Post niedziela, 20 października 2013, 01:33

Tereny na makietę jak/jakie/jak dużo.

A więc, jako, że zorganizowałem sobie blat i zacząłem robić tereny, to mam parę pytań. W zamian za porady będę powoli przeredagowywał 1szy post tematu, co by stworzyć mały poradnik dla potomnych, a i pewnie starzy wyjadacze znajdą coś dla siebie. A więc w miarę możliwości prosiłbym o porady, jaki zestaw makiet każdy gracz w warmachinę powinien posiadać. Typ, rozmiar, porady do tworzenia makiet, tutoriale, pomysły, wszystko będzie mile widziane. Chodzi o to, żeby zebrać opinię ludzi na temat, z jakimi elementami makiety gra się przyjemnie, co zrobić, żeby było ładnie, schludnie i same makiety nie denerwowały podczas rozgrywki (osobiście bardzo nie lubię jak przewracają mi się modele, a granie na samych kartkach z napisem "las" i "górka", to też nie to czego zawsze od bitewniaków oczekiwałem.

----------------------------------------

Elementy makiety:
1. Lasy.
2. Impasy.
2.1. Domki.
3. Trudny teren.
4. Górki.
5. Płotki.

Ad. 1.
Jeśli chodzi o las, to sprawa wydaje się prosta. Karton, czy kawałek plasticcardu z naklejonym piaskiem/trawką i do tego parę drzewek. Jeśli o same drzewka chodzi, to polecam taki oto sposób: http://www.youtube.com/watch?v=qb0vMV-oIIU Dość prosty, z ładnym efektem końcowym.

Ad. 2.1
Kartonowe domki nie będą nigdy wyglądać tak ładnie jak ich odlewani koledzy, ale można zaopatrzyć się w tłoczone profile, które nakleimy na ściany domku, czy dach, co znacząco poprawi wygląd takiego kartonowego impasu.

Ad. 5.
Płotki można wykonać na wiele sposobów (jak wszystko inne), podaję kilka:
-palisada ze sklejonych zapałek/wykałaczek (czasochłonne),
-skałki z korka (łatwe do zrobienia, jak się trochę postaramy, to wygląda całkiem ładnie),
-cegiełki z gipsu dentystycznego/miliputa itp. (jak ktoś używa cegiełek, to jest to dobra opcja, zaopatrywanie się w nie, żeby zrobić murek, wg. mnie nie)
-żywopłot z gąbki/sklepu modelarskiego (np. http://makieta.pl/zywoploty-krzewy/1550 ... atowe.html uważam, że to dobre rozwiązanie, szybkie i skuteczne, aczkolwiek nie każdemu mogą odpowiadać rycerze kucający za krzakiem)