FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Coś nowego dla mnie - 2x50

<<

Cyel

Avatar użytkownika

Posty: 1606

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 20:46

Frakcja: Grymkin

Post czwartek, 5 marca 2015, 10:39

Coś nowego dla mnie - 2x50

Typowy format turniejowy dla większości z Was a dla mnie coś nowego :) Moi regularni przeciwnicy niezbyt często są chętni do gry na 50pkt/dwie rozpiski, ale chciałbym mieć jednak złożoną armię na takie okazje bo zdarzają mi się częściej.

Tak naprawdę po paru grach jestem zadowolony z rozpiski Intercessora Kreossa, ale ponieważ na drugą rozpiskę chyba wybiorą Crusaders of Sul, zastanawiam się nad zmianą. Podyktowaną tym, że z Kreossem3 dotychczas używałem full Errantów, których mam też w Krzyżowcach. A nie lubię się powtarzać ;)

W związku z tym rozpatruję w poniższej (dotychczasowej)rozpisce zastąpienie Errantów dziesiątką Temple Flameguard bez UA, co, po ucięciu mało użytecznego mechanika dałoby mi aż 5 dodatkowych punktów. Zastanawiam się nad dodaniem Nicii i Carvolo, acz podoba mi się też myśl o Vilmonie z paladynem lub oddziale Knights Errant - obawiam się czy zabranie Errantów nie obniża zbyt znacząco siły uderzeniowej (bez weaponmasterów jak bez ręki;P)

Intercessor Kreoss +5
-Dervish 4
-Guardian 9
-Reckoner 8
-Hierophant 2
Choir of Menoth (Leader and 3 Grunts) 2
Daughters of the Flame (Leader and 5 Grunts) 5
Exemplar Errants (Leader and 9 Grunts) 8
+Exemplar Errant Officer & Standard Bearer 2
Exemplar Errant Seneschal 2
Initiate Tristan Durant 3
-Redeemer 6
The Wrack (3 wracks) 1
Vassal of Menoth 2
Vassal Mechanic 1


Druga rozpiska to niespecjalnie odkrywcze Crusaders of Sul. Początkowo bardzo chciałem wstawić Sanctifiera pod Bastion Seneschalem, ale chyba jednak ta pierwsza fala jammujących Córek jest bardziej potrzebna, by utrudnić rozstrzeliwanie Exemplarów a Sanctifier wiele nowego by nie wniósł, zwłaszcza bez Chóru.

Grand Exemplar Kreoss +6 (Crusaders tier 4)
-Fire of Salvation 9
Exemplar Bastions (Leader and 4 Grunts) 8
Exemplar Errants (Leader and 9 Grunts) 8
+Exemplar Errant Officer & Standard Bearer 2
Knights Exemplar (Leader and 5 Grunts) 5
Knights Exemplar (Leader and 5 Grunts) 5
Daughters of the Flame (Leader and 5 Grunts) 5
Exemplar Bastion Seneschal 3
Exemplar Errant Seneschal 2
High Exemplar Gravus 5
Knight Exemplar Seneschal 3
Knight Exemplar Seneschal free
Vassal Mechanic 1
<<

PoMek

Avatar użytkownika

Posty: 3945

Dołączył(a): środa, 20 lutego 2013, 13:37

Lokalizacja: Warszawa

Frakcja: Legion of Everblight

Post czwartek, 5 marca 2015, 20:53

Re: Coś nowego dla mnie - 2x50

Podoba mi się Dervish pod eeKreossem - Warpath, Side Stepy dają fajną mobilność, a Ignite niezły wygar. Guardianem też pod nim grałem, bo arc node się przydaje, a Warpath poprawia nieco te kiepskie SPD 4. Ostatecznie jednak doszedłem do wniosku, że +2 cale zasięgów na czarach i Ride by Attack na casterze w większości przypadków wystarczają i arc node się marnuje. Szkoda w takiej sytuacji marnować 9 pkt. Córeczki bez jakiegoś bonusu do przeżywalności (w domyśle Holy Ward) szybko spadają, podobnie Erranci - masz więc dwa oddziały, które bardzo potrzebują jednego upkeepu.

Co do tierowego eKreossa - rozpiska standardowa aż do bólu, trudno coś dodać ;). Osobiście wolę tam TFG od Errantów, ale to już jest kwestia gustu i zapotrzebowania.
<<

Cyel

Avatar użytkownika

Posty: 1606

Dołączył(a): sobota, 1 marca 2014, 20:46

Frakcja: Grymkin

Post piątek, 6 marca 2015, 12:55

Re: Coś nowego dla mnie - 2x50

Dzięki :)

Akurat bardziej niż ocena samych rozpisek ciekawi mnie opinia na temat rozważanej podmiany Erranci >>> TFG+solosi, jak i również słabych punktów tej pary rozpisek (np "oj, fatalnie, żadna z nich nie pogra sobie z XXX" ;)) Zdaję sobie sprawę z malej odkrywczości rozpiski Grand Exemplara, acz niestety tu ograniczają mnie modele, to akurat te 4 oddziały Exemplarów, które mam. Pierwotnie chciałem dać Sanctifiera pod Marshalem, ale to chyba faktycznie byłaby oryginalność na siłę...

Dervish jest faktycznie zarąbisty, wymarzoną assassynację "Force Hammer>Warpath>szarża>Side Step>Side Step" udało mi się zrobić już w pierwszej grze tą rozpiską:) Teraz czeka na możliwość walnięcia z POW21 (najczęściej bardziej się jednak opłaca 2x17) W ogóle rozpiska jest zrobiona z myślą niekoniecznie o jakimś ciśnięciu, ale o robieniu fajnych, kreatywnych i zaskakujących myków a do tego przydaje się Arc Node, bo rozszerza zagrożenie Crevasse/Force Hammerem/Death Sentence na większość stołu (Kreoss na jednej flance, Guardian na drugiej). Kolejny wymyślony przeze mnie i planowany stunt to trample Guardianem przez wrogi screen, nawrotka z Warpath i slam ważnego wrogiego modelu w stronę mojej armii ;) Pewnie niełatwo będzie o taką sytuację, ale jak się uda będzie satysfakcja!

Powrót do PoM: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość