FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Chomik - road to WTC/MK3

<<

Kamo

Frakcja: Cricle Orboros

Post sobota, 22 września 2018, 16:50

Re: Chomik - road to WTC/MK3

Chomik napisał(a):SUMA SUMARUM - bardzo przyjemny ten CID. Dla orborosu rzecz jasna. Wg mnie opcji otworzylo sie mnostwo, i testować jest co. Sam poskładałem chyba od strzala 5 warlocków w 15 minut ;-). Co do jego wpływu na frakcje ? Nie obrażając nikogo, orboros zawsze cierpiał na to że dość mało osób kopało się z koniem by go odkrywać na nowo. Dlatego nie wierze żeby poza Ioną jakiś inny warcaster szybko podbił całą metę w dramatyczny sposób. Natomiast widzę turbo potencjał że Morvahna1 zacznie się pojawiać w większej skali.

Ale tak serio mówiąc, panowie - pograjcie tym, np. nie wyobrażam sobie listy w Cryxie która super karci te tharny. Naprawde tharny zasadowo sa stworzone by rozdupiac 95% cryxu jak leci. Po prostu składajcie to i potestujcie. Będą świetnie siadać w każdy spam piechoty w tej grze. Bo taka jest ich główna cecha - świetna piechota o zarąbistym zabijaniu innej piechoty. A dodatkowo - troszkę zbuffowali wygar tym modelom.

Wiadomo, w CoC, czy PoM na dwoch kolosach to juz takie fajne nie jest, ale wszystkiego mieć nie można :P

Zdecydowanie muszę zgodzić się z Tobą w całej okazałości posta - myślimy chyba bardzo podobnie, są zdecydowane zmiany w kierunku tego aby jednak wziąć niektórych casterów i zacząć nimi znów grać. Jak u mnie w przypadku Morvahny 1 - do tej pory nienawidziłem nią grać, niby miała jakieś ciekawe opcje ale w większości nie dawały one nam (lub może tylko mi :D) stabilności na stole, fajnie że przywracała do życia i dała jakiś boost do armora ale to było dla mnie zbyt mało, żeby się pewnie czuć podczas gry. Teraz - jeszcze szczególnie z bardzo ciekawym zasadowo Brennosem, jest jednym z tych casterów których chętnie przetestuje i czuję moc.

Loft - wraca do starej dobrej formy z paroma boostami - jeśli będzie się mieścić sensownie w rozpisce to ja go biorę, przynajmniej na początek do testów. :)
<<

QcDWG

Frakcja: Skorne

Post sobota, 22 września 2018, 17:34

Raczej 0 punktów w liście da się znaleźć ;P
<<

Kamo

Post sobota, 22 września 2018, 19:51

Qc, niby tak ale nadal masz wielu solosów których chcesz koniecznie mieć - blood shamanka, shaman tharnowy czy UA do tharnow i jednak oni często mają pierwszeństwo w tych darmowych punktach.
<<

Shonsu

Frakcja: Khador

Post sobota, 22 września 2018, 22:45

Klęska urodzaju. Najgorzej. ;)
<<

QcDWG

Post sobota, 22 września 2018, 23:11

Ten solos po napompowaniu corpsami/boostami ma wygar jak heavik wieć sądze ze wygra letko w casterach dajacych mu cokowliek :P
<<

Chomik

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 23 września 2018, 00:42

@Adam, troche kwestia preferencji tak overall. Natomiast IMO jest to solos który zawsze był troche niedowartościowany. A w mojej historii gier, nie mam chyba modelu który bardziej karcił niedopilnowanie ustawienia u przeciwnika niż ten jeden lord ;). Historii z nim mam wiele, i pewnie każdy stary stażem gracz Cyrkla ma troszke tego w pamięci :P.

W najbliższym czasie wybiore jakąś liste pod tharny i pewnie zagram kilka gier by ocenić potencjał :), spodziewajcie się jakiegoś sprawozdania. Zaczne od czegoś z trójki Morv2 // Morv1 // Grayle - każdy z nich ma potencjał.
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Kruker

Press Ganger

Post niedziela, 23 września 2018, 11:57

Chomik napisał(a):Weaverki - dostały UA. AUĆ. Nie wiem czemu kurde nikt nie podniecał się tym UA ? Możliwe że tylko ja mam obsesje na punkcie tego unitu. Dla nieświadomych, Haruspex daje: AD, Spell Warda, i raz na gre "Divine Inspiration" (HOF). Oh boy. Jak były unitem fajnym o niezbadanym potencjału we frakcji, to staly sie wg mnie naprawde dobre.

Ale one mają HOFa cały czas, tak długo jak żyje UA, nie raz na grę, czy ja coś nie ogarniam? Jak dla mnie weaverki będą mega spoko. Soloska też dostała AD, więc generalnie wszystkie small-based tharny mają 7SPD i AD. Zaczynając będzie to nakładało straszną presję na przeciwniku.

Ja jestem też bardzo zadowolony z Championek. Jako darmowy model w tierze należy patrzeć na nią jako modelu za 5 punktów. Za te punkty, jest mega. Jest hiper mobilna, z backstabem wyciąga solosów jak chce, a jak wciśnie szarże na plecy, to wyciąga pow 9 i 5 kostek, nie licząc ewentualnych buffów/debuffów. Ogólnie kawaleria też stało się znacznie lepsza i imho dość grywalna. Mają 3 ataki po 14 calowych ruchu, a potem jeszcze 5" repo? Count me in.
<<

Chomik

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 23 września 2018, 12:45

Ha Pawel, dzieki za zwrocenie uwagi na weaverki :) jakos niby to czytalem 3x a tu i tam zle zapamietalem.
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

LosKamilos

Frakcja: -

Post niedziela, 23 września 2018, 20:42

Ja z hurraoptymizmem czekałem do końca CIDu, ale naprawdę trzeba by było być mega-whiner'em, żeby nie lubić tych zmian, które nam się zapowiadają.

Spoza Tharnów podobają mi się zmiany w wilkach, potanienie i Pathfinder, które im się należało, jak psu zupa.
Do tego kilka smaczków, jak Rapid Healing na Ghetorixie, 6 RATA na Purebloodzie, dodanie Lokiego do jakiegokolwiek theme'a (Dev Host jak najbardziej, choć w CotW też by się przydał).
Nowa wersja Brennosa ciekawa, do potestowania zanim kupi się model (bo brzydki jak noc ;0).
Satyry nadal jako ciekawostka, szkoda jednak nadal Rip Horna, bo najbardziej go lubię, a nadal zawsze będzie przegrywał z Feralem czy Gnarlhornem.

A co do samych Tharnów - bardzo podoba mi się ujednolicenie zasadowe, jako baza, że
faceci mają medium base, 13/15, Rapid Healing, Tough, 5/8hp, a
laski jaką small base, 14/11, Stealth i raczej 1hp.
Osobiście najbardziej podoba mi się zmiana w Bloodtrackerkach, bo zawsze brałem z nimi Nualę, a teraz ma ona dużo większy sens.
Iona IMO będzie takim zginaczem, jak obecnie Anamag w Legionie i trochę potrwa, zanim znajdzie się na to rozsądna kontra.
Blood Shamanka oczywiście must have zawsze i wszędzie.
Bloodweaverkami nie grałem, teraz dokupiłem dwa unity i czekam na UA, myślę, że mogą być istotne.
A kawalerią zawsze (jeszcze w Khadorze) bardzo lubiłem grać (Vlad3 w Tierze Mk2 <3 ), a teraz zapowiada się miodnie.
Championka w końcu ujrzy stół, a LofT przestanie być LotShelf ;-)
Ciekaw jestem Brygidy i Caula, bo z multum zasad trzeba odnaleźć to, co chce się, żeby ta parka robiła. No i zapowiadają się miodne modele (a tych w tharnowym releasie nie będzie dużo).

Studnia dodana na siłę do CIDu i de facto największa niewiadoma, jakie zasady dostanie ostatecznie. Taki model do wszystkiego (każdego theme'a) i do niczego (choć czasem samo wstawienie solosa może być warte jej ceny w pkt.), a pewnie będzie przez BAHI kosztował dużo bejmów, więc nie spodziewam się, żeby szturmował stoły.

I jako podsumowanie - mimo, że z legacy casterów były tylko 2 Morvahny, to z pozostałych nie ma chyba castera, który by z tych zmian nie skorzystał.

Circle Christmas everyone! :)
<<

QcDWG

Post niedziela, 23 września 2018, 20:50

Ale można whineowac CID np nie grając daną frakcją tylko przeciwko niej :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Circle Orboros