FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 1977

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 4 sierpnia 2018, 14:38

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Naskrobię parę słów, choć jakieś turbo pełne te raporty nie będą, bo po całym tygodniu spędzonym w pracy na dworze mam ochotę schować się do lodówki na 2 tygodnie i spędzić w niej weekend. Ale słowo się rzekło.

3 Master z rzędu w poszukiwaniach 2 rozpiski :) W Poznaniu były to bodajrze Kolgrimma i Bearka, w Szczecinie Kolgrimma i Jarl, teraz wziąłem sobie Horgle2 do pary Kolgrimmy :)
Kolgrimma wisi jakieś parę stron wyżej, nie chcę mi się o niej pisać, parę słów o Horgle.

https://conflictchamber.com/#c7201b_-0D ... fKfKi_2NhU

Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] Kriel Company

[Horgle 2] Horgle, the Anvil [+29]
- Sea King [36]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Fell Caller Hero [5]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Northkin Fire Eaters [7]
Northkin Fire Eaters [7]
Northkin Raiders (max) [15]
Pummeler Crew [0(6)]
Pummeler Crew [0(6)]
Pyg Lookouts (min) [7]
Swamp Gobber Bellows Crew [2]
War Wagon [16]

Nie, nie jest to inspiracja rozpiską która wygrała L&L :) Złożyłem ją dla jaj w Grudniu zeszłego roku w ramach challange z Krawat na strzelające trolle, pummelery były wtedy w jakieś bombowej promocji na Vanie. Zagrałem nią raz z Venem. Nie jest to dokładna wersja tamtej rozpiski, zaczerpnąłem z tego grima na wózkach lookoutów. Po ostatnich 3 masterach(mimo, że grałem z nią tylko raz) stwierdziłem, że ewidentnie potrzebuję dropu w Harby, dodatkowo to rozpiska zadaję pytanie czy jesteś zabić w stanie tura po turze 2 targety z dużą ilością kratek i armem 23, masowo czyści piechotę. Dzięki featowi ma szansę czyścić cięższe rzeczy. Czemu Sea King? W turach w których nie bije się w mele dobrze strzela, ma naturalny thread range 12 cali i w ogóle nie jest zależny od Horgle'a. A można mu wrzucić jeden z 2 upkeepów i oba przyjmuje dobrze.
Generalnie uważam, że poza wersją na 3 wózkach ten tier działa dzięki Raidersom, bo są jednym unitem z tego kiepskiego tiera, który może się i bić i strzelać, ma AD i bazowego pathfindera. A tier benyfity poza +1 do zaczynania są kiepskie. Biedo tactician i tak nigdy nic mi nie dał, boomwhowler i imienne duo to absolutny żal. Bardzo źle napisana tier lista, liczę na reworka, bo aż żal dupę ściska :)
W ramach ciekawostki mogę napisać, że nie zagrałęm tym wariantem ani jednej gry przed masterem, dodatkowo nie spodziewałem się, że będzie mi dane nim w ogóle pograć :)

Pierwsza gra i Tantal. Miał coś na Wolves of Winter i Strakova na Jackach. Obstawiałem, że dostanę Strakova, moje listy sobie obie całkiem nieźle z nim powinny poradzić, miałem ochotę to zagrałem Horgle :)

https://conflictchamber.com/#c3201b_-0x ... 7whF8ychch

Khador Army - 73 / 75 points
[Theme] Jaws of the Wolf

[Strakhov 1] Kommander Oleg Strakhov [+28]
- Berserker [8]
- Juggernaut [13]
- Marauder [11]
- Victor [34]
Greylord Forge Seer [0(4)]
- Behemoth [25]
Greylord Forge Seer [0(4)]
Yuri the Axe [0(6)]
Kayazy Eliminators [5]
Kayazy Eliminators [5]

Scenariusz Spread the net. Tantal wygrał rzut na zaczynanie i zaczął. 2 chmury na środku jako los blocker. No i powiedział mi, że nie mam Ambusha :) Jak się potem okazało, podziękowałem mu za to po grze :) Pobiegł - Sentry na Victora, Superiority na Marudera. Ja się tam za bardzo nie przemęczałem wiedząc, że dyktuje kto scoruje. Horgle +2 do arma na wózek i solid ground bo za dobre w tym matchupie, żeby nie używać :) Tantal nie szczęśliwie dla siebie pobiegł tak Eliminatorkami, że mogłem podbiec do nich lookoutem dla +2 do trafiania, a potem zobaczyć jak się sprawdzą NFE :) Fell caler dał mi pathfindera, Runebearer podpalił. Zabiłem obie co było bardzo fajne w tym matchupie, ale boostowana 8 nie jest trudna do rzucenia. Dyszka byłaby gorsza :). Lewe działko pobiegło. Prawe działko podeszło, ze zniosek ustrzeliło jedną eliminatorkę. Raidersi ustawili się za chmurę, Sea King zfuriował się i pobiegł. Kamień podładował, ale nie odpalił, bo dzięki solid ground umrze tylko target tego co trafi, a temu kamień nie pomoże :) Sentry strzeliło i nie trafiło, solid ground uratował mnie przed blast demage'a. Po mojej prawej stronie ani eliminatorka ani Yuri nie mogą do mnie szarżować więc się jako tako chowają. Tantal wbiega do swojej strefy, ale popełnia błąd stawiajac Behotha obok Jaggera, dodatkowo w celu pójścia na swoją flagę, jugger jest poza kontrolą strakova. Ja w swojej kulturalnie strzelam z placka w juggera i powalam go i behemotha. Szarzują w to podpaleni Eatersi, ale nikt się tam cudów nie spodziewa. Lookutci wchodzą w strefę tantala tak, żeby nie dostawać za dużo blast demage i zabronić scorowania i w razie w dać te +2 do trafiania. Fellcaler biegnie do mojej flagi. Prawe działko nic nie trafia, lewe zadaje pare kratek powalonym modelom. 3 raidersów biegnie blockować Victora, reszta się świetnie bawi na środku. Sea King wchodzi do mojej strefy i scoruje 2 zero. Tutaj tantal farci i trafia z sentry w fellcalera, zostawiając go na tafie stojacego. Tracę jakiś pojedyńczych raidersów, behemoth zabija mi tego fellcalera. Niestety zjebałęm, runeberaer nie dobiegnie. Tantal sam nie jest mi w stanie zablokować mojej sttefy, bo Yuri albo nie trafia ataków, albo nie zabija, eliminatorka w sumie powinna biec, a nie bić i liczyć, ze wejdzie z side stepów bo bez ganga już tak dobrze nie trafia. 3:0 W swojej, stabilnie wybijam kolejne rzeczy, w tym Marudera i Berserkera Sea Kingiem(feat). Nie scoruje swojej flagi bo runeberaer nie moze dobiec, więc po zabiciu z ciastka Yuriego(1 życie miał) i eliminatorki idzie i ustawia się za chmurami w zasięgu biegu do flagi. Sea king jest ustawiony w zasięgu Victora ale tak, że nie ma mi jak zablkować scorowania. Randomowy Eater z szarży wbija parę kratek na strakovie. Horgle daję +2 do arma na Sea kinga. Generalnie wygrywam 5:0, Victor nie zabija Sea Kinga :)

Druga gra i Elros. Ossrum i Magnus2. Graliśmy parę dni wcześniej na zgrupowaniu, wiedział, że Kolgrimma jest dla niego do dupy matchaupem, Horgle nie zapowiadał się ciekawiej.
Horgle na Magnusa.

https://conflictchamber.com/#c6201b_-0J ... iAiAiBiBiB

Mercenary Army - 75 / 75 points
[Theme] The Irregulars

[Magnus 2] Magnus the Warlord [+28]
- Nomad [11]
- Nomad [11]
- Renegade [10]
Anastasia di Bray [3]
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist [0(4)]
Orin Midwinter, Rogue Inquisitor [0(5)]
Ragman [0(4)]
Rhupert Carvolo, Piper of Ord [4]
Alexia Ciannor & the Risen [10]
Steelhead Halberdiers (min) [7]
Steelhead Halberdiers (min) [7]
Steelhead Halberdiers (min) [7]
Steelhead Halberdiers (max) [11]
Steelhead Halberdiers (max) [11]
Steelhead Halberdiers (max) [11]

Scenariusz Mirrage. Zacząłem. Co w sumie ustawiło grę. Solid ground i załadowałem kamień, Wszystko pobiegło. Adam teżpobiegł wiedząć, ze sporo rzeczy mu umrze. Postawił tak Gormana, żeby móc zblindować mi silnik, ale zapomniał o Ambushu. Wydaję mi się, że i tak bym go zabił, ale ambush pomogł. Generalnie kosmiczna tura. Lookuci wychodzą, zabijają Gormana i 2 Halabadrników. Co mocno mi czyści drogę dla NFE. Poprawia po tej stronie działko, któr powoduje, że prawi NFE są w stanie spreyować prawie na backline przeciwnika. Poważnie, starałem się nietargetować modeli w zasięgu Alexi. Nie udało się. Wyjmuje jakiś 25 Halabardników z czego alexia ma zasieg do 15 dusz. Lewę działko zaliczą znioskę życia i zabija Ragmana. Adam powoli zaczyna mnie mordować wzrokiem :) Prawi NFE zabijają Orina i paru Halabardników. Jestem w ciul do przodu. Ale nie scoruje swojej flagi bo żle ustawiłem modele i nie mgoę do niej przejść. Adam w swojej jest zmusozny Featować, próbije 1 nomadem wyjąc mi wózek w jego strefie co się nie udaje, Lewi Eatersi giną i tamtą flagę scoruje, ale nie ma jak mi zablokować scorowania moich w kolejnych turach. Thrall wbija za 13 w Objective :) Magnus featuje, żebym nie zdjął mu jackó, ale nie ma jak sczyścić swojej strefy więc gry mu to nie robi. Bawimy się dalej. Lookuci, prawi NFE + działko z tamtej strony znów zabijają jakiś 8 steelheadów, Sea king frenzuje bo jestem pała i zapomniałem aktywować turę wcześniej castera i zdjać z niego furie, a byłoby po grze. Ku kolejemu mordarczemu spojrzeniu Adama, lewe działko znów zalicza perfekcyjne znoski i ściąga Alexie(miała 1 życie i leżała wiec nie taki sukces i za mało Risenów na stole)i Rhuperta. Scoruje swoja flagę i swoją strefę. 2;1 dla mnie. Elros w swojej zabija mi wózek, ale dalej nie jestem w stanie wyczuscic włąsnej strefy. Wbiega kilkoma Halabardnikami do mojej żeby zlockować mi Sea Kinga, scoruje swoją flagę Anastazją. Zabrania mi scorowania renegadem. Manus stoi na 0 campa, za murkiem i płonię oraz nie ma escorty. W swojej decyduję się zakończyć mekę Adama. Horgle odpala feata, szarżuje i pali szarżę, że Magnus łapię się w feata. Mają do niego zasięg 2 Eatersów i 3 Lookoutów, więc dość dobre szanse jak się ma wszystko zboostowane, lookucie mogą aimować i dają mark the target, a eatersi olewają murek od frontu. Kulam jakiś kiepski demage z lookoutów(jakieś 4/5 kratek zamiast statycznych 12 :) ) ale eatersi dają radę :) Śmieszna gra bo Adam nie miał jak tego dobrze zagrać, a gdybym nie spalił się z frenującym Sea Kingiem to byłoby dużo gorzej.

3 gra i Gmyrek. Lilo3 i Anamag. Spodziewałem się Anamag, więc wziąłem Kolgrimme.
Scenariusz Standoff.

https://conflictchamber.com/#ca201b_-0- ... b8cskJfTfT

Legion Army - 75 / 75 points
[Theme] Primal Terrors

[Anamag 1] Anamag the Doom Feaster [+27]
- Blightbringer [32]
- Harrier [3]
- Ammok the Truthbearer [4]
Gremlin Swarm [3]
Spell Martyr [1]
Spell Martyr [1]
Warmonger War Chief [5]
Blighted Ogrun Warmongers (max) [13]
- Gorag Rotteneye [0(6)]
Blighted Ogrun Warspears (max) [15]
- Warspear Chieftain [5]
Chosen of Everblight (max) [20]
Hellmouth [0(6)]
Hellmouth [0(6)]

Przegrywam zaczynanie co jest w ciul kluczowe w tym matchupie, ale wybieram dobrą stronę dla siebie. Kawa +2 do arma. Pobiegł. Ja w swojej delikatnie podchodzę, poza zasięgami raczej. Gmyrek w swojej szarżo biegi spearami, 1 szarżuje i rzuca, reszta staje na krawędzi strefy. Do mojej wrzuca macki. Jego modele stoją za domkiem, co jest plusem, bo jak się dobrze ustawie to mogę mu blockować scorowanie przez 2 tury. I tak się dzieję. Scoruje za 2 dzięki featowi.Wybijam połowę warspearsów kawalerią, bo blokuję mu strefę. 2:0. Prawie Longraidersi slamują macki w warspearów bo są poza zasięgami Amoka, a to darmowy demage który nie trigeruje vengance. Potem się przepychamy na stole. Gmyrek w swojej żydzi na czarowaniu hexblasta w EBDT, żeby mu ściągnąć niepushowalność i wciągnąc go w chmury i decyduje się to zrobić z darmowgo czaru. Nie trafia, a drugiej szansy nie ma :) Dodatkowo jest trochę greedy mackami i nie wbiega mi do strefy tylko bije, wiec punkcik dla mnie. On scoruje swoją strefę bo zabija lajtem randomowego bizona. 4:1. W swojej scoruje swoją strefę(5:1), blokuje mu scorowanie wszystkiego. Gmyrek w swojej scoruje coś za 1(5:2), ale nie ma jak czyścić (wiem, że gdzieś zgubiłem opisanie jednego pkt, ale wiem jak to się stało, nie pamiętam kiedy xd). Zabija mi parę modeli, ale bez znaczenia, bo w swojej to wygram. Rage na EBDT, podchodzi do objective i go zabija, czyszczę swoją strefę i wygrywam 7;2. Jak na pierwszy raz z Anamag spoko. Aczkolwiek IMO kiepska rozpa Anamag :) Złożyliśmy w aucie tak paskudną wersję tego castera, że mam nadzieję, że nie wycieknie bo jest obrzydliwa :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 1977

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 26 stycznia 2019, 11:24

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Rzadko ostatnio piszę, bo i rzadko gram :P Poza tym pisanie dla siebie mnie nudzi :) Może jak będę miał za dużo czasu po Masterze w Pruszkowie to coś napiszę, ale, że jedziemy z chłopakami raczej grasować w warzywniaku i dobrze się bawić to raczej nie spodziewam się wyników :) Fakt faktem mamy drobną przewagę - nikt nie gra przeciw trollom, a Cień i Semir wprawdzie grają mainstreamowymi frakcjami(Legion i Cryx) to nikt nie wie o co chodzi w ich rozpiskach(Semira ja też nie łapię).

A póki co update moich strzelających trolli :)

https://conflictchamber.com/?c7201b_-0D ... fKfKi_c8hU

Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] Kriel Company

[Grim 1] Grim Angus [+29]
- Sea King [36]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Gobber Tinker [2]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Northkin Fire Eaters [7]
Northkin Fire Eaters [7]
Northkin Raiders (min) [9]
Pummeler Crew [0(6)]
Pummeler Crew [0(6)]
Pyg Lookouts (min) [7]
Sons of Bragg [11]
War Wagon [16]

Powyższa wersja to już zupdatowana rozpiska po Masterze w Wrocku, kilka zmian było podyktowanych grze z Krawatem gdzie jak pała zagrałem, ale generalnie zabrakło mi modeli do contestowania flagi przeciwnika po tym jak przekroczył połowę stołu.
Jak widać core rozpiski pozostał taki sam. Caster się zmienił i weszli SoB. Jedno niestety wynika z drugiego. Horgle na którym grałem zajmował się głównie upkeepowaniem spelli, bo feat na ogół działał tylko na Sea Kinga. Postanowiłem więc wrócić do mojego ulubionego castera MK2. Niestety wymogło to wrzucenie SoB bo tylko oni poza Sea Kingiem mają w tej tier liście jakieś sensowne pierdolnięcie. Niestety bo edycja się zmieniła a oni ssą jeszcze bardziej niż ssali :) No liczę generalnie jak wszyscy na jakieś sensowne CiD do kriel company, bo aż żal dupę ściska, jak się nie chcę grać na 4 Huge Base'ach.
PoD pGrimem lista jest spoko. Zapomniałem jak wkurwiający dla przeciwnika jest jego feat :) Mam też już na swoim koncie pierwszy achievment - wygrałem z Babcią Grimkinową, którą mi mało przyjemnie wyłącza strzelanie :) Ale też zdarzyło mi się spłynąć Grimem od randomowych 2 strzałów Anyssy bo mogę :)
Rok 2019 i ciśniemy :) Mam w planach grać więcej, bo mi potem Qc jest zszokowany że gram :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2284

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post sobota, 26 stycznia 2019, 11:48

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

^^ jestę motywację

Podejrzewam, że ten 1 solos może robic problemy w scorowaniu i contestowaniu :P moze whelpy jakos do takich rzeczy?
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 1977

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 15 marca 2019, 00:02

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Zagrałem sobie dzisiaj na Ionę. Jezu, jakie to jest tępe. Już pal licho, że mocne, nie można popełnić żadnego błędu, a grać Cyrkla ma na to wyjebane, może sobie zrobić całkiem sporo. Mam parę pomysłów jak sobie z tym poradzić, ale generalnie jet kichowato, bo trzeba zagrać grę perfekcyjnie :( Loft wprawdzie zabił caluśkie 0 pkt, ale i tak wygrał grę bo pomyliłem się z pamięci na ile strzela, no i okazało się, że nie strzela na 8 :) Jak znajdę jutro moment czasu dłuższy to skrobnę co nieco, ale musiałem się pożalić :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2284

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post piątek, 15 marca 2019, 01:51

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Szczerze to o wiele bardziej nie lubię tych bardziej wyrafinowanych opcji, jak obie morhgany czy drzewo. Ale tharny są op niestety
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Krychu

Posty: 339

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 15 marca 2019, 13:25

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Czekam na dłuższy opis :) Sprawdził Ci się ten patent z Chain Atrack: Ignition na Mountain Kingu?
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 1977

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 17 marca 2019, 13:08

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Dłuższy opis, będzie opisem, bo nie chcę mi się raportu wrzucać. Lista generalnie jest ok. Rozważam wymianę MK na SK, bo większy bazowy thread range i podpalanie, choć z drugiej strony fire startera nie odpaliłem ani razu :) Pominąwszy fakt, że akurat na tharny to nie chcemy tego posiona na blast demage :) Ale do przetestowania, kolejny master to chyba dopiero Szczecin więc ogarnę :) Nie odpaliłem ani razu Chain Atacka, bo nie zacząłem, więc musiałęm grać bardzo defensywnie. Tharnów na stole zostało ze 4 + Gheto, B&C, kocioł, szamanka, LoFt i caster. Niestety popełniłem dwa błędy(no 3 licząc, że nie zacząłem) - źle zrobiłem jedno repo w związku z czym straciłem oddział Long Raidersów, prawie cały od Tharnów + byłem przekonany, że LofT strzela na 8, więc straciłem aurę od kamienia, więc straciłem MK. Zdarza się, będę pamiętał następnym razem. Muszę to przy okazji potestować na PoM, ale Ven mi powiedział, że nie dropuje judicatorów w trolle :( I Legion, ale Matlak jeszcze nie ma wszystkich ogurów, a Kallus1 na RoW ma raczej auto wpierdol, bo nie może we mnie wbiec, ani próbować CK. Zobaczymy :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
<<

DaGreenBoy

Avatar użytkownika

Posty: 2190

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:09

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 18 marca 2019, 14:13

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Krychu napisał(a):Czekam na dłuższy opis :) Sprawdził Ci się ten patent z Chain Atrack: Ignition na Mountain Kingu?

ale ze co ? można jakoś jaśniej :)

Edit
Dobra czaje :)
Trollbloods : The Best Faction.
Khador: Only jack-heavy lists.
Chętnie zagram na małe punkty.
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 1977

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 18 marca 2019, 15:08

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Brawo :*
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
<<

Krychu

Posty: 339

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 19 marca 2019, 09:04

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Czekam na info jak Ci się lista sprawdzi w kolejnych testach :)
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 1977

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 14 grudnia 2019, 16:11

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Średnio mi sie chcę i średnio mam czas na pisanie raportów, ale się pochwalę. Mina Vena jak testowane z nowymi zasadami burrow odstrzelily mu w jedną turę Infernal Gate była bezcenna :) Mały oddział xd
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2284

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post sobota, 14 grudnia 2019, 17:28

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Nekromancja
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Krychu

Posty: 339

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 17 grudnia 2019, 11:35

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Ale dobra wiadomość :)
<<

Ven

Avatar użytkownika

Posty: 1203

Dołączył(a): wtorek, 4 czerwca 2013, 10:03

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post wtorek, 17 grudnia 2019, 23:35

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Kevin policzyl - 1.67% szansy i to ten jeden transfer co go zabraklo ;)
ObrazekObrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 1977

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 20 stycznia 2020, 16:08

Re: Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

Parę słów po niezwykle udanym masterze. Generalnie, jak pisałem w temacie DTMów, plan na turniej nie wyszedł, zdarza się xd
Dobór rozpisek jakie wziąłem na turniej był dość problematyczny. Od dłuższego czasu bawię się pGryzką, więc zdecydowałem się w końcu po długich kminach(głównie teoretycznych) na wariant na 2 wózkach. Ta rozpiska ma swoje braki(nie mam 3 pkt na UA do kamienia), ale poza tym jest mega fajna. Najlepsza spell lista w trolach na aktualną metę + super piosenki równoważą to, że to caster bez feat'a. Wygrała 2 z 4 gier - przegrałem obie gry z Muszowymi infernalami, co było wkalkulowane w proces parowania. Przy czym w pierwszej grze, wydaję mi się, że mogłem coś wyciągnąć z racji na to, że miałem scenar pod który mogłem grać zarówno na tie breakery jak i na zegarek. Jeden nie trafiony atak bashera(potrzebowałem wypchnąć Tormentora z pod flagi, miałem na to czołg i bashera) i nawet te mizerne szanse jakie miałem poszły się bujać. Generalnie zgarnąłem to, czego nikt nie chciał z założeniem, że chłopaki mają swoje paringi 50:50. Ja mogłem grać tylko przeciw Bartusiowi, ale z nim to wszyscy chcieliśmy xd W ramach ciekawostki napiszę, że bardzo niewiele brakowało, żebyśmy grę z Boosted Rolls w mastersach wygrali - caster Cienia 0,25 cala w lewo i byłoby 2:1 dla nas xd
Gryzka zagrała jeszcze 2 gry na Grymkiny. Trochę mnie bawi ten match up, bo zarówno Phasi jak i Vituś wystawili mi 2Babcie z nadzieję, że moja rozpiska ma problem z Wind Wallem :) Nie ma xd Obie wygrałem na scenariusz tracąc głównie NFE i Burrowersów xd

Bardziej problematyczna była 2 rozpiska do wykminienia. Jeszcze tydzień przed turniejem miałem jechać na Jarlu xd Bardzo junky lista. Ostatecznie padło na Ragnora, którego założenie było takie same jak rozpiski Jarla, ale działające w inny sposób. Scenariusze które są dynamiczne są IMO dla tej rozpiski dobre. Problem jaki miałem z Ragnorem był taki, że zdążyłem zagrać nim raptem 2 gry, za każdym razem innym wariantem. Dodatkowo dzień po opublikowaniu wymyśliłem lepszy IMO wariant, nad którym dalej pracuję. Zagrałem nim 2 gry, obie trochę bez historii, obie wygrałem . Ze Śliskim i jego Garythem2, ja miałem konkretny plan na grę, a Śliski praktycznie brak ogrania z MK3, dodatkowo brak znajomości aktualnych zasad SR, dzięki czemu wygrałem grę która była dla mnie chyba najgorszym mutchupem z wszystkich rozpisek przeciwników. Z Nadillem również wyszedł brak ogrania przeciwnika, ja wykonałem spełnione sobie w grze założenia, nawet jeśli turę później niż pierwotnie założyłem.

Podsumowując - format drużynowy powoduje, że można całkiem niezły wynik ugrać trollami - jeśli da się uniknąć tego z czym trolle mają największy problem(tylko raz z wygranych gier grałem z masowym antyhealingiem + debuffem do arma). Kombinuję z listami dalej, obawiam się, że Wrocław nie będzie równie udany jeśli chodzi o wynik z racji bycia solo eventem, ale co tam :) Najlepszy sezon miałem 2 lata temu, może uda się poprawić parę wyników :)

BTW, bo mnie to bardzo rozbawiło na masterze - ludzie chyba lepiej ogarniają co robią Infernale niż Trolle xd

P.S. nawet nie wiecie jak frustrujące potrafi być zdawanie tafów - człowiek liczy sobie, że będzie mógł coś uleczyć z Dhunia Archonta, a potem wszystkie 3 świnki zdają tafy xd
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trollbloods: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron