem w killboxa przez co przegrałby na pkt.

Podsumowanie:
Tą rozpiską grało mi się dzisaij naprawdę spoko. Gheto, Stalker, Feral i Argus moim zdaniem must have pod tym Kromakiem. Tharn Wolfy póki co spisały się spoko jako oddział flankowy przeszkadzający. Po tej grze jeszcze nie dostrzegam na tyle wielkich minusów tej rozpiski żeby ją zmieniać. Muszę ją wytestować przeciwko bardziej strzelającym armią armią albo armią z dużym armem.

Kolejne testy za tydzień. Tym razem z PoMem i Khadorskim spamem jacków. Zapowiada się ciekawie ! :D

Naszło mnie dzisiaj tylko jedno pytanie. Jak ktoś jest w lesie a ja go Tharn Wolfami szarżuję i mam assult to czy mój przeciwnik ma defa bazowego czy powiększonego o concelmant ?

Powrót do Circle Orboros

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron