[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Wybór Unitów
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Wybór Unitów

<<

Bartoszeg02

Posty: 6

Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2013, 15:01

Post piątek, 29 listopada 2013, 15:11

Re: Wybór Unitów

Witajcie :)
Do tej pory byłem graczem 40 ale pewne okoliczności spowodowały u mnie uraz na tyle poważny iż postanowiłem zmienić system :)) Padło na warmachine. Jestem aktualnie po pierwszej grze (starter na starter) na zasadach ulotki 4 stronicowej z podstawowymi informacjami o systemie :P Najpewniej popełniłem w czasie gry 100 tysięcy błędów ale jestem na tyle zajarany rozgrywką iż zdecydowałem się wejść w grę :P (btw. czy to prawda że za każdy punkt focusa można dodać warjackowi dodatkowy atak :P ?)
Chciałem zrobić zakupy - protectorate of menoth wybrałem przez wygląd - chyba najbardziej lubię klimaty krzyżowców :) Uznałem że chyba najrozsądniej będzie kupić boks startowy (dla dwóch graczy), pytanie czy jest szansa sprzedać figurki do armii ruskich (np. za jakieś 100 zł?) czy raczej zostanę z tymi figurkami :P ?
Myślałem żeby do startera zakupić drużynę Exemplar Errants. Niestety w systemie jest 100 tysięcy bohaterów z czego każdy wpływa jakoś na jednostki i naprawdę nie mam pojęcia czy ten zakup będzie dobry czy to pieniądze w plecy? Chwilowo sugeruję się tylko wyglądem. Czy mógłbym was poprosić o jakieś wytyczne dotyczące kupowania? Nie wiem - co jest grywalne co nie? Z czym można pokazać się na turnieju a z czym zostanę wysmiany :P ? Nie ukrywam iż jak tylko ogarnę o co chodzi w systemie to będę chciał wyjść z moją armią do ludzi :)
I jeszcze jedno - słyszałem że podręczniki do gry są darmowe do pobrania - czy to prawda ? jesli tak to macie może jakiś link do rulebooka (najlepiej po polsku :)) )
Btw. czy jest opcja grania w machine w zasadzie bez warjackó? :PP bo najbardziej podobają mi się oddziały :)
Pozdrawiam wszystkich
<<

Ozło

Avatar użytkownika

Posty: 2299

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 14:24

Lokalizacja: Gliwice

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 29 listopada 2013, 15:23

Re: Wybór Unitów

Cześć przede wszystkim to nie ten temat na większość z tych pytań :P
Nie ma booka po polsku [ to hasło musimy dodać na jakiś banerku ]
Jeżeli chcesz kupić Boxa dla 2 osób to popytaj wśród znajomych czy ktoś się chce zrzucić bądź daj zapytanie w dziale Handlowym
W tej gierce generalnie wszystko się używa a Erranty w PoMie są bardzo dobrym unitem
Dodatkowo też na wstęp dla Ciebie napiszę że w tej grze nie ma jedynej słusznej rozpiski jak w innych gierach ;) Tak więc jak najszybciej pojaw się na turnieju w pobliżu.
Death to the false moderator !!

Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post piątek, 29 listopada 2013, 15:23

Re: Wybór Unitów

hej, erranci dobrym zakupem sa i beda. ogolnie w tym systemie wszystko jest grywalne, moze byc najwyzej suboptymalne.
Co do khadoru- postaw posta, moze ktos wezmie.
Co do grania bez jackow- calkowicie sie nie da bo jakiegos zawsze musisz wziac, a dodatkowo jacki w PoM sa z chorem (choir of menoth) tak dobre ze smutno nie wziac 2-3 czesto.
Dorzuc informacje skad jestes kolego, mysle ze ktorys z dluzej grajacych chetnie poswieci ci czas w realnym swiecie tez- zawsze to lepsze medium niz forum :)
<<

Kat

Avatar użytkownika

Posty: 7473

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:56

Lokalizacja: D-ca

Post piątek, 29 listopada 2013, 15:28

Re: Wybór Unitów

vindictus w Pomie uwielbia grać z devoutem bez chóru i morzem piechoty :) ale to wyjątek ;)
<<

PoMek

Avatar użytkownika

Posty: 3945

Dołączył(a): środa, 20 lutego 2013, 13:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 29 listopada 2013, 16:02

Re: Wybór Unitów

Jeżeli trzymać się tematu, to najczęściej używać będziesz następujących oddziałów:

- Choir of Menoth - będą w 99% Twoich list (w zasadzie tylko tierowy eKreoss i może Vindictus obywają się bez nich),
- Knight Exemplar Errant - bardzo często wystawiani, ale koniecznie z Unit Attachment. Najlepiej od razu kupić box z 10 sztukami, bo na ogół nie będziesz wystawiał 6 osobowego oddziału.
- Holy Zealots - również bardzo często wystawiani, też potrzebują pełnej 10 + UA.
- Temple Flameguard - nieco mniej popularni niż powyższe, ale też stosunkowo często spotykani. UA nie jest tak niezbędny, jak w przypadku powyższych unitów, ale również warto w niego zainwestować.
<<

Bartoszeg02

Posty: 6

Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2013, 15:01

Post piątek, 29 listopada 2013, 16:17

Re: Wybór Unitów

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi :)
Akurat jeśli chodzi o moje pochodzenie to wygrałem los na loterii bo jestem z Warszawy więc pewnie o graczy tutaj nie będzie zbyt trudno :P
Problem polega na tym że mam jednego kolegę z którym wchodzimy w system tylko że on lubi wszystko co złe - fluffu nie znamy ale najgorzej wyglądał cryx więc o innej armii raczej nie ma mowy :) Dam ogłoszenie w dziale handlowym jak tylko znajdę jakiś sklep gdzie ceny nie są zbyt wygórowane ;)
Z oddziałów które jeszcze przypadły mi wyglądem do gustu to:
Temple Flameguard
Knights Exemplar
Flameguard Cleansers
Deliverers
Czy na taki standardowy format którym np. w wh40 jest 1500 pkt da radę zawrzeć wszystkie te formacje? Bo zaczynam lekko rozplanowywać zakupy tylko nie bardzo wiem na czym się skupić. Ogólnie jest tak koszmarnie wielki wybór że czuję się tym odrobinę przytłoczony :P Jak mniemam każdy warcaster preferuje odrobinkę inne składy jednostek? Więc przede wszystkim powinienem się zastanowić którego spośród nich wybrać?
A czy karty z aktualnie dostępnymi jednostkami są do pobrania w legalny sposób w internecie? Ponieważ nie wszystkie jednostki mogę odnaleźć w moim codexie :P
<<

Kat

Avatar użytkownika

Posty: 7473

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:56

Lokalizacja: D-ca

Post piątek, 29 listopada 2013, 18:18

Re: Wybór Unitów

na 50 pkt bez problemu wciśniesz
Temple Flameguard
Knights Exemplar
Flameguard Cleansers
Deliverers

tylko po co ;) flameguardzi jak coś dają rade prawie wszedzie jako miecho :) exemplarsi sie mocno biją są ok :) cleansersi... dość zjawiskowi na stołach :) a delivelersi... no cóż... chyba tylko dalej ja ich używam i twierdze że są ok ;)
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post sobota, 30 listopada 2013, 01:23

Re: Wybór Unitów

Jeśli chodzi o brakujące karty, to:
Podręczniki Colossals i Wrath będą zawierać zasady do kilku modeli z każdej frakcji Warmachiny (czyli do PoM też). Jest też możliwość, że wyjdzie jakiś unit, a nie ma go jeszcze w żadnym podręczniku. Legalnych darmowych źródeł z kartami nie ma. Najtańsza opcja, żeby mieć wszystkie statystyki danej frakcji, to zakup odpowiedniego zestawu dla War Rooma (War Room, to taki oficjalny Army Builder do warmachiny, działa pod Androidem i iOS), wszystkie karty do jednej frakcji z dożywotnimi aktualizacjami, to około 20zł.
<<

Simon99

Avatar użytkownika

Posty: 3209

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 06:52

Lokalizacja: Zabrze

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post sobota, 30 listopada 2013, 14:14

Re: Wybór Unitów

Ogólnie PoMem da się grać na spamie piechoty, ale należy pamiętać, że wrzucenie dwóch lub trzech jacków prawie zawsze się opłaca.

Z wymienionych przez Ciebie unitów deliverersi i flameguard cleansers są oddziałami na których wykorzystanie trzeba mieć mega dobry pomysł (a nawet jak się go już ma to i tak są średni w porównaniu do innych opcji). Podobnie jest z exemplar knightami, ale ich akurat można zawsze gdzieś sensownie do vindictusa, kreossa2 czy harbringer wcisnąć.

Ogólnie polecam pograć i samemu potestować, bo tak jest zawsze najlepiej. Errantów i tępych guardów opłaca się na pewno kupować (a z holy zealotami będziesz miał już komplet dobrej piechoty PoMowej :P )
Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"

PP Judge od 14.03.2017
<<

Bartoszeg02

Posty: 6

Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2013, 15:01

Post piątek, 6 grudnia 2013, 11:15

Re: Wybór Unitów

A więc stało się - jestem na jutro umówiony z kolegą na bitewkę na 35 punktów. Niestety nie do końca się was posłuchałem odnośnie unitów i wziąłem połowę po tym że podobają mi się ich modele i chciałem je mieć w swojej kolekcji :) Moja rozpiska wygląda tak:
Hierarch Severius (*6pts)
* Blessing of Vengeance (7pts)
* Crusader (5pts)
* Templar (7pts)
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Exemplar Cinerators (Leader and 4 Grunts) (8pts)
Exemplar Errants (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Exemplar Errant Officer & Standard Bearer (2pts)
The Covenant of Menoth (2pts)

Z kolei kolegi:
Pirate queen - epic Seether
2x Slayer (2)
10x Satyxis raider + attachment (+ jeszcze jeden za tiera)
Satyxis solo

No i właśnie na pierwszy rzut oka wydawało mi się że będzie miła i fajna rozgrywka ale potem rzuciłem okiem w umiejętności jednostek przeciwnika i okazało się że najpewniej zginę w 2 turze gdyż każda rana wbita w mojego jacka przez raiderów zadaje ranę mojemu czarownikowi + dowódca ma zdolność dublowania tego :// Przeciwnik może wyprowadzić nimi atak w sumie chyba na 14 cali więc na 100% zaatakuje jako pierwszy. Pytanie czy mogę to jeszcze jakoś próbować wygrać ? Czy poniosłem klęskę już na etapie tworzenia rozpiski?
pozdrawiam serdecznie
<<

Pyra

Avatar użytkownika

Posty: 815

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 08:47

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 6 grudnia 2013, 12:27

Re: Wybór Unitów

Masz większą kontrolę niż twój przeciwnik. I Feata. Wykorzystaj to...
Po za tym on ma jakieś ciekawe zaklęcia zdolności.
A także pamietaj że twoje unity mogą stać przed jackami tak z 3" co sprawi że je zasłonią. (nie pamiętam czy Statixis mają ww. zdolność na reachu)
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post piątek, 6 grudnia 2013, 12:47

Re: Wybór Unitów

maja
<<

Kat

Avatar użytkownika

Posty: 7473

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 02:56

Lokalizacja: D-ca

Post piątek, 6 grudnia 2013, 13:57

Re: Wybór Unitów

Z kolei kolegi:
Pirate queen - epic Seether
2x Slayer (2)
10x Satyxis raider + attachment (+ jeszcze jeden za tiera)
Satyxis solo

nie można mieć 2 Ua w oddziale :) ten darmowy ua jest do kolejnego oddziału albo tylko do tego jednego ;)
<<

Bartoszeg02

Posty: 6

Dołączył(a): piątek, 29 listopada 2013, 15:01

Post piątek, 6 grudnia 2013, 16:10

Re: Wybór Unitów

oj wybaczcie - źle zapisałem ma jeszcze jeden oddział 10 wiedźm więc generalnie jak wyprowadzi wszystkimi atak i zrani (a to nie problem bo raz na grę gdy szarżuje ma 4d6 + 9 obrażeń to mój czarodziej leży trupem :/
niby mogę wystawić piechotę przed warjacki ale przecież on mi wszystko wyrąbie samą szarżą.
Czyli wasza propozycja to poświęcić errantów :) ? boję się tylko że moje jacki mające w sumie 6 ataków nie zabiją nawet połowy tych cholernych wiedźm :/ ale cóż - zobaczymy
I jeszcze 2 pytanka:
czy każdy jacek w zasigu 3 cali od chóru menothów dostaje premię?
Jak działa zdolnośc self sacrifice? Jeszcze nie bardzo kumam zasady (kolega będzie mi je tłumaczyć) i nie mogę zrozumieć co dokładnie się dzieje ? Jak obalają jeden mój model to mogę zabić sąsiada żeby ten nie upadl? to miałoby kiedykolwiek zastosowanie :P ?

No i gorąca prośba. Zbliżają się święta - a jak wiadomo jest to czas dawania i otrzymywania prezentów :P na chwilę obecną mam otrzymać jednostki do menotha ze startera (tego z ruskimi :) ) oraz errantów z atachmentem. Mogę złożyć zamówienie na +/- 300 zł. Do świąt wykonam pewnie ze 3-4 gry więc wziąć będę zieloniutki jak szczypiorek a żeby figureczki dotarły na święta muszę złożyć zamówienie już teraz :X Chciałem się zdać na was - co najlepiej dobrać do moich zestawów ?
<<

Pyra

Avatar użytkownika

Posty: 815

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 08:47

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 6 grudnia 2013, 17:35

Re: Wybór Unitów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Protectorate of Menoth

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron