[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Trolle Kevina - MK 3 od 20 strony.

<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 19 lipca 2015, 14:52

Re: Trolle Kevina.

Zagrałem sobie dwie bitwy rozpiską na war wagonie. Fajna. Jeden win, jedna przegrana. Grałem przeciw PoM Ven'a na Thyra'e i Khadorowi na 2Vladzie. Pierwsza bitwa może jakoś nie specjalnie wymierna bo mi się nie chciało w ogóle grac na piwkowaniu, Ven się uparł, to doprosiłem go, żeby nie wystawił książki bo inaczej testowanie BE trolli nie ma sensu :) Wygrałem, bo assasynacja Venowi nie wyszła(BoM nie trafił kamienia na dwóch jedynkach i miał o jednego Side Stepa za mało - aczkolwiek nie wiadomo czy by się venowi udało bo grim stał na bodaj 2 furiach). Przez nieuwagę zostawił Thyra'e obok swojego objective'a. Quake + 2 strzelających Burrowerów zakończyło problem :)
Z Vladem przegrałem wygraną właściwie bitwę bo zapomniałem o mini feat'cie Kayazy'ów z Bossem i nie cofnąłem Grima za murek. A szkoda, bo Vlad stał na 2 życiach i płonął(aczkolwiek nie była to jakaś próba assasynacji z mojej strony, tak po prostu wyszło w praniu) i właściwie nie miał nic do zaoferowania poza tą sztuczką.

Do tej pory opinia moja o naszym BE jak najbardziej fajowa :) Wydaję się, że pod pGrimem działa sensownie, w turze feat'a Quake i Spray oraz szarża z Impactami są fajne :) Jak ktoś nie uważnie będzie stawiał castera przy objectivie albo uda się tak mu/czemuś obok niego obniżyć defa i wstrzeli się tam dużym działkiem to mało co potem przeżywa na knock downie dwie bombki bombera i placek pyry + wszystko inne co uda mi się tam wstrzelić. Zobaczymy jak będzie działała w dalszych testach.
Kamienia póki co nie wywalam. +2 do Arma na szeregowcach właściwie nic nie daję, ale zdecydowanie poprawia przeżywalność cięższych rzeczy w armii + Solosi giną trudniej z jakiś zbłąkanych AoE. No i kamień z +1 do S też potrafi w szarży coś zdjąć, albo chociaż uszkodzić. No i sprawdzili mi się w roli tarpita drugiej lini, po tym jak przeciwnik rozprawił się z Highwayami wysłanymi na pożarcie.
Myślę nad wymianą Fell Callera na Efaarit Scaut'a bo ten strzał z AP wydaję się dawać radę, ale nie jestem pewien czy to dobrze wywalać scyzoryk szwajcarski z armii.
Jedyne nad czym muszę popracować w tej armii to zegarek. Każda tura poza pierwszą zajmuję wuchtę czasu.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 28 lipca 2015, 23:10

Re: Trolle Kevina.

Kombinuję jakby tu pozmieniać moją rozpiskę pGrima na 35 pkt. Do tej pory pograłem czymś takim:
Grim Angus (*6 pkt)
* Troll Impaler (5 pkt)
* Troll Bomber (10 pkt)
Pyg Burrowers - full unit - 6 pkt
Trollkin Highwaymen - full unit - 8 pkt
Fell Caller - 3 pkt
Stone Scribe Chronicle - 2 pkt
Horgle IronStrike - 3 pkt
- Pyre Troll - 5 pkt
Jest fajne, sprawdza się względnie, ale daję radę, tylko trochę mi się znudziło :) Więc kombinuję jakby tu Grima sobie pod kątem Warszawki na 35 pkt zamienić :)

Wersja 1:
Grim Angus (*6pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
Northkin Fire Eaters (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Northkin Fire Eaters (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Pyg Burrowers (Leader and 9 Grunts) (6pts)
Fell Caller Hero (3pts)
Horgle Ironstrike (3pts)
* Pyre Troll (4pts)
Stone Scribe Chronicler (2pts)
7 modeli w zwykłym deploy'u, cała reszta w AD. Podoba mi się koncept, tylko nie jestem pewien czy Burrowersi dają radę jako tarpit :) Kronikarz dlatego, że bawi mnie oddział za 6 pkt, który umierając przewraca modele przeciwnika :)

I druga wersja, w której w ogóle wypadają Burrowy:( a jako tarpit wpadają Highwaymani, którzy z kronikarzem są na prawdę fajni.
Grim Angus (*6pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
Northkin Fire Eaters (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Northkin Fire Eaters (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Trollkin Highwayman (Leader and 9 Grunts)
Horgle Ironstrike (3pts)
* Pyre Troll (4pts)
Stone Scribe Chronicler (2pts)
Swamp Gober Crew (1 pts)

Nie ukrywam, że mam ochotę zagrać sobie Fire Eaterami pod pGrimem, a jeden oddział za kronikarza i zmiejszenie Burrowów to IMO mało więc wymyśliłem warianty powyższe :)
Co myślicie :?:
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 30 sierpnia 2015, 21:59

Re: Trolle Kevina.

Spamując dalej w swoim temacie :) Pierwszy turniej wyjazdowy zaliczony :)
Rozpiski eMaddiego komentować nie będę bo jest na prawdę mało finezyjna i jedyne ciekawostki w niej to ruchy z warpatha :) Ale na ogół jest skuteczna.
Natomiast pGrima w ostatnim momencie zmieniłem z tego dotychczasowego, którym grałem. Wypadli Burrowersi i Fellcaller a wpadli 2xFire Eatersi + Gobbery.
Rozpa więc wygląda tak:

Grim Angus (*6pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Dire Troll Bomber (10pts)
Northkin Fire Eaters (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Northkin Fire Eaters (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Trollkin Highwayman (Leader and 9 Grunts)
Horgle Ironstrike (3pts)
* Pyre Troll (4pts)
Stone Scribe Chronicler (2pts)
Swamp Gober Crew (1 pts)

Zagrałem dwie bitwy nią i jestem zadowolony. Jest dosyć mocno upierdliwa dla przeciwnika. Dla mnie zresztą też bo nie ogarniam jeszcze wszystkiego. Wprawdzie pierwszą bitwę przegrałem przez bycie debilem, ale zasadniczo miałem mega problem jak tym grac. Albo raczej tym grac na kroxy na Jadze i żabach :)
Druga na Convergencje za to już mi się na prawdę udała. pGrim lubi scenariusze z jedną strefą na środku + armie z duża ilością piechoty. Wariat miał wiaderko piechoty pod Aurorą i dwoma jackami :) Po mojej turze feata zostały mu caster, 2 nienaruszone jacki i z jakieś 3 modele piechoty które albo nie zginęły ze strzelania albo spadł z nich ogień :) Bardzo fajna gra, w której udało mi się praktycznie wszystko(pomógł fakt, że piechota tej frakcji poza aniołkami nie grzeszy defem więc trafiam nawet nie podpalając się co z reguły jest problemem logistycznym :) )
Przy całej sympatii do burrowersów niestety póki co z pod mojego pGrima wypadają. Głównie przez brak fearlessa(a na WD nie mam punktów) i to, że po turze feata raczej smyrają. Rozpa dalej cierpi na brak rzeczy do wyjmowania ciężkich rzeczy, a do kolosów w ogóle się nie zbliża, ale jest strasznie upierdliwa. Muszę teraz pomyślec jak ją sensownie rozszerzyć do 50 pkt a póki co prawie na pewno chciałbym BE do niej wcisnąć. Testy, testy :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

DaGreenBoy

Avatar użytkownika

Posty: 2377

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:09

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 3 września 2015, 16:08

Re: Trolle Kevina.

drugi unit NFE odbiorę niebawem , nie ukrywam , ze twój watek jest inspiracją do zagrania 2xNFE,
Na razie będę testował na tierowym Gunnym, ale przymierzam rónież się do pGrima i eMadraka więc niebawem będę wrzucał tu swoje przemyśłenia na temat tych 2 rozpisek :)
Trollbloods : The Best Faction.
Khador: Only jack-heavy lists.
Chętnie zagram na małe punkty.
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post czwartek, 3 września 2015, 16:27

Re: Trolle Kevina.

Polecam, są bardzo fajni :)
Chwilowo się zastanawiam nad wymianą Bombera i Gobberów na Rok'a. Czyszczenie piechoty i tak już mam, a rozpa ma problemy z rozpiskami o wyższym armie. Właściwie nie mam jak wyjąc ciężkich jacków, bo bomber wyciąga maks 17 powera. Tak więc myślę nad Rokiem - no i mam w łapkach extreme maulera do przeróbki :). I pewnie nawet bym się nie zastanawiał gdyby nie gobbery. Potrafią mega robić grę swoją chmurką :) Póki co wersja Rokowa wygląda tak:)

Grim Angus (*6pts)
* Troll Impaler (5pts)
* Rok (1qpts)
Northkin Fire Eaters (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Northkin Fire Eaters (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Trollkin Highwayman (Leader and 9 Grunts)
Horgle Ironstrike (3pts)
* Pyre Troll (4pts)
Stone Scribe Chronicler (2pts)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 4 września 2015, 08:40

Re: Trolle Kevina.

W sumie nie jestem przekonany do Roka w tej rozpisce (chociąz nie wiem czy jestem przekonany do Roka w jakiej kolwiek rozpisce poza eDoomim). Co prawda spelnia dość dobrze swoje główne zadanie czyli zabijanie kolosa, tylko ze za swoje 11 punktow i 28 kratek przy 18 pancerze ktore nie jestes w stanie podbic w zaden sposob jest to dosć odwazna inwestycja... Pozaytm Primal pod grimem wcale nie jest duzo lepszy od flaming fistow (z trafieniem pod grimem chyba nigdy nie ma sie problemu), To moze juz lepiej wrzucic dire troll maulera przynajmniej jest tańszy a jezli to grimm wrzuci na neigo jego animusa to i tak dysponujesz calkeim sporą liczbą pow 19. A jeżeli już chesz tutaj tego Roka, to moze jednak warto pomyscelc o axerze bo bez reacha ma on bardzo kiepski threat range nawet wliczając bait the line z grimma, a axer z primalem tez potrafi juz coś uszkodzić.
<<

DaGreenBoy

Avatar użytkownika

Posty: 2377

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:09

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 4 września 2015, 11:18

Re: Trolle Kevina.

jak pisze czarny_mj: Rok =eDoomie jak na razie.
Za niedługo wyjdzie GK będzie można poszaleć ;)
Ja mam pytanie wystarcza ci jedna Pyra dla NFE?
jak rozumiem nie doszło do sytuacji, że chciałeś/ mogłeś podpalić 2 oddziały naraz?
Trollbloods : The Best Faction.
Khador: Only jack-heavy lists.
Chętnie zagram na małe punkty.
<<

czarny_mj

Avatar użytkownika

Posty: 809

Dołączył(a): wtorek, 14 maja 2013, 15:48

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 4 września 2015, 11:20

Re: Trolle Kevina.

Z tego co widzielm/slyszalem to wieksozść graczy porpostu tryzma dwa oddzialy w kupie i podpala oba oddzialy jendym strzałem ;)
<<

DaGreenBoy

Avatar użytkownika

Posty: 2377

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2013, 20:09

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 4 września 2015, 11:51

Re: Trolle Kevina.

Trollbloods : The Best Faction.
Khador: Only jack-heavy lists.
Chętnie zagram na małe punkty.
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 4 września 2015, 18:49

Re: Trolle Kevina.

W ramach ciekawostek, pod pGrimem jeszcze nie podpalałem FE:) Ale logistycznie to duży problem nie jest - podstawia się Horgle'a i strzela z pyry mu w plecy.
Rok na maulera - jak mi ktoś wymyśli w jaki fajny sposób mogę wymienić 2 punkty w tej rozpie na coś ciekawego to się uciesze(bo Kithara uważam za troche bezsenwonego w tej rozpie) - za jeden z wymiany dałbym Gobery bo świetnie grają z pGrimem, a co drugim - up impalera na axera - tylko nie za bardzo wiem po co, czyszczenie piechoty mam już bardzo duże w tej rozpisce, a axer nawet z pow 17 na trasherze cięższych rzeczy nie ruszy. Branie go dla animusa też mi się jakiś czas temu przestało podobać :) feat pGrima pozwala wydaję mi się naprawdę blisko podejść, żeby potem odpalić dire trolla w coś cięższego. No i dalej pow 20 Rok'a z FF(tak, primal w tej rozpisce jest raczej dla impalera niż Rok'a) jest pewniejszy niż Mauler z 19 pow, zwłaszcza, że chain attach nie działa na kolosy za bardzo. Nie mówię definitywnie nie, ale testować będę póki co Roka. Szarża z assaultem to też zawsze coś, ewentualny randomowy spray też się zawsze przyda.

Dzięki chłopaki za komentarze i mj za pm'kę. Czytam każdy i rozkminiam i polecam się na przyszłość :) Póki co cel jest taki, aby być tematem z rozpami trollowymi z największą ilością postów na podforum :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Puchacz

Avatar użytkownika

Posty: 360

Dołączył(a): poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 19:54

Frakcja: Grymkin

Post piątek, 4 września 2015, 18:55

Re: Trolle Kevina.

Za 2p są mali bone grindersi, a angus może skorzystać na +2 calach do zasięgu czarów.
<<

Artein

Avatar użytkownika

Posty: 2641

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2013, 12:17

Lokalizacja: City of Sirens

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 4 września 2015, 20:30

Re: Trolle Kevina.

Grim lubi świnki przedłużki.
Obrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post sobota, 12 września 2015, 13:28

Re: Trolle Kevina.

Pierwszy test rozpiski z RoKiem na 35 pkt. Grałem z Menothem na Herbi, scenar destruction, 42 minuty na gracza, mój objective fearless. Veniasty grał tym:
Harbinger of Menoth (*5pts)
* Devout (5pts)
* Hierophant (2pts)
Exemplar Errants (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Exemplar Errant Officer & Standard Bearer (2pts)
Horgenhold Forge Guard (Leader and 9 Grunts) (8pts)
* Attendant Priest (2pts)
Lady Aiyana & Master Holt (4pts)
Exemplar Errant Seneschal (2pts)
Knight Exemplar Seneschal (3pts)
Rhupert Carvolo, Piper of Ord (2pts)
The Covenant of Menoth (2pts)

Właściwie nie powinienem wyciągać Grima z walizki tylko iść w eMadraka na cegle mojej, ale chciałem przetestować to się uparłem. Generalnie rozpiska Vena wyłącza mi wiele atutów mojej. Ignoruję concealment, ignoruję powalanie, które jest w tej rozpie istotne i ignoruję ewentualne crit stationary na assualcie RoK'a czy berserka. Już nie mówiąc o tym, że feat mnie zabija :) Ale co tam, jak się bawić to się bawić :)

Przegrałem rzut, ale ku mojemu zdziwieniu Ven pozwolił mi zacząć. Pierwsza tura wszystko pała do przodu. U Vena względnie też + odpala feat'a. Druga moja, jedni fire eatersi próbują zabić tego solosa dającego huntera, ale trafianie na 6+ na dwa podejścia ich przerasta. A szkoda bo był poza martydomem. Pyra rzuca animus swój na Grima, podpala z placków dwóch errantów, stoi w strefie. Impaler rzuca na siebie snajpa, wchodzi do strefy, dostaje obrażenia z feata, próbuje crit clamowac żeby dorwać attented prista, ale go to przerasta. Grim wchodzi do strefy, wrzuca na siebie snajpa, próbuję zabic attented prista, ale wklepuje mu 4 obrażenia :( Puszcza feat'a. Obstawiam go Rokiem i biegnę Highwayami do strefy - pierwszy który zastawiał Grima zdaję tafa więc mam spokój i reszta może spokojnie stać w miejscu :) Opowieść dająca feign death jest kapitalna :) W swojej Ven za dużo nie ma do zrobienia, feat zatrzymał większość jego modeli przed strefą, do strefy wchodzi 3 errantów. W swojej próbuję punktowac, podpalam Venowi pół armii, ale zabijam tylko jednego z 3 errantów w strefie(kombinacja martydomu i złego ustawienia moich modeli) - było trzeba próbować ich wyrzucić. Rok zdejmuje znacznik, drudzy fire eatersi przyczyniają się do palenia, ale jako, że zapunktowałem tylko za 1 zamiast za 3 jak chciałem plan na grę się sypnął. W swoich kolejnych turach próbuję nie dać się zabić, kontestując cały czas strefę i próbuję założyć jakiegoś z dupy caster killa. Tracę Rok'a od Forge Guardów(martydom). Generalnie płynie mi cała armia - na koniec zostaję mi pGrim, dwóch Highwayów, kronikarz a Venowi połowa armii - wygrywam na czas miejąc 9 minut zapasu :)
Generalnie nie ta rozpa - niestety, ale dużo atutów mojej wyłącza, feat Harbi jest denerwujący, nawet jeżeli nic z niego nie straciłem(aczkolwiek o te obrażenia Rok padł od forge guardów). Martydom zrobił Venowi grę, ale na szczęście nie połapał się w zegarku i zamiast robić mi caster killa, którego mógł zrobić w ostatniej turze, grał na attrition. Wniosek - nie ta rozpa :) eMadrak by to zjadł :)

A wnioski ze zmian - całą grę brakowało mi Bombera - może nie całą, ale od momentu nie zapunktowania za 3 scenara kiedy opcją na wygranie zostało albo caster kill albo czas. Z drugiej strony Rok pozwala na zdecydowanie bardziej otwartą grę, tudzież nie muszę się martwic, żeby w kluczowej turze zdjąć bez problemu znacznik. Trzeba dalej testować, może grac na paringi kiedy rozpa ma sens działać, a nie upierać się na graniu słabszą :) No i njie po to przerabiałem Extreme maulera na roka, żeby teraz nim nie grac :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Kevin

Avatar użytkownika

Posty: 2173

Dołączył(a): poniedziałek, 24 listopada 2014, 23:15

Lokalizacja: Poznań

Frakcja: Trollbloods

Post poniedziałek, 21 września 2015, 22:31

Re: Trolle Kevina.

Z cyklu dalszych raportów chwilowo eMadrak 50 pkt. Rozpiska bez zmian, ale coś więcej pograłem.
Madrak Ironhide, World Ender (*5pts)
* Pyre Troll (5pts)
* Mulg the Ancient (12pts)
* Trollkin Runebearer (2pts)
Northkin Fire Eaters (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Northkin Fire Eaters (Leader and 2 Grunts) (4pts)
Krielstone Bearer and 5 Stone Scribes (4pts)
* Krielstone Stone Scribe Elder (1pts)
Pyg Burrowers (Leader and 5 Grunts) (4pts)
Trollkin Warders (Leader and 4 Grunts) (8pts)
Trollkin Warders (Leader and 4 Grunts) (8pts)
Fell Caller Hero (3pts)

Ostatnia bitwa przeciw Harbi(a co:P ) Tierowa na trzech Templarach, AoM, TFG z UA, Zealotach z UA, mały chór, imienny paladyn, mechanik i hierofanta. Jedna strefa z dwoma objectivami na scenar
Wygrałem rzut na rozstawienie więc sru do przodu. Niepotrzebnie się zakopałem Burrowerami w pierwszej turze, ale nie chciało mi się liczyć zasięgów Zealotów z Bomką. Reszta pała do przodu. W swojej Ven leci do mnie, stawia Harbi za murkiem tierowym i puszcza feat'a. W mojej Ven z feata zabija mi wprawdzie tylko jednego NFE ale generalnie robi jakiś sajgon z rzutami na ranienie Wardersów i przeciętnie na każdym oddziale mam jakieś połowę kratek w różnych konfiguracjach zamalowanych. Burrowersi wykopują się pod nosem zealotów i aimingują, ale jak już zabijają to Ven co potrzebuje Martydomuje. Fire Eatersi parę rzeczy podpalają i trochę lokują w combatach, Wardersi siedzą w strefie, nie mam wyboru jak przyjąć uderzenie Vena na siebie. W swojej Ven niepotrzebnie posyła jednego ze swoich jacków na jednego NFE także nie będzie mógł szarżować bo będzie miał murek po drodzę. AoM zabija 1 NFE i 2 Wardersów, TFG z jednym temparem połowią mi jednych Wardersów, trzeci templar szarżuje na wardersa w strefie wystawiając się na Mulga, zealoci mini feat. Jakieś tam Martydomy wcześniej poszły. W mojej feat, Dwóch Wardersów z BF i ze swoich oraz featowych attacków zostawia AoM na 2 życiach(miałem farta z kulaniem na kolumny bo tarcze od razu wyłączyłem), drudzy zostawiają 3 TFG, zabijają znacznik i około jednej trzeciej jednego z templarów. Mulg z Warpatha podchodzi do templara, którego w swojej aktywacji złomuję. Tura Vena, Templar za Murka wychodzi, ale nawet z Beat Backiem zabija tylko jeden model, drugi templar nie zabija razem z Vilmonem Mulga, AoM pod chórem zabija kolejnego Wardera i NFE, ale w sumie bez szału. Zealoci siedzą w strefie. W mojej Mulg się odwija i zabija i templara i Vilmona, spada AoM i generalnie Ven jest w czarnej dupie :) Wymyśla plan na zdjęcie Mulga, sądząc, że nie mam potem czym ściągnąć tempalara w zamian, nie zdając sobie sprawę, że eMadrak wyciąga 18 powera i sporo ataków :) Plan nie wypala, bo Fell Caller zdaję jak szalony tafy i ostatni templar nie otwiera sobie drogi :) i Ven poddaje grę nie za bardzo miejąc jak mi wyjąc Castera i praktycznie bez szans na scenar. Ja bym chyba na jego miejscu nie poddał tylko próbował grac zegarkiem bo gonił mnie bardziej niż jego. Ale zagraliśmy coby było jakbym nie zdał tafów. Templar zabija Mulga, Madrak templara. Sytuacja patowa, bo reszta mojej armii nie wyciąga już tyle ataków, żeby oczyścić strefę z zealotów i chóru i ostatnich TFG w jakimś sensownym czasie, którego mam nie za dużo. Harbi zabija jakiegoś wardersa, który szalonym biegiem przez kilka free strików lokował ją w combacie i kampi na 7 focach, ale po wszystkich Martydomach i leczeniach hierofanty ma tylko koło 4/5 żyć. Kombinuję jak tu nie przegrać na czas i wymyślam. Z obu oddziałów NFE został jeden pyg, który w assualcie ma zasięg. Tylko, że pyra musi zdac tresholda. Na szczęście zdaję. Runebearer biegnie pod Pyga, pyra strzela. Wyjmuje runebearera ale szczęśliwy Pyg biegnie i trafia Harbi, a potem na kosmicznym rzucie ją zabija. Liczyłem wprawdzie, że zginie od palenia, ale nie narzekam.

Wnioski. Lubię swojego eMaddiego. Jest strasznie upierdliwy dla przeciwnika. Radzi sobie zarówno z ciężkimi targetami jak i swarmami piechoty. Jedyne czego mi w tej rozpie brakuję to kronikarz, żeby zabijanie NFE kosztowało coś przeciwnika, bądź było trudniejsze, ale jedyne co się da w tej rozpie wymienić to Mulg na Maulera. Ale tego nie zrobię bo animus Mulga robi grę przeciw 3Butcherowi, z którym grywam regularnie, a poza tym Mulg to Mulg :). Długi czas walczyłem ze sobą czy może aby jednak nie axera zamiast Pyry, ale NFE przypieczętowali sprawę. 15 powera z trashera jakoś wybitnie dużo nie robi w stosunku do animusa pyry i podpalającego placka. Rush przydałby się jak cholera, zwłaszcza z dodatkiem ruchu z warpatha, ale nie można mieć wszystkiego. Sam warpath też daję radę.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
https://www.instagram.com/pamper_malowany/
ObrazekObrazek
<<

Puchacz

Avatar użytkownika

Posty: 360

Dołączył(a): poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 19:54

Frakcja: Grymkin

Post poniedziałek, 21 września 2015, 22:51

Re: Trolle Kevina.

Mam wrażenie, że nie ma co się zastanawiać nad axerem. Mulg to i tak 2-3 fala więc ten rush niepotrzebny, szczególnie że ta jak napisałeś jest warpath.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trollbloods: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości