FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 11 lutego 2015, 10:24

Re: Trolle początkującego.

WHelpy peweni i tak za duzo by nie pomogly :) Z furia sobie czlowiek poradzi, mnie bardziej oli tutaj brak jannisy, bo mam wraznie ze za duzo gier moze konczyc sie dla Ciebie casterkillem zaserwowanym Horlukowi :|
<<

Urban

Avatar użytkownika

Posty: 87

Dołączył(a): piątek, 16 stycznia 2015, 00:35

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 11 lutego 2015, 14:13

Re: Trolle początkującego.

Problem tej rozpiski z tego co grałem to jedna bestia pada zanim dobiegnie gdziekolwiek. Na strzelając rozpy (grałem z behemotem i drugim cosiem) z range 14 biedny Mauler nie powąchał żarełka w postaci przeciwnika. Whelpy nic nie dały. Tak jak mówiliście. Falami powysyłane bestie trzymały się dobrze (jedynie axer zfrenził po czyszczeniu okolic flagi). Aczkolwiek zostałem rozstrzelany jak kaczki (duże bo duże, ale kaczki). Zastanawiam się czy mulga nie dać madrakowi a tą rozpe wrzucić pBorce?
Enemies and full kegs are the same to me.
They exist to be killed- the faster, the better!
<<

Artein

Avatar użytkownika

Posty: 2641

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 12:17

Lokalizacja: City of Sirens

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 14 lutego 2015, 00:15

Re: Trolle początkującego.

Madrak uwielbia Mulga. Chociaż kto nie ubielbia? :roll:
Obrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 16 lutego 2015, 23:33

Re: Trolle Kevina.

Zmieniłem tematu, na swój osobisty :wink:
Kolejny turniej na 15 pkt(16 za malowanko) więc nowa opcja

Points: 16/16
Grim Angus (*6pts)
* Storm Troll (5pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
Alten Ashley, Monster Hunter (2pts)

Jest potencjał na czyszczenie piechoty, Angus sam z siebie dobrze poluje na Casterów, myślę, że jest opcja powalczyć.

No i pierwsze podejście na 50 pkt.

Points: 51/51(Zakładam, że będzie obowiązywać zasada dalej, jak nie to wyleci runebearer i wejdzie farelgeist)
Grim Angus (*6pts)
* Storm Troll (5pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
* Trollkin Runebearer (2pts)
Bog Trog Ambushers (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Pyg Burrowers (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Trollkin Highwayman (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Fell Caller Hero (3pts)
Horgle Ironstrike (3pts)
* Slag Troll (5pts)
Stone Scribe Chronicler (2pts)

Opcja wydaje się okey, tylko nie jestem pewien czy dwa oddziały niespodzianka to dobry pomysł. Do pary będzie pewnie pMadrak/eMadrak/pGissel z MMM.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Ozło

Avatar użytkownika

Posty: 2299

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 14:24

Lokalizacja: Gliwice

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 17 lutego 2015, 09:17

Re: Trolle Kevina.

2 takie oddziały spisują się nieźle jest tylko problem w rozpie bo masz ją na 51 PC
Grim daje radę bez rundeberara za to whelpy już bardziej mogą się przydać bo masz sporo bestii które mają strzelać
Do jednej rzeczy muszę się przyczepić mianowicie masz masę ataków z małym powem[bog trogi, highwaye, storm troll, po części pygi ] możesz się pozbyć np. storm trolla na rzecz Champion Hero żeby pygi ci nie uciekły za łatwo.
Death to the false moderator !!

Proud member of :
"Może i nie jesteśmy najpotężniejsi, ale za to gramy na remis"
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 19 lutego 2015, 16:14

Re: Trolle Kevina.

Te 51 pkt, bo u nas pomalowane modele są premiowane gratisowym punktem do rozpiski, a na razie składam ja pod lokalny ośrodek.
Skoro mam za małe uderzenie to może taka opcja.

Points: 50/50
Grim Angus (*6pts)
* Storm Troll (5pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
Greygore Boomhowler & Co. (Boomhowler and 9 Grunts) (9pts)
Pyg Burrowers (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Trollkin Highwayman (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Fell Caller Hero (3pts)
Horgle Ironstrike (3pts)
* Slag Troll (5pts)
Stone Scribe Chronicler (2pts)

Boomhowlerzy wydaję mi się, że świetnie mi pasują do koncepcji armii. Niestety nie działa na nich Chronicler a oddział sam z siebie sie FellCalluje, ale wydaję się być spoko opcją. Biją mocniej niż reszta(poza dużymi pukawami pyg'ów), z featem Grima mogą też sensownie postrzelać, a z tafem na 4+ wydają się być niezłym tarpitem.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 21 marca 2015, 13:09

Re: Trolle Kevina.

Taka tam moja wersja MMM.
System: Hordes
Faction: Trollblood
Casters: 1/1
Points: 48/50
Madrak Ironhide, World Ender (*5pts)
* Troll Axer (6pts)
* Mulg the Ancient (12pts)
* Trollkin Runebearer (2pts)
Kriel Warriors (Leader and 5 Grunts) (4pts)
Krielstone Bearer and 3 Stone Scribes (3pts)
* Krielstone Stone Scribe Elder (1pts)
Trollkin Champions (Leader and 2 Grunts) (6pts)
* Skaldi Bonehammer (3pts)
Trollkin Warders (Leader and 4 Grunts) (8pts)
Trollkin Warders (Leader and 4 Grunts) (8pts)

Zdecydowałem się nie brać pełnych champów, tylko minimalne kriele do obstawy eMadraka. Nie jestem pewien co do Skaldiego - czy może jednak zamiast niego nie lepszym pomysłem byłby FellCaller. No i problem co zrobić z ostatnimi dwoma punktami. Wymaksowac kriele do pełnego składu :?: Czy może im dokupić UA. Albo powiększyć kamyk i jednego cabbera do trolli :?:
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Artein

Avatar użytkownika

Posty: 2641

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 12:17

Lokalizacja: City of Sirens

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 21 marca 2015, 13:51

Re: Trolle Kevina.

Bez Fell Callera trochę słabo. MAT 7 jest fajny ale nie masz jak go zwiększyć przez co możesz mieć problemy z trafianiem wysokodefowych rzeczy. Wardersi mają po 1 ataku, więc każde pudło boli. Chyba wywaliłbym w ogóle Championów, na maksa wymaksował Krieli, wymaksował kamień i dorzucił Fell Callera.
Obrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 5 kwietnia 2015, 12:58

Re: Trolle Kevina.

Nowa wersja rozpiski Grima na 35(domyślnie 36 punkt bo dalej w ośrodku mamy premie za malowane modele)

Points: 36/36
Grim Angus (*6pts)
* Storm Troll (5pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
Pyg Burrowers (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Trollkin Highwayman (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Fell Caller Hero (3pts)
Stone Scribe Chronicler (2pts)
Trollkin Champion Hero (3pts)

Wyleciał Horgle i Slag, zamiast tego Storm i Champ Hero(w wersji bez premiowanego punktu będzie Kithar). No niestety Horgle generalnie umierał z czapy. A to kumpel wywalił takimi rzutami z Widowmakersów, że się przekręcił, a to coś innego go łapało i umierał w głupi sposób. Nie sprawdza się na 35 pkt niestety, przynajmniej mnie. Wchodzi Storm, bo wszystkie ostatnie asasynacje bomberem kończyły się na tym, że caster zostawał na 2-3 kratkach i w swojej turze mnie składał, a tak będzie jeszcze boostowany piorun. Dodatkowo uwalniam sobie w razie czego Bombera z zadania czyszczenia piechoty poprzez Champ Hero z trasherem i animusem Storma. Nie wiem, nie grałem, mam nadzieje, że zadziała :wink: Dodatkowo zawsze można Stormem strzelić modelowi z jego animusem w plecy i odstrzelić błyskawice. Mam nadzieje, przetestować :)

Macie jakieś pomysły jak rozbudować tę listę na 50 pkt :?: Na pewno potrzebuję czegoś z mocnym uderzeniem. Myślałem o pełnych Champach z UA + coś, ale kurcze wardensi wydaję się być zawsze bardziej opłacalni :wink: Ale z drugiej strony są koszmarnie wolni do rozpy, która w większości ma SPD 6.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 9 kwietnia 2015, 14:07

Re: Trolle Kevina.

No chłopaki nie powiecie mi chyba, że żaden nie ma jakiegoś komentarza do napisania :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Orkish

Avatar użytkownika

Posty: 859

Dołączył(a): wtorek, 19 lutego 2013, 01:16

Lokalizacja: Ursynów

Frakcja: Cryx

Post czwartek, 9 kwietnia 2015, 14:35

Re: Trolle Kevina.

Poniżej moje sugestie na 50pkt:

1.Storm troll wydaje się być zbędny, kolejny model, który oferuje ataki z niskim Powerem.
Nie sądze że przy tej ilości ataków, które już posiadasz jest Ci potrzebny kolejny model, który oferuje zabijanie piechoty z niskim armem.

2. Oddział kamieni nawet w rozpiskach strzeleckich jest super, +2 do arma dla najważniejszych modeli to bardzo dużo

3. Brakuje trochę sprayów, które pomagają w sytuacji gdy ktoś wbiegnie modelami by związać Twoje modele w walce wręcz. Do tego zawsze warto mieć dodatkowe opcje na modele ze stealthem. Polecam Dahlię ze Szkaradem oraz Sons of Braag. Przy okazji te modele potrafią też uderzyć w walce wręcz.
Tak. Pozjadałem wszystkie rozumy.
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 10 kwietnia 2015, 17:22

Re: Trolle Kevina.

Właściwie nie ogarniam za bardzo koncepcji SoB. Niby są fajni ale w sumie drodzy. Aczkolwiek jest to jakiś pomysł tak samo jak Dalhia+wąż. Zwlaszcza ten drugi pomysł mi się podoba. Myślałem też o nowych snajperach minionow ale nie jestem jakoś wybitnie przekonany do tego pow7 nawet z AP. Storm troll, nie ukrywam wpadł tam bo cryxowe witchki z ua w drugiej turze lokujace mi armie są wkurzajace, a zawsze żal mi odpalac feata grima tylko po to aby w nie trafiać.

Podejście drugie do tematu eMadraka na 50 pkt.
Madrak Ironhide, World Ender(*5points)
* Mulg the Ancient(12points)
* Troll Axer(6points)
* Pyre Troll(5points)
* Trollkin Runebearer(2points)
Trollkin Warders(8points)
Trollkin Warders(8points)
Krielstone Bearer & Stone Scribes(4points)
* Stone Scribe Elder(1points)
Pyg Burrowers(6points)
Fell Caller Hero(3points)
Polecialy champy i kriele a weszli max burrowersi, fell caller i pyrka. Ostatniej bestyjki nie jestem pewien. Ale wychodzę z założenia że ekstra bestyjka do transferów się zawsze przyda, przydatny animus a i sam może coś zdziałać.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 17:38

Re: Trolle Kevina.

Widzę, że masa komentów ;)

Spróbowałem zrobić coś z pGrimem na 50 pkt uwzględniając sugestie Orkisha. Wprawdzie do kamienia w tej liście się nie przekonałem, ale wrzuciłem Dalhie i SoB. Nie upieram się na Farrowach, aczkolwiek uważam, że zwiększenie zasięgu Marked for Death może się przydać. Podobnie z Janissą - nie mam lepszego pomysły póki co, a stawianie murka przed Grimem czy Highwaymanami, czy w sumie czymkolwiek jest spoko. Aczkolwiek Highwaymani i tak biegają z D16 na strzelanie i czary i Bomb Shelterem na 2 modelach żeby lać na blast damage. Za te 5 pkt można zawsze dać mini Wardensów w ramach obstawy Grima i zwiększenia demage outputu jak w końcu gdzieś dojdą :)

Points: 50/50
Grim Angus (*6pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
Farrow Bone Grinders (Leader and 3 Grunts) (2pts)
Pyg Burrowers (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Sons of Bragg (6pts)
Trollkin Scattergunners (Leader and 9 Grunts) (8pts)
Dahlia Hallyr & Skarath (9pts)
Fell Caller Hero (3pts)
Fennblade Kithkar (2pts)
Janissa Stonetide (3pts)
Stone Scribe Chronicler (2pts)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Artein

Avatar użytkownika

Posty: 2641

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 12:17

Lokalizacja: City of Sirens

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 18:50

Re: Trolle Kevina.

Jak nie masz na co wydać 5 punktów to wieź Ambusherów.
Może małych Highwaymanów?
A czemu nie Scoutów?
Mojżeszem Grim też nie pogardzi.
Efaarita możesz popróbować, może fajnie działać.

Opcji jest naprawdę dużo. Wszystko zależy przeciwko czemu masz grać, jaka ma być druga rozpa, jak wygląda lokalna meta i takie tam.
Obrazek
<<

Młody

Avatar użytkownika

Posty: 306

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 16:43

Lokalizacja: Bydgoszcz

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 19:14

Re: Trolle Kevina.

Co do eMadraka, pardzo standarowy build, więc na pewno się sprawdzi. Osobiście wywaliłbym pyrkę, bo i tak masz spory dmgoutput. za te punkty wstawił za to Bog Trogi dla trzymania drugiej flanki lub wstawił 2 kithkarow + feral (blokowanie). A tak w ogóle, to uwielbiam Fennblaedow pod eMadrakiem, bo 13" cali zasięgu z BF to świetna sprawa i zawsze mi się spłacają. Myślę, że w tym wypadku są lepsi niż burrowerzy, bo mniej supportu wymagają.

Co do Grima. Rozumiem, że scatergunnerzy w tej rozpisce to Highwaymeni? ; ) Jeszcze ich nie testowałem z pGrimem, ale grałem podobną rozpiską, tylko, że ze scatterami. Na miękkie rzeczy daje radę rozpiska. Niestety coraz więcej ciężkich się widuje. Kosztem Dahlii, kithkara i farrowow proponowałbym Horgla z 2 Slagami. Świetne na kolosy + dzięki featowi masz 2 tury strzelania zwykle + animus do niszczenia jak coś podejdzie. Co prawda spreyka wężora jest świetna, ale masz dużo elementów do zdejmowania mało pancernych rzeczy i omijających las/cover/stealth.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trollbloods: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron