[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Whydak kaleczy Legionem
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Whydak kaleczy Legionem

<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 28 lipca 2017, 14:07

Re: Whydak kaleczy Legionem

Pierwsza gra z 27.07

Jako, że grałem z Muszą i obaj piszemy raporty to uznaliśmy, że warto to połączyć i ująć perspektywę obu stron. Generalnie każdy swoją turę plus opcjonalne uwagi. Żeby było wiadomo będę pisać #BF0040. Legenda:

Whydak
Musza

moja rozpiska:
Theme: The Wild Hunt

Mohsar the Desertwalker - WB: +27
- Pureblood Warpwolf - PC: 17 (Battlegroup Points Used: 17)
- Pureblood Warpwolf - PC: 17 (Battlegroup Points Used: 10)
- Wild Argus - PC: 7
- Woldwyrd - PC: 9
- Woldwyrd - PC: 9
- Woldwyrd - PC: 9

War Wolf - PC: 2
Gallows Grove - PC: 2

Reeves of Orboros - Leader & 9 Grunts: 16
- Reeve of Orboros Chieftain & Standard - Chieftain & Standard: 0
Wolves of Orboros - Leader & 5 Grunts: 7
- Wolves of Orboros Chieftain & Standard - Chieftain & Standard Bearer: 4
Shifting Stones - Leader & 2 Grunts: 3




Metoda rozstawienia terenów: dzisiaj mi się nie chce
Scenariusz: Recon II

Legion:

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Children of the Dragon

(Thagrosh 1) Thagrosh, Prophet of Everblight [+28]
- Azrael [21]
- Typhon [24]
- Zuriel [18]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Warlord [5]
Blackfrost Shard [9]
Blighted Nyss Hex Hunters (min) [9]
- Bayal, Hound of Everblight [0(6)]
Blighted Nyss Swordsmen (max) [15]
- Blighted Nyss Swordsman Abbot & Champion [0(6)]

Legion wygrywa rzut i wybiera stronę.


DEPLOYMENT CO:
Mohsar naprzeciwko flagi;
Jajka w odległości od siebie tak jak CMND Shifting Stones na to pozwalał, żeby podczas biegu kamienie nie stały na drodze i żeby móc je ustawić w pobliżu;
Purebloody przyczajone na jakiś teren (cover był za daleko, żeby utrzymać stadko w kontroli);
Reeves przyczajeni na lewą strefę i to co się w niej pojawi;
War Wolf przyczajony na lewą flagę i gotowy do Sic'em z Reeves;
Gallows Grove ustawiony tak, żeby chować się za domkiem, a wcześniej channelować Mirage dla Reevesów;


Obrazek



Obrazek
[/color]


TURA I CO:
Zaczyna Mohsar - rzuca Sunhammer, rzuca Mirage na Reeves, kładzie Pillar, żeby uratować Jajko przed jammem Hexów, camp 2;
Reszta biegnie, żeby zagrażać jak najdalej, ale ustawiam się poza najdłuższym zasięgiem strzałów;
Kamienie w zasięgu Serenity/Healing Field dla bestii;


Obrazek

Tura 1 Legion

Hex hunterzy biegną poza zasięg strzelania w stealh Reevsow, paru bliżej z nadzieją, że moco podejdę żeby ich zgarnąć.
Thagrosh Fog of war i draconic blessing na Azraela + excessive healing na siebie. Reszta biegnie. Azrael chce podejść jak najdalej poza zasięg woldwyrdów czyli jakieś 0.5" jak się okazało...


Obrazek

TURA II CO:
Podtrzymuję Sunhammer, podtrzymuję Mirage, zbieram furię bez jednej z Jajka dla maltreatment, podsuwam Reevesów z aparycji, żeby mieli w 12" Typhona i Zuriela (chytrość);
Strange Growth drzewa za domek w zasięgu 8" od Typhona;
Mohsar rzuca Curse of Shadows w Typhona przez Gallows Grove, bez boosta, bo zapomniałem o Fog of War, ale rzucam 11 = eZ. Crevasse w Swordsmanów z powodzeniem usuwając 3 z gry. Podchodzi do flagi, ściąga furię z Jajka, więc camp 1;
lewe Jajko strzela do Typhona zadając całkiem niezłe rany;
Reevesy dzielą CRA żeby być na -4 i nie trafiać tylko na dwóch pałach, ale wbijają jakiś biedny DMG Typhonowi, więc mogą zapomnieć o Zurielu;
Podstawiam jakoś sprytnie Pureblooda, żeby zachaczyć sprayem Shreddera i Typhona, ale ominąć Reevesa (co się ostatecznie chyba nie udało). Nie trafiam Reevesa, ale z boostem trafiam Typhona i pierdołę. Boostuję oba DMG mocno raniąc Typhona i zostawiając kurdupla na 3 kratkach (Sunhammer, so much value);
środkowe Jajko dobija Typhona i zabija jakiegoś swordsmana;
prawe Jajko celuje i zabija UA od swordsmanów;
prawy Pureblood ustawia się 1" od murka i powyżej 16" od Azraela;
kamienie w zasięg serenity, bo się wszystko mocno wściekło;
War Wolf gdzieś tam ucieka na bok stołu


Obrazek

Tura 2 Legion

Nic nie podtrzymuje. 1 swordsman ma zasięg w woldwyrda, reszta biegnie. Beast mistress leczy shreddera na środku żeby miał 4 kratki (sun hammer), shredder biegnie do Wyrda. Kociołek podchodzi, robi shreddera który szarżuje Wyrda i trafia dopiero 3 atakiem. Spell martyr biegnie, Thagrosh siedzi w trenchu i rzuca twisted form w wyrda przez spell martyra. Azrael wchodzi do strefy bo nie ma do niczego zasięgu.. Zuriel ma zasięg do 1 Reevsa więc szarża, zabija 2 assaultem, niestety tego co szarżował też więc bez quick worka. Pasterka pukt na fladze.

po turze Legii Warszawy
1 punkt przewagi dla CO

sam jesteś z warszawy
Wychodzi mi, że to jest ta tura w której shredder contestował przypadkiem flagę chociaż nie powinien bo krzywo stała a ja punkt pasterką no ale na koniec skutek podobny


Obrazek

TURA III CO:
Podtrzymuję Sunhammer, podtrzymuję Mirage, żeby uciec od Zuriela, odsuwam Reevesów z aparycji i wystawiam Wolvesów z ambusha. Zbieram furię poza Jajkiem, która pod wpływem czaru i tak nie może z niej korzystać i leczę Jajko objectivem o d1...;
Zaczyna Mohsar Curse of Shadows na Zuriela, maltreatment z Jajka i spierdala na górkę obczajać co się dzieje z bezpiecznego dystansu, camp 2;
Reeves strzelają po Zurielu, ale znowu biednie jakoś;
Pureblood szarżuje Zuriela tak, żeby objąć jeszcze kilku Hexów, ale Whydak przypomina mi, że miałem wąskie przejście do szarży, a ja sobie swobodnie operuję moim assault sprayem niczym zawodowy akrobata. Godzę się więc na jednego Hexa, ale nie trafiam go, za to Zuriel jest w celu i rzucam jakoś niludzko dobrze. Atakami wręcz niestety nie dobijam go, bo rzucam jak kaleka;
Jajkowi nie pozostało wyboru i strzela do meele, żeby dobić Zuriela. Boostuje trafienie i o jedno oczko trafiam, boostuje obrażenia i ściągam drania. Pozostałe strzały lecą gdzieś w mało istotne hipki;
Wolvesy szarżują na Hexów w lesie zabijając kilka, a reszta biegnie, żeby związać pozostałych Hexów i shreddery przy fladze;
War Wolf pomylił tę grę z baseballem i biegnie gdzieś po bazach;
Argus podchodzi do kurdupla w zasięg dopple barka pozostałych, szczeka i robi combo cios z boostem obrażenia rozszarpując Shreddera;
Jajko strzela po Shredderze;

2 punkty przewagi dla CO


Obrazek

Tura 3 Legion
1 Hex zabija 2 WoO, drugi dzielnie szarżuje Pureblooda. Shredder koło flagi stoi i nic nie robi bo nie może się ruszyć bez free strike. Żywy shredder koło wyrda udaje, ze atakuje, bez sukcesów. Kociołek pochodzi i robi kolejnego który szarżuje tego samego Wyrda wbijajac jakiś znośny dmg. Azrael podchodzi i trafia raz w wyrda i boost dmg, drugi strzał pudło pomimo boosta. Thagrosh tym razem rzuca feata i staje tak żeby dawać obu bestiom aurę i campi 3. Typhon wchodzi do trencha.


Obrazek

TURA IV CO:
Podtrzymuję Sunhammer, nie podtrzymuję Mirage. Zbieram furię poza Jajkami z prawej, bo nie potrzebują, a mam nadmiar, leczę Jajko objectivem o... d1!;
Na początku gry, zamiast grać to dyskutowałem o zasadach gun fightera i potencjalnych zasięgach asasynacji przez co teraz mamy na zegarze Whydaka pół godziny do moich kilku min. Zaczynam panikować i kończą się wszelkie kalkulacje - wszystko leci na żywioł;
Drzewo zapuszcza korzeń przed domkiem w zasięgu 8" do Azraela;
Mohsar rzuca CoS w Azraela, pudło, powtórka z boostem - siedzi, mówi FEAT (czyli nic się nie dzieje), camp 1;
Jajko obija Azraela strzelaniem;
Pureblood szarżuje na Azraela, warp sił... ghostly (zapomniałem, że po drodze jest murek a wilki nie mają pathfindera). panika. Pureblood na szczęście bohatersko ściąga ranionego wcześniej Azraela. Assault jakoś jednego garnuszkowego ściągnął ze sobą;
Wolvesi rzucają mini-feat i czyszczą lewą flagę zostawiając miejsce dla psa;
War Wolf parkuje w ww. miejsce score'ując flagę;
Argus bierze free strike od shreddera i wchodzi na plecy żeby mieć 2 w zasięgu, ale nie zabija nawet jednego;
Jajko nie dobija, bo shreddery są twarde...;
Reevesi zmiękczają Typhona, ale nic konkretnego nie robią;
Pureblood szarża w Typhona, ale nawet z warpem siły nie udaje mu się zabić;

4 punktów przewagi dla CO


Obrazek

Tura 4 Legion
Objectiv daje pathfinder Thagroshowi. Kociołek idzie do przodu i próbują dorobić brakującego corpsa, dopiero ostatniej się udaje... Shredder wbija się w Pureblooda i nie robi prawie nic. Meast mistress szarża tego samego Pureblooda i trafia szarżowy + 2 boostowane na dmg ataki ale do zabicia jeszcze daleko. Thagrosh szarża w pureblooda i dokupuje aż będzie na 2 transferach, marnie poszło. Typhon idzie tak żeby być w mele pureblooda i w strefie, leczy się za 1 furie i pozostałymi atakami ledwo go składa..

Przy założeniu, że shredder u góry contestuje bez punktów, patrz tura 5. Przy założeniu, że nie Circle automatycznie wbija 5 przewagi w swojej turze. Jakiś milimetrów tam brakło.
EDIT: bardzo dużo milimetrów jednak


Obrazek

TURA V CO:
Zostały mi 3 min i nie orientuje się, że zwyczajnie przerzucając zegar wygrywam, bo nic nie contestuje flagi z Mosznarem. Whydak informuje mnie o tym, ale postanowiliśmy zobaczyć co by było gdyby mi nie zwrócił uwagi.
Zbieram furię, nie podtrzymuję nic, leczę jajko z objectivu. Rozejrzałem się co mi da najszybszy punkt i uznałem, że najprościej będzie zabić Typhona. Robię 2 CRA z Reevesów raniąc go jakoś solidnie po czym dobijam jajkiem i z 27 sek z ręką na zegarze do nerwowego przerzucania czasu na wpisywanie obrażeń zabijam Typhona, ufff...


Wnioski są takie, że Mohsar w tej konkretnej rozgrywce to była gorsza wersja Wurmwooda, ale bardzo szeroka kontrola i dużo furii pozwalała na swobodne rozstawianie się po stole, bez większej troski o te aspekty. Raczej byłem zadowolony z większości swoich decyzji, po raz pierwszy odkąd zacząłem eksplorować emeryta. Myślę, że jakbym bardziej szanował czas i nie gdybał podczas gry niepotrzebnie to bym mógł skończyć turę wcześniej. Wystarczyło zabić kociołek co w rezultacie dałoby dodatkowy punkt i z perspektywy to był chyba mój największy błąd (także ostatecznie nie było źle). Prawdopodobnie przerzucę się na drzewo z podobną konfiguracją w przyszłości, ale dam jeszcze szansę dziadkowi jakiś grach towarzyskich.

Aftertouts Whydak:
Wybranie zaczynania chyba jednak wyszłoby lepiej. Na pewno lepiej niż bycie 2 i zagranie jakby się zaczynało. Jakbyście się kiedyś zastanawiali czy wstawianie po 1 heaviku na turę w zasięgi gunline to dobry pomysł to jak się pewnie domyślacie nie jest. Wejście wszystkim naraz mocno do przodu i może by coś z tego było ale na razie się nie dowiem, brzmi trochę pod górkę. Moshar OP.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 30 lipca 2017, 13:33

Re: Whydak kaleczy Legionem

Druga bitwa z 27.07

Niestety chłopakom się trochę przeciągnęło z poprzednią i była jakaś godzina do zamknięcia sklepu więc niedograna do końca.
Na przeciwko DGB z Gorkiem 1. Ja dla odmiany Thagrosh1

https://conflictchamber.com/#c4201b0Kd-d-1x1u2EhC2BbF32

Cryx Army - 75 / 75 points

(Goreshade 1) Goreshade the Bastard [+27]
- Inflictor [13]
- Inflictor [13]
- Nightmare [18]
- Seether [13]
Darragh Wrathe [9]
Hellslinger Phantom [7]
Warwitch Siren [4]
Wrong Eye [17]
Cephalyx Overlords [8]

Zielony kadłubek to Nightmare, reszta się chyba zgadza.

Wygrywam rzut i wybieram zaczynanie.

Moje rozstawienie:
Niespecjalnie mi te zdjęcia powychodziły :(
Obrazek

Nie moje rozstawienie:
Nightmare prey na Zuriela.
Obrazek

Tura 1 Legion
Draconic blessing na Azraela, Fog of War i biegiem ale ale bez przesadnego wyrywania do przodu.

Obrazek

Tura 1 Cryx
Gorek Shadowmancer i Lamentacja. Krokodylki Sumberge, WE starcrossed i reszta biegnie poza zasięgi.

Obrazek

Tura 2 Legion
Podtrzymuje tylko Draconic blessing. Sworsmani wbiegają do połowy strefy i udają groźnych. Hexi wbiegają całkiem do strefy żeby musiał contestować w swojej turze.
Azrael podchodzi na 10" do nightmare, boost to hit, krytyk, slam o 6", boost dmg i poszedł Cortex, WE przewrócony i trochę dmg. Tyle szczęścia na raz. Drugi raz nie strzela bo nie ma w co. Zuriel i Typhon pochodzą z animusami. Shreddery w środkowej strefie.

Obrazek

Tura 2 Cryx
Lamentacja podtrzymana. Hellslinger zabija 4 sworsmanow, auc. Overlordsi kolejnych 2. WE poświęca combat akcje, podchodzi sumberge i starcrossed. SJ zabija shreddera, Inflictory biegną mi na twarz, Seether trochę z tyłu, smutny Nightmare wstaje i podchodzi. Darek Mortal fear i do przodu ale się trochę poblokował, Gorek shadomancer. Wartwitch siren podchodzi i zabija 1 Hexa
1 CP za strefę z prawej

Obrazek

Tura 3 Legion
Podtrzymuje draconic blessing. Pozostałości z swordsmanów (Czyli CA) szarżuje w overlordsów. Abbot zabija 1, overtake i pudłuje w Hellsinglera, Champion zabija overlorda ale już nigdzie nie dojdzie to się odsuwa na bok. Shredder bije Seethera, bez sukcesu. Zuriel combo strikiem ucina Inflictorowi rękę z tarczą i Azrael go kończy. Dało się go bić będąc poza starcrossed i mortal fear. Pasterka z prawej biegnie, kociołek robi shreddera który szarżuje w Phantoma ale go nie zabija. Hexi shadow bind w Inflictora z prawej. Thagrosh przerzuca Blessing na Tyhpona. Tyhpon mocno obija Infclitora, poszedł cortex i 1 ręką i wrzuca animus za 2 bo lamentacja. Pasterka ściąga 1 z Tyhpona który teraz stoi na 3, Zuriel jest na 2 a Azrael pełny.

Obrazek

Tura 3 Cryx
Overlord podchodzi spraynąć championa i shreddera ale Champion robi kontr szarżę i go zabija. Gorek szarżuje pasterkę w prawej strefie i odpala feat. Bany szarżują głównie w Zuriela ale Typhon i Azrael też trochę dostali. Seether trample przez shreddera i bije Azraela albo Zuriela. Smutny Nighmtare nadal drepta do przodu. Snap jaw po Typhonie, obity Inflictor też ale słabo im idzie.
Generalnie trochę pudeł plus twarde te bestie są.

Obrazek

No i musimy kończyć bo zamykają.
Raczej udałoby mi się to wyciągnąć. DGB dopiero zaczyna Cryx i tą listę więc jak poćwiczy ustawianie się tak żeby Stacrossed, Mortal fear itd działały to będzie trudniej. Bardzo ustawił mi grę pierwszy strzał Azraela. Na pewno próbowałbym 2 razy boost to hit żeby uszkodzić Nightmare i wyrzucić go poza zasięg szarży ale na taki dzień dziecka nie liczyłem. Jakiś 2 mechaników zamiast tej Siren by trochę uratowało sprawę ale jakoś się ich rzadko widzi, może jest ku temu jakiś powód. No i pewnie przydałby się jakiś theme dający punkty za jacki bo jednak miałem 16p więcej i 2 dobre zasady gratis.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post sobota, 12 sierpnia 2017, 20:30

Re: Whydak kaleczy Legionem

Pierwsza bitwa z 10.08

Grałem z Encatiarem. Miał przy sobie 1 listę Thyry. Ja wziąłem bliźnaczki i Thagrosha z ostatnich raportów, bliźniaczki brzmiały lepiej ale przy jakimś heavy spamie do pary scenariusz Thagrosh na PoM brzmi bardziej przekonująco więc go wybrałem.

Lista jakaś taka:

https://conflictchamber.com/#c2201b_-0c ... 2MdSdS2K2L

Protectorate Army - 75 / 75 points
[Theme] Guardians of the Temple

(Thyra 1) Thyra, Flame of Sorrow [+29]
- Blood of Martyrs [16]
- Sanctifier [14]
- Sanctifier [14]
Nicia, Tear of Vengeance [0(5)]
Wrack [1]
Choir of Menoth (min) [4]
Daughters of the Flame [10]
Flame Bringers (max) [17]
Flame Bringers (max) [17]
Temple Flameguard (max) [11]
- Temple Flameguard Officer & Standard [0(4)]


Wygrałem rzut na zaczynania bez rzucania bo Encaitar rzucił 1, CotD OP. Wybrałem zaczynanie a Encaritar taktycznie strone przy oknie. W Vana mocno ciepło więc +10 do derpa ogólnie.

Moje rozstawienie:

Obrazek

Nie moje rozstawienie:

Obrazek

Tura 1 Legion
Draconic blessing na Azraela, Fog of War, co może to biegnie.

Obrazek

Tura 1 Protektorat
Okultacja na 1 flamebringerki (te co im nawet jeźdźców nie widać, takie niewidzialne). Prawdopodobnie Silence of Death na drugie i teleport na siebie. Chór passage.

Obrazek

Tura 2 Legion
Oba czary podtrzymane. Azrael podlatuje, rzuca w konika, trup. Reload + boost w drugiego na górce i pudło. Także głównie odpaliłem hande of vengance bez sensu. Shredder biegnie pod Sanctifiera, Hexi udają, że jammują ale Bayal bezpieczny. Zuriel z Dodge za murkiem, Typhon podchodzi z animusem. Swrodsmani i kociołek pędzą do przodu.

Obrazek

Tura 2 Protektorat
Ambush wychodzi z prawej, zjada spell martyra i 1 hexa. Tura Feata, flamebringerki cisną hex hunterów, jedna wbija z 2 dmg w Zuriela i wchodzi do mojej strefy, inna z 6 dmg w Azraela. BoM z Silence of death, battle itd podchodzi do Azraela, rzuty ma średnie ale udaje się go złożyć i RFP. Flameguadzi szarża, nie trafiają w jedynego swordsmana w zasięgu i 1 ginie od kontrszarży. Poza tym pada Shredder w jego strefie i reszta się pozycjonuje.

1 punkt za swoją strefę. Ta tura dłuugo trwała.

Obrazek

Tura 3 Legion
Thagrosh pozbywa się konika w mojej strefie i wrzuca Draconic blessing na Tyhpona. Typhon ze sporym zapasem ściąga BoM i wrzuca animus.
Czas na derpa, w jakiś dziwny sposób uznałem, że mogę wyczyścić prawą strefę więc plan wszedłw życie. Bayal podchodzi, zabija konika i 2 babki z battle wizarda. Zuriel szarża na Konika i łapie 2 assaultem, boost hit i dmg tego z tyłu, przeżył na 1.. Ten z przodu ginie od drugiego initiala, chce zrobić quick work ale jestem w walce z kolejnym, to dokupuje w niego i zabijam. Quick work chyba nie wszedł w życie albo nic nie zrobił. Derp 2 shredder po energizerze szarżuje konika przy jego strefie zamiast do niej wejść. Swordsmani męczą flameguardów ale ich reach nie pozwala się rozkręcić z overtakiem bo free striki.
2:1 w CP dla protektoratu

Obrazek

Tura 3 Protektorat
Konik umiara od ognia. Sacntifier i gwardia mocno redukują liczbę swordsmanów i zabijają shreddera. Flamebringerki ściągają beat mistress (brawo ja) i pasterkę. Zuriel dostaje nicie, konika i Sanctifiera z Silence of death i przeżywa na 3 kratkach w spirit i grevious wouds.

3:1 w CP dla protektoratu

Brak fotki.

Tura 4 Legion
Zuriel zdaje threshold na 2. Podtrzymuje Draconic blessing. Zuriel boostuje trafienia z mieczy i zabija Konika albo 2. Bayal ściąga Nicie. Thagrosh dostaje derpa i szarżuje Konika blokującego Typhona tak że ma 2,1" do córki w mojej strefie i nie może jej walnąć. Nie trafia boostowanej mutagenezy. Tyhpon podchodzi, zabija Jacka, 1 konika i wrzuca animus. Pasterka próbuje dobić co Thagroshowi się nie udało ale nie trafia. Swordsmani kasują paru gwardzistów. Kociołek podchodzi, robi shreddera który w końcu ściąga ostatni model w mojej strefie.
4:2 w CP

Obrazek

Tura 4 Protektorat
Ostatni konik z silence of death RFPuje Zuriela. Gwardia zostawia resztki swordsmanów i ciężko walczy z kociołkiem ale nie może go zabić. Albo im się nie udało i jack musiał kończyć albo na odwrót. Thyra teleport za las, chór biegnie contestować.
5:2 w CP i Encaitarowi kończy się czas.

Obrazek

Trochę mnie za mało zostało żeby to jakoś sensownie wyciągnąć ale może by się udało. W swojej turze 4 mocno rozważałem dobicie Zuriela samemu i feat żeby nie było RFP ale i tak się kończył czas więc olałem plan, fajniej było więcej rzeczy pomordować. Nie spodziewałem się, że Zuriel będzie tyle fajnych rzeczy w tej rozpisce robił. Ale wychodzi, że prawie zawsze lepiej mieć dodge niż kolejny atak bo mocno utrudnia to plany. Bayal like a boss, lubię jak ludzie go olewają. Fajny by był z niego solos swoją drogą.

Kolejna lista przeciw której lepiej wyszłoby zostawienie piechoty na później bo skasowanie ich konikami nie brzmi ciężko a gdyby czekali za bestiami nie mógły tak robić co chciał. No i warto zrobić all in bo o ile 1 jack na full focu z SoD mocno bije to nie da rady tak dopakować wszystkich więc pojedyńcze wymiany mi raczej nie wyjdą lepiej + nawet jak zabije więcej niż 1 to ciężko wszystkie RFPowac.
<<

Musza

Avatar użytkownika

Posty: 1328

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 19:48

Frakcja: Circle Orboros

Post niedziela, 13 sierpnia 2017, 09:25

Re: Whydak kaleczy Legionem

a Typhon celowo wystawiony był poza kontrolą?
Obrazek
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 13 sierpnia 2017, 09:45

Re: Whydak kaleczy Legionem

Trochę się zamotałem z rozstawieniem, miał być bliżej środka ale wylądowałby w środku trudnego terenu a nie ma pathfindera.
Co do kontroli to nie wiem czy jest w czy poza, Thagrosh ma 14" więc są szanse. Ale całkiem z lewej stoi pasterka. W jej CMD, czyli 8", mogę forcowac bestie. Wiec było git.
Ostatnio edytowano niedziela, 13 sierpnia 2017, 11:23 przez Whydak, łącznie edytowano 1 raz
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 13 sierpnia 2017, 10:59

Re: Whydak kaleczy Legionem

Kolejna bitwa z tego samego dnia, tym razem vs kfarganus z Haley2.

Rozpiska jakoś w tym stylu.

https://conflictchamber.com/#c1201b_-0n ... anaje5dXbz

Cygnar Army - 75 / 75 points
[Theme] Heavy Metal

(Haley 2) Major Victoria Haley [+25]
- Firefly [8]
- Hurricane [39]
- Thorn [13]
- Squire [0(5)]
Captain Arlan Strangewayes [0(4)]
Journeyman Warcaster [0(4)]
- Firefly [8] <- proxowany chargerem
Lieutenant Allison Jakes [0(4)]
- Reliant [14]
Storm Strider [18] <-- proxowany podstawką

Chciałem zobaczyć jak bliźnaczki na to działają + nie chciałem znowu grać Thagroshem.

Dla odmiany wygrałem zaczynanie.

Moje rozstawienie:

Obrazek

Nie moje rozstawienie:

Obrazek

Tura 1 Legion:
Znowu się z dupy ustawiłem, coś mi się przyśniło, że Rhyas też może channelować przez Zuriela i rzuciła przez niego okultację na Raptory. Pewnie mógłbym to rzucić przez Saeryn zanim się ruszyły i wyszło by na to samo ale nieładnie.
Także Raptory z okultacją, bliźnaczki z Banishig ward. Reszta biegnie. Deathstalkerki mocno flankują.

Obrazek

Tura 1 Cygnar
Firefly biegnie pod Raptory i storm strider strzela mu 2 razy w plecy. Mało electro leapow i średnie rzuty na dmg, 1 raptor trup, drugi ranny. Drugi firefly chyba też tam strzelał. Arcane shield na hurricane który biegnie. Haley feat i łapie raptory, Zuriela i Angeliusa.

Obrazek

Tura 2 Legion
Czary podtrzymane. Blightblades wychodzą z lewej. Zuriel podchodzi i wrzuca Dodge, Saeryn rzuca razor wind w firefly przez Zuriela, Rhyas podchodzi. Angelius strzela w firefly, Raptory też i reposition. Nic spektakularnego ale ciężko więcej pod tym featem. Seraph z braku opcji strzela po Hurricane. Nie chciałem go dawać bardziej w prawo bo był trochę za blisko od bliźniaczek. Niby ma 14 def i serpetinte to średni cel do odbijania electroleapow ale wolałem na spokojnie.

Obrazek

Tura 2 Cygnar
Obity firefly się głównie odsuwa. Thorn biegnie. Haley telekineza Zuriela w swoją stronę i angeliusa jak najdalej od siebie, oba tyłem. Firefly biegnie do blightblades, ktoś w niego strzela i ściąga 2 z e leapow. Hurricane szarża w Zuriela, sporo dmg z szarży i nie trafia drugiego w plecy- dodge. Trochę pech plus o future sight od Haley przypomniało się dopiero z turę później. Reliant to samo, raz boost to hit i spory dmg, drugi raz moze tez trafił a potem znowu dodge.

Bez punktów. Zdjęie robione ziemniakiem :/

Obrazek

Tura 3 Legion
Okultacja spada, Ward podtrzymany. Groteski wychodzą z lewej. Próbuje zabić Juniora. Deathstalkerka rzuca ładnie na dmg ale miał foca więc nie wystarcza. Druga go nie widzi więc strzela w kogoś innego, chyba pudło. 1 Ratpor może w niego strzelić ale też nie trafia, reszta bije jacki bez szarż. Angelius się odwraca i w coś strzela. Blightblades w firefly i 2x combine z 3 ludków, coś tam wbili. Saeryn leczy Zuriela i biegnie (można tak?), Rhyas szarża w Hurricane. Krytyk na szarżowym, nawet spory dmg ale jednak jestem na -9. Dużo flashing blade, na którymś krytyk w Thorna, boost dmg i jakieś 30dmg. Zuriel chciał męczyć Hurriane ale bez latanie nie miał jak dojść więc dobił Relianta. Groteski wbiegają do strefy a Seraph się chyba nawet nie aktywował. Mogłem walnąć flarę na Thorna ale na szczęście się udało i tak.

1:0 w CP dla legionu

Obrazek

Tura 3 Cygnar
Arlan naprawia Hurricane. Haley podchodzi blisko i nie pamiętam co robi ale zostaje na 1 focu. Chciał dobić Zuriela i sprzątnąć Rhyas ale zaczął w złej kolejności i Rhyas wzieła furię i już nie było czym jej zabić.
I w zasadzie kończymy bo Rhyas na spokojnie może dostać Haley a kfarganus nie chciał sprawdzać czy będę miał bardzo pecha.

Obrazek

Dziwna gra. Obaj graliśmy na swoje listy pierwszy raz więc było sporo "I have no idea what I'm doing". Kfarganus wrócił po przerwie od grania z ciężką rozpiską do ogarnięcia więc ciężko wiele ocenić. Zuriel na pewno powinien paść w takim przebiegu akcji.
No i powinien mieć banishig ward na sobie, nie dostać TK i szarży Huragana. Także równoważne wtopy po obu stronach :D
Chyba za bardzo skupiał się na Zurielu i mógł bardziej próbować zabijać bliźnaczki. Patrząc po jego liście mogło to wychodzić całkiem nieźle ale nie jestem w stanie tego zweryfikować.

Chętnie bym to jeszcze kiedyś sprawdził. Trzeba jakoś upolować Thorna i yourneymana bez tracenia głupio rzeczy, do zrobienia ale trudne. Pytanie kto pierwszy zrobi błąd.
Chyba muszę znaleźć jak najlepszą parę do tej listy bo jest zbyt ciekawa żeby nią nie grać. Może Abby2 gunline :D
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7266

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 11:28

Re: Whydak kaleczy Legionem

hmm jesli wystawial bym cos z amubusha to pomyslal bym chyba o incubach, na ta cygnarska rozpe byly by takie sobie ale na inne piechotne juz mogly by byc ciekawa opcja

fajne raptory
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 12:27

Re: Whydak kaleczy Legionem

<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 18 sierpnia 2017, 20:33

Re: Whydak kaleczy Legionem

Czas na Arcane Vortex - 12.08 czyli spell draft
scenario - Stand-off głównie dlatego wziąłem jakikolwiek unit.

https://conflictchamber.com/#ca201b_-0t ... bbbeb9b9bj

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Oracles of Annihilation

(Vayl 2) Vayl, Consul of Everblight [+28]
- Carnivean [19]
- Neraph [12]
- Neraph [12]
- Neraph [12]
- Ravagore [19]
- Ravagore [19]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Sorceress & Hellion [0(6)]
The Forsaken [0(4)]
The Forsaken [0(4)]
Black Frost Shard [9]

Wydraftowałem sobie:
Strength of granite (UP +4 str)
Ashes to ashes
Boneshaker
Immolation
Hellfire
Slipstream -> Neraph
Rush yey! -> Ravagora
i onery.. -> Carni (bo nie Vayl.. xD)

Jakieś turob przegięcia mi nie trafiły do rączek. Żałuję tylko, że nie wziąłem chmurki w 2 albo 3 kolejce drafta wiedząc, że tylko ja mam dobry dostęp do ich olewania.
Także +4 do threata, +4 do siły i 4 ofensywne czary dla Vayl. Zapowiadało się ok.
Pierwsza gra vs Musza z Mosharem

https://conflictchamber.com/#c8201b_-0q ... 5s5f5f4U4W

Circle Army - 75 / 75 points
[Theme] The Wild Hunt

(Mohsar 1) Mohsar the Desertwalker [+27]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Woldwyrd [9]
- Woldwyrd [9]
- Woldwyrd [9]
Gallows Grove [2]
Gallows Grove [2]
Reeves of Orboros (max) [16]
- Reeve of Orboros Chieftain & Standard [0(4)]
Shifting Stones [3]
Shifting Stones [3]
Wolves of Orboros (max) [11]
- Wolves of Orboros Chieftain & Standard [4]

Co do jego drafta to miał: Signs & Portents. Reszta nieistotna.
Exesive healing na wyrdach i sprint na purebloodach, jakiś mosh pit no ale Signs & Portents.

Wygrałem rzut i zaczynam.
Moje rozstawienie:

Obrazek

Nie moje rozstawienie:

Obrazek

Tura 1 Legion
SoG na 1 Neraphie z tiera, wszystko biegnie poza zasięgi, Vayl zrzuca furie.

Obrazek

Tura 1 Cricle
Biegnie. Wilki spellward, Wyrdy excesive healing? Moshar dzielnie za kapliczą z lewej (spoiler: do końca gry)

Obrazek

Tura 2 Legion
SoG spada, 1 neraph slipstream Ravagory z prawej, Ravagora rush drugiego Nerapha, pochodzi i strzela ściągając 4 Reevsow. Neraph z rushem zabija gallows grove i sprint za domek. Ravagora z lewej ściąga drugi gallovs grove. Vayl boostowany hellfire w Wyrda w coverze ale pudło.

Obrazek

Tura 2 Circle
Moshar S&P i siedzi gdzie wcześniej. Reszta reevsow robi dig in, ich strzały i sprayka pureblooda zabiają Nerahpa, bo czemu nie. 2 wyrdy i drugi pureblood zabijają Carnivena.
1:1 w CP

Obrazek

Tura 3 Legion
Ravagora z prawej strzela po Reevsach, zapomniałem o dig 1. Neraph z SoG miał bić 2 Wyrdy, drugi pureblooda. Ravagora rzuca rush na nerapha i strzela w pureblooda żeby Neraph go zabił, sporo dmg. Vayl rzuca jakiegoś nuka, i jak sobie przypominam o SoG to zostałym bez furii... to nie rzucam. Neraphy szarżują, 1 zostawia 1 wyrda na jakiejś 1 kratce, drugi Neraph zostawia pureblooda na 1 kratce... Helionka Wind Ravager i za domkiem. BFS próbuje dobić pureblooda ale, ze jest w walce to srednio im idzie. Kiss przed szarża brzmiały lepiej. To była najbardziej udana tura ever.
2:1 w CP Legion

Obrazek

Tura 3 Circle
Wychodzi ambush z prawej. Pureblood leczenie z objeciva, kamienie też go leczą chyba. Moshar S&P i feat. Pureblood ściąga Nerapha, reszta morduje drugiego Nerapha i Ravagore na górce.
3:3 w CP

Obrazek

Tura 4 Legion
BFS aparycja w lewo i biegną do strefy. Helionka podchodzi contestowac jego strefę i wind ravager. Ravagora dobija pureblooda. Vayl strzela w plecy helionce, feat, dobija Wyrda i męczy drugiego ale rzuty nadal są mało imponujące. Forsaken biegnie do prawej strefy.
5:3 w CP dla Legionu

Obrazek

Tura 4 Circle
Moshar S&P. Wolves zabijają forsakena, reevsi ravagore. Wyrd się cofa i ściąga heliona, Pureblood zabija wszystkich BFS sprayką. Kamienie do strefy.
6:6 w CP

Obrazek

Tura 5 Legion
Zabijam sobie trochę wilków ashes to ashes for fun i kończymy.

Kostki mnie nie lubiły. Musza miał wręcz przeciwnie. Odrzucanie 5 z S&P itd :D No ale zrobiłem tyle głupich błędów, że się należało.
CK totalnie mi wypadło z opcji przez ten teren. Może trzeba było wziąć tamtą stronę jednak. I mogłem trochę olać te drzewa bo i tak mało co ofensynwych rzeczy miał.
Jak kiedyś wydadzą castera do Circle z S&P to sprzedaje wszystko do tej gry.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 18 sierpnia 2017, 21:33

Re: Whydak kaleczy Legionem

Arcane Vortex - runda 2. I ostatnia bo jest nasz aż 4.

Na przeciwko Wemstar z:

https://conflictchamber.com/#c3201b_-0x ... hF8r8z8B8e

Khador Army - 75 / 75 points
[Theme] Jaws of the Wolf

(Old Witch 1) The Old Witch of Khador [+18]
- Behemoth [25]
- Devastator [14]
- Juggernaut [12]
- Juggernaut [12]
- Kodiak [13]
Greylord Forge Seer [0(4)]
Widowmaker Marksman [0(4)]
Kayazy Assassins (min) [9]
- Kayazy Assassin Underboss [0(4)]
Widowmaker Scouts [8]


Już nie do końca pamiętam jego wszystkie czary. Wiem, że miał arcane shield, admonition, iron flesh, ghost walk +chyba venom, coś w styl banishing ward. I coś, że piechota mocniej biła ale nie battle lust.
Ten sam stół. Przegrałem rzut i wziąłem stronę z kapliczką żeby była opcja na ck jednak.

Rozstawienie Khador

Obrazek

Moje rozstawienie:

Obrazek

Tura 1 Khador:
Arcane shield Devastator, Admo Behemoth, iron flesh na kayazi. No i wszystko biegnie generalnie.

Obrazek

Tura 1 Legion
1 Ravagora strzela w Kodiaka, druga w jednego kayazi i zabija blastem kogoś widowmakera. Reszta tak biegnie żeby się nie dało mnie szarżować.

Obrazek

Tura 2 Khador
Podtrzymany chyba tylko iron flesh. Arcane shield leci na juggera który biegnie koło domku, reszta też ciśnie do przodu. Behemoth obija Carniveana.

Obrazek

Tura 2 Legion
Podtrzymuuje SoG na Neraphie. BFS wrzuca ice cage i kiss na juggera z AS. Neraph z +4 siły go bije, Vayl przerzuca upkeep na Ravagore + jakieś rushe. Ravagora dobija juggera. Ravagora z prawej rzuca Devastatorem w Behemota, obaj leżą. Jugger szarżuje Kodiaka i go obija, Neraph kończy i wraca ze sprinta do tyłu. Neraph z lewej kasuje trochę piechoty i sprint do ruble.
1:1 w CP

Obrazek

Tura 3 Khador
Kayazi z jakimś buffem ściągają Nerapha. Drugi jugger zabija Ravagore i ostatnim atakiem robi stationary w nerapha. Devastator slam Carniveana, Behemoth szarża i zabija ravagore i Carni jakimś cudem przeżywa.
2:2 w CP

Obrazek

Tura 3 Legion
Neraph jakoś zdaje threshold na 2 furiach ale shakuje stationary i jest na 3. Forsaken z niego ściąga z 1-2 bo więcej nie może. Neraph bije juggera ale bez super efektów. Helion spray po kayazi, zabija 2 ale bossa nie. BFS szarża, zabiają bossa i stealth z battle wizard.
SoG leci na Carniego który zabija Behemota i może obija clamjacka. Neraph z prawej leci contestować jego strefę.
3:2 Legion

Obrazek

Tura 4 Khador
Leci feat i ghost walk na juggera który się obraca z field marshal apparytion i szarżuje częsciowo przez domek nerapha z prawej. Mało khadorsko :D Ale zabił przynajmniej. Devastator się otwiera i sztura carniego. Scrapcajk szarżuje Nerapha i zostawia mu tylko spirit sprawny. Widowmakerzy próbują zabić bfs ale idzie średnio.
4:3 Legion

Tura 4 Legion
Forsaken szarża i obija Devastatora. Helion się nie rusza bo feat. BFS zabija 2 widowmakerow. Vayl leczy Nerapha za 2 i SoG na niego, Carniego za 1. Carni dobija Devastatora. I właśnie uświadamiam się, że Neraph nie ma reacha do scrapjacka, jak się ruszy to dostanie pow 14 i ma po kratce w mind i body.. Próbuje, wchodzi 4 dmg w spirit. Wszystko sprawne. Uff. Scrapy pada i sprit poza feat.
5:4 w CP

Obrazek

Tura 5 Khador
Jugger zabija Carniego i Forsakena. Widowmakerzy coś derpią. Old witch siedzi z banishing wardem.
6:5 Legion

Obrazek

Tura 5 Legion
BFS i helion kończą widowmakerow. Neraph z SoG zabija juggera który chyba dostał wcześniej od Vayl. Helion contestuje jego strefę. BFS scorują lewą.
8:5 Legion
Wemstar uzaje, że już nie ma sensu i kończymy.

Miałem farta, że ten Carni tyle przeżył. I dużo farta na kolumne z feata babci. Jakby Wemstar mocniej cisnął admonition to byłoby ciężko, zwłaszcza pod koniec. Ale ciężko dać foca tylu jackom i jeszcze poszaleć z czarami i nie umrzeć od Vayl2. Po 3 turze miałem nawet spore szansę na CK ale chciałem sobie jeszcze pograć.

Wzięcie chmurki na drafcie jednak byłyby fajniejsze.
Nie wiem czy nie wolałbym Thagrosha na drafcie następnym razem. 7 fury + attuned spirit i coś robi nawet bez czarów. Albo bliźniaczek, dużo furi i Rhyas. Bez flashing blade ale zawsze.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post sobota, 26 sierpnia 2017, 13:25

Re: Whydak kaleczy Legionem

Pierwsza gra z 24.08

Grałem z Wemstarem. Chciałem zobaczyć jak się gra bliźnaczkami na rzeczy z dużym armem(nie spodziewam się, że dobrze)

Dla przypomnienia:

https://conflictchamber.com/#ca201b_-0l ... bdbdaYbieL

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Ravens of War

(Saeryn 2 & Rhyas 2) Saeryn & Rhyas, Talons of Everblight [+24]
- Angelius [17]
- Nephilim Protector [10]
- Seraph [14]
- Zuriel [18]
Strider Deathstalker [0(4)]
Strider Deathstalker [0(4)]
Blighted Nyss Raptors (max) [18]
Grotesque Raiders (max) [12]
Strider Blightblades [10]

U Wemstara coś w tym stylu:

https://conflictchamber.com/#c3201b_-0f ... 7T7-7Y7Wi6

Khador Army - 75 / 75 points
[Theme] Winter Guard Kommand

(Butcher 3) Kommander Zoktavir, The Butcher Unleashed [+22]
- Kodiak [13]
- Kodiak [13]
- Ruin [17]
Kovnik Jozef Grigorovich [4]
Widowmaker Scouts [8]
Winter Guard Infantry (min) [6]
- Winter Guard Infantry Officer & Standard [0(4)]
Winter Guard Mortar Crew [0(5)]
Winter Guard Rifle Corps (max) [13]
- Winter Guard Rocketeer (3) [6]
Winter Guard Gun Carriage [17]

Wygrałem rzut i uznałem, że zacznę. Chociaż przy założeniu, że chce cisnąć na scenariusz i armia na przeciwko nie jest za szybka zaczynam wąpić, że to dobry wybór.

Rozstawienie Legion

Obrazek

Rozstawienie Khador
Gun carriage to ten czarny placek.

Obrazek

Tura 1 Legion
Okultacja na raptory. Slipstream angeliusa i Rhyas, reszta biegnie.

Obrazek

Tura 1 Khador
Gun carriage strzela po angeliusie, 2 pudła. 1 znioska zahacza raptora i chyba 1 kratka. Winter guardzi biegną, mortar strzela w deathstalkerke i zahacza ją blastem ale dupny rzut na dmg i przeżyła. Uff.

Obrazek

Tura 2 Legion
Zuirel podchodzi do winter guardów. Sprayką zabija 1 i jest 8" od drugiego i siedzi z dodge. Saeryn wrzuca Marked for death przez Zuriela. Rhyas podchodzi. Deathstalkerki ściągają 3 rakiety i 1 ludka od moździerza. Raptory kasują kolejnych 5 witer guardow i repo. Angelius się misternie pozycjonuje żeby zastrzelić snajpera w lesie, być poza zasięgiem szarży gun carriage i nie wyjść z pola. Udał się i go zabija.

Obrazek

Tura 2 Khador
Okazało się, że misterne pozycjonowanie Angeliusa nie uwzględniło Kodiaka więc dostaje on 2 foci. Gun carriage znowu usiłuje strzelać po angeliusie, 2 pudła. Butcher energizer. Kodiak szarża w Angeliusa i zabija go na 2 ataki (25 kratek bijac na -1 :D)
Rife corp dostają +2 od Kovnika i robią CRA po deathstalkerkach, skutecznie. Kodiak ściąga Raptora na przodzie.

1:1 w CP

Obrazek

Tura 3 Legion
Ambust time! Groteski z prawej, blighblades z lewej. Groteski sprzątają sporo rifle corps. Blightlades contestują i rozstawiają się jak najbardziej żeby ich gun carriage nie rozjechał. Zuriel derpi bo Butcher. Rhyas szarża w Kodiaka, Saeryn biegnie. Rhyas dobija go ostatnim atakiem i feat - zamiana miejsc. Miała zostać na jednym transferze ale wyszło, że miał sprawne systemy a ostatnim prawie na 100% go zabije, może kryt był i boost, nie pamięam. Raptory czyszczą środkową strefę i w niej scorują. A mogła Saeryn..
3:1 Legion

Obrazek

Tura 3 Khador
Niestety jakaś czara dziura ze zdjęciami
Butcher jakoś za Kapliczką, Saryn na środku olana. Większość grotestek odstrzelona. Czyści raptory i scoruje na środku. Ja w swojej prostokątnej.
4:2


Tura 4 Legion
Patrzę czy mogę wbić 3 punkty ale nie bardzo*. No to coś próbuje mordować. Groteski ściągają moździerz i jakiegoś randoma. Zuriel derp. Rhyas dostaje slipstream + seraph obija GC. Rhyas szarża w GC i kodiaka ale oba przeżyły. Saeryn biegnie do tyłu koło protektora. Jakiś blightblade wbiega do środkowej.
5:2

Tura 4 Khador
Butcher wbija i ściąga Serapha. Pyta ile ma Zuriel może podejść i wyszło, że jest w zasięgu to feat żeby mieć full camp. Pies mi contestuje. Kovnik jego flaga. Czyści sobie środkową. GC rozdjeżdża Rhyas.
5:4 Legion

Obrazek

Tura 5 Legion
No to próbujemy zabić Butchera. Rhyas channeluje 2 razy Razor wind w boostem na DMG. Nawet sporo wchodzi i przebija po 3-5 dmg. Zuriel podchodzi, combo strike kostki +3 i na dmg 1,1,1 :D coś tam bił do końca ale marnie poszło.

Obrazek

Tura 5 Khador
GC obija protektora strzelaniem. Butcher flashing blades po Zurielu, pada. Szarża w Saeryn, boos trafienia. Protektor pada od transferu i troche wraca, drugi atak i Saeryn trup.

Obrazek

Derp.
Angelius za darmo nie był dobrym początkiem.
*groteski mogły wyskoczyć w 2 turze to może by się jakaś deathstalkerka uchowała. I mogłem coś próbować scorować na mojej lewej fladze. Albo się przebić przez piechotę i cisnąć jego flagę. Zamiast wysyłąć Rhyas i feat może wystrczyło obić Kodiaka Zurielem i zobaczyć co zrobi.
Generalnie efekt gry taki jak się spodziewałem. Ale grać się to da. Co prawda ciężko i błędy sporo kosztują + niespecjalnie jest jak zabijać jacki i GC. Ale na te żywsze scenariusze kto wie.

Brakuje mi solosow do skorowania. Wylatuje Protektor i za niego Anyssa i 2x spell martyr. Będzie łatwiej dostać CK i ilość sztuczek Rhyas spadnie ale może się okaże, że warto.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 27 sierpnia 2017, 19:05

Re: Whydak kaleczy Legionem

Druga gra z 24.08

Tym razem z Cainus_lupus z testową Fyanną:

https://conflictchamber.com/#ca201b_-0t ... b9brbkblhW

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Oracles of Annihilation

(Fyanna 2) Fyanna, Torment of Everblight [+28]
- Angelius [17]
- Neraph [12]
- Neraph [12]
- Scythean [18]
- Succubus [0(4)]
Blighted Nyss Sorceress & Hellion [0(6)]
The Forsaken [4]
Blackfrost Shard [9]
Blighted Nyss Hex Hunters (max) [15]
- Bayal, Hound of Everblight [0(6)]
Throne of Everblight [16]


Ja znowu bliźniaczki. Wygrałem rzut (coś podejrzanie często się to zdarza) i wziąłem zaczynanie. Na Fyanne jednak nie ma co debatować.

Rozstawienie ten dobry Legion

Obrazek

Rozstawienie ten zły Legion
Legenda:
Champion (UA do swordsmanow, 2 miecze) - Fyanna
Seraph - drugi Neraph
Blightbringer - Tron
Pusta podstawka - Helion

Obrazek

Z Oracli: Iron flesh na hexach, Admo na angeliusie i Fury na tronie.

Tura 1 dobry Legion
Angelius i Rhyas ze slipstream do przodu. Okultacja na raptory i banishing ward na zuriela. Deathstalkerki poza strzał Angeliusa a reszta praktycznie do oporu do przodu.

Obrazek

Tura 1 zły Legion
Ukpeepy za darmo, Fyanna feat i włazi do rubble. I wszystko biegnie mi w twarz.

Obrazek

Tura 2 dobry Legion
Upkeepy spadają. Seraph slipstream Rhyas i wrzuca flare w Scyteana. Hexi ładnie pobiegli na 8 od Zuriela więc Saeryn wrzuca w nich Marked for Death. Deathstalkerki z aimem ściągją 4 hexów. Rhyas szarżuje w Scytheana tak, że łapie tron i Nerapha w reach. Szarżowy trafia, flashing blade z boostem w Nerapha. Wszystko wchodzi. Kolejne 3 flashing blade, pierwszy z nich pudłuje w Nerapha i on dodge ale reszta w chodzi. Na ostatnim kryt w Scytheana to boost dmg i go ściąga. Tron ma z połowę kratek, może więcej. 4 raptory szarżują w tron, jeden w nerapha. Bez impactow zeby nie było dodge. Ostatni Raptor na styk ściąga tron, Neraph też dostał. Angelius trafia boostowany AP w Nerapha i go dobija. Zuriel trafia boostowany combo strike w drugiego Nerapha i w bija z 15, potem pudło i dodge.

Obrazek

Tura 2 zły Legion
BFS trafia ice cage albo 2 w Rhyas i Succub zabija ją hex boltem. Hexi mocno obijają Zuriela, zabijają 1 deathstalkerkę i jammują drugą. Fyanna leczy Nerapha i tyle. Nerpah kończy Zuriela i overtake, chyba zapomniał, że ma sprint. Angelius szarżuje w Serapha, nie trafiam go free strikiem mojego angeliusa. Pudłuje szarżowy i coś tam bije po Saeryn ale marnie, z 1 trasfer poszedł w protektora.

Obrazek

Bez punktów.

Tura 3 dobry Legion
Chyba zapomnieałem o Marked for Death. Blightblades wychodzą z prawej i pudłują w hexów w zasięgu.
Protektor podchodzi żeby Saeryn miała parry. Saeryn przechodzi za Angeliusa i wraca Rhyas z featem tak, że łapie obie bestie w Reach. Rhyas składa obie bestie z zapasem. Angelius zabija Bayala i jeszcze z 1 Hexa. Seraph liczy na farta i strzela w Fyanne w coverze ale jakoś dziwnie się nie udało. 1 Raptor ją szarżuje i tak ale mało robi. Mieli zrobić repo do strefy ale 1 nie zabił kogoś z BFS to nie chciałem free strike.

Obrazek

Cainus_lupus chwile kmini następną turę ale uznaje, że już nie ma sensu. Trochę głupot narobiłem standardowo ale miałem dobre kości i Cainus_lupus też trochę średnio się ustawiał.

Blightblades mogli wyjsc w turze, pobiec i zblokować hexów jak najbardziej się dało, deathstalkerki mogłyby się wtedy wycofać z zasięgów i po prostu zacząć ich tłuc turę później, aż tacy groźni nie są. Marked for death lepsze byłoby na Nerahpie chyba jednak, może wtedy zuriel by go złożył. Chociaż z boostowaniem trafienia bo niby 7mki ale doge ciężej.
Rhyas raczej powinna olać boosty w Nerapha i Scytheana tylko bić tron do oporu bo jako jedyny ma RFP a tylko fartem go ściągłem.

Trochę dziwna ta lista Fyanny, dużo supportu i mało rzeczy które mogą coś zabić. Ale trzeba zapamiętać, że Fyanna ma tak średnio na bliźnaczki. Flara jest, Marked for death jest, raptory mają boostowaną szarżę, Rhyas i Zuriel 8 mata. I fajnie zobaczyć, że nie tylko mi te Legionowe bestie padają od byle czego.

Protektor tym razem się nawet przydał ale i tak wylatuje.
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post sobota, 2 września 2017, 13:17

Re: Whydak kaleczy Legionem

Whydak kaleczy legionem i angielski naraz:
https://cid.privateerpress.com/forum/ba ... nihilation

W ramach CID na święta, ktoś tam nie ma konta i chce przeczytać to mogę tu wkleić ale nie podejrzewam potrzeby xD
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post sobota, 2 września 2017, 18:49

Re: Whydak kaleczy Legionem

Wklejaj nie wydziwiaj
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post niedziela, 3 września 2017, 10:48

Re: Whydak kaleczy Legionem

Na zamówienie Pana Qca
CID game 31.08.2017 - rules from week one. We wanted to test ice witches.

My list:

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Children of the Dragon

(Thagrosh 1) Thagrosh, Prophet of Everblight [+28]
- Azrael [21]
- Typhon [24]
- Zuriel [18]
Annyssa Ryvaal [8]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Warlord [0(5)]
Spell Martyr [1]
Spell Martyr [1]
Blighted Nyss Hex Hunters (min) [9]
- Bayal, Hound of Everblight [0(6)]
Blighted Nyss Raptors (min) [11]
Ice Witches [7]

This is my current list only slightly modified to swap witches in but I think there are some model would enjoy puppet master, mostly:
Warlord, Azreal, Zuriel using combo strike.

I played against other legion player with list simmilar to this one.


Legion Army - 74 / 75 points
[Theme] Oracles of Annihilation


(Absylonia 2) Absylonia, Daughter of Everblight [+28]
- Angelius [17]
- Blight Wasps [8]
- Carnivean [19]
- Proteus [19]
- Seraph [14]
- Succubus [0(4)]
Blighted Nyss Shepherd [1]
Blighted Nyss Shepherd [1]
The Forsaken [0(4)]
The Forsaken [0(4)]
Ice Witches [7]
Throne of Everblight [16]

Throne is proxied with blightbringer and both ice witches are represented by black frost shard.

Scenario: Outlast
I won the roll and opted to go first. My opponet did choose side.
Green thing in the middle - forest Gray template in the left zone - rubble. Far right - hill. The rest is clear I hope

My Deployment

Obrazek


Oponnent deployment:

Obrazek


Anyssa choosed Proteus as her prey.
Absylonia put Bracer on Proteus for Oracles.

My turn 1
Hex hunters run and stay out of most threat ranges. Typhon runs. Thagrosh cast Fog of War and Draconic blessing on Azrael, then he charges the throne. Rest of my army also run.

Obrazek


Oponnent turn 1
Ice witches use puppet master on Angelius. Agelius advances ad try to shoot hex hunter, misses, re-roll and misses again. Sucubuss puts cloud on Angelius. Rest of the army run.

Obrazek


My turn 2
I upkeep both spells. Ice witches use puppet master on Typhon, Azrael and single hex hunter. 2 hex hunters charge throne, rest of them run to stay away from Abby. Charges do no dmg but put shadow bind on throne. I missplay here, Typhon advance and kills one hex hunter and damages throne with 3 sprays no boosting to hit, 3xboost damage. I rerolled low dmg roll. Azrael advances out of threat ranges and throw 2 spear on Throne boosting only dmg, not reroll used. I realize that second Hex hunter close to throne is in range of Abyy and if she kills him my beast are in threat range. Zuriel sprays other Hex hunter in the back killing them both. All thre shepherds remove fury from Azrael. Raptors and Anyssa puts damage on Carniean and repo back, Anyssa toes zone. Spell martyr runs, Thagrosh arc Obliteration in wasps, killing one and damaging 2nd for 4 points.

Obrazek


Oponnent turn 2
Abby ukpeeps Bracer due to no Sucubb in range. Wasps use aparition. Shepherd on the right runs. Ice witches use puppet master on Carnivean, Throne and ???. Throne casts eruption of spines on Zuriel killing one hex hunter and Bayal. Blight wasps charge Azrael doing no significant damage. Carnieean kills Anyssa with Spray, no reroll needed and casts Spiny growth. Proteus run to the left zone. Abby casts Slipsteam, place Proteus more forward and repo B2B with him camping 4.

1 CP for Abby

Obrazek

My turn 3
I see 2 ways to play it. Damage one beasts, put twisted form on it, Kill throne and wasps. But shepherd in the far right make scoring harder. And Proteus if out of Tyhpo charge range.
So i go for Casterk kill. Abby has 4 trasfers, and she is in rubble. I can charge her with 3 ratptors and shoot with Tyhpon and Azrael.

I ukpeek only Draconic Blessing. Use witches to put puppet master on Azrael, Tyhpon, and 1 raptor. I decided to start with Azrael, he advance and hit 2 boosted attacks on Abby needing 13's. Booth atacks cause tranfers. Tyhpon advance and spray abby 3 times in the back. First hit couse transfer, second boosted dmg rolls is low but I decide not to reroll it to ensure third spray hits. Third boosted spray hits and do little dmg due to no fury on boost. Raptors charge i hit with 1 impact and all charge attack. Last charge attack kills Abby. No reroll needed.

Obrazek

** Yellow ** (possible problems, needs more testing)

Ice witches - puppet master is great ability and increased odds of assasination. I would probalby stay with attririon/scenario play without it. I'm little concerned about the cost thouht. 7 point is lot of points for 3 1-box models. I don't see reason to ever filed more than 1 unit. The spray sounds nice if the opportunity arrives but they are to squishy to bee up field.
Ice cage is situational and needs BFS or Throne to work.

I didn't have chance to play week 2 version but I find this update a nerf.
Ice bolt have higher range but spray is better. Cloud on spd 6 squishy model with no AD. No, thanks. Scucubbus version could be cool, not sure about balance.
IMO they need more support abilities to be more than puppet master bot or more survivality to play more forward. Snow wretched was fine, mayba sobe boxes to survive low POW blast from time to time.
With BFS at 9 points they sound little expensive to.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Legion of Everblight

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość