Post piątek, 24 stycznia 2014, 21:10

Raporty z ligi

Jakub Płażewski vs Jankes

Scenariusz incursion

Jakub Płażewski

Points: 49/50
Archdomina Makeda (*5pts)
* Cyclops Brute (5pts)
* Cyclops Savage (5pts)
* Bronzeback Titan (10pts)
* Titan Gladiator (8pts)
Immortals (Leader and 5 Grunts) (5pts)
Praetorian Ferox (Leader and 2 Grunts) (7pts)
Praetorian Swordsmen (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Praetorian Swordsmen Officer & Standard (2pts)
Swamp Gobber Bellows Crew (Leader and 1 Grunt) (1pts)
Agonizer (2pts)
Ancestral Guardian (3pts)

Jankes

System: Warmachine
Faction: Cryx
Casters: 1/1
Points: 50/50
Pirate Queen Skarre (*6pts)
* Deathjack (12pts)
* Skarlock Thrall (2pts)
Bane Knights (Leader and 9 Grunts) (10pts)
Bane Thralls (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Mechanithralls (Leader and 9 Grunts) (5pts)
Necrosurgeon & 3 Stitch Thralls (2pts)
The Withershadow Combine (5pts)
Bane Lord Tartarus (4pts)
Machine Wraith (1pts)
Machine Wraith (1pts)
Pistol Wraith (3pts)
Saxon Orrik (2pts)
3 Scrap Thrall (1pts)

Gram jako 2 gracz przeciwnik rzuca spell na Praetorian Ferox +5spd następnie rzuca defensive warda na Praetorian Swordsmen Makeda robi full advance następnie Praetorian Ferox idzie nimi całe 13 cali :shock: plus skok i zajmuje lewą flagę prawą flankę zajmują Immortalsi z Ancestral Guardian reszta armii biegnie środkiem pola. 1 tura cryxu niejest niczym szczególnym mechanik thralle z medykiem biegną na prawą flagę wraz z jednym machine wraithem BK, BT i tartarus zajmują centralną i prawą część pola bitwy DJ leci środkiem Skerr stara się zabić paru pretorian blood rainem ale jedyną ofiarą okazuje się mcthrall.
Prawa flaga znika co nie było wielki zaskoczeniem w szczególności że wysłałem tam większość armii :( .
2 runda nie była zbyt ciekawa zginęło paru mcthralli których z powrotem zszyłem :D . Ja podczas swojej tury zabiłem cały oddział pretorian prócz 1 co było bardzo bolesne gdyż Makeda użyła feata prawa flanka zabiła immortalsów. Podczas 3 rundy byłem przekonany że gra dobiegnie do końca gdy cały unity pretorian powrócił głodny zemsty na szczęście przeciwniki wybrał za cel DJ który przeżył na ok 15-18 hp Bronzeback podbiegł do lewej flagi cyklopy z gladiatorem zajęły pozycje do szarzy na DJ niestety nie doczekały do tej chwili podczas mojej tury odpaliłem feata Skerr zabiłem pretorian którzy otoczyli DJ tym samym lecząc go BK z BT i tartarusem zabili gladiatora i oba cyklopy a 3 mcthralli zabiło Bronzebacka w tym momencie przeciwnik się poddał stwierdzają że już w żaden sposób nie może mnie zabić.

Sorry za tak chaotyczny opis, mam nadzieje że choć w małym stopni przybliżył on tą walkę :P


Łukasz R. vs Jankes

Scenariusz incursion

Łukasz R.

Absylonia, Terror of Everblight (*5pts)
* Shredder (2pts)
* Shredder (2pts)
* Shredder (2pts)
* Scythean (9pts)
* Typhon (12pts)
Blighted Nyss Shepherd (1pts)
The Forsaken (2pts)

Jankes

System: Warmachine
Faction: Cryx
Casters: 1/1
Points: 25/25
Pirate Queen Skarre (*6pts)
* Deathjack (12pts)
* Skarlock Thrall (2pts)
Blackbane's Ghost Raiders (Leader and 5 Grunts) (6pts)
Mechanithralls (Leader and 9 Grunts) (5pts)
Necrosurgeon & 3 Stitch Thralls (2pts)
Pistol Wraith (3pts)
3 Scrap Thrall (1pts)

To był bardzo dziwny mecz zakończenie mnie bardzo zdziwiło :P
Tu też grałem jako 2 gracz przeciwnik rzucał jakieś animusy i pobiegł wszystkim mniej więcej środkiem stołu. A ja jako że gram cryxem porostu pobiegłem na przeciwnika. Podczas 2 rundy przeciwnik popełnił mały błąd nie dał Typhononowi reach'a i ten nie deszarżował do DJ Absylonia zajęła środkową flagę natomiast
Scythean z shredderem pobiegli do lewej flagi. Ja odpaliłem feata piraci szarża na Abby która przekierowała obrażenia na shreddera i Typhona DJ zabija Typhona Forsakena pistol dobija shreddera i zabija Shepherda 1:0 dla mnie Abby ucieka do prawej flagi dostając 5 z 7 free strików i teraz UWAGA zabija ją Scythean bo przeciwnik nie chciał się poddać wynik 2:0 dla mnie