[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Prze%*&$@ smoki
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Prze%*&$@ smoki

<<

PoMek

Avatar użytkownika

Posty: 3945

Dołączył(a): środa, 20 lutego 2013, 13:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 6 grudnia 2015, 20:12

Prze%*&$@ smoki

Gram sobie trochę moją nową frakcją i postanowiłem założyć temat, żeby się trochę pouzewnętrzniać :D . Póki co doświadczenie mam bardzo ograniczone - mniej niż 20 gier, porozrzucanych po różnych casterach i listach - ale dobiegające z każdej strony komentarze o "przejebanych smokach" są jak miód na moje uszy i będę się bawił tą frakcją trochę dłużej :D .

Skłaniam się - przynajmniej na razie - ku parze eLilo i eThagrosh.

Lista eLylyth była do tej pory raczej stała i wygląda tak:

Points: 50/50
Lylyth, Shadow of Everblight (*5pts)
* Naga Nightlurker (5pts)
* Shredder (2pts)
* Angelius (9pts)
* Ravagore (10pts)
* Ravagore (10pts)
* Zuriel (10pts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Succubus (2pts)

Póki co staram się grać tą rozpiską na wszystko, co nie jest oczywistą i mocną kontrą (vide Runes of War, pStryker na dwu SW, Barnaba :D) żeby sprawdzić poszczególne MU. Rozpa jest bardziej uniwersalna niż się spodziewałem, ale mam kilka obserwacji:

1. Zuriel gra u mnie głównie jako źródło animusa i model do usuwania modeli jammujących inne bestie. Czyli robi to samo co Shredder :D . To trochę mało za 10 pkt. Dysproporcja zasięgów między Zurielem a resztą armi (zwłaszcza w turze feata) sprawia, że jeżeli nie chcę, żeby zmarnowało się 10 pkt aktywacji, to muszę go postawić w miejscu, w którym można go potencjalnie ubić. Brakuje mi możliwości cofnięcia go - chociaż ze slipstreama - po sprejowaniu. Dwie lub trzy sprejki na modelu z gunfitherem dają też potencjał na asasynację na schowanym na za czymś casterem (np. menocki caster na VoJ), ale jest to sytuacyjne, a threat range jest przewidywalny. Zdecydowanie na plus jest MAT 7 i 2x POW 16, zwłaszcza w late game.

2. O ile rozpiska jest w miarę zbalansowana między biciem piechoty i średnio-ciężkich rzeczy, to nie wyrabia przy 50+ modelach (eeGhaspy na morzu piechoty mnie ostatnio zjadł). Wystarczyło, żeby przeciwnik wygrał rzut na zaczynanie, Lilo i Death Stalkerki rzuciły pare razy 1,1 i już musiałem wpychać legionowe bestie do stref przy stanie 0:3 na scenariusz. Zastanawiam się poważnie nad Sacral Vaultem, ale musiałby on wejść za Ravagorę, a nie wiem, czy to jest najlepszy pomysł.

3. Granie na scenariusz - niby wiedziałem, że eLilo tutaj kuleje, ale nie zdawałem sobie jak bardzo. Dlatego pewnie wejdzie Feralgaist zamiast Gobberów. Te drugie trafiły do rozpisk, dlatego że sporo jest rzeczy, które ignorują stealtha, a chmur już nie (eCain na przykład). Chyba jednak wylecą, bo ich rzecz jest sytuacyjna, a Feral przyda się praktycznie zawsze. Zastanawiałem się też mocno nad Totem Hunterem, bo z Tanacity jest wyjątkowo upierdliwy do usunięcia, a do tego sporo robi. Ciężko jest jednak uciułać punkty.

4. Oddałbym królestwo za jakąś mechanikę do wpływania na rzuty (Pin Cushion i Predator's Instincts pomagają, ale są mocno ograniczone). Mam zagrane może z 7 gier eLilo i już wyraźna jest tendencja, że cała tura feata może iść w cholerę po jednym 1,1 rzucie na trafienie. Puppet Master do Legionu! :D .

Większość problemów to jest raczej kwestia ogrania poszczególnych MU (granie Zurielem) i drobnych zmian w rozpisce (Feral za Gobbery) i moje ogólne wrażenie jest takie, że eLilo może grać na bardzo dużo MU, co jest fajne dla kogoś, kto dopiero zaczyna granie Legionem.


Do pary biorę mojego obecnie ulubionego castera - eThagrosha. Tutaj rozpiska jest trochę bardziej płynna i nie mogę się zdecydować na jej ostateczny kształt. Większość rozpisek zaczyna się tak:

Points: 37/50
Thagrosh, the Messiah (*3pts)
* Raek (4pts)
* Raek (4pts)
* Shredder (2pts)
* Scythean (9pts)
* Scythean (9pts)
* Seraph (8pts)
The Forsaken (2pts)
The Forsaken (2pts)

Ciężkie bestie w standardzie. Raeki, bo z Tanacity i Stealthem są niesamowicie upierdliwe, a z Reachem, Leapem, 7 SPD i Manifest Destiny robią naprawdę dużo. Shredder - wiadomo, Forsakeny zamiast Pasterek, bo po kilku turach muszą być dalej na stole, a trudniej je zabić. No i przy ilości furii generowanej przez rospiskę praktycznie zawsze, w okolicy 3-4 tury, mam dwa solosy z pięcioma furiami i przyzwoitymi statystykami do bicia (na blight bombę nikt nie chce się dać złapać :( ) .

Reszta rozpiski wyglądała różnie. Lubię mieć tutaj Anioła, bo z Manifest Destiny, Slipstreamem i Overtakem może sam wyczyścić pół strefy, a jak trzeba, to potrafi sam rozkręcić heavika (Manifest Destiny na Armour Piercingu jest obłędny). Pojawia się Naga, bo animus i trochę strzelania. Lubię też wrzucać drugiego Shreddera, bo gram bez kotła i Succuba, a chcę mieć Tanacity na obu Scythianach, obu Raekach i casterze. Nie wspominając już o tym, że Shredderek z Rabidem i Manifest Destiny przechodzi przez modele przeciwnika jak kapusta przez niską i starą babę ;) . Dodatkowo prawie zawsze dorzucam Blackfrost Shard. Rozpiska ma za zadanie rozkręcać naprawdę cieżkie rzeczy, więc Harm przydaje się. Ale ostatnio bardzo sobie cenie Ice Cage - jeżeli Scythiany mają wpaść w modele z trochę większym DEF lub np. pod Star Crossed, a odpalenie chaina jest kluczowe, to te -2 do DEF robi wielką róznice. Trochę problemów sprawia fakt, że chłopaki nie są fearless, a moja rozpiska ma trzy abominacje, ale 16 cali threat range na ich umiejkach pomaga.

Z dotychczasowych obserwacji:

1. Ilość obrażeń, jakie wyciąga ta rozpiska jest niesamowita. Manifest Destiny nie jest w żaden sposób fair na Scythianach. Jak od trzech modeli pod Star Crossed spada 5 trollowych bestiii objective w turę, a feata mogę użyć, żeby cofnąć się poza zasięg Wardersów, to coś jest nie tak. Anioł potrafi zabić Karcheva na wszystkich kropkach. Scythian potrafi zabić trzech Wardersów BD i pod kamieniem z samego chaina (mieli w sumie wbite kilka krop, ale i tak).

2. eThagrosh potrafi samemu wciągnąć kolosa na wszystkich kropach, a potem nie zginąć od byle czego.

3. Problemy jakie póki co zauważyłem to twarde rozpiski z dużą ilością strzelania - np. pStryker z dwoma SW Kondziora. Scythian - nawet z Tanacity - nie strzyma dwu tur mocnego strzelania, a rozpiska w takim kształcie raczej nie może sobie pozwolić na jego stratę przed przynajmniej jedną turą, w której będzie bił. Grę wygrałem tylko dlatego, że Kondzioro stramplował kolosa 0,5 cala za daleko. Generalnie wydaje mi się, że ciężko będzie przeciwko każdej rozpisce, która ma możliwość skutecznego powstrzymania alfy ze strony tej rozpiski.

4. Wszelkiem maści efekty kontrolujące ala eKrueger czy eHaley są problematyczne, ale to nie są raczej MU dla eThagrosha.

Komentarze i sugestie - zwłaszcza dotyczące ewentualnych problematycznych MU - są zawsze mile widziane.
Ostatnio edytowano niedziela, 6 grudnia 2015, 22:25 przez PoMek, łącznie edytowano 1 raz
<<

Ozło

Avatar użytkownika

Posty: 2299

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 14:24

Lokalizacja: Gliwice

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 6 grudnia 2015, 20:44

Re: Prze%*&$@ smoki

Pamiętaj tylko że reaki nie mają AD pod eTaggym. ;)
Death to the false moderator !!

Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"
<<

RiV

Avatar użytkownika

Posty: 2537

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:41

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post niedziela, 6 grudnia 2015, 20:52

Re: Prze%*&$@ smoki

A Zuriel ma POW 16
Obrazek
Obrazek
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post niedziela, 6 grudnia 2015, 20:57

Re: Prze%*&$@ smoki

no to jeszcze ciekawe ile walkow pomek na zasadach wcisnal ;)

ale tak scythean pod manifestem czasem robi cuda, a czasem jak kości nie ida jest smutek
<<

PoMek

Avatar użytkownika

Posty: 3945

Dołączył(a): środa, 20 lutego 2013, 13:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 6 grudnia 2015, 21:05

Re: Prze%*&$@ smoki

Raeka w AD to ja nigdy nie wystawiałem. A Zurielem jeszcze nigdy nic w melee nie walnąłem, stąd błąd ;) .
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post niedziela, 6 grudnia 2015, 21:37

Re: Prze%*&$@ smoki

o reaku to nie do Ciebie akurat ;)
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 6 grudnia 2015, 22:29

Re: Prze%*&$@ smoki

Jak dla mnie:
1. Nie widzę, jak pStryker z 2 SW ma być odpowiedzią na eLilo. Rozkręcasz mu kolosa swoim featem, jego feata przeczekujesz.
2. Succubus pod eThagroshem jak dla mnie zawsze. Dużo go testowałem, bo to mój ulubiony warlock i zdecydowanie zawsze chcę mieć succubusa.
3. Im więcej gram kotełm, tym wydaje się lepszy, nie widzę powodu, żeby go nie brać zawsze. Nigdy nie miałem sytuacji, że żałowałem wydanych na niego pktów.
4. eThag ma 10 CMD, więc abominacje nie są bardzo straszne.
5. Jedna pasterka pod eThagrosha jest super, bo seraph zazwyczaj używa dużo furii i stoi z tyłu. Czasem chcesz coś ruszyć przed Thagroshem, a może to coś nie mieć spirita (np. wcześniej wspomniany Seraph).
6. Anioł pod eThagroshem jest mega, zazwyczaj wygrywałem nim na scenariusz z Trolami pakując się do jakiejś strefy i wtedy trzymany zazwyczaj z tyłu anioł robił gry.
7. Odkąd nie mam 2x Angeliusa w eLilo, to wolę inaczej wykorzystać 2 pkty niż wkładać shreddera.
8. Może Maximus trzymany lekko z tyłu pod eThagrosha, żeby czasem uwolnić coś związanego walką?

Cisnąłem tą parą przez okrągły rok wygrywając nimi mastera w Warszawie, Solo Master i Spanish Masters, moje rozpy wyglądały tak (działały dobrze, ale teraz wyglądałyby pewnie inaczej):
Lylyth, Shadow of Everblight (*5pts)
* Naga Nightlurker (5pts)
* Shredder (2pts)
* Angelius (9pts)
* Angelius (9pts)
* Ravagore (10pts)
* Ravagore (10pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Succubus (2pts)
The Forsaken (2pts)

Thagrosh, the Messiah (*3pts)
* Naga Nightlurker (5pts)
* Raek (4pts)
* Shredder (2pts)
* Angelius (9pts)
* Scythean (9pts)
* Scythean (9pts)
* Seraph (8pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Succubus (2pts)
The Forsaken (2pts)
The Forsaken (2pts)
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 6 grudnia 2015, 22:39

Re: Prze%*&$@ smoki

I pod eLilo IMO chcesz forsakena, bo to jest syta blight bomba w lButchera po jego turze feat'a, albo szarża z 5 furiami (jeśli wypstrykał się z foców). W innym wypadku biega po całym stole i kampi co chce i gdzie chce.
<<

Herudaio

Avatar użytkownika

Posty: 3097

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:39

Lokalizacja: Brytyjskie Terytorium Oceanu Indyjskiego

Frakcja: Khador

Post poniedziałek, 7 grudnia 2015, 13:16

Re: Prze%*&$@ smoki

<<

PoMek

Avatar użytkownika

Posty: 3945

Dołączył(a): środa, 20 lutego 2013, 13:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 7 grudnia 2015, 14:22

Re: Prze%*&$@ smoki

<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 7 grudnia 2015, 15:59

Re: Prze%*&$@ smoki

Nie musisz dokończyć w turze feata kolosa, jak zostaje na ostatnich kratkach, to i tak jest ok. Często też angelius na krawędzi strefy albo wbije AP w kolosa, żeby pomóc ravagorom, albo pozwoli Ci się nie martwić nim kolejną turę. Murki, laski mocno poprawiają sytuację, biorąc pod uwagę, że kolos robi się groźny dopiero z 10".
Wolałbym PC na kawalerię, pobić ich lilo, wpakować ravagory w kolosa (nie koniecznie go całego złomować), w turze feata się wycofać na krawędź scenariusza (albo nawet oddać pkty) i nagle się okazuje, że więcej niż 2 cięzkich bestii te kolosy w turę nie złożą (kawaleria jest groźniejsza imo). Taki byłby mój pomysł na grę, w praktyce może by wyglądało to trochę inaczej, ale spróbowałbym tego podejścia.

Za shreddera Forsaken, też uwalnia, a czasem się zdarzy, że jakiś szarżujący oddział nie zda abominacji.
<<

PoMek

Avatar użytkownika

Posty: 3945

Dołączył(a): środa, 20 lutego 2013, 13:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post środa, 16 grudnia 2015, 20:36

Re: Prze%*&$@ smoki

Zagrałem wczoraj dwie bitwy przeciwko nowemu dziwactwu Tutajca:

Points: 50/50
Morvahna the Dawnshadow (*5pts)
* Pureblood Warpwolf (9pts)
* Pureblood Warpwolf (9pts)
Tharn Blood Pack (Leader and 3 Grunts) (7pts)
Tharn Bloodtrackers (Leader and 5 Grunts) (5pts)
* Nuala the Huntress (2pts)
Tharn Ravagers (Leader and 3 Grunts) (6pts)
* Tharn Ravager Chieftain (2pts)
* Tharn Ravager Shaman (2pts)
Tharn Wolfriders (Leader and 2 Grunts) (6pts)
Wolves of Orboros (Leader and 5 Grunts) (4pts)
* Wolf of Orboros Officer & Standard (2pts)
Gallows Grove (1pts)

Pierwsza bitwa była pVayl, dość standardową:

Vayl, Disciple of Everblight (*6pts)
* Raek (4pts)
* Shredder (2pts)
* Angelius (9pts)
* Ravagore (10pts)
* Scythean (9pts)
* Seraph (8pts)
Blackfrost Shard (5pts)
Annyssa Ryvaal, Talon of Everblight (4pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
1 Spell Martyr (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)

Chyba wcisnąłem tam jeszcze Gobbery, bo liczenie do 50 jest trudne. Nic przez całą grę nie zrobiły, więc wielkiego wała nie było, ale zawsze.

Nie będę robił raportu, ale mam kilka obserwacji.

Wygrałem rzut na zaczęcie i wybrałem zaczynanie. Z perspektywy czasu był to błąd, bo Tutajec wybrał stronę z górką. Elewacja + concealment sporo zmieniły. Głównie dla Annyssy, bo DS nie trafiła ze stania WoO stojącego przed górką i dostała szarżę na pysk w następnej turze. Generalnie przegrałem, bo zagrałem bez pomysłu na grę i miałem spory problem z wybijaniem dużej ilości mocno bijącej (przynajmniej przeciwko legionowym bestią) piechoty na obu flankach. Blood Pack, Bloodtrakerki i Raiderki z pomocą dwu sprejek z wilków koszą bestie na odległość, Tharni i WoO z minifeatem wręcz (wliczając przerzuty, bo Tutajec na 5 rerollach wbił sobie 5 kropek). Dostałem tęgi wpierdol na attrition, głównie z powodu nieogranie pVayl i nie wykorzystania Incite'a i Leasha w należyty sposób. Rampager nie działa, bo wilki robią odporność na czary - to też nie pomogło. Nie wiem, czy pVayl sprawdziłaby się na taki MU, musiałbym zagrać jeszcze z 5 razy, w tym dwa, gdzie moim największym problemem jest przeciwnik, a nie ja sam :D .

Druga bitwa była eLilo, moja normalna rozpiska, ale z Feralgeistem zamiast Gobberów. Gra skończyła się na tym, że Ravagora strzelała w jednego z 4 Wolfów, którzy stali w btb z Lilo na 4 kropach, Lilo ginie z blasta (10 na kościach) i musi zrzucić furię na transfer. Potem Lilo nie trafia pierwszego strzału w czystą eKozę z boostem, strzela znowu i zostawia ją na 7 kropach. Druga Ravagora wychodzi z melee Tharna, dostaje free strike i kończy bez body i spirita. Strzela, trafia i na jednej kości rzuca 6 na obrażenia. Przypominam sobie, że mogłem rzucić animus, przed wyjściem z melee i stratą spirita, robię Haley 3 i wrzucam ogień na eKozę. eKoza nie gaśnie i ginie :D

Generalnie MU uważam za przyzwoite przy odpowiednim ograniu i bardziej sprzyjających okolicznościach (nie zaczynałem, żeby nie oddać górki i graliśmy Reckon, który dla eKozy jest bezpieczny). eLilo w zasadzie sama wycina Bloodtrackerki, strzelanie musi podejść blisko, bo eKoza nie zawsze może sobie pozwolić na puryfikację w 14 calach od eLilo, zwłaszcza jeżeli zrobię to, co zrobiłem w tej grze i zdejmę jej wszystkie bestie w turzę mojego feata. Zuriel jest smutny, kiedy może go związać sporo piechoty z reachem i po raz kolejny sprawdził się słabo, drugi Anioł będzie chyba lepszy (choć strasznie szkoda mi jego animusa na eLilo).
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post środa, 16 grudnia 2015, 21:07

Re: Prze%*&$@ smoki

czyli jak dobrze czytam obie bitwy przegralem z czego na jednej walowales i jeszcze cofales?:P

Co do elilo to gorka jak cie moge ale jak na stole trafisz na 2 murki albo trenche to też jest wesoło, co do zuriela jest mega ale narazie srednio mi sie nim gra
<<

PoMek

Avatar użytkownika

Posty: 3945

Dołączył(a): środa, 20 lutego 2013, 13:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 21 grudnia 2015, 11:35

Re: Prze%*&$@ smoki

Na świeżo, póki pamiętam - krótki raport z wczorajszego turnieju.

Wziąłem eLilo i pVayl, bo turniej był na trzecim sezonie ADR, więc chciałem zobaczyć jak będzie się on sprawdzał.

Lista eLilo:
Points: 50/50
Lylyth, Shadow of Everblight (*5pts)
* Naga Nightlurker (5pts)
* Shredder (2pts)
* Angelius (9pts)
* Angelius (9pts)
* Ravagore (10pts)
* Ravagore (10pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Strider Deathstalker (2pts)
Succubus (2pts)
The Forsaken (2pts)

Objective: Arcane Wonder

ADR:
* Harrier (2pts)
* Nephilim Bolt Thrower (6pts)
* Zuriel (10pts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Feralgeist (1pts)

Czyli wszystko w standardzie, poza Harrierem, który tutaj jest, bo nie lubię małego kotła i nie mam modelu Maximusa.

Lista pVayl:
Points: 50/50
Vayl, Disciple of Everblight (*6pts)
* Naga Nightlurker (5pts)
* Raek (4pts)
* Raek (4pts)
* Shredder (2pts)
* Ravagore (10pts)
* Scythean (9pts)
* Scythean (9pts)
* Seraph (8pts)
1 Spell Martyr (1pts)
The Forsaken (2pts)
The Forsaken (2pts)

Objective: Fuel Cashe

ADR:
* Angelius (9pts)
Blackfrost Shard (5pts)
Spawning Vessel (Leader and 5 Grunts) (3pts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)

Też raczej w standardzie.

Pierwsza gra: scenariusz Outflank i Blitzem z jego Cryxem. Miał pDenny i Mortenebra. Czyli gra Mortenebra. Rozpiska była w miarę standardowa: Nightmare, DJ, Seether, Scavenger, Stalker, któryś kurczak, syrena. Dodtakowo byli piraci Blackbane'a. Ja biore pVayl. Wymieniam jednego Forsakena na dwie pasterki, bo nie za bardzo ma co je zabić. Wywalam Scythiana za Anioła, dla dodatkowego strzelania i Raeka + Spell Martyra za BFS, bo chciałem mieć pewność, że jak dostawię bestię do DJ, to DJ nie będzie (i Harm i Ice Cage znacząco w tym pomagają). Sama gra przebiega zgodnie z planem. Przegrywam rzut na zaczynanie, więc biorę stronę ze sprzyjającym terenem (las, za którym mogę schować bestie, murek blisko strefy i wrack marker. W pierwszej turze Cryx biegnie, ja ustawiam się poza zwykłymi zasięgami i chowam przed ewentualnym odpaleniem Overruna. Robię przy tym jeden błąd, bo myślałem, że Overrun odpala się tylko z melee albo ranged ataku, nie ze spella. Kurczak biegnie, Scarlock rzuca Overruna na Mortenebre, Mortenebra ubija koleżkę z BFS poza coverem, Nightmare podchodzi w zasięg do preyowanego Anioła. Na szczęście Anioł miał Tenacity i był bity przez murek, a Nightmare nie miał full foca, bo Mortenebra rzuciła Terminal Velocity. Anioł strzymał na 3 kropach. Następna tura to feat pVayl, Incite, Ice Cage i Harm na DJ. Kilka Slipstreamów później Anioł rozkręca Nightmare'a, a Scythian DJ i połowę Scavengera. Ruchy z feata, żeby schować castera i przyblokowac jacki. W swojej turze Blitz uznaje, że musi zabić Vayl (Tenacity i trzy transfery). Jeden pirat szarżuje w Vayl (generalnie kopali się całą grę z Ravagorą i nielitościwie pudłującą Nagą) i nie trafia. Nie bardzo ma czym zabić Anioła i odpalić Overruna, więc próbuje Scavagerem. Nie udaje się i plan bierze w łeb. Plan zakładał, że jeden pirat zmusi Vayl do transferu, a Seether po ruchu z Overruna i trampu zabije ją w trzech dokupionych atakach z Terminal Velocity i - jak zakładam - featem. Musiałby jeszcze strzymać Dark Sentinela ze zdrowego Scythiana, więc nie specjalnie się martwiłem. Blitz używa jeszcze Seethera do wyczyszczenia strefy i zdobycia dwu punktów i w następnej turze Mortenebra umiera od kulki i Hoarfrosta (w kolejce czekał Scythian i Ravagora pod Incitem). Wygrana na CK.

Bitwa druga: scenariusz Recon i Tutajec z pKayą i Graylem. pKayi nie weźmie, więc Grayle. W rozpie Stalker, Gorax, Woldwyrd, WoO z UA, Nuala z koleżankami, White Mane, Morraig, plamniki, kamienie z UA, Blackclad i Wilderka. Ja biorę eLilo, wchodzi Zuriel. Tutajec wygrywa rzut i wybiera stronę. Ja idę do przodu, Tutajec idzie jedną flanką i wrzuca Stalkera, Morraiga i Blackclada do trencha. Trochę się macamy na odległość, potem odpalam feata, wycinam prawie wszystkie Bloodtrackerki, psuje kamienie i Woldwyra, ubijam blackclada. Potem robię błędy - nie doczytałem, że druid z plemników ma self saca i źle przeczytałem feata Graye'a - myślałem, że to mój model musi być w 12 calach. Tracę DS i Anioła, a Morraig wszarżowuje w Ravagore bez flanka. W mojej turze Naga frenzuje w Morraiga i robi crit Shadow Bind. Ravaroga rzuca nim w Stalkera, Zuriel psuje sprejami, Ravagora poprawia, Forsaken bligh bombuje i nie ma Stalkera i Morraiga. Potem dzieje się dużo różnych rzeczy (Tutajec kosmicznymi rzutami wybija mi fury management, Naga frenzuje w Zuriela i na styk wbija Shadow Binda (dwa wilki trzymały go na reachu, więc nic nie zrobił. Koniec końców zaczynam wygrywać na scenariusz i Tutajec próbuje asasynacji. Grayle odbija się z side stepa w 5 cali od eLilo, robi Gallowsy, 11 na trafienie, 6 na przyciąganie i Lilo stoi przy nim z Tenacity i jednym transferem. Wpada w nią Gorax z Primalem i nie zabija. Wygrana na scenariusz 5:3.

Bitwa trzecia: scenariusz Two Fronts i Torres z eHaley na dwu kolosach i eCaine. Trochę dywagacji i ostatecznie eCaine na eLilo. U niego Ol'Rowdy, Ace, standardowi solosi, Boomhowlerzy, ATGMi, Rangersi, chyba tyle. W mojej rozpie wywalam Death Stalkerkę za Feralgeista i Gobbery. Wygrałem rzut na zaczynanie i wybrałem stronę z dwoma wreck markerami na mniej więcej 20 calu. Bitwa była długa i zażarta, więc nie będę się rozpisywał. Nie napiszę na przykład, jak Torres Acem z urwaną spluwą i jednym szarżującym Boomhowlerem ubił Nagę od zera zanim miałem szansę dobrać się do ol'Rowdego z AS :D . Albo jak dwa Anioły bijąc na czysto z AP i na minus dużo bez zostawiły Ol'Rowdy'ego na jednej kropce :D . Koniec końców wyszedłem na prowadzenie na Attrition i eCaine musiał wyjść zza murka, żeby featem odstrzelić dwa Anioły. Wypstrykał się ze wszystkich foców i miał na sobie AS, ale Lilo podeszła i go zastrzeliła. Miałem jeszcze aktywację Ravagory, więc szansa była spora, ale w ten sposób było bardziej epicko. Zdecydowanie moja najlepsza - zarówno pod względem frajdy, jak również subiektywnego odczucia co do poziomu gry - partia na turnieju. Wygrana na CK.

Bitwa czwarta: scenariusz Incursion i Kondzioro z pGryzeldą i Jarlem. Rundę wcześniej Kondzior zrobił psikusa Zgubensowi i wziął Jarla, którym z dupy zaasasynował pVayl. Doszedłem do wniosku, ze drugi raz tak nie zrobi i nie wziąłem eLilo. Jak się okazało słusznie, bo Kondzior wziął Gryzeldę. W rozpie Winter, Winter, Pyra, Fire Eatersi, Wardersi, Wardersi, Pygi, Kamień, Fellcaller i jakieś tam solosy. Ja wywalam Ravagorę za Anioła i Gobbrty, a Nagę za BFS. Bitwa bez historii - debilnie zagrałem Scythianem i dałem sobie wcisnąć pygi pod featem i Calamity. Potem nie odrobiłem już strat, w czym pomogło, że Kondzioro rzucał jak diaboł :D . Bitwa zasłużenie przegrana na scenariusz 3:5, po wyczyszczeniu wszystkiego poza pVayl i Raekiem.

Wnioski są takie, że muszę więcej pograć pVayl, bo po tym turnieju mam nią rozegrane 4 bitwy, a to trochę mało. ADRy legionowe są zgięte w opór i szkoda byłoby je zmarnować.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 21 grudnia 2015, 17:08 przez PoMek, łącznie edytowano 1 raz
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 21 grudnia 2015, 17:04

Re: Prze%*&$@ smoki

Następna strona

Powrót do Legion of Everblight

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość