FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Szybkie pytania odnośnie modelarstwa

<<

Dziekan

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post czwartek, 31 maja 2018, 22:33

Re: Szybkie pytania odnośnie modelarstwa

Chce kupic kilka kolorow, ale najpierw zerknac na zywo, w necie zawsze jakos inaczej wygladaja
Obrazek
<<

Gift

MultiTroll

Frakcja: Skorne

Post czwartek, 31 maja 2018, 22:54

a czemu akurat p3? co chcesz malowac
QcDWG napisał(a):Cale mk3 jest jedna wielka dobra decyzja. Plus praktycznie kazda errata? A sr17 juz wyglada duzo lepiej niz na poczatku...

Obulus, Mortician’s Guild napisał(a):Farming is a senseless pursuit. You sow what you may reap, then you reap what you may sow. Senseless.

yaro napisał(a):To po co gracie? By narzekac?
<<

Pierzasty

Frakcja: Legion of Everblight

Post piątek, 1 czerwca 2018, 01:04

Dziekan napisał(a):Czy gdzies w wawie mozna kupic farbki Pp?

FGB na Żelaznej, przynajmniej na stronce mają.
<<

Dziekan

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 1 czerwca 2018, 08:05

O dzieki , zajrze tam
Obrazek
<<

Shonsu

Frakcja: Khador

Post sobota, 2 czerwca 2018, 10:13

Pierzasty napisał(a):Potrzebuję mocnego podkładu w sprayu - czegoś co "wgryza" się delikatnie w plastik, a zarazem da się nałożyć cienką warstwą bez uwalania detali. Potrzeba mi tego do figurek planszówkowych, które będą składowane luzem a nie każda w osobnej miękkiej przegródce.

Będę również wdzięczny za polecenie mocnego lakieru matowego.

Wracając do tego pytania. A podkłady GW niedobre? Mi się plastiki przechowywane luzem raczej nie obijają.

Co do lakieru - używam matowego vallejo do krycia czołgów ww2 ale chyba nie jest bardzo matowy. Chyba bardziej matowy był lakier GW nakładany pędzlem ale dawno nie używałem. Musisz potestować - zawsze można pobawić się z rozcienczaniem albo dwoma warstwami żeby dopasować "moc" krycia.
<<

Pierzasty

Frakcja: Legion of Everblight

Post poniedziałek, 4 czerwca 2018, 14:26

Shonsu napisał(a):
Pierzasty napisał(a):Potrzebuję mocnego podkładu w sprayu - czegoś co "wgryza" się delikatnie w plastik, a zarazem da się nałożyć cienką warstwą bez uwalania detali. Potrzeba mi tego do figurek planszówkowych, które będą składowane luzem a nie każda w osobnej miękkiej przegródce.

Będę również wdzięczny za polecenie mocnego lakieru matowego.

Wracając do tego pytania. A podkłady GW niedobre? Mi się plastiki przechowywane luzem raczej nie obijają.

Co do lakieru - używam matowego vallejo do krycia czołgów ww2 ale chyba nie jest bardzo matowy. Chyba bardziej matowy był lakier GW nakładany pędzlem ale dawno nie używałem. Musisz potestować - zawsze można pobawić się z rozcienczaniem albo dwoma warstwami żeby dopasować "moc" krycia.

Kiedyś używałem GW, ten zwany Skull White jeszcze dawał radę, ale od tego czasu zmienili asortyment i słyszałem dużo złych opinii o nowym sprayu. Poza tym farby GW są droższe od odpowiedników tej samej jakości.
<<

Shaysome

Press Ganger

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post poniedziałek, 4 czerwca 2018, 20:06

Czarny spray od Army Paintera jest super, osobiście bardzo polecam.
<<

Maximus

Press Ganger

Frakcja: Cryx

Post poniedziałek, 4 czerwca 2018, 22:08

Od lat używam podkładu w sprayu od GW, tylko trzeba go umiejętnie nakładać ;) 2-3 cienkie warstwy nałożone w niedużych odstępach czasu. Model w odległości 20-25cm od dyszy. Warstwa podkładu nie powinna być zbyt cienka. Podkład musi schnąć minimum 24h przed malowaniem. Przed położeniem podkładu model należy odtłuścić.

Lakier matowy najlepszy jaki stosowałem to Model Master "mattlack" nakładany pędzlem. Ostatnio używam lakierów poliuretanowych od vallejo. Nakładam aerografem lekko rozcieńczając wodą w proporcji 2:1.
instagram.com/xysztof.gorski
<<

Karpiu

Frakcja: Khador

Post piątek, 8 czerwca 2018, 11:56

Tez uzywam Gw od dawna ale ostatnia seria miala jakis F*up i ujowo sie nakladala. przerzucilem sie przez to na valeo i nakladanie podkladu z ajero.
Duzy plus tego to to ze nie smierdzi jak sprey gw i mozna go uzywac w pomieszczeniu.
<<

Gift

MultiTroll

Frakcja: Skorne

Post piątek, 8 czerwca 2018, 12:36

ja i tak uzywam najpier puchy tyl ze ja na Army paintera przeskoczylem, a potem dorabiam z aero
QcDWG napisał(a):Cale mk3 jest jedna wielka dobra decyzja. Plus praktycznie kazda errata? A sr17 juz wyglada duzo lepiej niz na poczatku...

Obulus, Mortician’s Guild napisał(a):Farming is a senseless pursuit. You sow what you may reap, then you reap what you may sow. Senseless.

yaro napisał(a):To po co gracie? By narzekac?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tutoriale i poradniki