FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Theme Force czy nie?

<<

Tyrael Timura

Posty: 148

Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2018, 22:01

Lokalizacja: Rebelia Łomianki

Frakcja: -

Post poniedziałek, 3 grudnia 2018, 22:39

Theme Force czy nie?

Cześć, od niedawna gram w Warmachine, zaledwie pierwsze bitwy za sobą, dużo wątpliwości, pomysłów, koncepcji na budowę armii i rzecz jasna dobrej zabawy.

Zastanawiam się czy przy budowie armii kierować się budową w obrębie jednego theme forca czy nie zwracać na to uwagi? Jak z waszych doświadczeń to wygląda? Co polecacie? Trzymać się czegoś czy w praktyce to w ogóle tak nie wygląda? Wiadomo że jak narazie na turniejach nie mam zamiaru grać.

Pozdrawiam
Obrazek
<<

Cyel

Avatar użytkownika

Posty: 1606

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 20:46

Frakcja: Grymkin

Post poniedziałek, 3 grudnia 2018, 23:05

Re: Theme Force czy nie?

Zdecydowanie Theme Force. Zakupy wdg mnie warto zacząć od rzeczy, które występują w wielu Theme Forces (jest taka lista na Warmachine University, do tego warjacki nie-charakterne) by można było pójść w różnych kierunkach. Chyba, że od samego początku jakiś theme przyciąga Twoją uwagę.
<<

Encaitar

Avatar użytkownika

Posty: 2411

Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2013, 12:50

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post poniedziałek, 3 grudnia 2018, 23:06

Re: Theme Force czy nie?

W praktyce na turniejach armii nie będącej theme nie widziano już dawno. Bonusy jakie theme daje, głównie dodatkowe punkty, są tak dobre, że prawie nikt nie rozważa granie bez theme. W grze luźnej, poza turniejami, nie ma żadnych przeszkód by sobie darować theme. Jeśli przeciwnik będzie miał theme to będzie miał niewielką przewagę nad zwykłą listą, ale w luźnej grze to może być praktycznie niezauważalne.

Patrząc fluffowo theme dają pewien smaczek, ale nie jest to raczej dużo, jak na mój gust. W obrębie danego theme zwykle istnieją jakieś utarte schematy tylko, że w maszynce zawsze jest możliwość wymyślić coś nowego i zaskoczyć przeciwnika dobrym działaniem.

Zachęcam natomiast do spróbowania turnieju bo to bardzo dobry sposób na naukę i dość szybkie wciągnięcie się w grę, a maszyna najlepiej czuje się właśnie na turniejach.

Powrót do Cryx

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron