FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Podstawy robienia podstawek

<<

Skrzyp

Avatar użytkownika

Posty: 293

Dołączył(a): niedziela, 16 czerwca 2013, 20:17

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post środa, 30 października 2013, 19:43

Re: Podstawy robienia podstawek

Ja cały czas korzystam z piasku podprowadzanego z piaskownicy/plaży i jestem bardzo zadowolony, nawet nie trzeba specjalnie malować i już przejechanie chociażby suchym pędzlem białym daje dobry efekt.
<<

Killy

Avatar użytkownika

Posty: 27

Dołączył(a): czwartek, 17 października 2013, 20:44

Lokalizacja: Siedlce

Frakcja: Mercenaries

Post środa, 30 października 2013, 20:20

Re: Podstawy robienia podstawek

Dzięki za rady! Zaintrygował mnie ten piasek z szynszyli :)

Patrzę na wyschniętą podstawkę i jednak wygląda to całkiem przyzwoicie. Na szczęście podejrzanie wodnisty wikol (okazało się że 3 lata przeterminowany) dał radę przytrzymać żwirkową posypkę.

Z tą szyną też ciekawy pomysł. tylko bym ją trochę zeszlifował. A propos obróbki metalu - stępiłem wczoraj moje fajne małe cążki odcinając kawałek krzaczka pod warjackową stopą. Szkoda. To mi uświadomiło, że nie mam jakiejś piłki modelarskiej. Jak to powinno wyglądać, czego mam szukać? Na allegro jakieś Olfy na razie znalazłem. Za duże i za drogie.
PSN: Killy_Kaiju
kontakt bezpośrednio: killykaiju@gmail.com
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post czwartek, 31 października 2013, 02:32

Re: Podstawy robienia podstawek

kup sobie pożądne cązki ja moimi tnę drut do migomatu i nie ma na nich uszczerbku. Pamietaj że kupujac cążki musza być do metalu a nie plastiku. Twoje cazki powinno dac się jeszcze zaostrzyć płytką ceramiczną albo węglikiem spiekanym nie mówiąc o szlifierce magnetycznej, nie masz jakiegoś tokarza obok moze ma jakieś zużyte noże i dałby ci jedną płytkę a przyokazji naostrzysz wszystkie noże i nożyczki w domu ;)
<<

Killy

Avatar użytkownika

Posty: 27

Dołączył(a): czwartek, 17 października 2013, 20:44

Lokalizacja: Siedlce

Frakcja: Mercenaries

Post czwartek, 31 października 2013, 10:11

Re: Podstawy robienia podstawek

O tej płytce ceramicznej to jeszcze nie słyszałem. A jak z tą piłką? Czasami trzeba coś raczej przepiłować równo :)
PSN: Killy_Kaiju
kontakt bezpośrednio: killykaiju@gmail.com
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4622

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post czwartek, 31 października 2013, 11:14

Re: Podstawy robienia podstawek

piłki sa raczej nie poręczne, kup sobie:
cążki takie większe
Obrazek

pilnik do metalu zgrubny (taki dupny ;) )
Obrazek

i do tego napewno przydadzą ci się pilniki diamentowe. (płaski i ten okrągły napewno się przydadzą reszta niebardzo)
Obrazek

cermetale
Obrazek
lub płytka z weglika spiekanego czarna-grafitowa błyszcząca płytka, polecam każdemu mieć taka w domu można się zdziwić ile rzeczy mozna nią zaostrzyć (ostatnio ostrzyłem nawet nóż do kosiarki)
Obrazek
<<

Markow

Avatar użytkownika

Posty: 428

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:12

Lokalizacja: Wrocław

Frakcja: Circle Orboros

Post czwartek, 31 października 2013, 13:06

Re: Podstawy robienia podstawek

Weź cążki, obetnij szynę tak aby zostały z niej kwadratowe kawałki tylko pod pod nogami danej figurki. No i masz najlepsze piny jakie są, bo te drucikowe czasem ciężko się to montuje potem..
Tym sposobem figórki są pewniejsze, a i między nogami figurki, możesz spokojnie dać taśmę i na nią piasek - wygląda naturalniej.
<<

Killy

Avatar użytkownika

Posty: 27

Dołączył(a): czwartek, 17 października 2013, 20:44

Lokalizacja: Siedlce

Frakcja: Mercenaries

Post czwartek, 31 października 2013, 13:44

Re: Podstawy robienia podstawek

Tak proste że aż się dziwię że na to nie wpadłem :D A dziurę maskowałem do tej pory GSem.
Ice -> dzięki za odpowiedź :) mam takie pilniczki. Jakieś najtańsze, ale spokojnie dają radę. Poszukam cążków porządnych i tej magicznej płytki-ostrzałki

ps Markow - sprawdzasz skrzynkę?
PSN: Killy_Kaiju
kontakt bezpośrednio: killykaiju@gmail.com
Poprzednia strona

Powrót do Tutoriale i poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości