FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

<<

Marcin

Avatar użytkownika

Posty: 217

Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 10:25

Lokalizacja: Toruń

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 19 marca 2013, 15:25

Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Zachęcony w innym temacie ofertą wsparcia postanowiłem napisać kilka słów. Do przygody z Warmachine zbieram się od… kilku lat.
Najpierw grałem i zbierałem WH40K, teraz aktywnie działam w środowisku WFB, jednak gry złożone z niedużych oddziałów i tym bardziej w świecie steampunkowym są mi niezmiernie bliskie i ta machina tak kusi i kusi :-)
Chyba czas nadszedł najwyższy, żeby coś z tym zrobić.
Nie posiadam na razie podręcznika. Fluff znam bardzo ogólny a strona PP niestety nie obfituje w szczegóły. Czy możecie rzucić jakimś linkiem albo kilkoma informacjami, które pomogą mi wybrać frakcję?
Obecnie zastanawiam się najpoważniej nad Cygnarem (wpierw – kilka lat temu był to Khador). Lubię armie o charakterze „dobrym”, ale nie szufladkuję się tak na 100%. Niestety często w systemach bitewnych „złe” frakcja/armie są lepiej dopieszczone/dopracowane (ilość i jakość modeli, różnorodność i siła zasad itp.).
Rozumiem też, że pewnie są opcje grania mniejszymi i ruchliwszymi jednostkami oraz większymi, wolniejszymi – acz twardszymi. Podejrzewam też patrząc na warjaki, że są takie które preferują strzelanie i takie które są do walki w ręcz. Jak wygląda skuteczność takiej rozgrywki?

Jak pierwszy raz miałem kontakt z Warmachine, to wyobrażałem sobie pole bitwy z 1- 2 casterami i 3-4 Warjackami, jednak teraz widzę coraz więcej zwykłych oddziałów piechoty. Jak to właściwie jest? :-) czym się gra? Czy jest jakiś limit dla różnego rodzaju jednostek w armii?

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość :-)
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa | Sand and Glue
Obrazek Obrazek
<<

Majbach

Avatar użytkownika

Posty: 456

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 11:24

Frakcja: Khador

Post wtorek, 19 marca 2013, 17:04

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

faj3r napisał(a):Nie posiadam na razie podręcznika. Fluff znam bardzo ogólny a strona PP niestety nie obfituje w szczegóły. Czy możecie rzucić jakimś linkiem albo kilkoma informacjami, które pomogą mi wybrać frakcję?


Hmm.. podręczniki bywają dostępne, mówiąc po staropolsku, w odpisach. Szukajcie, a znajdziecie, jak mawiał pewien rybak ;) Nawet te z MK I będą pomocne w takich kwestach jak fluff i klimat. Ogólnie fabuła jest dość spójna w kolejnych częściach.

Przede wszystkim jednak polecam przyjrzeć się figurkom, gdyż wydaje mi się to kluczowe dla wyboru frakcji. Tutaj stronie PP nie można absolutnie nic zarzucić ;)

faj3r napisał(a):Obecnie zastanawiam się najpoważniej nad Cygnarem (wpierw – kilka lat temu był to Khador). Lubię armie o charakterze „dobrym”, ale nie szufladkuję się tak na 100%. Niestety często w systemach bitewnych „złe” frakcja/armie są lepiej dopieszczone/dopracowane (ilość i jakość modeli, różnorodność i siła zasad itp.).


Świat Warmachine jest bardzo skomplikowany i bardzo ciężko dokonać podziału na dobro-zło. To nie WFB, gdzie jest to niemal namacalne. Chociaż pewnie Cygnar i Khador byłyby tymi dobrymi, a Menoth i Cryx - złymi, gdyby koniecznie szufladkować Mercenaries, Retrybucia i Cyriss neutralne. Nie ma natomiast absolutnie zjawiska gorszego/lepszego dopieszczenia frakcji z podziałem dobre-złe. Głównie dlatego, że ten drugi, jak już wspomniałem praktycznie nie istnieje. :)

Na pewno natomiast Cyriss i Retrybucja (a częściowo i Merce) są mniej dopieszczone. Te dwie pierwsze są młodsze od pozostałej czwórki, a Merce mają dość specyficzne zasady.

faj3r napisał(a):Rozumiem też, że pewnie są opcje grania mniejszymi i ruchliwszymi jednostkami oraz większymi, wolniejszymi – acz twardszymi. Podejrzewam też patrząc na warjaki, że są takie które preferują strzelanie i takie które są do walki w ręcz. Jak wygląda skuteczność takiej rozgrywki?


Generalnie tak, chociaż to spore uproszczenie. Nie wdając się w detale, Warmachine to system, w który łatwo nauczyć się grać, ale bardzo trudno opanować na wysokim poziomie. Każda frakcja ma swoje tricki, które sprawiają, że to co wygląda na powolne, staje się szybkie, a "małe i ruchliwe" ma mega power w łapie.

Trudno wygrywać samym strzelaniem, bo gra, zwłaszcza scenariuszowa, wymusza po prostu starcia wręcz. Ale z dystansu też można ubić Castera (co oznacza automatycznie wygraną) i jest na to wiele sposobów. Ogólnie warto zachować równowagę, zwłaszcza budując pierwszą armię.

faj3r napisał(a):Jak pierwszy raz miałem kontakt z Warmachine, to wyobrażałem sobie pole bitwy z 1- 2 casterami i 3-4 Warjackami, jednak teraz widzę coraz więcej zwykłych oddziałów piechoty. Jak to właściwie jest? :-) czym się gra? Czy jest jakiś limit dla różnego rodzaju jednostek w armii?


Caster jest tylko 1. Dwóch wystawia się na duże punkty (bardzo duże - odpowiednik gry na 4k punktów w WFB). 3-4 jacki tak, ale w Menocie i Cryxie. Dla Khadoru 3 to max, zwykle 1-2. Dla Cygnaru 3-4 bywają, ale raczej 2. Są limity dla każdego oddziału/jacka/solosa. Ale głównie jest to limit naturalny - tj. związany z możliwościami castera. Po prostu są tacy, którzy mogą mieć i 6 jacków, a są tacy, że 1.
Ogólnie Caster determinuje rozpiskę i jego zmiana oznacza często zupełnie inny styl gry.

W każdym razie na samych jackach grać efektywnie po prostu się nie da. 1 duży oddział piechoty (czyli 10-15 modeli) to mus i minimum.

faj3r napisał(a):Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość :-)


Zapodaj maila, to może pomogę jeszcze kilkoma drobiazgami ;)
“She is a perfect example of what a woman should be: pale as the ice that blankets us, beautiful but distant as the starry sky, yet as deadly as a winter storm."
<<

Maryś

Avatar użytkownika

Posty: 639

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 12:48

Lokalizacja: Święte Miasto Toruń

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 19 marca 2013, 17:40

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Mam podręczniki w pdf więc mogę ci jer kiedyś podrzucić gdy byś chciał się spotkać i zobaczyć grę.
Wszystkie frakcje są złe i niegodziwe. Jedynie trolle są jakby "dobre" bo się bronią przed wpływami innych i walczą o wolność.
Mój ulubiony cytat z forum pp; "cygnar to na tyle nie poważna frakcja by na bijatykę na noże przynieść spluwę" a tak na serio strzelanie samo w sobie nie wystarczy by wygrywać. Trzeba kontrolować pole walki a większy dmg idzie z mele.
Mocna strona cygnaru? Choć by nie wiem co zawsze mają opcję ma ck(caster kill) wygrywając czasem całkowicie przegrane bitwy.
Są casterzy którzy specializują się w dowodzeniu stadkiem jacków. Ogólnie co caster to inny styl gry.
Duży plus na rzecz WM. Każda rozpiska jest inna i rzadko zobaczysz ludzi grających czymś podobnym. Wiele tu zależy od twoich preferencji. Balans gry jest w miarę i na bieżąco wypuszczane są erraty. PP ma bardzo sprytną politykę balansu gry poprzez jak najmniejszą ingerencję w istniejąca zasady balansując stare nowymi modelami.
<<

Marcin

Avatar użytkownika

Posty: 217

Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 10:25

Lokalizacja: Toruń

Frakcja: Legion of Everblight

Post wtorek, 19 marca 2013, 18:01

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

dzięki za masę informacji :-)
Grę bardzo chciałbym zobaczyć.

Co do figurek, to podobają mi się rożne modele z różnych frakcji :D np. niektóre warjacki i casterzy z Khadoru są rewelacyjni. Inni za to podobają mi się z Cygnaru.

...z Cygnaru chyba najmniej figurek mi się nie-podoba :-) Menoth też ma kilka fajnych modeli - to były w ogóle pierwsze modele które zobaczyłem i przykuły moja uwagę.
najmniej mi pasuje Cryx, bo nie lubię klimatów undeadowych i mrocznych.

Musze przyznać, że po samych ilustracjach i figurkach najbardziej mi chyba odpowiada klimat Nemo i elektrycznego ataku oraz ciężkie warjacki Cygnarowe (aczkolwiek Cygnar chyba bazuje na lekkich - coś tak mi gdzieś przebłyskuje - mam racje?) natomiast mało to wszystko znam i możliwe że w trakcie czytania fluffu spodoba mi się jakaś inna postać.

Muszę w takim razie siąść do książek i przyswoić zasady oraz background - żeby zobaczyć czym jak się gra.

Słuchajcie, rozumiem, że kupno figurek najlepiej odłożyć do momentu wybrania castera (oczywiście jak już się ma wybraną frakcję) bo w zależności od jego zasad będzie się dobierać inne warjacki i inne jednostki piechoty?
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa | Sand and Glue
Obrazek Obrazek
<<

Menet

Posty: 217

Dołączył(a): poniedziałek, 11 marca 2013, 12:39

Frakcja: Cryx

Post wtorek, 19 marca 2013, 18:27

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Polecam chomika kurka z podworka tam masz prawie wszystkie podreczniki frakcji i zasad do sciagniecia w pdf....Rospiska turniejowa na cygnar haley+2Colossy;)a tak juz calkiem serio to epicka haleyka jest najlepszym wyborem dla cygnaru;)
<<

Maryś

Avatar użytkownika

Posty: 639

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 12:48

Lokalizacja: Święte Miasto Toruń

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 19 marca 2013, 19:11

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Każda frakcja ma taki kanon "pierwszych zakupów", rzeczy które są we frakcji użyteczne w ogóle. Unikamy zakupu pimpelotów które grają tylko pod jednym casterem i sięgamy po rzeczy uniwersalne. W zależności co cię zainteresuje to ci doradzimy.
<<

Kapitan Morderca

Posty: 232

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 21:34

Lokalizacja: Toruń

Frakcja: Cryx

Post wtorek, 19 marca 2013, 21:00

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Majbach napisał(a):
faj3r napisał(a):Chociaż pewnie Cygnar i Khador byłyby tymi dobrymi, a Menoth i Cryx - złymi


Majbach... Khador dobry? a ten pan -> The Butcher of Khardov i wyrzynanie wioch przygranicznych? :) u mnie chociaż nikt nie kradnie, nikt nikogo nie morduje... ;p przynajmniej wewnątrz systemu... wrogów można :)

W sumie pomyslałem ze częściowo zeby ulatwić Ci wybór, częściowo dla własnej przyjemności :), kilka słów o każdej frakcji od siebie dodam:

menoth - rydzyki, ku-klux-klan, ultrareligijne fanatyki
cygnar - elektryki, strzelanie, podobno cioty (niektórzy tak twierdzą)
khador - ruskie, zsrr, syberia
cryx - retrashing, umarlaki, ogólnie sympatyczna frakcja
retrybucja - dziwne elfy, też podobno cioty, wogóle dziwne
cyriss - jeszcze nie wyszło ale roboludki
merce - hołota, nie wiadomo co, mix wszystkiego
trolle - pijaki, wiocha, dzicz
skorne - sado-maso, zboki, megalomany
orboros - druidy, wilkołaki, zero cywilizacji
legion - elfy-mutanty, ułomne smoki, dziwolągi
miniony - patrz merce

powyższe komentarze są subiektywną oceną, opinie o ciotach są zasłyszane i są jedynie powtórzeniem a nie wyrazem poglądów na świat i życie autora wypowiedzi
<<

Majbach

Avatar użytkownika

Posty: 456

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 11:24

Frakcja: Khador

Post wtorek, 19 marca 2013, 22:27

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Kapitan Morderca napisał(a):
Majbach napisał(a):
faj3r napisał(a):Chociaż pewnie Cygnar i Khador byłyby tymi dobrymi, a Menoth i Cryx - złymi


Majbach... Khador dobry? a ten pan -> The Butcher of Khardov i wyrzynanie wioch przygranicznych? :) u mnie chociaż nikt nie kradnie, nikt nikogo nie morduje... ;p przynajmniej wewnątrz systemu... wrogów można :)


Ale jednak zabija głównie wrogów ;) Swoją drogą - są jeszcze: Yuri - masowy zabójca, który poszedł na ugodę, Fenris, Doomreaversi, Kayzy...

A opis frakcji nader subiektywny ;)

Co się natomiast jeszcze tyczy Cygnaru:
+ dużo bardzo dobrego strzelania
+ bardzo dużo opcji przeciwpiechotnych
+ sporo możliwości na asasynację z dystansu (ubijanie Casterów z kilkunastu cali to specjalność Cygnaru)
+ mocna magia ofensywna zadająca bezpośrednie obrażenia
+ najlepszy w grze Colossal
+ sporo ataków magicznych
+ wysoki DEF (trudno trafić Cygnarczyka)

- generalnie niski ARM (pancerz)
- przeciętna siła jacków (w niczym nie są najgorsze, ale też nie są w niczym najlepsze) - Khador bije mocniej i wytrzyma więcej, Menoth ma lepsze buffy, Cryx jest szybszy i ma super charakterne jacki
- dość słaby w walce wręcz

Zastanawiałeś się jeszcze nad Khadorem, więc:
+ wysoki naturalny ARM
+ bardzo mocny w walce wręcz pod kątem zadawanych obrażeń
+ mocne czary wspomagające
+ dużo wybór wyważonych i uniwersalnych jednostek
+ mocni solosi

- niski naturalny SPD (prędkość) jacków i ciężkiej piechoty
- zazwyczaj niski DEF (łatwo trafić nas trafić)
- przeciętny MAT (dość trudno trafić wroga)

(żeby nikt mi nic nie zarzucił - te minusy Khador jest w stanie niwelować na wiele sposobów ;) )
“She is a perfect example of what a woman should be: pale as the ice that blankets us, beautiful but distant as the starry sky, yet as deadly as a winter storm."
<<

Gift

Avatar użytkownika

MultiTroll

Posty: 7207

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 08:01

Frakcja: Skorne

Post wtorek, 19 marca 2013, 22:28

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

przeczytałem powyższy post (ten opisujący armie) i jedyne co mi się nasunęło to

Obrazek
QcDWG napisał(a):Cale mk3 jest jedna wielka dobra decyzja. Plus praktycznie kazda errata? A sr17 juz wyglada duzo lepiej niz na poczatku...

Obulus, Mortician’s Guild napisał(a):Farming is a senseless pursuit. You sow what you may reap, then you reap what you may sow. Senseless.

yaro napisał(a):To po co gracie? By narzekac?
<<

Marcin

Avatar użytkownika

Posty: 217

Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 10:25

Lokalizacja: Toruń

Frakcja: Legion of Everblight

Post środa, 20 marca 2013, 08:34

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Dzięki za pomoc i masę pożytecznych informacji :-) zaczyna mi się coś krystalizować.

Jak na razie najbardziej przemawia do mnie Cygnar. Podoba mi się fluff i modele, a charakterystyka armii przypomina mi trochę elfy którymi gram w WFB. Nie za mocne, dość szybkie, z mocną magią. Zabrałem się wczoraj za czytanie fluffu. Muszę jeszcze nad tym posiedzieć.

Majbach, bardzo dziękuję za rewelacyjne przedstawienie +/- chciałbym jeszcze podpytać co mógłbyś powiedzieć o Protektoracie?

Menet napisał(a):Polecam chomika kurka z podworka tam masz prawie wszystkie podręczniki frakcji i zasad do ściągnięcia w pdf....Rospiska turniejowa na cygnar haley+2Colossy ;) a tak już całkiem serio to epicka haleyka jest najlepszym wyborem dla cygnaru;)


Dzięki szukałem tej rozpiski, ale nie znalazłem.

Maryś napisał(a):Każda frakcja ma taki kanon "pierwszych zakupów", rzeczy które są we frakcji użyteczne w ogóle. Unikamy zakupu pimpelotów które grają tylko pod jednym casterem i sięgamy po rzeczy uniwersalne. W zależności co cię zainteresuje to ci doradzimy.


To co z takich uniwersalności polecilibyście na początek do Cygnaru lub Protektoratu? generalnie czym się w tej chwili gra w tych dwóch frakcjach?
Czy przez Colossa rozumiecie Stormwall'a? http://privateerpress.com/warmachine/ga ... /stormwall Ile on kosztuje w Polsce?

jakie inne Jacki się używa uniwersalnie w Cygnarze?
Czy używanie Nemo jest obecnie sensowne? :-) Modele i klimat postaci jest bardzo fajny.
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa | Sand and Glue
Obrazek Obrazek
<<

kenshinio

Avatar użytkownika

Posty: 354

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 12:57

Frakcja: Khador

Post środa, 20 marca 2013, 09:01

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Generalnie w WM najbardziej podoba mi się to, że używanie wszystkiego ma sens. Większy lub mniejszy ale na każdym casterze da radę grać. :)

Swoją drogą, w odniesieniu do Orsusa jako tego złego, to Cygnar lepszy nie jest: Striker i jego "wakacje" dla Cygnarczyków "złego" wyznania ;)
<<

RiV

Avatar użytkownika

Posty: 2535

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 09:41

Frakcja: Retribution of Scyrah

Post środa, 20 marca 2013, 09:12

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Generalnie odradzałbym na początek eHaleykę wbrew opini, która się pojawiła w tym wątku. Fakt że turniejowo jest ona bardzo mocna, ale nie jest to prosty caster na poczatek. Warto też przeczytać wątek kury ze starego forum o battleboxie do Cygnaru - http://warmachina.home.pl/forumik/viewtopic.php?t=3200

Co do samej frakcji to faktycznie Cygnarowi chyba najbliżej (nie licząc Troli) to "tych dobrych". Jak zostało napisane "niebiescy" mają sporo dobrego strzelania, co nie znaczy że można spokojnie grać rozpiskami nastawionymi bardziej na melee w tej frakcji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Cygnar ma bardzo duży dostęp do najemników z których często korzystają (Gorman, Piper, eEiryss, Nysski itd.). Łabędzie na pewno mają też mocnych casterów solidnie wspierających armię. Sporo było swego czasu narzekania na to że Cygnar nie daje rady turniejowo na forum PP, ale wyjście Stormwalla zmieniło to wszystko i Cygnar radzi sobie bardzo dobrze.

Jeśli zaś idzie o PoM, to klimat mają tak jak napisano wyżej fanatyków religijnych - krucjaty, stosy - taka sytuacja ;). Jako frakcja mają chyba najlepsze buffy i oddziały wspierające w grze. Jako jedna z niewielu frakcji w warmachine mogą grać sporą ilością jacków w rozpiskach.

Jeśli mam coś doradzić w wyborze frakcji to wybierz tą, która bardziej Ci się podoba - każdą można spokojnie grać na solidnym poziomie i wygrywać turnieje - tutaj więcej zależy od gracza niż od frakcji.
pzdr
ObrazekObrazek
<<

Majbach

Avatar użytkownika

Posty: 456

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 11:24

Frakcja: Khador

Post środa, 20 marca 2013, 11:42

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Tak jak napisał Kenshino - każdy oddział ma sens w tej grze. Rzecz w tym, że niektóre są uniwersalne i sprawdzą się niemal w każdej kombinacji. Inne potrzebują konkretnego wsparcia, żeby wykorzystać w pełni swoje zalety.

O poziomie grywalności poszczególnych jednostek najlepiej świadczy fakt, że niektórzy wręcz losują rozpiski i potrafią nimi wygrywać. Oczywiście wymaga to sporych umiejętności i dużo doświadczenia, ale da się. W WFB - praktycznie nierealne.

Co do +/- Protectoratu:
+ prawdopodobnie najlepsze czary i umiejętności wspierające
+ dużo FOC u casterów (= duże strefy controli, możliwości mierzenia zasięgów i lepsze wspieranie jacków oraz dużo czarów do rzucenia)
+ duża efektywna siła uderzenia w walce wręcz
+ dużo specjalnych efektów ataków (podpalanie przeciwnika itp.)

- teren zwykle działa przeciwko nim
- przeciętne statystyki naturalne

Dość mało +/-, ale to jest po prostu solidna i zrównoważona frakcja (chyba najbardziej w Warmachine). Więcej może napisać Maryś, jak to wygląda z jego punktu widzenia.

Wiadomo, że dużo zależy od tego po której stronie stołu się siedzi ;)

Jak się wejdzie w szczegóły, to takich +/- znajdzie się dużo więcej, ale starałem się wypisać te, które będą czytelne dla nowego gracza :) Taki urok tej gry, że jest pełna niuansów i kminów - nie ma standardów jak w WFB.

Cena Stormwalla - około 400zł. Zależy od sklepu. Ale to nie jest model na początek ;) Można też grać spokojnie bez niego. Rzecz w tym, że wnosi sporo nowego do gry... tylko, że dla "starych" graczy. Ja mam armię na 200p (to tak jakby mieć mniej więcej 5k w WFB) i nie mam Colossala ;) (Ale niedługo kupię :D )
“She is a perfect example of what a woman should be: pale as the ice that blankets us, beautiful but distant as the starry sky, yet as deadly as a winter storm."
<<

Marcin

Avatar użytkownika

Posty: 217

Dołączył(a): wtorek, 19 marca 2013, 10:25

Lokalizacja: Toruń

Frakcja: Legion of Everblight

Post środa, 20 marca 2013, 13:52

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Majbach napisał(a):Można też grać spokojnie bez niego. Rzecz w tym, że wnosi sporo nowego do gry... tylko, że dla "starych" graczy. Ja mam armię na 200p (to tak jakby mieć mniej więcej 5k w WFB) i nie mam Colossala ;)

A co konkretnie uniwersalnego na początek polecilibyście do Cygnaru i Protektoratu?
Ile trzeba na początek zainwestować?

Dziś posiedzę jeszcze nad fluffem i zasadami i postaram się zdecydować pomiędzy tymi dwoma frakcjami. W obu frakcjach klimat jest ciekawy (chociaż tak rożny :-) ). W obu są figurki które mi się podobają i nie podobają :-)
W Cynarze podoba mi się ta elektryczność i strzelanie. W Protketoracie spora ilość Warjaków - dla których ta gra mi się podoba.
"In a mad world, only the mad are sane." - Akira Kurosawa | Sand and Glue
Obrazek Obrazek
<<

Ice-T

Avatar użytkownika

Posty: 4375

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 10:10

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post środa, 20 marca 2013, 14:05

Re: Początkujący z Torunia - kilka pytań :-)

Tak szybko w nawiązaniu nie ma w WMce dobrych i złych jest jak w prawdziwym życiu każdy dąży do swoich celów, Czy można nazwać Danny złą? Z jednej strony morduje na potegę bawi się nekromancją z drugiej strony biega wszędzie za swoją siostrą bliźniaczką i ratuje ją z tarapatów choć początkowo chciała aby ta zdechła...

Merceneries sprzedają dupe na prawo i lewo

Nemo (?) nie pozwolił karlie Solan zastrzelić irsuka
można tak mnożyć...

Fluff WMki przypomina nieco Pieśń Lodu i Ognia wszyscy są szarzy każdy walczy o swoje
Następna strona

Powrót do Toruń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron