FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

<<

Ozło

Avatar użytkownika

Posty: 2293

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 14:24

Lokalizacja: Gliwice

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 12 października 2017, 13:49

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Wiadomo jakie są ostateczne zmiany w CIDzie ? Bo bez tego osobiście za dużo bym nie zakładał.
Jak czytałem te wiadomości z 3 tygodnia CIDa to wyglądało bardzo dobrze w szczególności dla North Kinów.
Death to the false moderator !!

Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 1371

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 17 października 2017, 22:55

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Zmiany po CiD raczej nie będą za duże - w CiD Cygnaru nie było chyba żadnej zmiany względem ostatniej wersji samego dokumentu, więc nie spodziewałabym się również za dużych zmian w trollach. Przynajmniej mam nadzieje, bo chciałbym pograć nowymi zabawkami, a jakoś wybitni mega giętego to tam nie ma.

No nic, czas na krótki raport z Brna. Generalnie mega turniej, polecam każdemu kto by miał okazję się wybrać, mega atmosfera, miejscówka i w tanim bilecie voucher na 3 posiłki i 10 piwek :)
Pojechałem kolejną, przedostatnią wariacją 3Madraka(ostatnia ma Eliasha, ale na moment wysyłania rozpisek nie wiedziałem czy zdąży do mnie dojść więc nie kombinowałem. Do paru kolejna wariacja na temat Horgla2. Cały czas szukam optymalnej rozpiski do pary, póki co średnio mi idzie, a bardzo nie chcę iść w podobne skew, oparte na leczeniu, w postaci Doomiego3. Choć nie ukrywam, że ostatnio wróciłem w składaniu rozpisek to MP'ków 2016 i próby przełożenia ówczesnego Doomiego3 na theme force'y. Wyszedł mi Doomie3 w ...... Band of Heroes. I nawet pewnie popróbuje nim pograć, bo świetnie mi się nim grało wtedy, teraz Mulg jest lepszy, a jestem w stanie myślę przeżyć jedną tylko darmową rzecz :)

No, ale do rzeczy, moje rozpy:

https://conflictchamber.com/#c7201b_-0a ... 6l6j6j0b0c

Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] Band of Heroes

(Madrak 3) Madrak, Great Chieftain [+29]
- Dire Troll Mauler [15]
- Earthborn Dire Troll [15]
Fell Caller Hero [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Stone Scribe Chronicler [4]
Thrullg [6]
Trollkin Champion Hero [0(5)]
Long Riders (min) [12]
Long Riders (min) [12]
Trollkin Champions (min) [10]
Trollkin Champions (min) [10]
Trollkin Fennblades (max) [15]
- Fennblade Officer and Drummer [5]


https://conflictchamber.com/#c7201b_-0b ... fJ0k2N6n6n

Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] The Power of Dhunia

(Horgle 2) Horgle, the Anvil [+29]
- Dire Troll Bomber [19]
- Earthborn Dire Troll [15]
- Mountain King [36]
- Trollkin Runebearer [0(4)]
Lanyssa Ryssyl, Nyss Sorceress [4]
Northkin Shaman [0(4)]
Northkin Shaman [4]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
Swamp Gobbers Bellows Crew [2]
Trollkin Runeshapers [9]
Trollkin Runeshapers [9]


Pierwsza gra i trafiam na gracza Merców. W parze Durgen na irregurarsach i McBain na Lealese. Po przejrzeniu sobie Durgena i błędnym przeczytaniu jego Field Marshalla(wyczytałem, że daję swoim modelom cont. fire i fire type demage), zakładam , że mi go nie wystawi, a ja nie wystawie Madraka. Czyli McBain vs Horgle. No wafel, bo typ wystawia Durgena. Wtedy doczytuje tego Field Marshalla i trochę mi smutno, bo ma szybszego kolosala z pow 26 na łapkach i sporo auto woundów, więc mój MK się szybko od tego złoży. Zapytany czy jest tu jakaś głębsza kmina, ze ta rozpa, a nie ta druga, odpowiada z rozbrajająco szczerością, że typ, który miał mu przynieść modele do drugiej rozpy jeszcze nie przyszedł.... Ja i mój skill w przewidywaniu :)

https://conflictchamber.com/#c6201b_-0J ... ircfcgch8M

Mercenary Army - 75 / 75 points
[Theme] The Irregulars

(Durgen 1) Durgen Madhammer [+29]
- Ghordson Earthbreaker [38]
- Grundback Blaster [6]
- Grundback Blaster [6]
- Grundback Blaster [6]
- Reinholdt, Gobber Speculator [4]
Alten Ashley [0(6)]
Eiryss, Mage Hunter of Ios [0(7)]
Kell Bailoch [0(5)]
Orin Midwinter, Rogue Inquisitor [0(5)]
Horgenhold Artillery Corps [6]
Horgenhold Artillery Corps [6]
Kayazy Assassins (max) [15]
- Kayazy Assassin Underboss [4]
Kayazy Eliminators [5]
Lady Aiyana & Master Holt [8]

Chciałbym napisać coś o tej grze, ale niestety partia bez historii. Zacząłem, pobiegłem, on też, zabił mi póltora Runeshapera z auto woundów. Ja w swojej mierze i Durgen stoi na 17 calu od Bombera i 15 od MK bez focusa. Generalnie albo all in, albo muszę wymyślić jak cokolwiek wyciągać na scenariusz. Idę w all in, bo statycznie mimo braku feata powinnienem typa skasować. I kasuję - MK assault, trafia, obniża defa, wbija za dyszkę, Bomber bez boosta nie trafia, dokupuję drugą bomkę, boost tu i boost tam i mamy martwego Durgena. To były jedyne strzałki jakie mogłem w niego wsadzić, ale powinien z nich spać z zapasem więc why not. Oddaje wyniki jakieś 5 minut po rozpoczęciu gry.

Druga gra i.... Merce. 3 graczy Merców na turnieju, a ja trafiam już na 2. Fiona i Shae. Idę do naszego do niedawna gracza Merców, pytam co typ wystawi, Krawat mówi, że Shae. Nie wierzę mu i zakładam, że jednak dostanę Fionę, więc w tym celu biorę Madraka. Zresztą tego Shae IMO Madrak też by zjadł. Typ robi jak myślę więc Fionna na Madraka3

https://conflictchamber.com/#c6201b_-0J ... 3Hch8Miwca

Mercenary Army - 75 / 75 points
[Theme] The Irregulars

(Fiona 1) Fiona the Black [+31]
- Galleon [39]
- Reinholdt, Gobber Speculator [0(4)]
Anastasia di Bray [3]
Gobber Tinker [2]
Orin Midwinter, Rogue Inquisitor [0(5)]
Ragman [0(4)]
Cylena Raefyll & Nyss Hunters (max) [19]
Idrian Skirmishers (max) [15]
- Idrian Skirmisher Chieftain & Guide [0(5)]
Kayazy Eliminators [5]
Lady Aiyana & Master Holt [8]
Press Gangers (min) [8]
The Commodore Cannon & Crew [7]

Przegrywam zaczynanie, ale kolo mi je oddaje. Staram się nie okazywać ekscytacji z tego powodu - podpuszczam go, żeby mi preyował Bizony co robi :). Biegnę wiedząc, że nie ucieknę mu i tak z zasięgów. Tale of Mist na Fenny i liczymy na farta. Plan był dobry, wyszedł źle. W moim turbo pomyślę nie dostania affliction na Fenny nie zakładam, że Anastazja zostanie Arc Nodem, więc dostaje. Pozdro placki z Galeona i strzałki na-6 z Idrian. Mniejsza. Spoko idzie mi z tafami, a z Feign Death nie może mnie targetować, więc jest lepiej niż myślałem po dostaniu Affliction. Ciut mniej bawi mnie feat Fiony. Nyssy zabijają mi 1 Bizona po lewej No nic, swoją turę liczę i liczę i zastanawiam się czy lepiej wstać 3 fenny czy dać im +2 do mata bo większość Idrian jest w zasięgu moich fennów. Stwierdzam, ze 5+ z przerzutem z fortuny jest lepsze niż 3 ataki więcej, ale na 6+. No cóż,ja to ja, więc z 5 ataków trafiam 1 :) A szef Fennów trafiał na 4+ :( Ale chuj, zapominam z tego jedynego ataku odpalić cleave więc poziom warzywnienia utrzymany :) Feat. Animus EBDt na Madraka i próbujemy wybejtować Maulerem Galeona - plan był taki, zeby mi strzelał po Maulerze przyciąganiem, shield guard Madrakiem i siema Galeon jest w zasięgu szarży EBDT, ale chuj bomki strzelił bo przeciwnik mnie zapytał czy dobrze pamięta z czytania karty, ze Madrak ma SG :( Hero Tragedy na Fenny, jedne bizony podjeżdzają do przodu, żeby stać w featcie. Drugie Bull Rush i zabijam pirata i Nyssa :) W turze typa spina bo myślał, ze jak zabije Kronikarza to piosenka spada, więc mi go zabija Elimatorką, drugą zjada sobie Fenny dwa i klapie na glebę. Resztą armii za dużo nie robi. Albo mnie missuje Idrianami, albo zabawnie zdaje tafa i wchodzę do combatu, żeby mieć +4 do defa na strzelanie, albo nie może uszkodzić objective pod aurą Madraka. Ku mojemu rozbawieniu odpala mi umiejkę Anastazji :) Ave ja :) Nic istotnego się w jego turze nie dzieje. Ja w mojej wprowadzam ambitny plan i o dziwo kostki mnie słuchają. Lewe champy czyszczą strefę z Nyssów. Punkt 1. Fenny i Bizony czyszczą strefę 2, przy czym Szef Fennów zabija Orina i Ayane bo w sumie czemu nie. Pkt 2. Mauler daje Rage na EBDt. EBDt zabija objective i stoi z animusem 3 cale od Galeona :). Pkt 3. Madrak zabija jedną stojącą eliminatorkę i zapuszcza kamień i animus EBDT. Drugą, leżącą po Hero Tragedy zabija Fellcaler ze sprayki. Pkt 4. W swojej Przeciwnik czyści moją lewą w champów - zabijam 2 nyssy z Retaliation Strike i punktuje ją Fionną, wsadza po Idrianie do obu stref ale nie ma jak zakontestować mojej. Galleon zabija mi EBDT. 5;2. Czyszczę obie strefy i nabijam sobie małe punkciki, contestuje strefę Fiony. 7:2 na scenariusz. Spoko gra. Jakbym nie wygrał na scenariusz to wyclockowałbym przeciwnika. Pół godziny miałem, on minutę. Ja pierwszy raz grałem na Fionne, typ pierwszy raz grał na Madraka3, wyszło na moje :)

3 gra i Khador. Generalnie trafiam na tym turnieju tylko na 2 armie. To jest pierwszy z Khadorów.
Strakov 2 na Samowarach i Kozlov na Legionie. Spodziewam się w sumie Strakova bo ma tam dużo Kayazich, dostaje Legion. Gram 3 Madrakiem, zaczynam.

https://conflictchamber.com/#c3201b_-0y ... bPbR7H7I7K

Khador Army - 74 / 75 points
[Theme] Legion of Steel

(Kozlov 1) Lord Kozlov, Viscount of Scarsgrad [+28]
- Demolisher [16]
- Destroyer [14]
Iron Fang Kovnik [0(4)]
Saxon Orrik [4]
Uhlan Kovnik Markov [7]
Black Dragons (max) [17]
- Black Dragon Officer & Standard [0(4)]
Great Bears of the Gallowswood [9]
Iron Fang Pikemen (max) [15]
- Iron Fang Pikemen Officer & Standard [0(4)]
Iron Fang Uhlans (max) [20]

Smiszna gra. Ja pobiegłem, on pobiegł. Ja zaszarżowałem. Typ zrobił mi prezent bo dałem mu odpalić jedną countercharge(no dobra, zapomniałem o tym :) ), zrobił to akurat Kovnikiem, który dawał No Sleeping on the Job. Smieszniej bo nie trafił, ja go zabiłem. Generalnie w swojej wyjmuje trochę różnych Fangów. Featuje, spamuje po obu stronach Kawą, zestawiam ze swoją flagą Fellcalera żeby pkt, contestuje wszystko. Jest fajno. Hero Tragedy na Fennach. A potem cały misterny plan w pizdu. Podjeżdzą Markov, odpala na mnie swoją lance, zabija 4 z 5 fennów bo rzucam na tafy jak pała. Kolega featuje i zaczyna się mną bawić. Poważnie. W swoim featcie zdaję 1 tafa. Jednego. No nic, 2:1 dla niego i jestem trochę w czapie. W swojej contestuje wszystko, czyszczę prawą strefę, zabijam 4 z 5 kawalerzystów, 3:2 dla mnie. W swojej koleś ma trochę pecha. Zaija mi tylko Maulera, ale nie ma po lewej stronie dość ataków zeby sensownie wyczyścić cokolwiek i nie jest w stanie mi contestować mojej flagi. Nie udaje mu się też wyjąć 2 champów z prawej strony dzięki czemu nie może mi tam punktować. 4:3 dla mnie. I zaczynam ciężką rozkminę. Jestem w stanie deszarżować po daniu Pathfindera Madrakiem do Kozlova, ale trafiam go na 8 i bije bodaj na -2. Stwierdzam po spojrzeniu na zegarek, że plan jest głupi. Ja mam 30 minut, typ 5. Punktuje znów za 2, contestujac wszystko. 6:3 dla mnie. Koleś w swojej zabija mi EBDt, ale nie może wyczyścić środka ani mojej flagi. 7:4 dla mnie. Teraz muszę tylko zabić Markova na 4 życiach Champ Hero, żeby Fenn z nim combacie mógł zacontestować flagę i Madrakiem zabić pikiniera w prawej stronie. Robię to o dziwo na lajcie i kończymy 9:4 na scenariusz. Jako ciekawostkę mogę napisać, że ja miałem 20 minut około na zegarku, typ 7 sekund :)

Reszta jutro.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
Poprzednia strona

Powrót do Trollbloods: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość