FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Ja tej, batelreporty by Krychu!

<<

Krychu

Posty: 274

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 23 marca 2018, 10:02

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

No to następny raport :) Grałem z Semirem, który miał zagrać "Dziadygą" (Scaverous), ale włączając warrooma wskoczyła mu aktualizacja ze Skarre3, więc szybko wymienił listę na latający statek... :) (proxowany przez battleengine). Ja miałem tylko Jarla na bestiach.

Moja lista:
https://conflictchamber.com/#c7201b_-0b ... fF6Rfp0k0m

Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] The Power of Dhunia

(Skuld 1) Jarl Skuld, Devil of the Thornwood [+30]
- Dire Troll Bomber [19]
- Dire Troll Bomber [19]
- Dire Troll Mauler [15]
- Earthborn Dire Troll [14]
- Swamp Troll [8]
- Troll Axer [10]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Janissa Stonetide [0(4)]
Northkin Shaman [0(4)]
Swamp Gobber Chef [1]
Troll Whelps [4]
Dhunian Knot [6]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]


Lista Semira:
https://conflictchamber.com/#c4201b_-0U ... 2o2o2B3232

Cryx Army - 75 / 75 points
[Theme] Black Industries

(Skarre 3) Skarre, Admiral of the Black Fleet [+27]
- Scavenger [0(7)]
- Seether [13]
- Seether [13]
- Shrike [0(6)]
- Slayer [10]
- Slayer [10]
Iron Lich Overseer [5]
- Deathjack [23]
Machine Wraith [2]
Machine Wraith [2]
Scrap Thralls [2]
Scrap Thralls [2]
Warwitch Siren [4]
Cephalyx Overlords [8]
Cephalyx Overlords [8]

No to rzucamy na zaczynanie, kulam 6 i szczęśliwy mówię, że biorę zaczynanie, ale... Semir też kula 6 i w drugim rzucie wygrywa oznajmiając, że to on bierze zaczynanie :D Więc ja łykam stronę z murkiem dla Jarla i fajnymi lasami do blokowania LOSa. Semir zaczyna i biegnie, o dziwo, bardzo daleko, ale poza moje zasięgi:

Obrazek

Ja w swojej względnie poza zasięgi, trochę strzelam, ale jacki z Carpace są za twarde na moje plimkanie, nawet z bomberów. Z magic bulleta biję Shrieka, ale też niedużo. Gobber biegnie daleko. Feat.

Obrazek

Okazuje się, że słabo ustawiłem Earthborna, bo Skarre z Dark Waves (taki Slip stream, przestawia w swoim ruchu wybrany model o 2 cale) przestawia Deathjacka, który ładuje się sam z siebie 2 focusami, do tego dostaje 1 od syrenki i z jakimś dark shroudem i innymi bajerami dochodzi do Earthborna i rozkręca go trzema atakami... :( Lekkie jacki podlatują mnie blokować, podobnie Slayer i Seether czeka w pogotowiu za nim. Jeden overlord ze sprejki zabija mi shamana.

Moja runda - Rozdaję puppet mastery od Dhunian Knotek. Jarl zabija Wratha z prawej i daje rage na bombera z lewej. Axer tresheruje po lekkich jackach i moim gobberze (który zaatakował na plecy Shrieka) - zabija gobbera, lekko rami jacki. Janissa odsuwa przeszkadzające jacki od moich bestii. Zabijam Maulerem Slayera, szarżuję bomberem w DJa, ale mimo puppet master i rage, nie daję rady wyłączyć mu niczego sensownego (nie liczyłem na zabicie :) ). Swamp idzie strzelić do Overlorda, ale nie trafiam :) Punkty 0:0

Obrazek

Skarre feat. Za darmo rzuca sobie czary raniąc się, ale Scrap Thralle ją naprawiają. DJ i Seether ze Skarrą zabijają mi lewego bombera i Maulera :( Prawy Seether atakuje drugiego bombera, zdejmuje połowę życia, ale nic nie wyłącza. Już przegrałem :D
No to daję CK. Myślę, że miałem koło 1-2% szans na powodzenie :) Skarre stoi na def12, arm19, 5 focusów. Janissa odsuwa jacki blokujące bombera. W Skarre biją: Bomber (strzela 2 razy), Axer (szarżuje i dokupuje drugi atak), Jarl strzela (raz nie trafia...). Zdejmuję ok. 1/4 kratek.
Semir zdobywa w mojej i swoje rundzie punkty wygrywając 5:0.

Obrazek
<<

Krychu

Posty: 274

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 11 maja 2018, 12:43

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Zagrałem wczoraj z Kamilem (LosKamilos). Obaj mieliśmy testowe rozpiski.

Moja:
Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] Band of Heroes

(Borka 1) Borka Kegslayer [+28]
- Dire Troll Mauler [15]
- Pyre Troll [8]
- Troll Bouncer [9]
Fell Caller Hero [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Stone Scribe Chronicler [4]
Trollkin Skinner [4]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Long Riders (min) [12]
Sons of Bragg [11]
Trollkin Champions (max) [16]
Trollkin Fennblades (max) [15]
- Fennblade Officer and Drummer [0(5)]


Kamila:
Circle Army - 75 / 75 points
[Theme] Call of the Wild

(Kromac 1) Kromac the Ravenous [+26]
- Feral Warpwolf [18]
- Ghetorix [21]
- Gorax Rager [7]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Warpwolf Stalker [19]
- Wild Argus [7]
- Druid Wilder [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Lanyssa Ryssyl, Nyss Sorceress [4]
Shifting Stones [3]
Shifting Stones [3]
Swamp Gobbers Bellows Crew [2]

Mogę sporo nie pamiętać / pomieszać, bo było dość śmiesznie - jakbym coś totalnie pomylił to daj znać Kamil :)

Kamil zaczyna, ja biorę stronę, która wydaje mi się odrobinę mniej przeszkadzająca moim jednostkom (ale nie, żeby się jakoś specjalnie różniły). Deployment:

Obrazek

Kamil w pierwszej turze biega/ustawia się do przodu. Rzuca Warpath, Inviolable Resolve na Ghetorixa (choć to chyba rzucił turę później). Wayfaerzy mocno z przodu, wilki w otoczeniu kamieni. Zasięgi ma masakryczne: druidzi i Lanyssa (hunters mark), kamienie (teleport na 8 cali), Warpath (dodatkowy advance o 3 cale), więc nie mam opcji stanąć poza zasięgami :D
W swojej daję Arcane Ward na czempionów, 3 furie na kamień i idę do przodu za domek (mogę tak daleko, bo rozstawiam się na 12 calu), od Kega dostaję 2 furie i pijaństwo. Dwójka czempionów ustawia się by przyjąć szarżę (mam nadzieję, że def 16 w melee jakoś je utrzyma), pozostali 3 z tyłu na kontrę. Fenny z lewej szeroko. Bizony z prawej biegną po krawędzi. Kamień, bestie i Sonsi ustawiają się wokół Borki.

Foto trochę rozmazane; na zdjęciu czempioni z przodu stoją daleko od siebie, ale zaraz potem ich poprawiliśmy na base-to-base :)
Obrazek

Kamil leci swoją drugą turę. Kromac nie rzuca Bestial, tylko stoi z tyłu (gdyby podszedł z bestialem, to bym musiał się cofnąć Borką, co się okaże kluczowe w następnej turze i co muszę kurde zapamiętać...). Idzie Wild Agression na Stalkera. Stalker atakuje czempionów i mimo defa 16 trafia większość (wszystkie?) ataków, ale kula słabo na dmg i w efekcie, po Sanguine Bond, ginie tylko 1 czempion (chyba pomagał tam nawet Pureblood swoim sprayem). Wilki z prawej po Warpath cofają się. Feral ustawia się na krawędzi lewej strefy, Ghetorix (oraz Lanyssa, Argus, gobberki z chmurką) za domkiem. Lewy Backlad szarżuje, zabija Fenna i rzuca spray z Battle Wizard, ale nic więcej nie ginie. Ten Blacklad, jak okaże się zaraz, stanął w mega dobrym miejscu, blokując mi modele i psując kolejność aktywacji.

Obrazek

Moja druga tura. Skinner wychodzi z ambusha z lewej, blisko Ferala. Szarżuje go na plecy, trafia i wbija kilkanaście kratek (p+s 9, ale 5 kości na dmg) - nice. Bizony z prawej biegną sobie dalej, jeden szarżuje w Pureblooda, ale nie pamiętam czy zadaje jakoś dużo dmg. Na Ghetorixa planuję wpuścić 3-4 Fenny, ale muszę najpierw zabić tego druida. Biegnę wcześniej Pyre Trollem związać Gheto. Rzucam Charge of the Trolls z Kronikarza na Fenny. Ustawiam kamień z aurą siły. No to czas na druida (któego nie udało mi się zabić w fazie maintenace z Vengance Fennem). Próbuję go ze spraya od FellCallera - pudło (Fell Caller daje +2 mata dla Fennów). Aktywuję Sonsów, jednym spray w druida - pudło. No to aktywuję Borkę, rzucam granatem, boost na trafienie i... też pudło. Słabo. Borka, odpala feata (+2 ruchu dla szarżujących, slammujących, tramplujących), podnosi z feata jednego czempiona. Rzucam jeszcze Mosh Pit i stoję sobie, jak mi się wydaje - bezpiecznie, za domkiem. Dwóch Czempionów z prawej szarżuje Stalkera, przewracam go, ale nie zabijam, bo słabo kulam na dmg. No to fenny - przez tego druida szarżuję tylko jednym fennem w Ghetorixa, 2 lub 3 w druida, 2 w Ferala. Druid ginie. Feral przyjmuje niezły dmg. A Fenn w Gheto bije tak:

Obrazek

Czarna kostka to kolumna, też wypadło 1 :D

Dodatkowo pokusiłem się o dobicie Stalkera. Mauler daje Rage na Bouncera, Bouncer szarżuje w Stalkera i dobija.

Obrazek

Ja widać na zdjęciu powyżej - idealnie zostawiłem miejsce do lądowania dla Ghetorixa, zaraz przed Borką. Powinienem tam narysować duże H w kółku - tu ląduj! To jakaś masakra jak ja często zapominam o dobrym zastawieniu warlocka :/ Krótko - Gheto z Wild Agression i Primalem zostaje przeteleportowany kamieniami do Borki i zabija go mając w zapasie jeszcze jeden atak.
Wygrana przec CK - Circle Orboros:

Obrazek

Poszło nam tak szybko, że uzgadniamy cofnięcie - Mauler staje w wolnym miejscu przed Borką i Kamil rozgrywa swoją rundę od początku.
Po lewej Gorax zabija Skinnera, Feral i Ghetorix masakrują Fenny. Z prawej Pureblood zabija 1 championa. Kamienie teleportują się przed bizony, blokując im szarże. Argus bije Pyre Trolla i staje w płomieniach.
Ja w swojej czempionami zabijam Stalkera. Bizonami biegnę związać Kromaca (dwóch wiąże, trzeci czai się z tyłu). Z lewej Sonsi i pojedynczy Fenn atakują Ghetorixa, zostawiając go na ok. 10 kratkach (podobnie ma Feral). Kronikarz i kamień blokują dostęp do Borki. W środku Bouncer i Pyre zabijają Argusa. Borka daje Arcane Ward na Sonsów (dla defa 15).

Obrazek

Kamil dalej morduje Ghetorixem: 2 Sonsów 1-2 Fennów. Gorax czyści Pyre Trola i Bouncera. Kromac featuje, w formie bestii zabija 2 bizony. Kamienie z prawej cały czas ustawiają się sprytnie w strefie. 1:0 dla Circle za środkową strefę.

Obrazek

Tu zapomniałem zdjęcia i nie pamiętam co dokładnie robiłem, ale na pewno przerzuciłem Maulera na lewo. Z prawej Fell Caller pobiegł kontestować strefy. Rzuciłem coś na Ghetorixa, ale nie przebiłem arm 21. Ostatnim bizonem związałem Kromaca.
Ghetorix doczyścił ostatniego Sonsa i przedostatniego Fenna (został Drummer). Feral zabił pozostałych trzech czempionów (którzy wcześniej zabili Wilderkę i Lanyssę oraz zranili Goraxa). Kamil zdobył kolejny punkt, ale nie pamiętam gdzie.
W końcu Mauler zabił Ghetorixa. Kamień wbiegł w strefy. Fell Caller z prawej też w strefy.

Obrazek

Feral zabija kamień. Gobberki chmurkowe zaszarżowały w Kronikarza (2 razy brakowało 1 oczko do trafienia), bez efektu. Ktoś zabija Fell Callera z prawej. W punktach robi się chyba 3:1 dla Circle.
Ja biegnę Keggym kontestować strefę, zabijam Borką Ferala, Kamieniem biegam, a jednym gruntem wiążę Kromaca.

Obrazek

Liczymy, że w 7 turze będzie 4:4 w punktach i wygram na małe punkty, więc w swojej Kromac dopada do Borki, który ma 3 furie na sobie. Borka z Arm 21 (kamień + unyielding) zostaje na 1 kratce i 2 transferach. Oddaje w następnej turze, zabijając Kromaca drugim ciosem, odpalając przy okazji Critical Pitch i odrzucając martwe ciało Kromaka 6 cali od siebie :)

Obrazek
<<

Krychu

Posty: 274

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 31 sierpnia 2018, 08:52

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Wczoraj grałem z Kamo, który testował tharnowego CIDa. Jego lista:

https://conflictchamber.com/#c8201b_-0j ... mF5qmj5wmj
[Theme] The Devourer's Host
[Iona 1] Iona the Unseen [+28]
- Feral Warpwolf [16]
- Warpwolf Stalker [17]
- Tharn Blood Shaman [4]
Tharn Ravager Shaman [0(5)]
Bríghid & Caul [8]
Death Wolves [9]
Tharn Bloodtrackers (max) [15]
- Nuala the Huntress [4]
Tharn Ravagers (max) [15]
- Tharn Ravager Chieftain [0(5)]
Tharn Ravagers (max) [15]
i coś tu jeszcze było, jakiś solos lub UA, ale nie pamiętam co

Moja lista testowa:
https://conflictchamber.com/#c7201b_-0a ... 0miT0b0c6m
[Theme] Band of Heroes
[Madrak 2] Madrak Ironhide, World Ender [+28]
- Mountain King [36]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Feralgeist [2]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Trollkin Champions (max) [16]
Trollkin Fennblades (max) [15]
- Trollkin Fennblade Officer & Drummer [5]
Trollkin Long Riders (max) [20]

To tak na szybko, bo nie ma czasu :)

Ustawienie początkowe (Kromack+Night with = Caul+Brigida, Ghetorix-Feral Warpwolf, Lewy Bloodpack=Ravagers, Tanith=Iona):
Obrazek
Kamo zaczął, co mnie zasmuciło - poleciał w kosmos daleko, a że jako drugi z bonusem z theme ustawiłem się na 12 cali to w mojej pierwsze wszystko było już w zasięgu tharnów... W swojej poleciałem zjamować 3-4 Fennami i 2 bizonami oraz ustawiłem czempionów lekko do przodu. Mountain King stoi za nimi.
Obrazek:
Obrazek

Kamo - odpala Bloodtrackerki i zabija kilka Fennów (miał na nich preya, a oni Blood fury, co im zmniejszało defa o 2), w trakcie aktywacji z minifeata przerzuca prey na czempionów i je nadkrusza 3 ostatnimi strzałami (wszyscy stoją po sanguine bondzie na połowie życia). Aktywują się Death Wolves i Caleb (z divine isnpiration chyba) zabija pozostałych fennów i jest prawie w moim deploymencie :) Lewi Ravagersi i Caul zabijają 2 bizony, a Brygida strzela do fellcallera, ale rzuca super słabo i nie zabija.
Ja - Madrak podchodzi odpala feata, daje Blood Fury na czempionów. Po lewej bizony z +2 mat od fellcallera rzucają beznadziejnie i nie zabijają rodzeństwa ani Caleba :) Kamień ustawia się wianuszkiem wokół Madraka. Czempioni z +2 mata zabijają ze 2-3 modele (trackerki mają Surefoot i dodge od Iony, więc część nie trafiam). MK sprayem zabija 1 trackerkę i połowę objective. Drugiej trackerki nie trafia. Feralgeist punktuje flagę. 1:0 dla mnie, ale wygląda to turbo źle.

Obrazek
Kamo - feat, ustawia się Ioną w tyle białego lasu). Trackerki + Ravagersi (+3 siły z feata) z prawej zabijają wszystkich czempionów i zostawiają MK na 7 kratkach. Wypluwam milion whelpów. Stalker dobija MK, ja zapominam zabrać z niego furię :) Z lewej tym razem bizony w końcu padają (ale nie od rodzeństwa, bo ci znowu rzucają beznadziejnie). Nie mam zdjęcia, ale zostaje mi na stole Madrak, sto whelpów, 3 kamieniarzy bez ua, fellcallery i runebearer. Patrzę sobie co mogę zabić Madrakiem, a wtedy wpada Cień i mówi - że mam opcję na CK :) No to robię: ściągam brakującą furię z kamienia i ładuję się do 5. Daję +2 mat od fellcallera, Blood Fury za 1 (po obniżce od runebearera) na siebie. Szarża w bloodtrackerkę, która stoi przed Ioną - zabijam i biorę furię z rathrok's awakening. Mam 5 furii, mat 10 (przeciw def 16), p+s 15 (przeciw armour 17 z feata Iony), 3 kości na dmg. Iona ma 2 przerzuty. Kulam jak należy i zabijam ostatnim atakiem.

Kamo pograł potem na Legion (z Cieniem) przeciw Lilo2, może napisze jakieś wnioski o tharnach. Sami zauważyliśmy, że Brygina jest spoko do wyjmowania solosów przeciwnika (jak zaczynasz drugi to ma duży zasięg, prey, wm na łuku i assault -nieostrożnemu przeciwnikowi może zdjąć dowolnego solosa).
<<

Ven

Avatar użytkownika

Posty: 971

Dołączył(a): wtorek, 4 czerwca 2013, 10:03

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 31 sierpnia 2018, 11:50

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Fajne i ładne raporty. Armia super na stole wygląda :) - teraz przeciwicy malowaniem powinni gonić.

Będę śledził dalej! :)
ObrazekObrazek
<<

Krychu

Posty: 274

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 4 września 2018, 08:57

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

haha, dzięki :) Będę pisał dalej - to pomaga się trochę poduczyć, a ja w tą grę ciągle słabo ogarniam (Kamo mi skasował prawie całą armię :) )
Poprzednia strona

Powrót do Trollbloods: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość