FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Farby olejne

<<

MichelBlade

Avatar użytkownika

Posty: 391

Dołączył(a): środa, 27 marca 2013, 12:15

Frakcja: Khador

Post wtorek, 12 kwietnia 2016, 23:10

Farby olejne

Siema!

W magazynie Weathering znalazłem kilka wzmianek o zastosowaniu farb olejnych i zastanawiam sie nad tym czy jest sens ich używać. Mieliście z nimi stycznoac? Jak sprawdzają sie w kontakcie z farbami akrylowymi? Nie gryzą sie z lakierem? Robiliście z nich washe?
<<

lunatyk

Avatar użytkownika

Posty: 740

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 11:44

Lokalizacja: Dębica/ Warszawa

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 12 kwietnia 2016, 23:20

Re: Farby olejne

Washe olejne bardzo fajna rzecz. Tylko trzeba wcześniej porządnie zalakierować powierzchnię, bo white spirit nie lubi się z farbami akrylowymi. Najlepiej błyszczący, żeby wszystko ładnie spływało. Do robienia zacieków wszelakich też bardzo fajne.
<<

ultramarine

Avatar użytkownika

Posty: 70

Dołączył(a): piątek, 27 grudnia 2013, 09:07

Lokalizacja: Wrocmachine

Frakcja: Khador

Post środa, 13 kwietnia 2016, 10:27

Re: Farby olejne

No właśnie różnie z tym jest, ja nakładam washe olejne i potem poprawiam to white spiritem, na niezabezpieczonych akrylach i jest wszystko ok nic nie puchnie itd itp. żadnego problemu. Podobnie z preparatami olejnymi AK interactive również nie mam problemu na gołym akrylu. Najlepiej zawsze zrobić sobie test.
<<

iRukh

Avatar użytkownika

Posty: 438

Dołączył(a): poniedziałek, 21 października 2013, 20:01

Lokalizacja: Tarnowskie Góry PL / Reykjavik IC

Frakcja: Cygnar

Post środa, 13 kwietnia 2016, 12:13

Re: Farby olejne

Malowałem kiedys pooiersie farbami olejnymi rembrandt. Maja duze mozliwosci. Niestety powierzchnia do malowania musiala byc zagruntowana podkladem tej samej firmy. Czas schniecia na popiersiu zywicznym kilka dni. Bylo to jakies 20 lat temu typowe farby olejne dla artystow sa fajne ale nie do modeli.
Obrazek
Come to the nightmare, come to me, deep down in the dark where the devil is and me.
<<

MichelBlade

Avatar użytkownika

Posty: 391

Dołączył(a): środa, 27 marca 2013, 12:15

Frakcja: Khador

Post środa, 13 kwietnia 2016, 17:13

Re: Farby olejne

Jesteście w stanie podać z jakich farb dokładnie korzystacie? Jakich rozpuszczalników używacie? Znacie jakieś tutoriale?
<<

ultramarine

Avatar użytkownika

Posty: 70

Dołączył(a): piątek, 27 grudnia 2013, 09:07

Lokalizacja: Wrocmachine

Frakcja: Khador

Post środa, 13 kwietnia 2016, 17:43

Re: Farby olejne

Farby- Renesans, white spirit- Talens lub AK Interactive albo Ammo. Poszukaj na pwm.org.pl tam mają wszystkie techniki olejne, washe, rainsy, biedronki itd

Powrót do Tutoriale i poradniki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron