[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Poczatki z Legionem pomoc
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Poczatki z Legionem pomoc

<<

Hachi

Posty: 13

Dołączył(a): niedziela, 17 sierpnia 2014, 18:22

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 18:45

Poczatki z Legionem pomoc

Witam wszystkim forumowiczów bardzo serdecznie:) jak każdy świeżak łaknę pomocy i chłonę wiedzę jak ręcznik papierowy:) :)

Moja frakcja to Legion (najlepsza :P) jak większość początkujących kupiłem bb (ale na połowę więc cena znośna:) potem udało mi się tanio kupić kolejne modele, na tą chwilę wygląda to tak :

- 2 carnivieny (metal ,plastik) planuje zakup tego packu i zmagnesowianie 2 sztuk (z packiem będą juz 3 bestie:)
- lilith warlocka z bb
- 8 shrederów
- 5 ogrunów (bb)
- teraph (model mi się podobał ale z tego co widzę nikt nim nie gra :( taki jest kiepski?

teraz myślę nad zakupem forsakena lub pasterki :)

Tak wygląda moja mini armijka:) na tą chwilę. Do was eksperci od legionu mam wielką prośbę jak większość na początku przygody nie wiem którego warlocka wybrać ! ( puki co pomysł mam taki żeby w ok 60-70% bestie reszta elfi łucznicy itp (piechota) ale to na tą chwilę wizualny wygląd armi (czyli nie koniecznie grywalny)

Jeśli ktoś by miał trochę czasu i choć troszkę napisał mniej więcej jaki styl gry ma dany warlock (zakładam że każdy da się grać skutecznie i jakiś balans gry jest , nie ma tak że kupuje propheta i rozwalam wszystkich nic nie robiąc:)

Czyli np Absylonia gra się nią tak i tak uważając na to i na to , najlepsze jednostki do niej to min ..... takie i takie i takie warto mieć ...:) Zdaje sobie sprawę że jak nie ma idealnego warlocka tak też nie ma jednej super rozpiski ale myślę że choć na początku dzięki szanownym forumowiczom, uniknę zbędnych kosztów (bo chyba teraph już takim jest:( a wiadomo figurki nie są tanie ... Uff tyle moich wypocin mam nadzieję że w miarę składnie to napisałem:) z góry dziękuje za pomoc , choć moje pytanie wymaga dużo pisania (jest trochę tych warlocków) Pozdrawiam i udanych rzutów na kostkach:) Hachi
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 19:50

Re: Poczatki z Legionem pomoc

No więc zacznę od modeli, które przydadzą Ci się pod kazdym warlockiem:
-2-3 razy zmagnesowany heavy kit (2 są na poczatek bardzo ok, ogólnie raczej nie będziesz wystawiał 3x tego samego, najczęściej używa się zestawów 2x Ravagore lub 2x Scythean lub 2x Ravagore, 1x Scythean lub 1x Carni, 1x Scythean, 1x Ravagore), na początek spokojnie 2x zmagnesowany heavy kit wystarcza, potem jak będziesz potrzebował, to sobie dokupisz trzeci,
-Angelius (najlepiej 2, aczkolwiek jeden na start jest ok, rzadko się spotyka 3 angeliusy w rozpie, ale się spotyka). Super bestia, dobrze czyści piechotę, potrafi dobrze przywalić w ciężki cel, ma rewelacyjny animus i na dodatek jakiś tam całkiem znośny strzał. Ogólnie rewelacja, trochę papier, ale jak damy mu Tanacity, to nagle przeciwnicy mają problem z trafieniem.
-Shepherd i Forsaken, jeśli chcesz mieć dużo bestii w rozpiskach, to się przydadzą, bo pomagają pozbywać się nadmiarowych furii. Ogólnie pasterki (Shepherd) lepsze do bestii zasięgowych, Forsakeny do takich co biją się wręcz. Oba modele bardzo dobre, prędzej, czy później i tak kupisz 2 pasterki i dwa forsakeny, na pocżątek jedno takie jedno takie, to super opcja, bo ogarniesz jak działają.

To co powyżej, to jak dla mnie totalna podstawa legionu. Jeśli chodzi o inne bestie (w kolejności w jakiej proponowałbym zakup, oczywiście mocno to zależy od preferowanych warlocków):
-2x Harrier, 2x Stinger, lessery się przydają, nawet jeśli nie będziesz ich wystawiał, to wyskoczą nie raz z kociołka/epickiego Thagrosha.
-Raek, jak dla mnie super bestia, tania i papierowa, ale znów duży def i stealth, więc przeciwnikowi będzie ją ciężko trafić (jak już trafi, to gorzej, ale...) duży zasięg, skok, który pozwala się dostać do kluczowych modeli, bardzo często można po prostu dać na niego tanacity i postawić przed przeciwnikiem (zazwyczaj trochę się pomęczy zanim go zabije), żeby kupić trochę czasu.
-Naga, przyzwoity strzał, doskonały animus, bardzo często będziesz chciał tą bestię w rozpiskach strząchających lub takich, które mają zająć się ciężkimi rzeczami. Epicka lylyth raczej nie wychodzi bez niej z domu.
-Seraph, jako takie strzelanie i kolejny świetny animus. Przestawianie swoich modeli o 2" pozwala im uciec z niewygodnej sytuacji, albo podstawić bliżej przeciwnika, żeby zwiększyć zasięg strzału/szarż. Bardzo dobry pod pVayl i eThagroshem, czasem widywany pod innymi warlockami.
-Nephilim Bolt Thrower, dobra, strzelająca bestia, gdyby nie to, że go wyparła trochę naga, to byłby wyżej. No ale raczej nie spotkasz 2x nagi w rozpisce, a 2x bolt throwera czasem tak.
-Typhon, bardzo dobra, dość uniwersalna bestia, ale droga i znów miękka (no ale wszystko w legionie jest miękkie). Ulubieniec pVayl, całkiem fajny pod Saeryn i eLylyth, pAbsylonią ok pod eVayl.
-Afflictor, trochę sytuacujna bestia, ale całkiem ok, jednak zazwyczaj wolę za 4 pkty Raeka.
-Archangel, rewelacyjny model, ale statystyki takie sobie. Niemniej jednak, można nim spokojnie grać pod kilkoma warlockami (pThagrosh głównie, bo może go wskrzesić, jeśli przeciwnik nie ma efektu remove from play, pAbsylonia, Bethayne też wg. mnie są z nim całkiem ok).
-Teraph, można go włożyć do mocno strzelającej rozpiski, ale ja za nim nie przepadam, wolę po prostu inne rozwiązania.
-Nephilim Soldier/Nephilim Protektor, nie warto, po prostu nie warto, to jest jakaś totalna nisza i modele, których większość ludzi nawet nie widziało na oczy.
-Proteus, totalny plew, nawet często gracze legionu zapominają, że mają coś takiego we frakcji.

Warlocy (kolejność alfabetyczna):
Absylonia - Uwielbia bestie, niestety ze względu na to, że spokojnie da się grać wokoło jej Feata, to jest mało popularna (no i ze względu na to, że jak przeciwnik ma puryfikację, to duuużo traci). Aczkolwiek ma kilka ciekawych zastosowań. Dobrze działa np. na Convergence, wg. mnie trochę ostatnio zyskała i jest grywalna.
Bethayne - Lubi raczej piechotę, niż bestie. Uwielbia Hex Hunterów (ze względu na to, że wzmacnia czarowanie). Ciekawa mechanika z Belphagorem, jak dla mnie, ze względu na to, że to raczej piechotny i dość specyficzny warlock, nie jest najlepsza na początek.
Kallus - Kolejny bardzo piechotny warlock (już przed ostatni w tej kategorii). Nigdy nim nie grałem, to nie powiem nic ciekawego, dość specyficzny jak na legion i średnio popularny.
pLylyth - kobieta ze startera, raczej wyparta przez jej epicki odpowiednik. Dzięki Parasite i featowi raczej wszystko może pod nią działać, widziałem dużo kombinacji z tym warlockiem, aczkolwiek nigdy nie utarł się jakiś konkretny archetyp. Niektórzy uważają, że jest po prostu słaba, inni, że ma nieodkryty potencjał, ja się zaliczam do pierwszej grupy.
eLylyth - zdecydowanie najsilniejsza wersja. Taktyka dość prosta, bierzemy strzelające bestie i zabijamy przeciwnika. Bardzo często widzi się ją z samymi bestiami i supportem, ale można spokojnie dorzucić do niej spokojnie jakiś unit, np. Strider Rangers (to to samo co Blighted Nyss Striders, tylko Rangers to po prostu nowsze modele, nie różnią się zasadami). Bardzo dobra na piechotę i strzelające armie, przeciwnicy jej nie lubią, dużo grających nią uważa, że jest trochę nudna. Na pewno jest bardzo silna, to nie ulega wątpliwości.
3Lylyth - Kobieta na saniach, jak dla mnie bardzo ciężka do grania i mimo, że ma parę fajnych tricków, to raczej nie wynagradza trudności gry. Kilka bestii, oddział Striderów albo reniferów, to wg. mnie najsensowniejsza opcja wykorzystania tego warlocka. Mało popularna.
Rhyas - Ostatni z trzech piechotnych warlocków. Osobiście uważam, że jest całkiem ciekawa, ale przez malutką kontrolę mam wrażenie, że połowa mojej armii gra sobie sama. Trochę przykre, bo ta pani miała ich przyspieszać i dawać im dodatkowe ataki, a tu taki psikus. Też raczej mała popularność, według wielu słaba, nawet w erracie dostała boosta (Reach), czego nie znajdziesz na jej karcie. Mimo wszystko ostatnio zaczęła się pojawiać i nawet ludzie robili nią jakieś sensowne wyniki.
Saeryn - Jak dla mnie świetny warlock (tylko twarz ma paskudną). Bardzo dobrze radzi sobie z piechotą, ma niesamowitego feata i spelle urywające dupę. Bardzo żadko w rozpisce Saeryn widzi się coś poza bestiami i solosami. Nastawiona mocno na walkę wręcz i raczej stosowana przeciwko rozpiskom, które chcą też się bić wręcz (ze względu na feat). Mocna i popularna, jak dla mnie drugi co do popularności warlock, ale w pełni sobie na to zasłużyła.
pThagrosh - Ten pan próbuje udawać, że legion może być twardy. Zdecydowanie zwiększa przeżywalność bestii, ale to nadal legion, więc to prawdziwie twardych rzeczy daleko. Lubi kilka cięzkich bestii plus ogrunów i striderów. Całkiem ok warlock, dość zrównoważony, popularność powyżej średniej.
eThagrosh - Całkiem spory koleś, sam potrafi rozkręcać ciężkie rzeczy. Mój ulubiony warlock. Uważam, że jest całkiem mocny, ale często trzeba nim po po prostu zaryzykować. Szczególnie w pierwszych moich grach często ginął. Całkiem fajnie wzmacnia zarówno trafianie, jak i obrażenia swoich bestii. Ze względu na to, że raczej chce się wykorzystać na maxa potencjał Manifest Destiny, to rozpiska oprócz warlocka zawiera stado bestii bijących się wręcz i Forsakeny. Bardzo w nim lubię to, że bardzo wynagradza ogranie i potrafi sam porządnie przyłożyć. Grając nim przeciwnik nigdy nie pomyśli, że pozbył się wszystkiego, co jest w stanie rozkręcić mu ciężki sprzęt ;). Średnio popularny.
pVayl - Bardzo wspomaga trafienie i dmg bestii. Ciekawa pani z kilkoma bardzo mocnymi umiejętnościami. Ze względu na Dark Sentinela bardzo lubi biegać z Typhonem przy nodze. Zwiększa też zasięg bestiom, bardzo dobra przeciw innym hordom. Zaczynałem od niej swoją przygodę z tą grą i muszę przyznać, że jest bardzo fajna. Dość popularna.
eVayl - Rewelacyjne tiery, niesamowita spell-lista i feat, który pozwala rzucić wszystkie spelle jeszcze raz. Dodatkowo zdolność, do tworzenia arc-node'ów. Warlock-toolbox. Ta kobieta robi wszystko, potrafi nieźle przyłożyć spellem, usunąć spelle przeciwnika, zdebuffować przeciwnika i zbuffować własne modele. Daje tysiące opcji podczas gry i robi niesamowite caster-kille. W grze przeciwko niej przeciwnik nigdy nie czuje się komfortowo. Raczej biega ze stadem bestii, 2x Angelius z tą panią, to must have. Najpopularniejszy i wg. wielu najsilniejszy warlock w legionie.

Dużo napisałem. Napiszę jeszcze listę unitów względem przydatności (już bez opisów, najwyżej rozszerzę w przyszłości):
Spawning Vessel i Blighted Nyss Legionnaires (przetwórstwo mięsa i mięso armatnie)
Blighted Nyss Striders z UA
Blighted Nyss Raptors z Anyssą lub bez
Blighted Nyss Hex Hunters bez UA // Blighted Ogrun Warspears z UA (nie mogłem się zdecydować co dać wyżej)
Blackfrost Shard
Blighted Nyss Swordsmen
Blighted Ogrun Warmongers
Blighted Nyss Scather Crew
---granica przydatności, aktualnie nie ma powodu, żeby używać tego co znajduje się poniżej---
Blighted Nyss Archers (gorsza wersja striderów)
Blighted Nyss Grotesques (upośledzeni legioniści)

Solosi pomijając pasterkę forsakena:
2x Deathstalker
Spell Martyr
długo nic
succubus,
anyssa,
reszta.
(oczywiście posiadając Raptorów/Ogryny w rozpisce Anyssa/War Chief są odpowiednio wyżej).

PS Skąd jesteś? Powiedz jak byś chciał grać, czy wolisz jednostki strzelające, bijące się wręcz, czy może raczej coś mobilnego i uniwersalnego? Możesz powiedzieć też, które modele najbardziej Ci się podobają, spróbuję doradzić z czym je parować.
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 20:32

Re: Poczatki z Legionem pomoc

dlaczego daleś sucubusa po "dlugo nic"
<<

Hachi

Posty: 13

Dołączył(a): niedziela, 17 sierpnia 2014, 18:22

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 20:36

Re: Poczatki z Legionem pomoc

Witaj nie tak daleko bo z Jaworzna:) będę u was na turnieju (oglądał) w kraku pod koniec m-ca w sklepie na ul lubicz Van -coś tam:) tak na 90% uff przyznam sie szczerze że mam teraz mega mętlik:) moze jak z 2 razy to jeszcze przeczytam to zrozumiem:) Tak naprawdę cięzko mi na tą chwilę powiedzieć jaki styl gry preferuje to moje pierwsze prawdziwe bitewniaki w horde grałem dopiero raz i to orborosem:) kolega legionem podstawka ale wygrałem:P pomagał mi kolo co grał już 3 razy:) , Jakbym patrzył na wygląd to najbardziej podoba mi sie prophet (taki demonik:) ale wygląd to nie wszystko:) z besti scythien (już widze jego custom:) angelius ,reak ,TERAPH:) ,archangel za sam wygląd na 10 pnk ma 15:) i od razu do gablotki:) ciekawy jest też naga i ten z kolcem w ogonie:) fajnie też wygląda nawet legiony elfów co są 3 i Ci na reniferach czy łosiach:) ale to tylko wizualne puki co:) Na razie plan jest taki żeby nie wydac za dużo wiadomo i nie miec calkowicie beznadziejnego i trudnego w opanowaniu warlocka a po jakims czasie zmiana i całkiem inne zakupy bo to co mam się nie nadaje ... przyznam się że nei wszystko zrozumiaałem co napisałeś ale i tak mega resp[ect za błyskawiczne odpisanie:)
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 20:53

Re: Poczatki z Legionem pomoc

Spoko, jak czegoś nie rozumiesz to pytaj ;).

@Gift Miały być 2x Deathstalkerki, potem długo nic, ale przypomniałem sobie o spell martyrach, które są gdzieś tam na początku długo nic. Po prostu uważam, że Deathstalkerki, to megaprzezajebistesolosy (piszę w liczbie mnogiej, bo nie widzę sensu w jednej). Taka moja opinia po prostu.
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 21:09

Re: Poczatki z Legionem pomoc

Chyba że źłe rozumiem długo nic bo dla mnie wtedy to coś co na stole występuje jako ekstrawagancja jak annyssa, incuby helion etc
<<

Hachi

Posty: 13

Dołączył(a): niedziela, 17 sierpnia 2014, 18:22

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 21:13

Re: Poczatki z Legionem pomoc

Wstępnie rozważam 4 warlocków (lilith ze startera odpuszczam zdaje się na wasza wiedze i doświadczenie :) ale mętlik dalej mam nadzieje że to normalne:)

tą epic Vayl -(Vayl, Consul of Everblight)
epic lilith
saeryn
p thagrosch

może coś do nich lub jakieś rady co wybrac zeby sie nauczyc i w miare skutecznie grac w miare:)

kolega tez gra legionem oczywiście odrazu kupił mesiascha .. choc jest to bardzo ładny model i też nad nim myślalem ale raz że jest kosmicznie drogi i moim zdaniem za duzy (przy nim carni wygląda śmiesznie a to bestie maja być wielkkie:) i stąd zmiana taktyki bo chcę pokonać tego jego mesiascha:)

pytanka:)

o co chodziło ze ta jednostka affictor że nim się gra jakoś dziwnie :) tzn sytuacyjnie:) ?
a co z tym warlockiem to jakiś nowy? Absylonia, Daughter of Everblight?

nie wiem na ta chwilę czy wolę strzelać czy walczyc wręcz ale przekonałeś mnie (Śliski) do nabycia w przyszłości raeka (zastanawiałem sie na poczatku teraph czy raek ,mogłem lepiej wybrać:) to rozumiem że teraph do lilitch sie nada:) bałem się ze jest jak te nephilimy poracha czy proteus
wybiera się ktoś na ten turniej? w krakowie? 30 sierpnia w Vanaheim?
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 22:06

Re: Poczatki z Legionem pomoc

30 sierpnia w Vana miał być finał Vanaheim masters, na którego zakwalifikowało się wczesniej 8 osób, ale nie wszystkim pasuje i bardzo możliwe, że się nie odbędzie.

Co do Affliktora, to jest ok, ale często jego skill, który robi incuby się marnuje. Ogólnie w 85% przypadków lepszy jest Raek.

Jeśli chodzi o podanych warlocków, to przykładowe rozpiski na 35 i 50 pktów:
epic Vayl - Machinations of Shadow
Tiers: 4
Vayl, Consul of Everblight (*6pts)
* Harrier (2pts)
* Angelius (8pts)
* Angelius (8pts)
* Ravagore (9pts)
* Ravagore (9pts)
Spawning Vessel (Leader and 5 Grunts) (3pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)

epic Vayl - Machinations of Shadow
Tiers: 4
Vayl, Consul of Everblight (*6pts)
* Harrier (2pts)
* Angelius (8pts)
* Angelius (8pts)
* Ravagore (9pts)
* Ravagore (9pts)
* Scythean (8pts)
Blighted Nyss Legionnaires (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Spawning Vessel (Leader and 5 Grunts) (3pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
1 Spell Martyr (1pts)
Bardzo dobrze znany wszystkim standard, mocna i uniwersalna rozpiska.

ewentualnie bez tierów (bardzo zadowolony z niej po ostatnim turnieju byłem), mniej uniwersalna, bardziej nastawiona na piechotę:
Vayl, Consul of Everblight (*6pts)
* Raek (4pts)
* Shredder (2pts)
* Angelius (9pts)
* Angelius (9pts)
* Ravagore (10pts)
Blighted Nyss Raptors (Leader and 4 Grunts) (10pts)
Annyssa Ryvaal, Talon of Everblight (4pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
1 Spell Martyr (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
The Forsaken (2pts)

Lylyth, Shadow of Everblight (*5pts)
* Naga Nightlurker (5pts)
* Nephilim Bolt Thrower (6pts)
* Ravagore (10pts)
* Ravagore (10pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Feralgeist (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Succubus (2pts)

I wersja z Aniołami (imo lepsza, ale trudniejsza, gorsza trochę do asasynacji):
Lylyth, Shadow of Everblight (*5pts)
* Naga Nightlurker (5pts)
* Shredder (2pts)
* Angelius (9pts)
* Angelius (9pts)
* Ravagore (10pts)
* Ravagore (10pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Succubus (2pts)
The Forsaken (2pts)

Saeryn, Omen of Everblight (*5pts)
* Harrier (2pts)
* Shredder (2pts)
* Angelius (9pts)
* Angelius (9pts)
* Scythean (9pts)
1 Spell Martyr (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
The Forsaken (2pts)
The Forsaken (2pts)
Czasem wywalałem z tego Scytheana i coś jeszcze i dawałem Typhona, też było ok.

Saeryn, Omen of Everblight (*5pts)
* Raek (4pts)
* Raek (4pts)
* Shredder (2pts)
* Angelius (9pts)
* Angelius (9pts)
* Scythean (9pts)
* Scythean (9pts)
1 Spell Martyr (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
The Forsaken (2pts)
The Forsaken (2pts)
Tu ewentualnie Raeka można jednego wywalić i dać coś innego, np. Afflictora.

A teraz pThagrosh:
Moja ulubiona rozpa na 35 pktów :P:
Thagrosh, Prophet of Everblight (*5pts)
* Archangel (20pts)
* Carnivean (11pts)
Throne of Everblight (9pts)

Bez AA:
Thagrosh, Prophet of Everblight (*5pts)
* Carnivean (11pts)
* Ravagore (10pts)
* Scythean (9pts)
Blighted Nyss Striders (Leader and 5 Grunts) (6pts)
* Blighted Nyss Striders Officer & Musician (3pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)

albo
Thagrosh, Prophet of Everblight (*5pts)
* Carnivean (11pts)
* Ravagore (10pts)
* Scythean (9pts)
Blighted Ogrun Warspears (Leader and 4 Grunts) (8pts)
* Warspear Chieftan (2pts)

Thagrosh - Army of Annihilation
Tiers: 4
Thagrosh, Prophet of Everblight (*5pts)
* Carnivean (11pts)
* Ravagore (10pts)
* Scythean (9pts)
Blighted Ogrun Warspears (Leader and 4 Grunts) (8pts)
* Warspear Chieftan (2pts)
Blighted Ogrun Warspears (Leader and 4 Grunts) (8pts)
* Warspear Chieftan (2pts)
Spawning Vessel (Leader and 5 Grunts) (3pts)
The Forsaken (2pts)
Warmonger War Chief (0pts)

Thagrosh, Prophet of Everblight (*5pts)
* Archangel (20pts)
* Carnivean (11pts)
Blackfrost Shard (5pts)
Throne of Everblight (9pts)
Throne of Everblight (9pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)

Thagrosh, Prophet of Everblight (*5pts)
* Archangel (20pts)
* Carnivean (11pts)
Blighted Nyss Raptors (Leader and 4 Grunts) (10pts)
Blighted Nyss Striders (Leader and 5 Grunts) (6pts)
* Blighted Nyss Striders Officer & Musician (3pts)
Annyssa Ryvaal, Talon of Everblight (4pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)

To takie przykłady, którymi kiedyś grałem i stwierdzam, że każdą z powyższych rozpisek wziąłbym na turniej (większość z nich brałem i byłem zadowolony).
<<

Hachi

Posty: 13

Dołączył(a): niedziela, 17 sierpnia 2014, 18:22

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 22:20

Re: Poczatki z Legionem pomoc

Super al wiedzy już mnie głowa boli:) uu to mnie zmartwiłeś trochu z tym turniejem bo ja z racji swojej pracy nie zawsze mam czas wybrać sie na cały dzien a wtedy mi akurat pasowało urlopp ,kicha a myślalem własnie coś więcej się dowiedzieć zerknąc na taktyki modele itp ..kichaa..zepsuło mi to plany..

dziekuje za pomoc:) a jeszcze takie pytanko bo niektóre rozpiski zabijaj bidrzet ale musza być mega ciekawe:) archangel 400zł tron cos 200 :) nie na moja kieszen:) taka rozpisa:)

musze wybrac jakiegos warlocka na poczatek ..tylko którego..:( o to jest pytanie chyba najbardz by sie wpasował prophet bo mam pod niego najwiecej figsów

Thagrosh, Prophet of Everblight (*5pts)
* Carnivean (11pts)
* Ravagore (10pts)
* Scythean (9pts)
Blighted Ogrun Warspears (Leader and 4 Grunts) (8pts)
* Warspear Chieftan (2pts)

choc na poczatku pewnie bede grac max na 25pnk , mało widze użycia shrederó (mam 8) szt , i widze ze prophet na angeliusach nie chodzi za to reszta więcej i epic lilith z naga przy noze:) jzu jestem bogatszy o wiedze
<<

Kruk

Avatar użytkownika

Posty: 711

Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2013, 13:51

Lokalizacja: Szczecin

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 22:22

Re: Poczatki z Legionem pomoc

eLilo moze wywołać złe nawyki. Osobiście zaczynałem od pThagrosha. Dobry do nauki mechaniki itd, ale do nauki stricte systemu, dopiero gra eVayl dała mi efekty. Posiada ona sporo efektów które zależą od odpowiedniej kolejności aktywacji i tak jak Śliski pisze, robi wszystko, tak więc i wszystkiego nauczy. Z modeli które podaleś, jednak pThagrosh najlepiej by pasował.

Absylonia o której piszesz, to epicka wersja pierwszej Absyloni. Jej zasady wyszły dopiero 2 dni temu więc jest wciaż świeża i nietknięta ;).
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 23:07

Re: Poczatki z Legionem pomoc

Jak dla mnie granie Lylyth jest o tyle dobre, że będziesz pilnował, żeby bestie były 10" od niej, albo 8" od pasterki, co jest bardzo dobrym nawykiem. No i grając tym warlockiem nauczysz się, że trzeba odpalać feata xD. pThagrosh jak na legion ma mało trików i zabijanie ciężkich bestii pod nim, a pod dowolnym innym warlockiem, to całkiem spora różnica, dlatego zawsze dziwiłem się, dlaczego ludzie polecają go na początek.

Jeśli chodzi o granie na 25 pktów, to jak dla mnie obetnij z tej rozpy, która wybrałeś Ravagorę i będzie ok.
<<

Hachi

Posty: 13

Dołączył(a): niedziela, 17 sierpnia 2014, 18:22

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 23:18

Re: Poczatki z Legionem pomoc

To już sam nie wiem tak czy siak musze kupić czy to bedzie łuczniczka czy pan diabełek :) i dalej nie wiem którego :) może napiszcie jesli możecie takie zestawienie tego p thargosha i epic lilith jak się danym worlem gra ,słabe mocne strony (bestie juz mniejw wiem jakie) thx:)

ps mam nadzieje że może na tym turnieju jak sie odbędzie pogadamy (Sliski) dzięki koledzy za taki oddzzew:) chyba całą noc nie zasne a rano do roboty:) potem na zakupy po betle pack i magnesy:) (3mm na 3mm wystarcza? większe mniejsze? do magnesowania)
<<

Kruk

Avatar użytkownika

Posty: 711

Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2013, 13:51

Lokalizacja: Szczecin

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 23:31

Re: Poczatki z Legionem pomoc

Bierz obu :D Jak planujesz przystać przy jednym warlocku przez dłuższy czas imo evayl to najlepsza opcja.

magnesy osobiście używam 3x1 mm okrągłe. Dyskretne, łatwo sie nawierca dla nich otwory i w sam raz się wpasowują w zagłębienia łączeń rąk besti.
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 17 sierpnia 2014, 23:36

Re: Poczatki z Legionem pomoc

Wystarczą bez problemu, ja używałem do niektórych modeli 2mm średnicy, 1mm grubości i było ok. Jak pisał poprzednik 3mm średnicy, 1mm grubości chyba najlepsze.

Jak dla mnie, to obaj warlocy są ok, jak podoba Ci się Thagrosh i masz już w sumie pod niego trochę modeli, to go kup i nim pograj, a potem kupisz sobie Lylyth. Ogólnie Lylyth bedzie sobie lepiej radziła z piechotą, oraz ze strzelaniem (ze względu na Stealth na sobie i wszystkich swoich bestiach). Natomiast Thagrosh lepiej się sprawdzi na wyjątkowo twarde rzeczy i znacznie bardziej komfortowo będzie się czuł przeciwko czemuś co chce się bić wręcz. Jak dla mnie taka para na początek jest całkiem ok, więc najlepiej ogarnij obu warlocków, a od którego zaczniesz nie ma najmniejszego znaczenia.
<<

RiV

Avatar użytkownika

Posty: 2537

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:41

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 08:29

Re: Poczatki z Legionem pomoc

Thags jest fajny na początek grania w ogóle w Warmachine. Nie ma zbyt wielu trików, specjalnych zasad o których trzeba pamiętać, potrzebuje mało modeli i jest bardzo mocny na małe punkty. Pierwsza rozpiska wyglądająca tak:

15 punktów
Thagrosh, Prophet of Everblight (+5)
Carnivean 11
Scythean 9

to jest bardzo mocna w formacie Mangled Metal i Tooth and Nail (tylko warlock/warcaster i bestie/jacki) i prosta w graniu. Masz 3 modele do ogarnięcia, które są bardzo twarde, a jak już się komuś uda przez nie przegryźć to wracasz gościa z feata.

Po pewnym czasie oczywiście zaczyna denerwować prostolinijność tego castera, ale wtedy można przerzucić się na eVayl gdzie od ilości trików w głowie się może zakręcić ;).

To takie moje 3 grosze. Generalnie Śliski dobrze gada :).
pzdr
Obrazek
Obrazek
Następna strona

Powrót do Legion of Everblight

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron