Post wtorek, 1 września 2015, 12:19

Ruin - przemyślenia

Siema!

Mam tę nielichą przyjemność, że w moim posiadaniu znajduje się nasz najnowszy charakterny warjack - Ruin. Muszę przyznać, że model jest po prostu zajebisty! Typ jest wielki, straszny, po prostu świetny. Beast 09 (mimo że go lekko powiększyłem) wygląda jakoś tak rachitycznie przy nim :D

Grałem na razie tylko jedną grę z nim na stole, do tego chyba ją sromotnie przegrałem, więc wiele od siebie na razie dodać nie mogę, ale trochę przemyśleń już mam.

Moim zdaniem to idealny warjack do walki z ciężką piechotą i lekkimi bestiami. Wysoki MAT, P+S 18, do tego usuwanie upkeepów z trafionych celów i przede wszystkim zbieranie tokenów za zabite w jego okolicy żywe modele sprawia, że przy pomocy Koldun Lorda ten warjack sam jest w stanie sobie poradzić z cały oddziałem ciężkiej piechoty, lub z jakimiś lekkimi bestiami. Nie ma zbyt wielu tak wydajnych pod kątem focusa warjacków w Khadorze.

Największy problem jak w tej chwili mam z Ruinem to kwestia jego Abomination. Nie mam pomysł jak na tym budować jakiś potencjał i sprawia mi to głównie kłopoty.

Z racji affinity większość osób będzie pewnie chciało wystawić go pod Butcherem, ale ja planuję wystawiać go takiej mniej więcej liście:
Karchev +Beast 09 +Ruin +Sylys
Malakov + Spriggan
Koldun Lord
Assault Kommandos + Flamers + Iron Fang Kovnik

Co Wy o nim sądzicie? Macie już na koncie jakieś epickie akcje z nim w roli głównej? Pod jakimi Casterami go wystawiacie?