[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Butcher 3 i Old Witch 50p
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Butcher 3 i Old Witch 50p

<<

Klocek

Avatar użytkownika

Posty: 123

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 00:51

Post wtorek, 1 marca 2016, 23:16

Butcher 3 i Old Witch 50p

Po dłuższej przerwie zacząłem ogrywać legendarnego butchera w takim zestawie:

Butcher 3
Ruin
War dog
Nyss hunters
If black dragons
Widowmakers
Kayazy eliminators
Bokur
eAlexia
eEyris
If Kovnik
Saxon
Madelyn

Zagrałem tą rozpiską kilkanaście bitew w tym część na turnieju i jestem z niej bardzo zadowolony. Jednak jeśli macie pomysły jak ją przypakować to na pewno je przetestuję i podzielę się wnioskami. Jedyne czego nie chcę na razie zmieniać to połączenie Nyss hunterów i IF, bo jest uniwersalne, pasuje do mojego stylu gry i ogólnie kozacko się spisuje. Match up który, do tej pory sprawiły mi większe problemy to cryx. Jeśli nie wbije szybkiego CK to szanse na wygraną są maleją. Tylko raz udało mi się zdobyć 3 CP, ale nie miałem czym zasłonić szefa i dostałem CK mimo fullcampa.

Wiedźma wydaje się fajnym uzupełnieniem, ale problem w tym, że nigdy jej nie grałem, a przede mną kilka turniejów i nie mam czasu na testowanie, co jest gówno warte, a co daje radę. Mam dwa zestawienia. Proszę o sugestie, które lepiej sprawdzi się z cryxem i co zmienić.

Old Witch
Behemoth
Sylys
Doomreavers
Miśki
Full Gwardia z ua i 3x rakiety
A&H
Widowmakers
Gorman
DrakhuN
Kovnik Joe

Lub

Old Witch
Behemoth
Sylys
Doomreavers
Doomreavers
IF black dragons
A&H
Widowmakers
Gorman
IF Kovnik
Drakhun
Ostatnio edytowano środa, 2 marca 2016, 12:36 przez Klocek, łącznie edytowano 2 razy
<<

Simon99

Avatar użytkownika

Posty: 3209

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 06:52

Lokalizacja: Zabrze

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 2 marca 2016, 10:46

Re: Butcher 3 i Old Witch 50p

Z rzeczy, które ja bym osobiście polecił do tego B3 to valaczew do nyssek np. zamiast eliminatorek. Możliwość doskoku z zefira jest naprawdę przy ich strzeleckim zastosowaniu. Zawsze można też odskoczyć, zjamować itp.

Jeżeli chodzi o old witchę to na cryx bardziej podoba mi się ta pierwsza. Jedyny problem jaki widzę to brak kovnika do WG :P
Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"

PP Judge od 14.03.2017
<<

doctorkoza

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2013, 10:11

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Frakcja: Khador

Post środa, 2 marca 2016, 11:20

Re: Butcher 3 i Old Witch 50p

Ja w pierwszej rozpie pomyślał bym, czy zamiast eirysss i eliminatorek nie włożyć doomsów. Co do valacheva jest on spoko, ale jakoś w rozpiskach gdzie caster nie ma jakichś super bonusów dla friendly faction modeli, zawsze się zastanawiam nad nim ;) chociaż wyjście komuś z walki i napierniczanie do niego z ratem 8 zawsze spoko. Ewentualnie zamiast doomsów możesz pomysleć nad valdkiem i mini drakhunem.

Co do babci, trochę nią grałem i zawsze jest pytanie na co chcesz ją wyciągnąć.
Niemniej to ja bym to chyba widział tak:
Points: 50/50
Zevanna Agha, the Old Witch of Khador (*3pts)
* Behemoth (13pts)
* Sylys Wyshnalyrr, the Seeker (2pts)
Doom Reavers (Leader and 5 Grunts) (6pts)
Great Bears of Gallowswood (5pts)
Lady Aiyana & Master Holt (4pts)
Widowmakers (Leader and 3 Grunts) (4pts)
Winter Guard Infantry (Leader and 9 Grunts) (6pts)
* Winter Guard Infantry Officer & Standard (2pts)
* 2 Winter Guard Infantry Rocketeers (2pts)
Eiryss, Angel of Retribution (3pts)
Kell Bailoch (2pts)
Kovnik Jozef Grigorovich (2pts)
Orin Midwinter, Rogue Inquisitor (2pts)

Chyba, że wolisz tą eiryss u tego Butcha, to wtedy zamiast niej ta trzecia rakieta, a za 2 pkt np marksman do wdomairzy, albo wyrzucić kell'a i za 4 pkt drakhun.
<<

Shonsu

Posty: 1842

Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 12:23

Frakcja: Khador

Post środa, 2 marca 2016, 11:51

Re: Butcher 3 i Old Witch 50p

U babci nie marnują się ci doomreaverzy? Jakoś nie pasują mi do tego castera (jak i zresztą większości pozostałych...). Rozumiem, że weaponmasterzy są jej potrzebni ale oni jak biegną do przodu są łatwi do zastrzelenia i Iron Flesha nie dostaną. Jak zostaną z tyłu to ryzyko abominacji i zresztą też podatni na strzały. Babcia ma dobrego defensywnego feata do ustawiania szarż, więc agresywne AD nie pasuje - zresztą w roli szybkiego mięcha lepsi (liczniejsi i z iron fleshem) byliby pressgangerzy.

Może po prostu średnio przepadam za reaverami - są straszni jako spam u B2 i nieźli u Vlada2 a w innych przypadkach nie budzą mojego entuzjazmu. :)
<<

Śliski

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): niedziela, 26 maja 2013, 23:29

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post środa, 2 marca 2016, 12:14

Re: Butcher 3 i Old Witch 50p

Problemy piechoty w Warmachinie: moi Doom Reaverzy tacy dobrzy, że przeciwnik zawsze bierze ich na 1szy target ;(.
<<

Simon99

Avatar użytkownika

Posty: 3209

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 06:52

Lokalizacja: Zabrze

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post środa, 2 marca 2016, 14:20

Re: Butcher 3 i Old Witch 50p

Śliski : so true :P

Doctorkoza : no trochę szkoda, że się ta "frakcyjność" trochę marnuje, ale z drugiej strony coś ala reform zawsze jest spoko :)
Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"

PP Judge od 14.03.2017
<<

Klocek

Avatar użytkownika

Posty: 123

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 00:51

Post środa, 2 marca 2016, 16:13

Re: Butcher 3 i Old Witch 50p

Butcher@ Eyriss kilkukrotnie przydała mi się blokując stormwalla w turze feata butchera i cała armia Cygnaru mogła mi jedynie pomachać. Nie grałem jeszcze na Judigatora, ale podejrzewam, że sprawa ma się podobnie. Chociaż pEyriss z ruinem w tej roli sprawdzą się podobnie więc je wymieniam.
Valachev był pierwotnie w rozpisce, ale szkoda było mi tego punktu i wymieniłem na eliminatorki. Teraz zastanawiam się nad wymianą asasynek i alexi na DR, ale wtedy dalej mam wolny punkt( madelyn tez kiedyś wyleci, ale muszę się jeszcze mocniej ograć )

Babcia@ Cryx nie ma wielu możliwości na zestrzelenie DR więc myślę, że się sprawdzą. Gormana i rakietę rzeczywiście wymienię na Eyriss.drakhuna chce zostawić, bo babulinka jest mięciutka, a on powinien się sprawdzić w roli ochroniarza.

Listy po zmianach:

EDIT: prime nie działa jak epic w 5" od Jacka wiec u butchera zostaje bez zmian, a babcia dostaje Eyriss 1

Butcher 3
Ruin
War dog
Nyss hunters
If black dragons
Widowmakers
Kayazy eliminators
Bokur
eAlexia
Eyriss
If Kovnik
Saxon
Madelyn


Old Witch
Behemoth
Sylys
Doomreavers
Miśki
Full Gwardia z ua i 2xrakiety
A&H
Widowmakers
pEyriss
DrakhuN
Kovnik Joe
<<

Klocek

Avatar użytkownika

Posty: 123

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 00:51

Post sobota, 5 marca 2016, 03:55

Re: Butcher 3 i Old Witch 50p

Zagralem dzis dwie bitwy z Khadorem, takim zestawem:

Babcia
sylys
spriggan
min kayaz+ underboss
Gwardia ua 2xrakieta
Kovnik joe
drakhun
eliminatorki
widowmakers
miski
marksmen
A&H

Bitwa 1 przegrana na scenariusz (pButcher, nysski z valachevem,A&H, Gwardia, snajperzy, Czarny Ivo, eEyriss, miski + ch#j wie, ale jakies smieci :) )
Moja pierwasza bitwa babcia. Oboje zagralismy zachowawczo. Assasyni z Iron Fleschem wiekszosc bitwy blokowali nyssow na flance, gwardia vs gwardia po drugiej stronie stolu. W 3 turze chcac wyprobowac babcie pokusilem sie o probe CK, ktora nie wypalila. Jako, ze gralem z ziomeczkiem to postanowilismy cofnac ruch babci oraz SJ i grac jak gdyby nigdy nic ;) . Skonczylo sie mega wyrzynka i butcher wygral na scenariusz ( mial pare modeli i przewage jednego pkt, a ja praktycznie tylko babcie na stole).
Po analizie stwierdzam, ze bitwa byla do wygrania, wystarczylo ture wczesniej zaczas zdobywac pkt, a nie napalac sie na attrition. Stracilem Drakhuna jak skonczony Jan, nie wykorzystalem potencjalu SJ, zapomnialem o zbieraniu dusz na Babci, wcisnalem za malo walow i ogolnie zbyt duzo kombinowalem. Mimo przegranej, bitwa fajna, a poziom pieprzenia bzdur i smiechu byl tak wysoki, ze Koza powinien brac mniej narkotykow.

Bitwa 2 wygrana (eZerkova, 3x greylordsi, 2x IF, DR, spriggan, widowmakerzy, Kell, miski, + standardowo nie pamietam, ale mozliwe, ze Jurek Siekiera)
Po doswiadczeniach z pierwszej bitwy nie wymagalem zbyt duzo od moich modeli. Od poczatku mocno kontrolowalem stol, uzylem feata w dobrym momencie, a przeciwnik mial duzy problem z trafianiem w moich assasynow z magicznym DEF 19. Po 4 turach skrupulatnego czyszczenia stref ( nie pamietam nazwy, ale ten scenariusz z dwoma 12" strefami) do gry wskoczyl SJ, ktory z Avatarem zabil chyba 9 modeli+dozlomowal Spriggana). Pozniej to juz tylko formalnosc.

WNIOSKI
Babcia- mozolna, ale ma ogromny potencjal. Ma opcje na CK, ale to raczej ostatecznosc. Po dzisiejszym juz wiem, ze nie warto sie napalac tylko powoli realizowac plan.
SJ- typ z avatarem ma w tych smiesznych nozkach luja morderce, a moze byc niedoceniany przez przeciwnika. Po wszystkim unssen patch i dziekuje dobranoc. Szkoda, ze nie wykorzystalem go w pierwszej bitwie.
assasyni- zapomniany przeze mnie oddzial. Sa mega, dzisiaj w obu bitwach spisali sie na 5+. Jak najszybsze zwiazanie walka przeciwnika+ if+ minifeat i jestesmy w domciu. Wstawiam duzy oddzial.
eliminatorki- podobnie jak wyzej tyle, ze bez IF. Rozwazam wystawienie drugiego oddzialu.
Sylys- Panu dziekujemy. Uwazam, ze da sie grac bez niego, a pkt wykorzystac np. na assasynow.
Drakhun- marnuje swoj potencjal jako ochroniarz. Dam mu jeszcze kiedys szanse, ale na razie out.
gwardia- standardowo bez zarzutow, ale nudni jak "Smierc w Wenecji". Bez zastanowienia wymienilbym na Nyssow gdybym nie uzywal ich pod lButcherem
Spriggan- tak jak drakhun. Moze do niego wroce po sprawdzeniu Behemotha.
Miski- gowno zrobili, ale musza zostac na ciezkie cele.

Po zmianach:
babcia
pies
Behemoth
max assasyni+underboss
gwardia ua 3xrakieta
miski
eliminatorki
A&H
Widowmakers
Kovnik Joe

Waham sie nad zostawieniem spriggana i wlozeniem drugich eliminatorek oraz czy nie wywalic psa i roketera na rzecz marksmena.

Sory za brak PL znakow.
<<

doctorkoza

Avatar użytkownika

Posty: 2502

Dołączył(a): sobota, 23 lutego 2013, 10:11

Lokalizacja: Bielsko-Biała

Frakcja: Khador

Post niedziela, 6 marca 2016, 11:36

Re: Butcher 3 i Old Witch 50p

<<

Shonsu

Posty: 1842

Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 12:23

Frakcja: Khador

Post poniedziałek, 7 marca 2016, 10:12

Re: Butcher 3 i Old Witch 50p

Reaverzy jednak zniknęli? ;)
<<

Klocek

Avatar użytkownika

Posty: 123

Dołączył(a): wtorek, 21 maja 2013, 00:51

Post poniedziałek, 7 marca 2016, 22:40

Re: Butcher 3 i Old Witch 50p

Rzeczywiście nie pasują do tej rozpy, szkoda,Mob ja w przeciwieństwie do Ciebie ich bardzo lubię ;)

Powrót do Khador: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron