FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Problemy z grupa warmachina na FB

<<

Kat

Post środa, 20 czerwca 2018, 10:47

Problemy z grupa warmachina na FB

Temat pierwszy w luźnym dziale zamkniety....
A ja chciałem zgłosić że na fb znow znikły moje posty i zabrano mi możloliwość komentowania...
Ktoś o tym decyduje? Jakiś punkt regulaminu tam złamałem?
Witamy na forum warmachiny
Gift napisał(a):mamy wojowników walczących po stronie dobra, światła i prawa, występujących przeciwko złu i plugastwu, którzy pilnują aby swięty ogień flejmu nie zgasł :D
<<

Kat

Post środa, 20 czerwca 2018, 11:00

Re: Problemy z grupa warmachina na FB

A ja proponuje napisac regulamin i e.w. takie kary nakładać za jego łamanie a nie za samą obecność.

Wydaje mi sie że pisanie o tym że pp wydaje modele za drogie w porownaniu do jakości nie łami żadnych zasad. W wolnym swiecie ludzie maja prawo sie wypowiadać tym bardziej że nie jest to obraźliwe ani w żaden inny sposob nieodpowiednie.

Bycie moderatorem na zasadzie założyłem grupe i jestem jej bogiem to nie jest dobra droga:)
Gift napisał(a):mamy wojowników walczących po stronie dobra, światła i prawa, występujących przeciwko złu i plugastwu, którzy pilnują aby swięty ogień flejmu nie zgasł :D
<<

Whydak

Frakcja: Legion of Everblight

Post środa, 20 czerwca 2018, 11:04

Kat napisał(a):
Bycie moderatorem na zasadzie założyłem grupe i jestem jej bogiem to nie jest dobra droga:)

Męczący ten gość ale +1.
Blak napisał(a):Naszą scenę trzymają nie zasady, nie modele, tylko forumowy flejm. xD
<<

Sfetrovsky

Frakcja: Skorne

Post środa, 20 czerwca 2018, 11:47

Może nie jestem jakoś super aktywny w środowisku, ale forum i fb staram się w miarę możliwości na bieżąco czytać i ogarniać co w tym naszym bagienku sie dzieje. Wydaje mi się, że krytyka która nikogo nie obraża jest jak najbardziej wskazana, a ograniczanie tego jest złe - w końcu każdy powinien móc się wypowiedzieć.

Krawat napisał(a):Jestem administratorem grupy. Proponuję opuścić grupę jeśli ci nie odpowiada jej moderacja.

Serio? Troszkę słabe...
We have no gods, only battle. In war is the spirit forged.
Heavyhands napisał(a):Assembling the Skorne battlebox is a necessary part of the experience of playing Skorne. You gain power through pain and suffering.
<<

Krawat

Frakcja: Mercenaries

Post środa, 20 czerwca 2018, 11:54

Zrobilem regulamin grupy FB.

Zasady grupy:
1. Grupa dotyczy wszelkich spraw związanych z WM&H. Wszystkie posty niezwiązane z tematyką grupy będą usuwane.
2. Nie shitpostuj, nie trolluj, nie baituj, nie bluzgaj. Grupa ma być miejscem przyjemnej dyskusji o różnych aspektach naszego hobby (modelarstwo, malarstwo, historia świata, zasady itp), a nie zbiorem memów, baitów i shitpostów.
3. Nie handlujemy do tego jest grupa:
https://www.facebook.com/groups/153566288632009/
Jeśli nie zgadasz się z decyzją adminów napisz PW.

K.
W życiu jest tylko jeden uniwersalny język - siła.
<<

Kat

Post środa, 20 czerwca 2018, 11:57

Wow postep licze na odblokowanie teraz mozliwosci postowania bo juz wiem jakiego regulaminu przestrzegać:)
<<

Herudaio

Frakcja: Khador

Post środa, 20 czerwca 2018, 12:35

Sfetrovsky napisał(a):Może nie jestem jakoś super aktywny w środowisku, ale forum i fb staram się w miarę możliwości na bieżąco czytać i ogarniać co w tym naszym bagienku sie dzieje. Wydaje mi się, że krytyka która nikogo nie obraża jest jak najbardziej wskazana, a ograniczanie tego jest złe - w końcu każdy powinien móc się wypowiedzieć.

Dobra uwaga i słuszna.

Nie ma nic złego w wypowiadaniu się merytorycznym. Jest to wskazane i powinno być zachęcane.

Jeśli wypowiedź ma 10% merytoryki i 90% negatywności/hejtu, to mimo merytoryki to jest nadal negatywna hejtowa wypowiedź. Nie ma obiektywnie żadnego powodu by musieć dokładać tego hejtu do merytoryki.
Dodatkowo, jeśli praktycznie jedyne wypowiedzi jakiejś osoby są wiadomości powyższego typu - pada pytanie o faktyczną motywację. Czy chodzi o te 10% merytoryki czy chodzi o znalezienie czegoś do czego mozna przyczepić wiaderko hejtu i dwa słoiki kupy. Nie wiem jak dla innych. Dla mnie jest to hobby i nie chce czytać kupy dla czytania kupy.
Dieta Sosnowiecka napisał(a):Pyry i wyngiel.

"I ask only for an enemy worth fighting,
and a cause worth fighting for."
- Spartan prayer
<<

Simon99

Press Ganger

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 20 czerwca 2018, 12:38

Sfetrovsky napisał(a):Wydaje mi się, że krytyka która nikogo nie obraża jest jak najbardziej wskazana, a ograniczanie tego jest złe - w końcu każdy powinien móc się wypowiedzieć.

Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej wskazana, ale tylko z taka z której można coś wynieść. Z drugiej strony jak ktoś co chwile pisze to samo, czyli, że coś jest "żenujące, bez szału, za dużo kosztuje i oszczędzają na developmencie gdy, bo gracze robią to za darmo" to nie jest konstruktywna krytyka. Zamiast żenującego kościółka może być kościółek z małą ilością zdobień i wykończeń. Zamiast nowej PoMowej Casterki bez szału może być casterka słabo pomalowana lub taka, która nie mając sztandaru nie wyróżniałaby się w hordzie exemplarów.

Sfetrovsky napisał(a):
Krawat napisał(a):Jestem administratorem grupy. Proponuję opuścić grupę jeśli ci nie odpowiada jej moderacja.

Serio? Troszkę słabe...

Moim zdaniem nie. I niestety tak to działa w większości grup. Jak ktoś pisze coś co jest niezgodne z regulaminem to takie posty się kasuje. Wcześniejsze posty Kata były kasowane pomimo tego, że nie było regulaminu, ale z drugiej strony gdzieś powinien być zdrowy rozsądek. Jak dla niektórych siedzenie cały czas przed kompem i robieniem shitstormu może być zabawne, tak dla innych ta grupa jest wizytówką polskiej sceny warmachine i lepiej by tego typu rzeczy się tam nie pojawiały.
Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"

PP Judge od 14.03.2017
<<

yaro

Press Ganger

Frakcja: Skorne

Post środa, 20 czerwca 2018, 12:45

Tym bardziej ze Krawat jakos merytorycznych postow ktore narzekaja na model nie usuwa.
Inna sprawa to wyjsc z gracja i twarza - nie pasuje Ci system/hobby - spoko sprzedaj figurki, skasuj konto i rusz dalej w kierunku innych rzeczy ktore Cie interesuja. Jedni widac wola miec postawe iz jestem lepszy bo pozbylem sie suabej gry, ale zamiast zostawic temat zainteresowanym graniem w ta suaba gre, to bede nadal sie wypowiadal wszedzie w wszelaki sposob, a im wiecej szamba wyleje na gre przy okazji tym bede fajniejszy we wlasnych oczach.
Herudaio napisał(a):Nobody expects the Iosian inquisition!

0-6(1) > 10-7(3) ?
<<

Kat

Post środa, 20 czerwca 2018, 14:25

Przypomne ze posty ice tez były usuniete... mnie nie musicie lubić ale ice? Zostały usuniete tylko z uwagi na krytycyzm nic wiecej :)
Następna strona

Powrót do Dyskusje wszelakie