[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Nieumarłych przygód kilka
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Nieumarłych przygód kilka

<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post poniedziałek, 20 października 2014, 11:35

Re: Nieumarłych przygód kilka

Ja się chyba zgodzę z orkishem. Wydaje mi się, że Gaspi strasznie traci potencjał z taka rozpą. Co do Krakena pod Aiakosem, nie jest to głupie, ale czy Kraken zabija stormwalla w melee? bo statystyka wydaje sie tu chyba na jego niekorzyść? nawet z 5 atakami pod Gaspim i Parasitem w sytuacji w której nie masz jak zdjąć ASa raczej sie nie uda, a kto pozwoli ci bejna dostawic?. Z denegrą już bardziej. Dodatkowo w turze feata łatwieje strzelającej armii będzie pozdejmować ATGMów, a to jedyny zagrażający pDenny element.

Wydaje mi się, że ciężko się techować na pHaley nie tracąc przy tym na potencjale castera, tylko po to by zabezpieczyć się przed wszystkim co może na ciebie rzucić.
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 20 października 2014, 11:43

Re: Nieumarłych przygód kilka

A ja sie zgodze z Kondziorem- eGaspy wymusza rzucenie barriery co ture za 4, haley chcialaby zachowac cos jeszcze dla siebie, co daje ze efektywnie jest w stanie rozdac/rzucic 2 foci na ture (4 barriera, 2 camp, 1 wolny + 1 ze squire'a) - moze to spowodowac duze cisnienie na niej.
<<

Torres

Avatar użytkownika

Posty: 5287

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Cygnar

Post poniedziałek, 20 października 2014, 12:02

Re: Nieumarłych przygód kilka

My to naprawdę nieźle przetestowaliśmy i wiemy jak wyglądają te gry. Prawdziwe szachy bardzo zależne od scenariusza i terenu.
Stormwalla najpierw uszkadzasz strzelaniem a później dostawiasz Bane'a z feata i Krakena. Nawet jeśli go nie rozwalisz to cygnarski kolos też raczej nie rozkręca cryxowego z mechanikami na plecach.

Problem piechoty cryxowej przeciwko pHaley jest taki, że poza Featem pSkarry wyparowuje. Jeden oddział strzelecki z Barierą, Dead Eyem i featem Victorii jest dużo lepszy od dwóch oddziałów strzeleckich, które może wystawić Cryx. Cygnar ma dodatkowo większe zasięgi i kolosa, który dla rozpiski pDenny jest właściwie nie do ruszenia.
Głupio to przyznać, ale poza kilkoma wyborami Cryx w tym przypadku nie ma zbyt dużo do powiedzenia.
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 20 października 2014, 12:07

Re: Nieumarłych przygód kilka

problemem sa nyssy. wiekszosc innego cygnarskiego strzelania nie omija chmurek.
<<

Koza

Avatar użytkownika

Posty: 1781

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 20:32

Frakcja: Circle Orboros

Post poniedziałek, 20 października 2014, 12:08

Re: Nieumarłych przygód kilka

Przecież nyssy też nie omijają chmurek.
<<

yaro

Avatar użytkownika

Posty: 7645

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 11:25

Lokalizacja: Krakow

Frakcja: Skorne

Post poniedziałek, 20 października 2014, 12:11

Re: Nieumarłych przygód kilka

sorry, myslalem ze hunter na cloud effecty tez dziala. mimo wszystko sprawia to ze nie masz wsparcia od lasow do zaslaniania losa do piechoty przeciwko nim.
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post czwartek, 13 listopada 2014, 15:45

Re: Nieumarłych przygód kilka

Heja pany, trzeba kombinować trochę inaczej z 3Gorkiem, będę tym grał prawdopodobnie na MP, mimo, że nie miałem okazji tym zagrać jeszcze ni razu, no ale kiedyś musi być ten pierwszy raz :P

Goreshade, Lord of Ruin (*5pts)
* Deathripper (4pts)
* Harrower (10pts)
Bane Knights (Leader and 9 Grunts) (10pts)
Bane Riders (Leader and 4 Grunts) (11pts)
Satyxis Blood Witches (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Satyxis Blood Hag (2pts)
Bane Lord Tartarus (4pts)
Darragh Wrathe (4pts)
Warwitch Siren (2pts)
Warwitch Siren (2pts)

Rozpa pełna ciekawostek, działa na wszystko i nic ;) myślę, że wezme ją w towarzystwie mojej pirackiej pDenny. Czuje się dość pewnie z tym wszystkim, nawet myślę, że może to działać na legion i cyrkiel, przeciw którym raczej nie będę wyciągał pDenny. To może też działać na trolle...? Może? Sam nie wiem, ale już sama szybkość moich modeli daje mi lekką przewagę nad trollami. Nie mogę się doczekać aż wystawie to na stół ;)
<<

kondzioro

Posty: 1370

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 18:56

Frakcja: Cryx

Post sobota, 15 listopada 2014, 16:34

Re: Nieumarłych przygód kilka

Bardzo fajnie to wygląda :) Co do trolli to ze standardowymi podwójnymi wardersami bardzo pomaga feat + jak się dobrze ustawi to Gorek może stać otoczony 4 wardersami, którzy wszyscy są zamrożeni, bo ich smyrnął mieczem ;) Raz mi to wyszło do tej pory, ale było bardzo przyjemne :)
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post środa, 14 stycznia 2015, 15:23

Re: Nieumarłych przygód kilka

Kilka razy zabierałem się za napisanie czegoś w tym temacie i jakoś koniec końców nie zdobyłem się na kliknięcie wyślij, więc tera wyjątkowo trochę więcej przemyśleń i wrażeń. Już dawno po MPkach i nie pamiętam swoich gier dokładnie poza momentami które zostawiają spory niesmak. Jak to zazwyczaj bywa kości mnie dymały a rozpiska nie pomagała. W 3 grach wybrałem złą rozpę i już po piwerwszej turze nie dawałem sobie wysokich szans, a w pozostałych przeciwnikom wychodziły średnie rzuty na co nie mogę się złościć, ale mi nie wychodziły rzeczy na których mi zależało. Po MP grałem sporo rozpą 3Gorka, lekko modyfikowaną i nie tylko. Tako i kilka spostrzeżeń:
- Harrower jest zarąbisty pod tym casterem, nic tylko brać, sądzę, że Deathjack może być również fajną zabawką z tym gościem ale najbardziej chciałbym wystawić pod tym casterem Krakena, którego na razie nie posiadam.
- Bejni na Koniach, pomimo mojego wczesnego zachwytu tym oddziałem (so much armor, so many boxes, so much wow) i niesamowicie wyglądającym modelom (estetyka bejnów jest the best) te modele się nie sprawdzają, nie są one w stanie wytankować strzelania tak jakbym tego chciał, koniec końców jest to tylko 5 solidnych ataków z bądź co bądź dobrym matem. Koniki nie są w stanie przetrwać kolejnej tury w melee (zdarzało mi się nawet że ginęli od jakichś strzelających elfów w melee). Z Gorkiem chciałem, żeby te modele grały jako moje główne attrition pices, ale przeciwnicy (chociażby na MP) słusznie wybijają wszystkie te modele w turze, w której zaczną ich atakować). Mam nadzieję, że wyjdzie kiedyś jakiś Solos do tych panów nawet z jakims lekkim dopałem, jak na razie widze ich średnio w jakiejkolwiek rozpie, ale mam zamiar ich wystawiać chociażby ze pSkarra (jak juz się dorobie modeli na mój fast attack list)
- Sam gorek, no cóż, ma świetny threat range, zarówno na spell asasynację i jak i na tradycyjne wklepanie komuś CK mieczem, ale czegoś mi brakuje. Z pewnością do niego kiedyś wrócę, ale dopiero jak będę miał modele które chce pod nim wystawiać.

Ostatnio rozegaliśmy lokala na którym wróciłem do klasyki odskakując trochę od zawodu jaki sprawił mi mój wynik z MP, tako i na stół wystawiłem swojego starego Termiego i Mortenebre, do której mam w końcu wszystkie modele jakie chciałem.

O graniu Morti i jej rozpie za dużo nie wspomnę, ponieważ o wyniku gry zaważyło ustawienie moich modeli (przeciwnik nie mógł dostawić Eartborna do mojej casterki) i olał kompletnie scenariusz gdzie gerlak stał sobie na fladze i controlował ją przez 3 moje i 2 jego tury.

A oto Termi:

Lich Lord Terminus (*4pts)
* Erebus (8pts)
* Skarlock Thrall (2pts)
Bane Thralls (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Bane Thrall Officer & Standard (3pts)
Bile Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
The Withershadow Combine (5pts)
Bane Lord Tartarus (4pts)
Darragh Wrathe (4pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Machine Wraith (1pts)
Madelyn Corbeau, Ordic Courtesan (2pts)
Pistol Wraith (3pts)
Pistol Wraith (3pts)
Saxon Orrik (2pts)
Warwitch Siren (2pts)

W kolejnych grach Terminus dał pokaz swojego powietrznego tańca i chorych zasięgów asasynacji wspomaganych przez Corbę.
Ciężko mniej doświadczonym przeciwnikom wytłumaczyć, że grę przeciwko Termiemu bez problemu można wygrać na atrition i controle, każdy gracz ma gdzieś z tyłu głowy głosik mówiący "możesz doszarżować tym ciężkim w niego, może go zabijesz?" Jednak bez Eyriss i po nawet średnio udanym feacie statystyka stoi po mojej stronie. Z bardziej dośwadczonymi graczami Terminusem gra się ciężko, większość osób widzi, ze po wyeliminowaniu Corby i Darrgha zaczyna się robić pod górę, ponadto nie pozwoli na dobry feat, a do tego ma w jednej rozpie tą głupią elfkę. Fajną rzeczą w tej rozpie jest obecność solidnych control pieces. Często przeciwnik wybierze rozpiske z dużą ilością bestji, bądź jacków, a wtedy można ładnie ustawić Gormana zaraz w sąsiedztwie Bile Thralli za Bane'ami, a do tego 2 pistol wraithy są naprawdę zabawne.

Na kolejny master mam zamiar wrócić z inną klasyką (może uda się lekko coś zmodyfikować) czyli eGaspi i pSkarra. Ciekaw jestem jak to wszystko wyjdzie i jak zmieni się Meta, bo mimo, że za każdym razem widać zmiany to tendencja pozostaje dla mnie tajenmicą.
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post poniedziałek, 2 marca 2015, 16:54

Re: Nieumarłych przygód kilka

Po masterze w Bydzi, chcę tym sezonie trochę pocisnąć, a przy okazji mieć jakąś rozpę, do której sam dojdę i ogram, a nie ściągać "standard". Pojechałem z eGaspim (bezpieczny "standard" :P) i pSkarre, zrobioną po mojemu :D.

System: Warmachine
Faction: Cryx
Casters: 1/1
Points: 50/50
Pirate Queen Skarre (*6pts)
* Deathripper (4pts)
* Helldiver (3pts)
* Skarlock Thrall (2pts)
Bane Riders (Leader and 4 Grunts) (11pts)
Necrosurgeon & 3 Stitch Thralls (2pts)
Satyxis Blood Witches (Leader and 5 Grunts) (4pts)
* Satyxis Blood Hag (2pts)
Satyxis Raiders (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Satyxis Raider Sea Witch (2pts)
Soulhunters (Leader and 4 Grunts) (9pts)
Darragh Wrathe (4pts)
General Gerlak Slaughterborn (3pts)
Satyxis Raider Captain (2pts)

Objective: Effigy of Valor

System: Warmachine
Faction: Cryx
Casters: 1/1
Points: 50/50
Lich Lord Asphyxious (*6pts)
* Deathripper (4pts)
* Deathripper (4pts)
* Skarlock Thrall (2pts)
Bane Knights (Leader and 9 Grunts) (10pts)
Bane Thralls (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Bane Thrall Officer & Standard (3pts)
Bile Thralls (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Satyxis Raiders (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Satyxis Raider Sea Witch (2pts)
Bane Lord Tartarus (4pts)
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist (2pts)
Satyxis Raider Captain (2pts)
Warwitch Siren (2pts)

Objective: Bunker

Skarre po zeszłorocznym masterze w Wawie chciałem zrobić turbo. A synergie w tej rozpie mają efekt wow. Przed wyjazdem zdążyłem zagrać rozpą 3 gry i wszystkie przegrać, no ale jakoś nauczyć się trzeba. Przechodząc do gier.

I Epik eMorvana


Z Epik przegrałem na MP z jego baldurem, zaskoczył mnie feat :P nasza trójmiejska meta nie widzi takich rzeczy jak Baldury. Wziąłem zakładając, ze nawet bez PF będę w stanie szarżować w jego Feacie obiema Kawami, więc nie za bardzo mu pomoże, Epik zdecydował się jednak na Morvanę.

Raczej standardowa eMorvana Skinwalkerzy, Trackerki, Tharni, 2 wilki, gorax, gallows.

Ja zaczynam i już w pierwszej jestem w połowie stołu ze stopami w strefie. Na jednej flance Raiderki, na drugiej Bane Raiderzy. Epik w swojej wystawia mi baity po obu flankach. Raiderzy biorą Tharnów, zabijają 3 i wiążą ich praktycznie na całą gre z drugiej rajderki bezpieczne w coverze nie boją się strzelania od Trackerek, ktore nawet z prayem beda trafiac na 10. Epik nei ma jak odpowiedzieć na mój spam piechoty w centrum. W kolejnej ja featuje i zabija oba wilki panienkami z dark guidance, na każdego starczyło po 3 raderki/witche, zabijam objective i siedze w strefie tak mocno, ze nie ma szans mnie usunac, scoruje. Feat Morvany i gramy na "czy usune wszystkie modele". Zostaje jeden Skinwalker, ale okazuje sie ze jest poza CMD i nie blokuje mi scora. $ modele łacznie z gerlakiem sprzedaly mu bułe a i tak nie zginął.

Wygrana 5:0

II Maximus eGaspi

Trójmiasto na Trójmiasto :P ale program, a fe. Najdziwniejsze ze dawno z Krzyskiem nie gralem :P najwyraźniej trzeba czesciej. Powinniśmy grać mirror, ja stwierdzam, że nie chce grać moim Gaspim na jego Gaspiego z powodu braku u Maximusa living modeli, a 13 modeli perfect pod excarnate z mojej strony. Dodatkowo maximus mial Darragha co oznaczalo, ze jego bejny > moje bejny. No ale nic, gramy, jade skarrą, czyli MU pod górę.

Zaczyna się powoli, biegi, Maximus strasznie z tyłu zostaje z kurczakami, a wszystko reszta biegnie na mnie, stawia 3 chmurki przed oddziałem BT i tartarusem. Widze straszny błąd Maximusa i szanse szarży Gerlakiem. Dostawiam babcie jak najblizej chumerk (po grze stwierdzam, ze to blad, babci mogla spokojnie wbiec w chumrke i wziac na klate ten 1 dmg) Nie pamiętam czy odpaliłem feata, ale na pewno polecialo dark guidance, Gerlak zdejmuje 9 Bane thralli, Zranionego przez 2 rajderki Tartarusa, 5 bile thralli, jakichs Bane knightów, Po jeszcze troche BK leca moi Bane Raiderzy zabijajac ich tyle, ze przeciwnik zostaje chyba z oddzialem 3. Soulhunterzy w odwodzie. Jak teraz o tym mysle to Maximus mogl mi zrobic 2 purge bomby i sczyscic mi wszyskie babki (no chyba ze byly pod featem, nie pamietam). Niestety po turze feata nie mam jak zabic scampionego Licha, Maximus tepuje mi sie w twarz, i licze ze statystyka nie jest po mojej stronie. jakies 21 arma na liczu na minus 9 Skarra. Bane Raiderzy nie doszarzuja, a laski z powerswellem i tak robia 2 smg statystycznie, a wszystkie nie podejda. Postanawiam grac na scenariusz. Jakos kiepsko rzucilem na Foca i dostaje mega freestrike w twarz. To teraz bedzie goroco. Zastawiam sie szczelnie soulhunterami przy mojej fladzie i dominuje za jeden walczac z resztkami jego piechoty przy drugiej fladze. W kolejnej idzie feat Licza i szarże w soulhunterów, żeby dostawić jak najwięcej do casterki. Myśle sobie no jak? Bez przesady. Kwasze na sobie jakieś 7 foca 22 arma. ale mam mało hm (7 chyba). Jakims cudem PIERWSZY bane zabija 1 soulhuntera, po czym maximus wyprowadza 2 kolejne w casterke i 2 pudla, cisnienie skacze, kolejny SH szarzowany i ginie od PIERWSZEGO ATAKU, kolejne pany szarzuja w moja casterke i jeden trafia, Maximus potrzebował o ile pamiętam 14/15 do wygranej. na szczescie nie, za malo. Ja na koniec tury skoruje, w swojej sie tylko zastawiam szczelnie i czyszcze jakies niedobitki, kolejny punkt, mam juz 3. Wygrywam koniec koncow na scenariusz.

III Młody Calandra Tierowa

Znów wybieram Cie Skarre, i po raz 3ci zaczynam. Gra jest szybka ja w swojej drugiej turze odpalam feata i doszarzowuje do Warlocka bijac na +2 ktory nie ma na sobie zadnej Furii, braknie mi kilka oczek na kosciach, ale mam teraz ciezko armowy spam na polowie stolu przeciwnika. (zabijam tez 2 bestie). W kolejnej Młody musi kitrać Warlocka z 2 furii z tyłu, a ja wciąż mam 2 Soulhunterów w pobliżu, podejzdzam po jego modelach incorphunterami, bije 6 razy z dark gudaince i starcrosem, udaje mi sie spudlowac raz, nie wiem jak starcross zagina statystyke, ale nie jest to jakies strasznie bolesne jezeli trafiam na ponizej sredniej. Rzucam wystarczajaco zeby wywolac 1 T. Mlody nie zdaje i koniec gry.

I tak oto koncze z 3 winami :D hahahaaaa, sam sie z siebie smieje, mialem sporego farta nie trafiajac na zaden PoM czy Cygnar.

Wieczorem dowiaduje sie ze pierwsza w niedziele gram z Heru.

IV Heru 3Butcher.

Biore Licha, stwierdzilem ze to moze byc jedyne MU na ktore bede mogl wyciagnac Licha i faktycznie gra idzie dobrze... prawie. Ja w swojej drugiej marnuje tyle czasu na wykombinowanie jak tu walnac ladny excarnate trick ze koncze ta ture z mniej niz 30 minut na zegarze (o ile dobrze pamietam) 3 excarnatey zabijaja 1 pirata, purge z bile'a dziala juz ladniej, ale dalej bieda troche. Wzialem w tej rozpie Bunkier, i to byl duzy blad, rajderki raz nie zdaja abo od reaverow i to wystarczy zeby mi uziemic flanke na 2 tury. W dalszej grze gramy na attrition, które byałby nawet szansa ugrać, ale niestety juz przy 14 minutach wiem, ze nie wyrobie z czasem, zaczynam grac szybko i nie patrze gdzie corba, gdzie psy, i gdzie stoi caster, przegrywam na czas :/ boli troche. Heru nie mial juz za wiele na stole, Alexia nie zyla, zostala Corba, Gorman, Piesek, Caster unit i Jacka. Ja mialem praktycznie caly oddział BT, kilku BK, rajderki które raczyły się zebrać i Feata.
czas, czas, czas no i glupie bledy, gdybym zabil wilka, heru mialby szarze do objectiva i moglby mi zabic castera, gdybym fartem nie zabil swojego BK z purge'a ruszyłby go z corby. Wyszło zatem nieźle, no ale niestety.

V Tutajec pReclaimer

Myslalem ze Tutaj raczy zagrac tym czym wieczorem, niestety nie, ja wzialem skarre, i bida, chmurki mnie uwaliły na cacy, gra byla Grindfestem w którym ja dodatkowo nie mogłem trafić na 7kach w momencie gdy były to dosć ważne :/ troche nie chciało mi się grać po poprzedniej przegranej. No i nauczylem sie, zeby brac Licha na PoM.... zawsze.

Turniej wykonany w planie, 3 winy, zacnie, mam nadzieje ze lepiej pojdzie na kolenym Masterze no i trzeba sie zaczac bawic w ADR.

Od strony organizacyjne, nie mam chyba nic do zarzucenia turniejowi, byl obiad, a nawet nie wiedzialem ze ma byc! Mila niespodzianka. Do Pubu nie bylo za daleko, tylko miesce troche dziwne i do najtanszych nie nalezalo. Balem sie spania na sali z powodu zimna, ale ulozylem spanie pod grzejnikiem i full wypas. Obsuwy czasowe drugiego dnia nie byly duze, za to pierwszego moglismy zaczac wczesniej :P Alkoholu pic nie moznabylo, ale mozna bylo pic colę ;) z rana kawusia, jajeczniczka, tościki. Może nie na bogato, ale ja mogę jeździć na takie eventy oby tak dalej panowie.
<<

kondzioro

Posty: 1370

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 18:56

Frakcja: Cryx

Post poniedziałek, 2 marca 2015, 17:50

Re: Nieumarłych przygód kilka

Gratulacje, ze dobrze poszło. Trzymałem kciuki zeby był finał Cryx vs Cryx, ale moze innym razem ;)
<<

Orkish

Avatar użytkownika

Posty: 859

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 01:16

Lokalizacja: Ursynów

Frakcja: Cryx

Post wtorek, 3 marca 2015, 11:03

Re: Nieumarłych przygód kilka

Krissos,

Miałeś troszkę pecha, że trafiłeś na Tutajca, który ma zarówno eLicha i pSkarre ogranego reclaimerem :) Z drugiej strony to była rzeź menockich niewiniątek gdy grałem z reclaimerem Pyry Skarrą, więc ogranie i nieogranie danym casterem i MU działa w obydwie strony.


Generalnie w MU na reclaimera, pSkarre jest troszkę jest lepsza niż Lich ponieważ celniejsze trafienia i niezabijalny Darragh jest istotniejsze niż trudny do odpalenia purge oraz feat.

Najważniejsze jest by szybko dokonać wymiany za Vanquishera, który jest mega uciążliwy.

Poniżej dlaczego eLich ma ciężko z reclaimerem:
-chmury bardzo przeszkadzają w excarnacie (a raczej eiryss schowana za chmurami)
-odpalenie excarnate może sprawić, że lich umrze od feato-assasynacji w następnej turze
-wskrzeszeni z feata muszą szarżować a zwykle najważniejsze modele są zasłonięte chmurami
-lich nie ma buffu do trafiania co sprawia, że piechota przeciwnika z defem 13 lub więcej robi się problemem
-zbieranie dusz specjalną akcją licha zwykle nie działa bo reclaimer jest bliżej swoich modeli
Tak. Pozjadałem wszystkie rozumy.
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post wtorek, 3 marca 2015, 11:49

Re: Nieumarłych przygód kilka

Zawsze można wbiec w chmurę arcnodem ;) muszę pograć na to MU, ale możesz mieć rację

Musze też napisać coś jeszcze, kiedy zaczynałem grać, słyszałem opinie, że Soulhunterzy są średni (co najwyżej). Teraz po zagraniu nimi paru gier... OMG toż to jest boskie, mają milion zastosowań. Ciężko ich trafić, zawsze (ZAWSZE) mogą pobiec w pierwszej do jakiegoś concealmentu i covera, a nawet bez tego ciężko ich trafić. Grożą przedniej linii przeciwnika już w drugiej turze, maja po 3 ataki każdy, jak zabijesz kogoś z szarżowego możesz zboostować kolejny, albo na trafienie, albo dmg, ze Skarrą... 3 może zabić przy dobrych rzutach 2 cięzkie bestie cyrkla. I ten incorp i dodatkowy cal szarży z Darraghiem (14 cali threat range z reachem, 12,5 bez reacha) . Nie mam swoich, grałem na pożyczonych, ale muszę to mieć.
<<

Orkish

Avatar użytkownika

Posty: 859

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 01:16

Lokalizacja: Ursynów

Frakcja: Cryx

Post wtorek, 3 marca 2015, 15:19

Re: Nieumarłych przygód kilka

A od kogo słyszałeś takie opinie, że są średni, bo na pewno nie ode mnie :D

Soulhunterzy sami z siebie są bardzo fajni a z Darraghiem są przegięci a najśmieszniejsze jest to, że Darragh jest najlepszym solosem w tej grze.
Tak. Pozjadałem wszystkie rozumy.
<<

Krissos

Avatar użytkownika

Posty: 1593

Dołączył(a): środa, 13 marca 2013, 22:11

Lokalizacja: Tri City Best City

Frakcja: Cryx

Post wtorek, 3 marca 2015, 15:30

Re: Nieumarłych przygód kilka

Tartarus też nie jest głupi ;) ani syrena, pistol, gerlak. Ogolnie czy jest inna armia, która ma takich solosów? Powiedziałbym, że Cryx jest armią trollujących solosów :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Cryx

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość