[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Mój Legion mk3
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Mój Legion mk3

<<

Dziekan

Avatar użytkownika

Posty: 4535

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 11:58

Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 30 grudnia 2016, 22:32

Re: Mój Legion mk3

Dzisiejsza gra z Matiasem.

Ja zagrałem Vayl2 :

Vayl, Consul of Everblight - WB: +28
- Angelius - PC: 17 (Battlegroup Points Used: 17)
- Scythean - PC: 18 (Battlegroup Points Used: 11)
- Seraph - PC: 14
- Typhon - PC: 24

Blighted Nyss Shepherd - PC: 1
Blighted Nyss Shepherd - PC: 1
The Forsaken - PC: 4
Strider Deathstalker - PC: 4
Spell Martyr - PC: 1

Hellmouth - Hellmouth & 3 Tentacles: 6
Strider Scouts - Leader & 5 Grunts: 9
- Strider Scout Officer & Musician - Officer & Musician: 4


A Matias Sev2 :

Hierarch Severius - WJ: +26
- Hierophant - PC: 3
- Blessing of Vengeance - PC: 13 (Battlegroup Points Used: 13)
- Reckoner - PC: 16 (Battlegroup Points Used: 13)
- Reckoner - PC: 16
- Redeemer - PC: 11
- Vigilant - PC: 9

Wrack - PC: 1

Choir of Menoth - Leader & 5 Grunts: 6
Flame Bringers - Leader & 4 Grunts: 17
Visgoth Juviah Rhoven & Honor Guard - Rhoven, Gius & Cassian: 9


Matias decyduje się iść jako drugi, ja zaczynam grę.


Nasze rozstawienie :



Admonition na Typhona, stealth na Scytheana , wszystko do przodu jak się da na maxa poza zasięgi.
Matias holy ward na sev2, stoi bezpiecznie za vigiliantem + rozdaje foci jackom by mogły pobiec i wciąż mieć vision, coś strzałem zabija mi macke.

Druga ture zaczynamy tak (ruszyłem już macki i deathstalkerke przed zdjęciem) :




Upkeepuje 2 czary, wspomniana deathstalkerka biegnie po chór, nowa macka biegnie sobie daleeeeko by channelować.
Typhon i Scythean pozycjonują się na kolejną turę, vayl kulka w macke, przez która channeluje icy grip w kawalerie, seraph cofa Vayl2 slipstreamem.
Stado striderów i angelius ze strzelania zdejmują tylko 2 babki :(

Matias wrzuca blessinga i reckonera do strefy, sev2 idzie na górke za Vigilianta i featem zabija deathstalkerke, 3 macki i 1 stridersa.
Kawalerzystki szarżują w stridersów i reposition w niewygodne dla mnie miejsca, redeemer trafia znioska w szefa stridersów, boost dmg i wypada 1,1,1 :D
Reckoner nie trafia angeliusa i tyle.

3 ture zaczynamy tak:



Angelius z 5 ataków trafiających na "6" nie zabija kawalerzystki angażującej mi 2 stridersów..
Vayl2 z kulki też nie, dopiero Seraph trzecim strzałem ją zabija. Stridersi zabijaja kolejną, ale niestety została ostatnia blokująca mi strefe :(
Macka przyciąga do paszczy Reckonera, którego zabija Scythean i Typhon.
Support zbiera furie i czai się z tyłu.

Koniec mojej tury :


Matias strzelaniem z Reckonera, redeemera i czarów zabija mi na lajcie Scytheana, kawalerzystka zabija dwóch stridersów i reposition de strefy.
Pare dmg wchodzi w paszcze.

W 4 turze nareszcie Angelius zabija kawalerzystke, dwóch pozostałych przy życiu stridersów zabija 2 chórzystów.
Seraph strzela w blessinga (jest to jedyna rzecz w strefie) i wbija pare kratek, muszę wyłączyć tarcze, bo inaczej mi poodpycha szarżujące w niego rzeczy i dupa.
Vayl2 feat, przez spell martyra rzuca boundless charge na Typhona, kulka w dupe Seraphowi i 2 czary w blessinga wyłączając mu tarcze - farcik.
Dla bezpieczeństwa rzucam też z feata stealtha na siebie. Typhon szarżuje i zabije blessinga, rzuca na siebie też swój animus.

2-0 w punktach i koniec mojej tury:



Matias Reckonerem wchodzi do mojej prawej strefy i pudłuje w Typhona (co praktycznie zrobiło mi grę).
Sev2 nic nie upkeepuje, rzuca na siebie swój mega czar, który robi z niego masakratora w walce, hexblast w Typhona, zdejmując mu animus i admonition i szarżuje w niego.
2-3 razy pudłuje, ale koniec końców zabija go, stojąc na 0 foca. Zastawiają go 2 modele z trójcy.

W swojej turze kulka z dupe Seraphowi, icy grip na trójce, chasten zabija 1 z nich, boundless charge na forsakenke.
Macka idzie i trafia drugiego z trójcy, przyciąga do paszczy ,która go zjada. Seraph szarża w Sev2, wbija parę dmg.
Forsaken szarża, boost trafienia i zabija Sev2.


Podsumowanie:

Jak każda gra z Matiasem - mega równa i mega na styk.
Holy ward trzymany praktycznie całą grę na Sev2 boli Vayl2 :(
Stridersi mega na plus, robią zamieszania i zabijają w miarę fajnie.
Battlegrupa szybka, fajnie bije. tylko troche za łatwo to poodstrzelać.
Forsakenka (nawet nie skojarzyłem) ma pow 12 na łapach, super.

Rozpiska bardzo mi się podoba i super się grało, chociaż bardzo ciężko vs Sev2.
Nerf macek troszkę boli, ale na szczęście nie aż tak bardzo jak myślałem.

Musze podrukować nowe strefy, bo już rzygam tymi dwoma kółkami...

A Pom Matiasa bardzo mi się podoba.
Sev2 za Vigiliantem i z Holy Ward prawie nie do zabicia, rozpiska strzela jak cholera + czary - super.
Naprawdę ciężko na to grać.


Po grze mamy 2 pytania:

- blessing na def strike, czyli jak skończę ruch, to on mnie atakuje, może też wypchnąć.
Jak to się ma do slamowania? Najpierw on uderza, wypycha mnie cal i slam nie udany?

- remove from play i macki. Feat sev2 robi rfp, czytamy we dwójke wording macek i "... you can PUT one tentacle ..."
czyli nie wskrzeszamy starej macki, tylko dokładamy/robimy nową, w związku z czym rfp nie ma znaczenia. zgadza się ?


EDIT:
Chastenem moge zdjąć wrogie upkeepy z friendly rzeczy prawda?
<<

Dziekan

Avatar użytkownika

Posty: 4535

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 11:58

Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post poniedziałek, 2 stycznia 2017, 11:08

Re: Mój Legion mk3

Jeśli chodzi o chasten to można ranić swoich, żeby zdejmować z nich wrogie upkeepy.
Jeśli chodzi o macki to rfp nie działa na nie, bo tworzymy nową mackę, a nie wskrzeszamy starą.

Podbijam pytanie o odpychanie blessing of vengeance , a slam.
Co jest najpierw? On odpycha czy ja slamuje?

Mam też jeszcze 1 pytanie o icy grip, czar daje -2defa na oddzial/model oraz zakazuje biegania.
Rzucam to na np. 10 osobowy unit trolli, ok nie mogą biegać.
3 z 10 trolli ma zasięg szarży, więc szef wydaje rozkar press forward, 3 szarżuje a co z tymi 7 pozostałymi ?
biec nie mogą bo zakazuje czar, iść nie mogą bo zakazuje order. Czy muszą też szarżować i palić szarże ?

EDIT: modele moga zrobić normalny advance i poświęcić combat akcje zamiast rozkazu szarżo - biegów , więc sprawa icy gripa jasna.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 2 stycznia 2017, 15:29 przez Dziekan, łącznie edytowano 1 raz
<<

Kat

Avatar użytkownika

Posty: 7473

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:56

Lokalizacja: D-ca

Post poniedziałek, 2 stycznia 2017, 13:25

Re: Mój Legion mk3

z def strika nie moze cie odepchnąć ;) dobry wał :)
tak macki robisz nowe a nie wskrzeszasz ;)
<<

Dziekan

Avatar użytkownika

Posty: 4535

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 11:58

Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post poniedziałek, 2 stycznia 2017, 13:42

Re: Mój Legion mk3

hmm to troche cos nam sie pokrecilo w takim razie.

Kat potwierdz mi , czy dobrze mysle :

1. slamuje blessinga, ustawiam sie na 0,5 cala od niego.
2. skończyłem ruch, blessing wypłaca mi atak (nie pushuje, poprostu dmg)
3. rzucam na trafienie slamu, trafiam i dopiero po rozpatrzeniu dmg jest ewentualny push z zasady repel.

w tym przypadku pusha z repel nie bedzie bo blessing po slamie bedzie daleko i lezal
<<

Dziekan

Avatar użytkownika

Posty: 4535

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 11:58

Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 3 stycznia 2017, 23:34

Re: Mój Legion mk3

Dzisiejsza gra vs Orboros - Krzysiek :

Baldur1
Pureblood
Argus
Woldwyr
Feral
Tharni + ua
Skinwalkerzy + ua
Morraig
2x blacklad
wilderka


Ja zagrałem Vayl2.

Krzysiek zaczyna, a to nasze rozstawienie :



Stone skin na skinwalkerów, solid ground na siebie i wszystko do przodu idzie.
Tharni z blackladem powolutku poza zasięg stridersów.
Ja admo na Typhona, stealth na macki, jakieś slipstreamy i do przodu poza ewentualne zasięgi.

Po pierwszej turze :


Skinwalkerzy i Argus wbiegają do strefy, Morraig i blacklad za nimi, Tharni wbiegają do drugiej strefy, za nimi Pureblood i Woldwyr.
Seraph trafia flarą w Pureblooda i Woldwyra + jakiś dupo dmg, Vayl2 przerzuca admonition na Scytheana, boundless charge na Typhona i Icy grip w Tharnów.
Deathstalkerka i Stridersi zabijają dwóch Tharnów i rozstawiają się z reposition, Typhon zabija Pureblooda, Woldwyra i szefa Tharnów.
W drugiej strefie 3 macki przyciągają 3 skinwalkerów do paszczy (poza command szefa) + jakiś dmg, Angelius zabija 1 Skinwalkera ,a Scythean dwóch.

1-0 dla mnie na scenariusz i fota na koniec 2 rundy :



Tharni vengeance ,a później szarża w łuczników, zabijają deathstalkerke i łucznika, wilderka wbiega do strefy, blacklad trafia hunters markiem w Typhona .
Baldur1 rzuca Primal na Ferala i szarżuje w Typhona wbijając trochędmg i obniża defa, Feral dobija Typhona. Szef Skinwalkerów wchodzi do strefy, Argus szarżuje w Scytheana, ale ten ucieka z Admonition.
Morraig szarża w Scytheana i wbija jakiś dmg.
W mojej Stridersi szarżują i zabijają wilderke + tharna w strefie, Seraph strzela po Argusie i bez szału dmg ,ale jest flara, Scythean zabija skinwalkera i kompletnie Morraiga.
Macki zabijają ostatniego skinwalkera, Angelius szarżuje w szefa skinwalkerów i resztą ataków zabija Argusa.

3-0 na scenariusz i taka sytuacja na koniec 3 rundy :



Feral frenzy w Baldura1, jakiś mały dmg, Tharn zabija mi 2 stridersów, blacklad w szarży zabija łucznika i ze spreyki 2 kolejnych, baldur też zabija jednego, ale niestety nie udało się wyszyścić strefy - wciąż 1 model blokował. Do drugiej strefy wbiega blacklad.
W swojej turze zabijam czymś blacklada i Vayl2 wbiega do strefy, kończąc grę 5-0.

na koniec :




Vayl2 działa jak należy, ale aż się prosi o trójce.
W tej grze i poprzedniej stridersi na cel z Icy Grip pięknie trafiają, ale dmg na -5 już taki sobie.
Jakby w coś z icy gripem dorzucić kissa, to aż strach się bać.
Brakuje też trochę snipe, ale kompletnie musiałbym liste przebudować ,żeby to upchać.
<<

Chomik

Posty: 3659

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:29

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 4 stycznia 2017, 08:07

Re: Mój Legion mk3

zerknalem na dwa ostatnie raporty i ... Dziekan wy zawsze takie patelnie macie? Tereny masz bardzo oddalone od siebie i bardzo malo coveru czy los blokerow w scenariuszu/obok.

Wiesz ogolem trend na turniejach idzie w inna strone oraz patelnia bardzo wplywa na czesc mu:) treningowo warto czesto namieszac z terenem.
Ludzie twierdzący że orboros jest broken cierpią na chroniczny zanik zdrowego rozsądku ;)
<<

Dziekan

Avatar użytkownika

Posty: 4535

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 11:58

Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 4 stycznia 2017, 10:25

Re: Mój Legion mk3

Nie nie zawsze, korzystamy z tego co mamy na razie, w najbliższym czasie ogarniemy więcej terenów i będzie można pokombinować.
Każdy z nas bierze przed grą kilka terenów i ustawiamy naprzemiennie, potem kladziemy scenariusz i rzucamy o zaczynanie/stronę - chyba sprawiedliwiej się nie da :)
Na wielu turniejach grałem na gorszej patelni... ale jeżeli meta idzie teraz w stronę większej ilości terenów to mega na plus !
<<

Cyel

Avatar użytkownika

Posty: 1606

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 20:46

Frakcja: Grymkin

Post czwartek, 5 stycznia 2017, 18:52

Re: Mój Legion mk3

<<

Kat

Avatar użytkownika

Posty: 7473

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:56

Lokalizacja: D-ca

Post piątek, 6 stycznia 2017, 01:59

Re: Mój Legion mk3

Dziekan po udanym ataku i odslamowaniu blesinga on moze cie z repelowac mimo kd i odleglosci. Repel trigeruje sie po udanym mele ataku a ty taki wykonujesz robiac slam :) oczywiscie ty sie odsuwasz a on leci :)
<<

Dziekan

Avatar użytkownika

Posty: 4535

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 11:58

Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 6 stycznia 2017, 19:40

Re: Mój Legion mk3

Git dzięki, wszystko już kapuje :)

A tymczasem wczorajsza gra z Wiktorem , który wziął :

Krueger the Stormwrath - WB: +28
- Warpwolf Stalker - PC: 19 (Battlegroup Points Used: 19)
- Feral Warpwolf - PC: 18 (Battlegroup Points Used: 9)
- Ghetorix - PC: 21
- Wild Argus - PC: 7

Gallows Grove - PC: 2
Blackclad Wayfarer - PC: 4
Blackclad Wayfarer - PC: 4

Sentry Stone & Mannikins - Leader & 3 Grunts: 5
Tharn Wolf Riders - Leader & 4 Grunts: 18
Swamp Gobber Bellows Crew - Leader & 1 Grunt: 2
Shifting Stones - Leader & 2 Grunts: 3


a ja Vayl2


Wiktor zaczyna : (manekiny są proxowane)



Wszystko biegnie do przodu praktycznie na maxa, Krueger rzuca obszarowe +3 do defa na wszystko w kontroli i szarżuje do przodu.
W mojej turze Vayl2 stealth na siebie, admo na Scytheana , a dalej pozycjonuje modele. Stridersi zabijają 2 menekiny i reposition, deathstalkerka robi zasadzkę w lewej strony.

koniec 1 tury :



Wiktor pozycjonuje modele, manekiny spreyki po stridersach ,ale nic się nie stało, Krueger rzuca obszarówkę, Feral contest flagi.
Stridersi zabijają manekiny, anioł pudłuje w Blacklada w lesie, Vayl2 channel przez macke i zabija gallows grove.
Niewiele się dzieje, bardziej "szachy" - pozycjonowanie modeli ,żeby wszystko było bezpiecznie.

koniec 2 tury :



Wiktor cofa się poza zasięgi moich bestii, baby na wilkach rzucają w macki, jedna pojechała po deathstalkerke ,ale nie trafiła, Krueger jak zwykle obszarówka i złapał murek, manekiny spreyki po stridersach.
Stridersi szarża zabijają blacklada i manekiny, angelius babe na wilku i overtake po flage, Vayl2 na "9" pudłuje 3 razy w blacklada i marnuje feata..

1-0 dla mnie w punktach i koniec 3 tury :



Wiktor w swojej turze argusem slamuje Serapha i używa animus, gobbery zdobywają punkt na mojej fladze, Krueger z feata czyści łuczników + rzuca obszarówkę, baba na wilku zabija deathstalkerkę, reszta strzela w macki bez sukcesu, Stalker zabija Angeliusa i cofka ze sprinta.
W swojej Typhon zabija Argusa, Seraph leci blokawać flagę i zabija gobbera, Scythean na styk zabija Stalkera.

Kończymy turę 2-1 dla mnie i foto :


Wiktor w swojej zabija Feralem Scytheana, Gheto na styk zabija Serapha, po wcześniejszym strzale Kruegera i ... skończył się Wiktorowi czas :(
Ale to nic gramy dalej. W mojej Typhon zabija Gheto , macki i forsaken walczą z babami na wilkach, Vayl2 admonition na Typhona - tyle.

Wiktor w kolejnej turze nie trafia blackladem Typhona, Krueger rzuca primala na Ferala + strzela w Typhona, nie rzuca obszarówki tylko +2defa na siebie.
Kamienie blokują Typhonowi ruch z admonition, Feral warp speeda i zabija Typhona na styk. Nie udaję się Wiktorowi zabić spellmartyra, więc nei ma punktu za flagę.

W swojej turze muszę ck albo przegrywam. Feral był na full furii więc Krueger nie ma w co transferować. Vayl2 zabija go dwoma zboostowanymi chastenami.


PODSUMOWANIE:

Krueger1 strasznie upierdliwy, nigdy w życiu tak nie potrzebowałem nagi jak w tej grze...
Gdybym miał Nage to animus na vayl2 i bez problemu wyjęcie dwóch blackladów robi mi grę.
A tak to było więcej szachów niż warmachiny, ja miałem lekki plus bo zawsze ten 1 cal byłem szybszy i miałem admonition.
Na bank lil3 lepiej sobie z tym radzi.
Całą grę trzymałem stealtha na Vayl2 bo bałem się jakiegoś głupiego ck , które Krueger może zrobić.

Gra daje do myślenia nad lekką modyfikacją listy.
Bardzo myślę, żeby za stridersów weszła Naga i druga deathstalkerka.
Ale to do przekminy.
<<

Dziekan

Avatar użytkownika

Posty: 4535

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 11:58

Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post poniedziałek, 9 stycznia 2017, 14:16

Re: Mój Legion mk3

Udało mi się wczoraj Thag2 przetestować w końcu.

Moja lista:

Thagrosh, the Messiah - WB: +25
- Seraph - PC: 14 (Battlegroup Points Used: 14)
- Scythean - PC: 18 (Battlegroup Points Used: 11)
- Carnivean - PC: 19
- Angelius - PC: 17
- Naga Nightlurker - PC: 8

Blighted Nyss Shepherd - PC: 1
Blighted Nyss Shepherd - PC: 1
The Forsaken - PC: 4
Strider Deathstalker - PC: 4
Strider Deathstalker - PC: 4
Spell Martyr - PC: 1
Spell Martyr - PC: 1

Hellmouth - Hellmouth & 3 Tentacles: 6
Swamp Gobber Bellows Crew - Leader & 1 Grunt: 2


Bartek Cygnar - zagrał pCainem, identycznym jakim ja chcę zacząć sobie grać , dzięki Bartek, że chciało Ci się to przetestować :

Lieutenant Allister Caine - WJ: +30
- Sylys Wyshnalyrr, The Seeker - PC: 4
- Ace - PC: 12 (Battlegroup Points Used: 12)
- Dynamo - PC: 18 (Battlegroup Points Used: 18)
- Defender - PC: 16

Arcane Tempest Rifleman - PC: 4
Arcane Tempest Rifleman - PC: 4
Journeyman Warcaster - PC: 4
- Firefly - PC: 8
Ragman - PC: 4

Stormblade Infantry - Leader & 5 Grunts: 10
- Stormblade Infantry Storm Gunner - PC: 2
- Stormblade Infantry Storm Gunner - PC: 2
- Stormblade Infantry Storm Gunner - PC: 2
- Stormblade Infantry Officer & Standard - Officer & Standard: 5
Trencher Infantry - Leader & 5 Grunts: 10


Ja zaczynam, Bartek wybiera stronę i zaczynamy :



+2 arma na macki, hyper aggresive na Carniveana + jakieś slipstreamy i wszystko do przodu biegnie.
Bartek wszystko do przodu, trancherzy zakopani, +3 arma na stormbladach, defender trafia anioła w coverze, wbija 3-4 dmg tylko.
Ace pudłuje w deathstalkerkę za domkiem.

koniec 1 tury :



Nie upkeepuje nic, bo mam risky plan. Carnivean animus i pozycjonuje się na kolejną turę, Seraph ze slipstream przesuwa Thag2, który rzuca slipstream, manifest destiny, szarżuje w cholere i przesuwa Angeliusa.
Angelius szarżuje i niszczy Defendera, reszta armii zbiera furie + pozycjonowanie, deathstalkerki zabijają 3 stormbladów.
W turze Bartka trencherzy zabijają macki, stormbladzi na lajcie Angeliusa, ace znowu pudłuje z deathstalkerke, Firefly podbiega na 5 cali od Scytheana i Dynamo strzela ile wlezie, zostawiając Scytheana na 9hp.

koniec 2 tury :



W swojej featuje + manifest destiny, Carnivean zabija Dynamo, macki przyciągają firefly, Scythean kosi piechotę, deathstalkerki zabijają strombladów dalej i 1 z nich zdobywa punkt, gobbery chmurka przed Thag2.

1-0 dla mnie.

Bartek zabija 1 deathstalkerke i Caine punktuje przy swojej fladze, snajperzy + threncher zabijają Scytheana i tyle. 1-1

koniec 3 tury:



W swojej Thag2 zabija Firefly'a, seraph slipstream Thag2 do flagi, Carnivean zabija 3 threnchersów, Naga biegnie blokować flagę Bartka, spellmartyr leci angażować snajpera.
Bartek wszystkim co możliwe zabija mi Carniveana, niestety nie zabija nagi, kończymy 2-1 dla mnie.

koniec 4 tury : (jakieś koszmarne zdjęcie...)



W swojej turze Forsaken zabija Stormblade ,który zngażuje Nage, Naga idzie po punkt do flagi Bartka, czyszczę co mogę i Thag2 też punktuje. 4-1 dla mnie w punktach
Bartek musi próbować ck, bo inaczej nie ma jak wygrać. Caine strzela w Thag2, jakiś dmg, ja wypluwam Stingera, potem Ace szarżuje ,ale tu już transfery w Stingera / Serapha.\

Ck raczej nie siadało, ale trzeba było próbować, kończymy grę 5-1 na scenariusz dla mnie :




Podsumowanie :

Lista Thag2 strasznie wolna ... :( ale z manifest bije naprawdę spoko, dawno angelius mi nie zabił na aktywacje full hp ciężkiego jacka/bestii.
Myślę, że rozpiska jest super, +2 arma na macki bardzo wkurza, ale z drugiej strony dobrze to wrzucić np na Scytheana, który schodzi jak bobas.
Gobbery tu kluczowe, żeby gruby był w miarę bezpieczny.

Jeśli chodzi o Cygnar to bardzo mi się pcaine podoba ze Stormbladami.
Będę miał nie długo okazje tym pograć - to wtedy sięrozpiszę co i jak.
Ale fajne kombinacje ze Stormbladami tam wychodzą !
<<

Tutajec

Avatar użytkownika

Posty: 3105

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 03:18

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post poniedziałek, 9 stycznia 2017, 18:40

Re: Mój Legion mk3

Gdzie sa nephilim soldiery ? Dostały chyba jakies buffy a Ty dalej ich nie masz.
<<

Dziekan

Avatar użytkownika

Posty: 4535

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 11:58

Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post poniedziałek, 9 stycznia 2017, 21:30

Re: Mój Legion mk3

Mam 2 , malują sie . Na mastera nie wyrobie dlatego Scythean.
Normalnie 2 wchodzą za niego - tu pod thag2 są idealni.
<<

Dziekan

Avatar użytkownika

Posty: 4535

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 11:58

Lokalizacja: Warszawa / Pruszków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 10 stycznia 2017, 23:39

Re: Mój Legion mk3

Mała plotka na temat Theme Force Legionowego :

"Legion of Everblight's theme "Ravens of War" Focuses on Legion's scout forces and faster models. Be prepared to... AMBUSH... your opponents with this list."
<<

Ven

Avatar użytkownika

Posty: 1289

Dołączył(a): wtorek, 4 czerwca 2013, 10:03

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 11 stycznia 2017, 09:44

Re: Mój Legion mk3

Czyli Stridersi dostają ambusha ;P

Może być mocne - pytanie jakie inne benefity. Na pewno coś za darmo + ambush + ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Legion of Everblight

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron