FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

The Butcher of Kador - 50pts

<<

MichelBlade

Avatar użytkownika

Posty: 391

Dołączył(a): środa, 27 marca 2013, 12:15

Frakcja: Khador

Post poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 12:14

The Butcher of Kador - 50pts

Siema!

Zawsze unikałem grania Butcherem, bo "grali nim wszyscy" i po prostu nie wydawał mi się zbyt ciekawy w porównaniu do innych warcasterów. Jednak z racji zmian jakie zaszły w MK3 Butcher 1 jest chyba jednym z ciekawszych casterów zdolnych do prowadzenia na prawdę ciężkiej rozpiski. Nie mam z nim żadnego doświadczenia więc jestem bardzo ciekaw co sądzicie.

Butcher1 28
* Sylys 4
* Ruin 17
* Behemoth 24
* Spriggan 19
* Rager 11
* Kodiak 13
* Marauder 10

Battle Mechaniks 5

Starałem się dobierać warjacki w taki sposób by mieć możliwie najszerszy zestaw narzędzi. Tak wiec jest Ruin jako kontra na magię, spriggan jako kontra na stealth, Rager dla ochrony przed ostrzałem, Kodiak do pokonywania problematycznych terenów , Behemoth ma zapewnić wsparcie ogniowe, a Marauder jest tani.

Co o tym sadzice?
<<

Shonsu

Posty: 1842

Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 12:23

Frakcja: Khador

Post poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 19:49

Re: The Butcher of Kador - 50pts

Na początek taki ogólny komentarz, że wszyscy grali ale B3 lub 2. W samym B1 (sposobie gry) nic się nie zmieniło bo nie jest z niego skomplikowany brachol. ;)

W przejściu na mkiii zyskał takie opcje jak 3 rakiety, nowy iron flesh (dla mnie lepszy ale zależnie od potrzeb może być to też zmiana na minus) no i najważniejsze - focus dla jackow.

Widzę że interesuje cię rozpa na jackach więc takie uwagi:
- Nawet bez RC warto wziąć jakichś strzelców czy trochę czegoś innego niż jacki (piechota?). Rozpiska B1 jest wolna, ugrzezniesz w tarpitach i szarżach albo z feata skorzysta 1 jack i bombardy behemotha bo ze spd4 ciężko skoordynowac odpalenie feata. Czym więcej szybkich/zasięgowych oddziałów tym więcej boostów w czasie feata.
- Spriggan odkrywa stealth dla kogo? Behemoth prędzej zabije Eyriss plackiem niż ją trafi. Masz za mało strzelania żeby miało to sens.

Reszta ok kwestia gustu, teraz na szczęście khador ma dużo sensownych opcji a jacki w końcu dzialają w tym systemie.
<<

m4estro90

Avatar użytkownika

Posty: 1632

Dołączył(a): sobota, 10 stycznia 2015, 19:23

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Khador

Post poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 20:08

Re: The Butcher of Kador - 50pts

grałem pButcherem na 7 jackach i to średnio działa. Jesteś za wolny. Masz armor, spoko ale i tak jak ktoś będzie chciał to zje wybrane jacki, a na pewno nikogo nie dogonisz.
Obrazek
<<

Adije

Avatar użytkownika

Posty: 248

Dołączył(a): niedziela, 24 lutego 2013, 04:33

Frakcja: Khador

Post wtorek, 9 sierpnia 2016, 10:49

Re: The Butcher of Kador - 50pts

Jak na jackach to po kosztach Berserker za 8 pkt wtedy z 4 albo 3 Juggernauty. Sam myslalem żeby grac na większej ilości jackow i Buther był kandydatem jaki przegral z Vladkiem1 i Karchevem. Problem jest z predkoscia jesteś woooooolllllnnnnyyy khadorskie jacki potrzbuja buff do speeda a to zapewnia Vladek1 i Karchev.

Taki mix jackow jaki masz będzie dobry do obu ale nie do Butchera.
<<

MichelBlade

Avatar użytkownika

Posty: 391

Dołączył(a): środa, 27 marca 2013, 12:15

Frakcja: Khador

Post wtorek, 9 sierpnia 2016, 17:31

Re: The Butcher of Kador - 50pts

Generalnie zgadzam sie z tym ze brakuje speeda i ze moze byc problem z tarpitem, ale wlasnie dlatego tych warkackow ma byc duzo, maja byc twarde i maja gwarantowac odpowiednie narzedzia. Z Karchevem mam ten problem, że on też nie daje tego buffa do prędkości. Żeby ruszyć jednego jacka o 3" musisz czymś innym zabić model przeciwnika - powodzenia życzę. Ze dwa razy mi się udalo z tego skorzystać i to w sytuacji gdy przeciwnik się wystawił. Nie da sie na tym polegać moim zdaniem. Stad pomysł by grać Butcherem, który działa pod każdym względem lepiej, za wyjątkiem tego okazjonalnego buffa do speeda. Butcher to taki model, wiec chyba go po prostu kupie i potestuję, warjacki i tak musze kupic wiec co mi szkodzi...
<<

Shonsu

Posty: 1842

Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2013, 12:23

Frakcja: Khador

Post wtorek, 9 sierpnia 2016, 21:20

Re: The Butcher of Kador - 50pts

Problem warpatha może być tylko z innym spamem jacków/bestii. W przypadku rozpiski mieszanej wystarczy moździez i paru snajperow, żeby co turę ruszyć wszystkie jacki albo przynajmniej jednego kluczowego. Przynajmniej do tej pory problemu nie miałem (nawet ciężkie rozpy mają jakichś paletajacych się solosow/support do zabicia).

Poza tym nie zapominajmy że karchev to 11'' threat range z pathfinderem w dowolnym kierunku, w tym przez male podstawki (trample) oraz 16'' przewracania. Ma większy potencjał własny w CK podczas gdy butchera1 łatwiej unikać. Gra tych castrrow rozni się na tyle że planuję używać ich w parze (chyba że jednego wyprze B3...).
<<

Adije

Avatar użytkownika

Posty: 248

Dołączył(a): niedziela, 24 lutego 2013, 04:33

Frakcja: Khador

Post wtorek, 9 sierpnia 2016, 21:25

Re: The Butcher of Kador - 50pts

Dobra zabawa Vladkiem1, co prawda na 75p ale masz porównanie:

Khador Army - 75 / 75 points

(Vladimir 1) Vladimir Tzepesci, The Dark Prince [+28]
- Juggernaut [12]
- Juggernaut [12]
- Kodiak [13]
- Behemoth [24]
Winter Guard Rifle Corps (max) [13]
- Winter Guard Rocketeer (1) [2]
- Winter Guard Rocketeer (1) [2]
- Winter Guard Rocketeer (1) [2]
Kovnik Jozef Grigorovich [4]
Assault Kommandos (min) [10]
- Assault Kommando Flame Thrower (1) [2]
- Assault Kommando Flame Thrower (1) [2]
Ogrun Bokur [5]

Powrót do Khador: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości