FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Transport figurek

<<

Leirual

Avatar użytkownika

Posty: 820

Dołączył(a): sobota, 5 października 2013, 15:27

Lokalizacja: Rumia City

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 7 października 2014, 11:51

Transport figurek

Nie wiem czy post ten nadaje się do tego działu, ale postanowiłem zaryzykować :)

Ostatnio naszła mnie myśl, aby przestać wozić moją armię w kartonie z Ikei i załatwić im lepsze schronienie przed przeciwnościami losu. Rozważam zakup gąbek / pudeł / toreb na figurki, tylko nie wiem jakie i ile (jako iż nigdy tego nie czyniłem). I tu prośba do was - jakie gąbki/kartony/torby polecacie do modeli PP i ile danych gąbek/pudeł musiałbym kupić aby pomieścić co następujące Legionowe figsy:

- duże (wielkościowo) bestie (8) - Carnivean, Scythean (duże, sklejone szpony), Ravagore, 2x Angelius (duże, sklejone skrzydła), Seraph, 2x Nephilim Bolt Thrower
- wielkie bydle (1), czyli - Throne of Everblight (w dwóch częściach, mniej więcej w połowie sczepiany)
- unity, solosy i inne małe cosie (+/- 67) - 6x Ogrun warspears, 12x swordmenów, pełny kocioł, 10x groteski, 12x archerów, 8x lesser-y, 6x casterzy (niektórzy mali, niektórzy średni), 7x małych solosów

Chyba tyle jeżeli chodzi o legion. RoS-u mam bardzo porównywalne ilości, ale powiedzmy, że na razie skupimy się na ważniejszej frakcji :)
Wszelkie rady i linki mile widziane :)
You blow up one sun and suddenly everyone expects you to walk on water...

ObrazekObrazek
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 7 października 2014, 11:59

Re: Transport figurek

http://safeandsound.pl/pl/p/Torba-Safe- ... -pusta/103 albo http://safeandsound.pl/pl/p/Torba-MAXI-pusta/80
plus Black Boxy tej samej firmy. Imo Black Boxy są lepsze od tych białych pudełek, bo możesz mieć powiedzmy modele popakowane "mniejszymi partiami", wiadomo, że nie zawsze wszystkie są potrzebne. Co do konkretnych pudeł, to mogę zrobić foty swoich, jak wrócę do domu i nie zapomnę.
Raczej polecam pierwszą torbę, bo spokojnie pomieści to czego potrzebujesz, ale sam używam drugiej i jest bardzo ok.
<<

Leirual

Avatar użytkownika

Posty: 820

Dołączył(a): sobota, 5 października 2013, 15:27

Lokalizacja: Rumia City

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 7 października 2014, 12:16

Re: Transport figurek

Hmmm widzę, że pudełka zwykłe i te czarne są cenowo porównywalne (chociaż czarne minimalnie droższe). Dodam w takim razie może trochę ogólne pytanie - lepiej raster (droższy) czy zwykłe standardowe dziury? Uwzględniając modele które wymieniłem w pierwszym poście. Jakich gąbek/pudełek używacie do dużych modeli (jacki/warbeasty czy nawet battle enginy i colossale)?
You blow up one sun and suddenly everyone expects you to walk on water...

ObrazekObrazek
<<

DaGreenBoy

Avatar użytkownika

Posty: 2377

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:09

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 7 października 2014, 13:05

Re: Transport figurek

Powiem tak na piechote wielkosći zwykłego ludka polecam rastry, bo moze gdzieś tam coś od stawac i łatwiej się to układa( jak ma np. dzide czy cos) w pudełku na małe ludki
Na piechote pokroju Ogrynów polecam zwykłe i wycinasz środek tj . miescisz w rzędzie 5 zamiast 10 modeli. tu tez używam pudełka na piechote
Na Bestie małe i duże rastry. na duże 60mm na male bestie pudełka na piechote
na kolosy i BE rastry. duzy monster box bialy powinien zmieścić 2 takie żyjątka i jeszcze powinno zostać miejsca na 8-10 bestii.
No przynajmniej ja tak używam pudełek S&S.
Czy białe i czarne to zależy tylko i wyłacznie w jaką torbę chcesz to zapakować.
Oba rodzaje boxów wchodzą do toreb S&S, ja używam małych czarnych głownie jak pakuje w niededykowaną torbę / plecak
Używam torby tej mniejszej, narazie wystarcza na na moje potrzeby.
Trollbloods : The Best Faction.
Khador: Only jack-heavy lists.
Chętnie zagram na małe punkty.
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 7 października 2014, 13:19

Re: Transport figurek

Ja tylko powiem, ze do obu toreb wchodzą oba rodzaje pudeł i nie ma problemu mixowania białych i black boxów w jednej torbie. Co do tego jak co pakować, to podrzucę zdjęcia wieczorem, ale mniej więcej robię to tak jak DGB.
<<

Leirual

Avatar użytkownika

Posty: 820

Dołączył(a): sobota, 5 października 2013, 15:27

Lokalizacja: Rumia City

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 7 października 2014, 15:14

Re: Transport figurek

Dzięki wam za info i czekam na foty :)
You blow up one sun and suddenly everyone expects you to walk on water...

ObrazekObrazek
<<

Kruk

Avatar użytkownika

Posty: 711

Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2013, 13:51

Lokalizacja: Szczecin

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 7 października 2014, 15:38

Re: Transport figurek

Podpisze sie pod tym co pisze śliski. Osobiście posiadam torbe MAXI z black boxami. Mieści się praktycznie wszystko + mam miejsce na drugą armie (jeśli nosze po dwie rozpiski 50pt dla każdej, w zależności od tego co rozpiska ma) lub prawie całą pojedynczą armie w ilosći ~150. Też moge zdjęcia podesłać jak chcesz.

Na małe podstawki wycinam środek przegródek dla typowej piechoty, a owy wyciety szczebel, wciskam między dwa figsy, by o siebie nie haczyły i ładnie sie piechota tam mieści. Średniopodstawkowej jednak bym tam nie upychał. Za niska gąbka po prostu i będą sie łamać. Średnie pudo 60mm rastr jest zdecydowanie lepsze do tego. Cały Skornowy Fist of Halaak sie w takim zmieści stojąc pionowo i bardzo sobie chwale.

Powrót do Tutoriale i poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron