FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Chomik - road to WTC/MK3

<<

Chomik

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 27 października 2017, 11:42

Re: Chomik - road to WTC/MK3

Kolejny raporcik

[Theme] Secret Masters
(Una 2) Una the Skyhunter [+29]
- Gorax Rager [7]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Wold Wight [5]
- Wold Wight [5]
- Druid Wilder [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [4]
Celestial Fulcrum [19]
Celestial Fulcrum [19]
Bog Trog Mist Speaker [4]

vs

https://conflictchamber.com/#ca201b_-0t ... bbbecob9b9

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Oracles of Annihilation

(Absylonia 2) Absylonia, Daughter of Everblight [+28]
- Blight Wasps [8]
- Blight Wasps [8]
- Naga Nightlurker [8]
- Neraph [12]
- Neraph [12]
- Proteus [19]
- Scythean [18]
- Seraph [14]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Sorceress & Hellion [0(6)]
Spell Martyr [1]
The Forsaken [0(4)]
The Forsaken [0(4)]

Obrazek

Przed grą - nie czułem się dobrze na ten pairing, strasznie nie lubie potencjału agresywnego Absyloni która po prostu dramatycznie lepsze zasięgi ma i wystarczający wygar by mi zabijać dowolne modele. Dodatkowo "spread the net" nie lezy specjalnie unie na ten moment, pewnie będzie trzeba zmodyfikować liste.

Runda 1 - Mati zaczyna leci do przodu. Ja biore radosnie mierze zasiegi i tak troche ... no lipa. Daleko nie pobiegałem ale dość bezpiecznie. Myslalem o jak najdelikatniejszym contescie lewej czesci stolu i pilnowaniu prawej... no ale..

Runda 2 - Mati dalej zachowawczo ale ciut blizej, ja z kolei strzelam ile moge po waspach niszcze zdecydowana wieskzosc. Tak wyszlo ze obaj po 1 pkt zdobywamy.

Runda 3 - Mati wpada mi w BE i jako tak wyszlo ze samymi neraphami nie ma sensu wiec wpadly scythean z proteusem, sumarycznie padaja 2x BE a Mati zyskuje 4 pkt - 5:1

Runda 4 - Licze jakie mam opcje czyszcze co moge, podpowiadam Matiemu gdzie ma stac absylonia by mi cienia szansy na dupo ck nie dac (i korygujemy ustawienie), i wychodzi ze moge se cyzscic ale scenariusz na 100% strace w jego turze. Więc konczymy gre.

Suma sumarum, wiem ze krotko i wiem ze zdawkowo ale naprawde ten pairing taki wlasnie jest. Na ten moment na Absy ciezko sensownie na wymiany isc taka lista, ma zasiegi wieksze o srednio 3 cale od moim podstawowych zasiegow, bije wystarczajaco celnie. Jedyna zaleta to ze ciezko mu odpalic abilitke absy bo solosow mam bezpiecznie trzymanych. Nastepna moja gra na ten scenariusz na nie mniej agresywna Vayl2 (tez zasiegi rzedu 16 cali) juz poszla lepiej na tym scenariuszu ale nadal malo komfortowo. Na ten moment zbieram sie do dalszych ciec w liscie po to by np. dorzucic malych druidow na kozach. Pozwalaja oni dosc bezpiecznie blokowac flanki i zabija solosow ktorych podsunie przeciwnik (i sa tez poczatkowo rownie dobrym celem pod HoF jak BE). Mist speaker wskoczyl do list ze wzg na Eyeless Sight ktory ma isc juz na kazdy model a nie tylko frakcyjny ;)
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Chomik

Post niedziela, 5 listopada 2017, 21:36

I kolejny raporcik po przerwie

[Theme] Secret Masters
- Gorax Rager [7]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Wold Wight [5]
- Wold Wight [5]
- Druid Wilder [0(4)]
Blackclad Wayfarer [4]
Celestial Fulcrum [19]
Celestial Fulcrum [19]
Bog Trog Mist Speaker [4]

vs

(Vayl 2) Vayl, Consul of Everblight [+28]
- Angelius [17]
- Angelius [17]
- Carnivean [19]
- Naga Nightlurker [8]
- Seraph [14]
Spell Martyr [1]
The Forsaken [0(4)]
The Forsaken [0(4)]
Blackfrost Shard [9]
Throne of Everblight [16]

Obrazek

Przeciwnik zaczynał. Zasadniczo byłem ciekaw czy na te odrobine inną forme agresji (mimo wszystko vayl z jej czarami + nadal przyzwoitymi zasiegami tez robi podobna presje co absy ale w inny sposob) bedzie sie gralo lepiej. Plan byl taki - duzo lepiej obstawic scenariusz, powolutku wyjmowac cele, glupio nic nie stracic ;].

Runda 1: Legion ostro do przodu po lewej bardziej byla naga,helionka, potem shardzik pod mdzy kolkiem a prostokatem, potem po kolei angelius, carnis, engine, angelius seraph, helionka. Ja po prostu tak jak moglem tak poszedlem do przodu, nie wystawiajac za bardzo modeli w glupi sposob.

Runda 2: Szymek probowal cos postrzelac seraphem, spozycjonowac sie bezpiecznie na nastepna ture- alternatywa to bylo sprobowac wparzyc BE + poczarowac cos z feata. Ale nie bylo to mega pewne. Ja bezpiecznie obstawilem flage z prawej flage z lewej olalem, majac w zasiegu biegu do niej wilderke + gryfa na potencjalna szarze w cokolwiek co stanie przy fladze. Udalo sie tez ustrzelic helionke z prawej. 1:1 bo obaj punktujemy na prostokatach.

Runda 3:Szymek wpada angeliusem i enginem w moj engine i jakies gryfy. Ale gryfy spudlowal jednego z dodgem, drugie troche poranil, be zdjal bez problemow. Udalo mu sie zdobyc 4 pkt obie flagi jego strefa, i srodek, no a ja 1. 5:2. Dosc istotna moja tura bo trzeba podgonic pkt i pozabijac istotne modele. Zatem wyszlo tak ze pod featem uny stalo sie po kolei tak: zabijam BE, angeliusa, i blokuje skutecznie flage z prawej. Z lewej z kolei gryf z primalem wszarzowuje w helionke btb z flaga i zabija ja na strzala, wilderka wbiega na flage po punkcik. Ostatni z gryfow (bo trzy poszly na engine i angeliusa) wbiega na pale w contest. Probuje zastrzelic drugiego angeliusa BE (mialem komplet atakow w niego) ale zostal na 5-6 krateczkach. Scenariuszowo 6;4 i Szymek musialby zabic BE, 2 gryfy, wilderke. Zasadniczo mial na ten cel feata, nage ktora musiala channelowac i ew strzelic. Serapha bez zasiegow do czegokolwiek, aniolka bez 1 aspektu w walce z gryfem. Troszke duzo i moze sie popsuc. Popsulo sie bardzo. Bo nie dosc ze angelius slabo trafial w gryfa i go nie ubil, to kolega zapomnial o przesunieciu nagi w 5 cali od gryfa przy fladze. Na scenariusz 6:5. W mojej turze troszke ranie carvineana ktory zabijal engine, zabijam serapha ktory byl w okolicach kolka/prawej flagi. Punktuje za 2 i pcham co sie da w strefe na srodku. 6:7 dla mnie.

Runda 4: I tu juz zasadniczo jest prawie ze po grze. Szymek nie bardzo ma jak blokowac moje punktowanie. A ja jestem ustawiony tak by wybic cos w srodku z gryfami i wzajemnym buffowaiem sie. Szymek zdecydowal ze to nie ma sensu bo nawet dobijajac swoje 2 pkt przy fladze i prostokatnej strefie. Nadal remisuje bo nie ma nic na contest, ja w swojej turze ubijam carnisia (bo nie ma czym blokowac i zdobywam 3 pkt przewagi. Wiec stwierdzilismy ze zakonczymy nasze granie w kanjpce.

Wnioski z gry. Wzdech. Nadal nie mam ochoty grac uną na legion. Srednio sie to gra tym casterem, jest to "grywalne". I o ile nie jest to Spread the net, to szanse mam caly czas, ale nie jest to jakis komfortowy pairing. Taki urok, na legion bedzie musial zostac cassius poki co, moze Kruegera2 zloze bardziej sensownie. (Baldur2 tez pasuje ale az tak go nie lubie;p)
Ostatnio edytowano niedziela, 5 listopada 2017, 22:17 przez Chomik, łącznie edytowano 1 raz
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

QcDWG

Frakcja: Skorne

Post niedziela, 5 listopada 2017, 21:46

W drugiej bitiwe Szymek i Mateusz cisli Cie na zmiane?
<<

Whydak

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 5 listopada 2017, 21:53

"kolega zapomnial o przesunieciu nagi w 5 cali od gryfa przy fladze"

Po co :D? Brzmi bardziej jak strzelanie w stealtha niż contest.
Blak napisał(a):Naszą scenę trzymają nie zasady, nie modele, tylko forumowy flejm. xD
<<

Pjerunek

Post niedziela, 5 listopada 2017, 21:59

Mateusz nie bardzo ma jak blokowac moje punktowanie. A ja jestem ustawiony tak by wybic cos w srodku z gryfami i wzajemnym buffowaiem sie. Szymek zdecydowal ze to nie ma sensu...

W drugiej bitiwe Szymek i Mateusz cisli Cie na zmiane?

Na takiego Chomika to nawet nas 2 nie wystarcza ;)
<<

Chomik

Post niedziela, 5 listopada 2017, 22:19

@Whydak: musial zabic gryfa, 1 strzal nagi nawet jak kulniesz 18tke - nie zabija. Wiec potrzebowal channelowac czary. Gryfy maja stealth, a vayl2 nie ma Eyelessa. Wiec stojac powyzej 5 cali od gryfa - pudlowal ;-), bo to caster musi miec eyelessa a nie arcnode. Nie bardzo mial co innego jak podstawic bo musial miec model na punktowanie, i zabic drugiego gryfa w strefie aniolem. Wiec naga byla jedynym modelem by channel zrobic. :)
<<

Whydak

Post niedziela, 5 listopada 2017, 22:37

A no tak, przeoczyłem. Z channelowaniem to wiem jak to działa ale w każdym bądź razie dzięki za wyjaśnienie sytuacji :D
Blak napisał(a):Naszą scenę trzymają nie zasady, nie modele, tylko forumowy flejm. xD
<<

Chomik

Post niedziela, 5 listopada 2017, 22:45

Wiesz zakładam że wiesz bo sam grasz legionem, ale jakbym odpowiedział skrótowo znowu to ktoś następny by nie wiedział o co chodzi - więc starałem się naprostować nieścisłości ;-). Dzięki za czujność:P
<<

Chomik

Post niedziela, 12 listopada 2017, 21:27

Następne dwie gry, obie grane eksperymentalną uną :)

Circle Army - 75 / 75 points
[Theme] Secret Masters

!!! Your army contains pre-release entries.

- Gorax Rager [7]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Scarsfell Griffon [8]
- Wold Wight [5]
- Wold Wight [5]
Blackclad Stoneshaper [3]
Shifting Stones [3]
Shifting Stones [3]
Celestial Fulcrum [19]
Celestial Fulcrum [19]

Gry rozgrywalismy troszke skroconym trybem jako ze to piatek wieczor. Wiec jak stwierdzalismy ze jest wystarczajaco do kitu to przerywalismy zeby zdazyc sensownie dwa pairingi sprawdzic. Stad byc moze zbyt skrocone raporty ale wolelismy ocenic co sie stanie :)

Protectorate Army - 75 / 75 points
[Theme] The Faithful Masses

(Kreoss 3) Intercessor Kreoss [+28]
- Fire of Salvation [16]
- Guardian [15]
- Redeemer [11]
- Sanctifier [14]
- Hierophant [3]
Allegiant of the Order of the Fist [3]
High Paladin Dartan Vilmon [0(6)]
Paladin of the Order of the Wall [4]
Wrack [1]
Choir of Menoth (max) [6]
Holy Zealots (max) [12]
- Monolith Bearer [3]
Idrian Skirmishers (max) [15]
- Idrian Skirmisher Chieftain & Guide [0(5)]

Obrazek

Mogłem coś przekręcić ale lista była raczej taka. Byłem pierwszy.

Runda 1: Zasadniczo ustawiam sie "mocniej" na prawa strone, engine jeden po lewej stronie objective'a drugi mocno z prawej nacelowany na strefe. Gryfy do przodu robic presje ;). I tak by straszyc cokolwiek wpadnie do strefy. Przeciwnik poleciał na przodek, i potem jak popatrzyłem co gdzie stoi to wyszło że tak nie do końca mu to wyszło.

Runda 2: zaczelismy od poprawienia ustawienia castera (mogl dostac oba engine i jeszcze gryfa na twarz) oraz jednego jacka cofnelismy, trzeciego juz nie cofalismy bo przy ustawieniu na stole bylo ciezko to zrobic sensownie. W praktyce 1 gryf zdjal sanctifier z kolega do pomocy i primalem. Dwa engine'y prawie ustrzelily fosa z prawej strony. Oprocz tego jeden gryf mocno zblokowal strefe, przy okazji ubilem z 4-5 idrian. Kolega popatrzyl poprobowal pograc i cos poniszczyc ale wyszlo ze specjalnie nie ma jak to madrze zrobic. wychodzilo nam ze nawet jesli by ubil mi ze 2 gryfy, to nie ma jak dojsc do engine'ow ktore i tak zrobia mu kuku za ture i ogarna temat.

Skonczylismy gre na tym etapie. Zasadniczo czuje sie mega komfortowo na takie listy troche piechoty co latwo ginie, jacki bez mega strasznych zasiegow - bardzo dobrze to sie gralo.

https://conflictchamber.com/#ca201b_-0t ... beb9brhWhW

(Vayl 2) Vayl, Consul of Everblight [+28]
- Angelius [17]
- Angelius [17]
- Naga Nightlurker [8]
- Seraph [14]
The Forsaken [4]
Blackfrost Shard [9]

Obrazek

No i kolejna gra z legionem una (przynajmniej wyrobie sobie dobrze uzasadnione zdanie na temat tego mu ;))
Zasadniczo zakladalem ze moglbym miec ciut wieksze szanse przy takim scenariuszu niz przy spread the net. A poza tym i takchcialem to sprawdzic.

W praktyce wyszlo tak ze mielismy jakis smieszne domek po prawej stronie mdzy strefami. Zaczynanie poszlo.. chyba do mnie znowu.

Tu mam problem ze nie umiem dobrze pamietac kolejnosci w ktorej co sie odbylo (troszke sie miesza) wiec opisowo bardziej. Wyszlo tak ze szybko zaczelismy sie szachowac zasiegami i w pewnym momencie podpuscilem (w moim mniemaniu) przeciwnika na szarze na gryfa z dodgem ktory contestowal strefe. I wyszlo tak ze przeciwnik doszedl tam i zabil trafiajac te 8mki mojego gryfa. W miedzyczasie z prawej strony mialem dosc korzystny uklad bo BE mogl stac w strefie i bezpiecznie zabijac wszystko w strefie.

Po tym jak BE we mnie wpadł - zabilem go 3ma gryfami, 2 pozostale byly relatywnie bezpieczne i poza zasiegami armi przeciwnika. Wyszlo bodaj tak ze wyszedlem na małą przewage na scenariusz bodajze 2:1. I bylo tak ze mialem gwarantowany punkt w mjej strefie i prawej. Oraz szanse na objective + zone przeciwnika. To co trzeba bylo zrobic to zabic angeliusa i serapha. Dysponujac oboma BE i 1 gryfem z flankiem. niestety nie wyszlo to ta jak chcialem. I tak wolelismy isc do domu a to nie byla az tak marna szansa. Niestety wyszlo nam tak ze za latwo oba wold wighty potracilem przez co brakowalo troszke furii na engine'ach (chyba zaden nie byl wymaksowany). Na stole zostal jakis jeden aniol ktoremu nie pokulalem dosc damage, tak samo po drodze objective przezyl na 1hp ataki z BE co tez troszeczke upierdliwe bylo. Inna sprawa ze nie musial mi rywal dawac szansy na tyle pkt. No i kolejna sprawa ze majac wiecej czasu moglem probowac ostrzelisz obie bestie (serapha i angeliusa) i po prostu wyjsc na 4:1 na scenariusz i liczyc na szanse na koniec ture pozniej. Był ten mu zdecydowanie "Grywalny".

--
Co zasadniczo mysle o tym mu ? Kamyki znacznie je poprawiaja. Roznica miedzy 18cali zasiegu (minimalnego) a 15 cali na BE z hofem jest znaczaca. Na pewno Legion nie jest czyms na co Una chce specjalnie grac (nie ten build zdecydowanie), ale przy odrobinie dobrego game planu i przyzwoitego scenariusza - idzie powalczyc.
<<

DaGreenBoy

Post środa, 15 listopada 2017, 11:04

Do zabrza zabrales też Bradigusa, podzielisz się listą ? :)
Trollbloods : The Best Faction.
Khador: Only jack-heavy lists.
Chętnie zagram na małe punkty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Circle Orboros