FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Ja tej, batelreporty by Krychu!

<<

Krychu

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 24 lutego 2017, 12:59

Ja tej, batelreporty by Krychu!

Za namową Kevina, postanawiam, że spróbuję popisać trochę raportów - tak dla zabawy, a może się czegoś jeszcze nauczę :)

Wczoraj pograłem z Maestrową rozpiską na Strakhovie, na scenariusz Reckon. Miał tam: 2 Juggernauty, Torcha, Ruina, 5 kawalerzystów, komandosów z dwoma miotaczami płomieni i dwie pary assasinek.
Ja grałem takimi kozackimi przedstawicielami trolli:

http://conflictchamber.com/#b71bcxbL0r9 ... 0k6EeA09fF
Trollbloods Army - 75 / 75 points

(Grim 2) Hunters Grim [+25]
- Hunters Grim (Muggs & Krump)
- Trollkin Runebearer [4]
- Dire Troll Bomber [19]
- Dire Troll Mauler [15]
- Swamp Troll [8]
- Troll Bouncer [9]
Dhunian Knot [6]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
Pyg Burrowers (max) [13]
Trollkin Highwaymen (min) [9]
Trollkin Sluggers (max) [10]
Swamp Gobber Chef [1]

Wygląda mocarnie, nie?
Otóż wyszło, że nie za mocarnie :D Początek easy - zacząłem, pobiegłem na pałę ile się dało. Reposition na burrowersów (potrzebowałem ich do feata), Z lewej sluggersi, z prawej HWM, reszta w środku. Wszystko chyba za ciasno, powinienem rozciągnąć się szerzej, ale cykałem się assasinek (które i tak mnie dopadły później). Maestro się lekko ruszył, głównie poza zasięgi i tak, bym po ruchu nie widział stalthniętych asasinek.
Początek mojej 2 rundy, zrobiłem reposition i feat:

Obrazek

Reszta się ruszyła, a ja zachłannie chciałem postrzelać czym się dało i wystawiłem sluggersów, bombera, i HMW do ataku. Generalnie sluggersi z pomocą kilku byrrowersów zjedli 2 kawalerzystów, pozostałe pygi poplumkały w jacki rysując tylko lakier, HWM chyba nic, Bomber torchę po komandosach. Kulałem na trafienia nieźle, na dmg - źle. Bieda. Początek rundy Maestro wyglądał tak:

Obrazek

Maestro powiedział: "wyczyszczę teraz wszystko do [i tu wskazał prawie do końca strefy]". Krótko mówiąc zabił prawie tyle ile wskazał: wszystkich HWM (asasinkami i komandosami), Bombera (Torchem i kawalerią), burrowersów, pół Mauera (wyłączony spirit), 3 sluggersów (kawaleria i asasinki), lekko nadkruszył bouncera. Rozpiska mnie zgniotła swoją mobilnością - to była tura feata i wszsystko dostało +4'' do speeda plus czary mary z Overruna i nie ma się jak schować.
Tak to wyglądało na koniec rundy 2:

Obrazek

Patrzę co tam mam jeszcze przy użyciu i tak: 2 sluggersów w melee zabija kawalerzystę, Bouncer idzie zabić asasynkę, ale dostaje free strike'a od Ruina i traci Mind, przez co nie jest w stanie trafić dziewczynki. Swamp idzie strzelić do Strakhova i nie trafia bo zapominam o stealth (Occultation). Przy okazji też dostał jakiegoś mocnego free strike'a. Dhunia Knot jedna leczy Maulera, a ten wyrzuca Ruina w kosmos. Runebearer daje Mortality na Torcha, do którego strzelają potem Grimm, Muggs go jeszcze przewraca, Grimm strzela za kilka punktów, szarżują ludki od kamienia i leciutko biją. Jestem w dupie :D

Obrazek

Tu zapomniałem wcześniej ruszyć się Grimmem z reposition oraz w turze Maestro nie użyłem pursuita (a mogłem), przez co kawalerzysta szarżuje i bije za 13 pkt Grimma, Ruin dobija. Maestro jeszcze punktuje w strefie. Koniec:

Obrazek
Ostatnio edytowano piątek, 2 marca 2018, 12:52 przez Krychu, łącznie edytowano 1 raz
<<

Kevin

Post piątek, 24 lutego 2017, 13:16

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Jej. Chyba też zacznę robić zdjęcia. Tylko nigdy o nich nie pamiętam :) Ja tam dalej się trzymam wersji, że przegrałeś bo miałeś rozpę niedzielną, a Maestro jedną z rozważanych pod WTC :)

A może coś takiego:

http://conflictchamber.com/#b71bcx9D0rb ... eC0U6e6efF

Trollbloods Army - 75 / 75 points

(Grim 2) Hunters Grim [+25]
- Hunters Grim (Muggs & Krump)
- Dire Troll Mauler [15]
- Dire Troll Bomber [19]
- Trollkin Runebearer [4]
- Swamp Troll [8]
Dhunian Knot [6]
Trollkin Highwaymen (min) [9]
Trollkin Sluggers (max) [10]
Pyg Burrowers (min) [8]
Braylen Wanderheart, Trollkin Outlaw [5]
Farrow Bone Grinders (min) [5]
Thumper Crew [5]
Thumper Crew [5]
Swamp Gobber Chef [1]

Thumpery, a nie Pummelery, bo śmieci i tak ogarniasz. A z Mortality ma to nawet pierdalnięcie. A rzucasz 2 na turę :) Burrowersy, tylko do feat'a, bo nie wierzę w ich strzelanie :)
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
<<

Ven

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 24 lutego 2017, 14:01

Tak - też widzę, że zdjątka sporo dają :) Podkradłem przy okazji stronę do ich ładowania lepszą.

Co do gry zgadzam się z Kevinem nt. rozp. Trochę bardziej uważałbym na kluczowe modele w Twojej rozpisce jak Bomber. Jest coś w teorii WM jak overcommitment - czyli musisz planować grę tak by wiedzieć co oddasz i by nie oddać za dużo.

Za to fajne wszystko wygląda w grze - jak już są dwie pomalowane armie to przyjemnie się patrzy :)
ObrazekObrazek
<<

Krychu

Post piątek, 24 lutego 2017, 14:34

W sumie to prawda, rozpiska była "niedzielna" :)
Nie jestem przekonany do Thumperów - działa to? :) Co do świnek przedłużek - te by się przydały, tylko już trochę dużo supportu się robi... Ale może warto, bo pod featem nic wrogiego nie miałem w zasięgu, by załadować Mortality.
Overcommitment to jeden z moich problemów - wiedziałem np. że HWM nic nie zrobią, ale chciałem ich w zachłanności pod featem wykorzystać (i tak nic nie zrobili), i straciłem ich zaraz potem. A bombera to by mi nie było tak żal, gdybym pomyślał i ustawił się innymi bestiami tak, by skontrować jacki, które go zabiły.
Co do strony ze zdjęciami - photobucket -polecam. Ma fajne okienka do Share (wrzucam je przez opcję "IMG"). Przy okazji - dzięki Kevin za pilnowanie bym robił te zdjęcia :)
Generalnie na razie chyba i tak zostawię Grimma2, by skupić się na poważniejszej, idealnie się uzupełniającej parze: Doomshaper2, Jar Skuld1 :D
<<

Kevin

Post piątek, 24 lutego 2017, 14:48

Krychu napisał(a):Nie jestem przekonany do Thumperów - działa to? :) Co do świnek przedłużek - te by się przydały, tylko już trochę dużo supportu się robi... Ale może warto, bo pod featem nic wrogiego nie miałem w zasięgu, by załadować Mortality.

Nie wiem czy działka działają. Od dłuższego czasu zapalam się do pummererów - ale poczekam na jakieś tiery strzelające, bo uważam, że 3Madrak by je bardzo polubił, ale póki co za dużo tracę i za mało zyskuje. A Thumper crew z Mortality i featem IMO powinno fajnie działać. P+S 18, Rat 10 i ewentualny Puppet Master + knock dawn/slamowanie - czemu nie. Jeśli nie u eGrima to nie wiem gdzie :)
Świnki to wprawdzie dodatkowe pkt support, ale dopóki trolle nie dostaną arc node'a, to dla niektórych casterów są lepszą opcją niż ich brak
Krychu napisał(a):Generalnie na razie chyba i tak zostawię Grimma2, by skupić się na poważniejszej, idealnie się uzupełniającej parze: Doomshaper2, Jar Skuld1 :D

Ech.. Jarl "Nie mam feat'a" Skuld. Czekam na 2Jarla"I've got a feat!" może w książce z tierami strzelającymi.
"Tym dziwniejsze jest, że prawdziwa wojna-a kilka prawdziwych wojen widziałem-pod względem porządku i ładu do złudzenia przypomina ogarnięty pożarem burdel"- A.Sapkowski "Chrzest Ognia"
ObrazekObrazek
<<

Krychu

Post piątek, 24 lutego 2017, 16:52

Hmm, w sumie działka kosztują 5 pkt za jedno, to dwa są w cenie oddziału Sluggersów... warto spróbować. Sproxuję przy okazji :)

A właśnie, co do książki - podobno następna książka nie ma być o strzeleckich trollach, tylko o Northkinach - to prawda? Trochę smutek, że tak długo trzeba by czekać na theme do modeli, które pominęli w CommandBooku.
<<

Kevin

Post piątek, 24 lutego 2017, 17:03

Krychu napisał(a):A właśnie, co do książki - podobno następna książka nie ma być o strzeleckich trollach, tylko o Northkinach - to prawda? Trochę smutek, że tak długo trzeba by czekać na theme do modeli, które pominęli w CommandBooku.

Nom. Wedle tego co PP w swoim ostatnim podcaście powiedzieli pierwszy release po Grymkinach to Tierowy Northkin. Ale jakoś przeciętnie na to, chyba, że Borki dostaną jakiś sensowny boost.
ObrazekObrazek
<<

Krychu

Post piątek, 10 marca 2017, 09:40

Wczoraj Jarl wyszedł z fazy theorycrafting i wszedł w fazę testów: na razie 35 pkt, bo za 2 tyg. mamy turniej na 35.

http://conflictchamber.com/#b70z_-0b0g0r9D5-0hbL0k6R

Trollbloods Army - 35 / 35 points
[Theme] The Power of Dhunia

(Skuld 1) Jarl Skuld, Devil of the Thornwood [+30]
- Dire Troll Bomber [19]
- Dire Troll Mauler [15]
- Earthborn Dire Troll [15]
- Troll Axer [10]
- Trollkin Runebearer [0]
Troll Whelps [0]

Nie zrobiłem zdjęć niestety i tylko wrzucę jakieś krótkie notatki z gier. Następnym razem zrobię pełniejsze raporty.

Pierwsza gra z Semirem i jego Cryxem:
http://conflictchamber.com/#b40z0We_1vg62k2E3h1u

Cryx Army - 35 / 35 points

(Terminus 1) Lich Lord Terminus [+26]
- Barathrum [15]
- Slayer [10]
Iron Lich Overseer [5]
- Seether [13]
Carrion Thralls (min) [6]
Machine Wraith [2]
Darragh Wrathe [9]

Najgłupszą rzecz, którą zrobiłem (a raczej o której zapomniałem), tak, że muszę zapisać by nie zapominać więcej to niewypuszczenie whelpa w krytycznym momencie. Miałem taką sytuację, że engageniętym Earthbornem zaszarżowałem do Terminusa - dostałem sporego free strike'a, ale doszarżowałem. Wtedy Seether zrobił kontrszarżę i spoko, znowu spike i 2/3 Earthborna zniszczone. I teraz co? Nie wypuściłem, kurde, whelpa! A powinienem wypuścić na drodze kontrszarży Barathruma, bo tak mnie też kontrszarżował i kolejnym mega rzutem na kościach - zabił :( Gdybym jenak wypluł whelpa po Seetherze, to nie mógłby mnie kontrszarżować Barathrumem, ja zjadłbym whelpa lecząc aspekt i może zabiłbym Terminusa :P A tak przegrałem...
Z fajnych rzeczy to magic bullet plus strzały Jarla zabiły Darragha :) Dodatkowo feat fajnie blokuje LOSa przeciwnikowi i można się dogodnie poustawiać :)

Druga gra była z Kevinem i jego mercami, pewnie Kevin napisze coś w swoim temacie o mercach, więc ja sobie daruję :) Przegrałem, ale grało mi się Jarlem fajnie - magic bullety zabiły 2 asasinki :) W grze miałem dużo szczęścia w kościach i rzucałem ponadstatystycznie, Kevin - odwrotnie. Do zapamiętania jest feat Magnusa2 - zakaz poruszania się we w stronę wskazanych krawędzi stołu. Miałem za mało modeli w strefach i przegrałem na scenariusz...
<<

Kevin

Post piątek, 10 marca 2017, 20:06

Proszę :)

Mercenary Army - 35 / 35 points

(Magnus 2) Magnus the Warlord [+28]
- Nomad [11]
- Nomad [11]
- Talon [7]
- Talon [7]
- Renegade [10]
Kayazy Eliminators [5]
Kayazy Eliminators [5]
Anastasia di Bray [3]
Lanyssa Ryssyl, Nyss Sorceress [4]

Scenariusz cycki.

http://conflictchamber.com/#b70z_-0b0g0r9D5-0hbL0k6R

Trollbloods Army - 35 / 35 points
[Theme] The Power of Dhunia

(Skuld 1) Jarl Skuld, Devil of the Thornwood [+30]
- Dire Troll Bomber [19]
- Dire Troll Mauler [15]
- Earthborn Dire Troll [15]
- Troll Axer [10]
- Trollkin Runebearer [0]
Troll Whelps [0]

Wygrałem zaczynanie. Eskorta na Magnusie i Bullet Dogger na Talona, który będzie czarował się z Bomberem. Na obu flankach asssasynki, Lannysa po prawej. Krystian w swojej do przodu. Ładuję Aurę, ma niezłe rzuty i z samego Jarla wyłącza mi puklerz na jednym z Nomadów a z Magic Bulleta jakieś demage na Renagade. Puszcza Feata i wchodzi delikatnie EBDT do lewej strefy. W mojej upkeepuje oba spelle. Talon Biegnie związać Bombera, tak, żeby móc ewentualnie dostać tylko Axera. Drugi Talon wiąże EBDT. Ustawiam Nomady tak, żeby poszczycić strefy w razie w. Assasynki szarżują na EBDt, ale mimo combo strików wbijają jakiś żenujący demage. Lannysa się ustawia tak, zeby móc markować w kolejnej turze Bombera/Axera. W swojej Krystian trafia wszystkie 8-emki bez boostowania w Talona, ale na -5 za dużo nie robi. Był poza zasięgiem efektywnego rzucania rage'a. Jarl Magic Bulletuje jedną assasynkę(przy drugiej próbie rzuca snake eyes w swojego typa z kamienia) i wrzuca Quicken o którym zapomniałem na Axera, oraz Rage. Axer szarżuję na Talona z Bullet DOggerem, trafia wszystkie ataki, ale przeżyw na na jakiś 5 kratkach bez movementu. Drugi Talon zostaje na 9 kratkach po EBDT, który też biję na -5 :) W mojej upkeep eskorty i po 2 foci na Nomady oraz wychodzę Anastazją. Lannysa kissuje Axera. Nomad w szarży na plecy go zabija. Assasynki po prawej oraz Anastazja szarża na Bombera, ale mimo backstaba i combo strików i tego, ze nie ma zasięgu z kamienia kulam jak pała i prawie nic nie robię. Drugi Nomad szarża na EBDT, ale w festiwalu udanych rzutów albo misujje, albo za dużo nie robię. Poprawia Talon, ale bez efektów. Wchodzę Magnusem do strefy i dosyć stabilnie punktuje za 2. W swojej Krystian trywialnie rzuca prawym Talonem w Nomada bo chcę mi oba zezłomować Maulerem. Potem trywialnie rzuca 10 na dwóch kościach i zjada Anastazje... Jarl się aktywuje, coś tam strzela i wyjmuję assasynkę, ale przez to, ze Krystian zapomniał zmienić fejsing, nie może rzucić Quicken na Maulera, bo go nie widzi. Mauler musi biec do strefy, bo nie może szarżować przez murek. EBDT mocno obija Nomada, ale wszystko poza puklerzem sprawne. W swojej Assasynki znów nie robią nic konstruktywnego po prawej bomberowi. Nomady obijają EBDT i Maulera, ale kulanie mnie przewyższa... eMagnus podchodzi kawałek i puszcza feat'a. Renagade strzela w runebeareara, który stoi obok Jarla, nie trafia, ale znosi na Jarla i ten zalicza glebę. W swojej Krystian nie może bić Maulerem w Nomada, bo stoję powyżej cala i feat. Bomber trywialnie zabija assasynki... EBDT dalej obija Nomada, ale zostaję na kilku hp'sach i mam sprawne systemy. W swojej w końcu czyszczę obie strefy i 4:0 dla mnie i Krystian się poddaje, bo został mu caster, bomber i runebearer, ja straciłem śmieci i mam mocno poobijane śmieci.
ObrazekObrazek
<<

Krychu

Post piątek, 10 marca 2017, 21:05

Dzięki! Super się czyta te Twoje raporty :)
A ja właśnie skleiłem Jarla i na pewno wystawię go za 2 tygodnie na turnieju... :D
Następna strona

Powrót do Trollbloods: Rozpiski