[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
WARMACHINA • Zobacz temat - Ja tej, batelreporty by Krychu!
FAQ  •  Zarejestruj  •  Zaloguj

Ja tej, batelreporty by Krychu!

<<

Krychu

Posty: 346

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 23 marca 2018, 10:02

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

No to następny raport :) Grałem z Semirem, który miał zagrać "Dziadygą" (Scaverous), ale włączając warrooma wskoczyła mu aktualizacja ze Skarre3, więc szybko wymienił listę na latający statek... :) (proxowany przez battleengine). Ja miałem tylko Jarla na bestiach.

Moja lista:
https://conflictchamber.com/#c7201b_-0b ... fF6Rfp0k0m

Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] The Power of Dhunia

(Skuld 1) Jarl Skuld, Devil of the Thornwood [+30]
- Dire Troll Bomber [19]
- Dire Troll Bomber [19]
- Dire Troll Mauler [15]
- Earthborn Dire Troll [14]
- Swamp Troll [8]
- Troll Axer [10]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Janissa Stonetide [0(4)]
Northkin Shaman [0(4)]
Swamp Gobber Chef [1]
Troll Whelps [4]
Dhunian Knot [6]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]


Lista Semira:
https://conflictchamber.com/#c4201b_-0U ... 2o2o2B3232

Cryx Army - 75 / 75 points
[Theme] Black Industries

(Skarre 3) Skarre, Admiral of the Black Fleet [+27]
- Scavenger [0(7)]
- Seether [13]
- Seether [13]
- Shrike [0(6)]
- Slayer [10]
- Slayer [10]
Iron Lich Overseer [5]
- Deathjack [23]
Machine Wraith [2]
Machine Wraith [2]
Scrap Thralls [2]
Scrap Thralls [2]
Warwitch Siren [4]
Cephalyx Overlords [8]
Cephalyx Overlords [8]

No to rzucamy na zaczynanie, kulam 6 i szczęśliwy mówię, że biorę zaczynanie, ale... Semir też kula 6 i w drugim rzucie wygrywa oznajmiając, że to on bierze zaczynanie :D Więc ja łykam stronę z murkiem dla Jarla i fajnymi lasami do blokowania LOSa. Semir zaczyna i biegnie, o dziwo, bardzo daleko, ale poza moje zasięgi:

Obrazek

Ja w swojej względnie poza zasięgi, trochę strzelam, ale jacki z Carpace są za twarde na moje plimkanie, nawet z bomberów. Z magic bulleta biję Shrieka, ale też niedużo. Gobber biegnie daleko. Feat.

Obrazek

Okazuje się, że słabo ustawiłem Earthborna, bo Skarre z Dark Waves (taki Slip stream, przestawia w swoim ruchu wybrany model o 2 cale) przestawia Deathjacka, który ładuje się sam z siebie 2 focusami, do tego dostaje 1 od syrenki i z jakimś dark shroudem i innymi bajerami dochodzi do Earthborna i rozkręca go trzema atakami... :( Lekkie jacki podlatują mnie blokować, podobnie Slayer i Seether czeka w pogotowiu za nim. Jeden overlord ze sprejki zabija mi shamana.

Moja runda - Rozdaję puppet mastery od Dhunian Knotek. Jarl zabija Wratha z prawej i daje rage na bombera z lewej. Axer tresheruje po lekkich jackach i moim gobberze (który zaatakował na plecy Shrieka) - zabija gobbera, lekko rami jacki. Janissa odsuwa przeszkadzające jacki od moich bestii. Zabijam Maulerem Slayera, szarżuję bomberem w DJa, ale mimo puppet master i rage, nie daję rady wyłączyć mu niczego sensownego (nie liczyłem na zabicie :) ). Swamp idzie strzelić do Overlorda, ale nie trafiam :) Punkty 0:0

Obrazek

Skarre feat. Za darmo rzuca sobie czary raniąc się, ale Scrap Thralle ją naprawiają. DJ i Seether ze Skarrą zabijają mi lewego bombera i Maulera :( Prawy Seether atakuje drugiego bombera, zdejmuje połowę życia, ale nic nie wyłącza. Już przegrałem :D
No to daję CK. Myślę, że miałem koło 1-2% szans na powodzenie :) Skarre stoi na def12, arm19, 5 focusów. Janissa odsuwa jacki blokujące bombera. W Skarre biją: Bomber (strzela 2 razy), Axer (szarżuje i dokupuje drugi atak), Jarl strzela (raz nie trafia...). Zdejmuję ok. 1/4 kratek.
Semir zdobywa w mojej i swoje rundzie punkty wygrywając 5:0.

Obrazek
<<

Krychu

Posty: 346

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 11 maja 2018, 12:43

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Zagrałem wczoraj z Kamilem (LosKamilos). Obaj mieliśmy testowe rozpiski.

Moja:
Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] Band of Heroes

(Borka 1) Borka Kegslayer [+28]
- Dire Troll Mauler [15]
- Pyre Troll [8]
- Troll Bouncer [9]
Fell Caller Hero [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Stone Scribe Chronicler [4]
Trollkin Skinner [4]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Long Riders (min) [12]
Sons of Bragg [11]
Trollkin Champions (max) [16]
Trollkin Fennblades (max) [15]
- Fennblade Officer and Drummer [0(5)]


Kamila:
Circle Army - 75 / 75 points
[Theme] Call of the Wild

(Kromac 1) Kromac the Ravenous [+26]
- Feral Warpwolf [18]
- Ghetorix [21]
- Gorax Rager [7]
- Pureblood Warpwolf [17]
- Warpwolf Stalker [19]
- Wild Argus [7]
- Druid Wilder [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Blackclad Wayfarer [0(4)]
Lanyssa Ryssyl, Nyss Sorceress [4]
Shifting Stones [3]
Shifting Stones [3]
Swamp Gobbers Bellows Crew [2]

Mogę sporo nie pamiętać / pomieszać, bo było dość śmiesznie - jakbym coś totalnie pomylił to daj znać Kamil :)

Kamil zaczyna, ja biorę stronę, która wydaje mi się odrobinę mniej przeszkadzająca moim jednostkom (ale nie, żeby się jakoś specjalnie różniły). Deployment:

Obrazek

Kamil w pierwszej turze biega/ustawia się do przodu. Rzuca Warpath, Inviolable Resolve na Ghetorixa (choć to chyba rzucił turę później). Wayfaerzy mocno z przodu, wilki w otoczeniu kamieni. Zasięgi ma masakryczne: druidzi i Lanyssa (hunters mark), kamienie (teleport na 8 cali), Warpath (dodatkowy advance o 3 cale), więc nie mam opcji stanąć poza zasięgami :D
W swojej daję Arcane Ward na czempionów, 3 furie na kamień i idę do przodu za domek (mogę tak daleko, bo rozstawiam się na 12 calu), od Kega dostaję 2 furie i pijaństwo. Dwójka czempionów ustawia się by przyjąć szarżę (mam nadzieję, że def 16 w melee jakoś je utrzyma), pozostali 3 z tyłu na kontrę. Fenny z lewej szeroko. Bizony z prawej biegną po krawędzi. Kamień, bestie i Sonsi ustawiają się wokół Borki.

Foto trochę rozmazane; na zdjęciu czempioni z przodu stoją daleko od siebie, ale zaraz potem ich poprawiliśmy na base-to-base :)
Obrazek

Kamil leci swoją drugą turę. Kromac nie rzuca Bestial, tylko stoi z tyłu (gdyby podszedł z bestialem, to bym musiał się cofnąć Borką, co się okaże kluczowe w następnej turze i co muszę kurde zapamiętać...). Idzie Wild Agression na Stalkera. Stalker atakuje czempionów i mimo defa 16 trafia większość (wszystkie?) ataków, ale kula słabo na dmg i w efekcie, po Sanguine Bond, ginie tylko 1 czempion (chyba pomagał tam nawet Pureblood swoim sprayem). Wilki z prawej po Warpath cofają się. Feral ustawia się na krawędzi lewej strefy, Ghetorix (oraz Lanyssa, Argus, gobberki z chmurką) za domkiem. Lewy Backlad szarżuje, zabija Fenna i rzuca spray z Battle Wizard, ale nic więcej nie ginie. Ten Blacklad, jak okaże się zaraz, stanął w mega dobrym miejscu, blokując mi modele i psując kolejność aktywacji.

Obrazek

Moja druga tura. Skinner wychodzi z ambusha z lewej, blisko Ferala. Szarżuje go na plecy, trafia i wbija kilkanaście kratek (p+s 9, ale 5 kości na dmg) - nice. Bizony z prawej biegną sobie dalej, jeden szarżuje w Pureblooda, ale nie pamiętam czy zadaje jakoś dużo dmg. Na Ghetorixa planuję wpuścić 3-4 Fenny, ale muszę najpierw zabić tego druida. Biegnę wcześniej Pyre Trollem związać Gheto. Rzucam Charge of the Trolls z Kronikarza na Fenny. Ustawiam kamień z aurą siły. No to czas na druida (któego nie udało mi się zabić w fazie maintenace z Vengance Fennem). Próbuję go ze spraya od FellCallera - pudło (Fell Caller daje +2 mata dla Fennów). Aktywuję Sonsów, jednym spray w druida - pudło. No to aktywuję Borkę, rzucam granatem, boost na trafienie i... też pudło. Słabo. Borka, odpala feata (+2 ruchu dla szarżujących, slammujących, tramplujących), podnosi z feata jednego czempiona. Rzucam jeszcze Mosh Pit i stoję sobie, jak mi się wydaje - bezpiecznie, za domkiem. Dwóch Czempionów z prawej szarżuje Stalkera, przewracam go, ale nie zabijam, bo słabo kulam na dmg. No to fenny - przez tego druida szarżuję tylko jednym fennem w Ghetorixa, 2 lub 3 w druida, 2 w Ferala. Druid ginie. Feral przyjmuje niezły dmg. A Fenn w Gheto bije tak:

Obrazek

Czarna kostka to kolumna, też wypadło 1 :D

Dodatkowo pokusiłem się o dobicie Stalkera. Mauler daje Rage na Bouncera, Bouncer szarżuje w Stalkera i dobija.

Obrazek

Ja widać na zdjęciu powyżej - idealnie zostawiłem miejsce do lądowania dla Ghetorixa, zaraz przed Borką. Powinienem tam narysować duże H w kółku - tu ląduj! To jakaś masakra jak ja często zapominam o dobrym zastawieniu warlocka :/ Krótko - Gheto z Wild Agression i Primalem zostaje przeteleportowany kamieniami do Borki i zabija go mając w zapasie jeszcze jeden atak.
Wygrana przec CK - Circle Orboros:

Obrazek

Poszło nam tak szybko, że uzgadniamy cofnięcie - Mauler staje w wolnym miejscu przed Borką i Kamil rozgrywa swoją rundę od początku.
Po lewej Gorax zabija Skinnera, Feral i Ghetorix masakrują Fenny. Z prawej Pureblood zabija 1 championa. Kamienie teleportują się przed bizony, blokując im szarże. Argus bije Pyre Trolla i staje w płomieniach.
Ja w swojej czempionami zabijam Stalkera. Bizonami biegnę związać Kromaca (dwóch wiąże, trzeci czai się z tyłu). Z lewej Sonsi i pojedynczy Fenn atakują Ghetorixa, zostawiając go na ok. 10 kratkach (podobnie ma Feral). Kronikarz i kamień blokują dostęp do Borki. W środku Bouncer i Pyre zabijają Argusa. Borka daje Arcane Ward na Sonsów (dla defa 15).

Obrazek

Kamil dalej morduje Ghetorixem: 2 Sonsów 1-2 Fennów. Gorax czyści Pyre Trola i Bouncera. Kromac featuje, w formie bestii zabija 2 bizony. Kamienie z prawej cały czas ustawiają się sprytnie w strefie. 1:0 dla Circle za środkową strefę.

Obrazek

Tu zapomniałem zdjęcia i nie pamiętam co dokładnie robiłem, ale na pewno przerzuciłem Maulera na lewo. Z prawej Fell Caller pobiegł kontestować strefy. Rzuciłem coś na Ghetorixa, ale nie przebiłem arm 21. Ostatnim bizonem związałem Kromaca.
Ghetorix doczyścił ostatniego Sonsa i przedostatniego Fenna (został Drummer). Feral zabił pozostałych trzech czempionów (którzy wcześniej zabili Wilderkę i Lanyssę oraz zranili Goraxa). Kamil zdobył kolejny punkt, ale nie pamiętam gdzie.
W końcu Mauler zabił Ghetorixa. Kamień wbiegł w strefy. Fell Caller z prawej też w strefy.

Obrazek

Feral zabija kamień. Gobberki chmurkowe zaszarżowały w Kronikarza (2 razy brakowało 1 oczko do trafienia), bez efektu. Ktoś zabija Fell Callera z prawej. W punktach robi się chyba 3:1 dla Circle.
Ja biegnę Keggym kontestować strefę, zabijam Borką Ferala, Kamieniem biegam, a jednym gruntem wiążę Kromaca.

Obrazek

Liczymy, że w 7 turze będzie 4:4 w punktach i wygram na małe punkty, więc w swojej Kromac dopada do Borki, który ma 3 furie na sobie. Borka z Arm 21 (kamień + unyielding) zostaje na 1 kratce i 2 transferach. Oddaje w następnej turze, zabijając Kromaca drugim ciosem, odpalając przy okazji Critical Pitch i odrzucając martwe ciało Kromaka 6 cali od siebie :)

Obrazek
<<

Krychu

Posty: 346

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post piątek, 31 sierpnia 2018, 08:52

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Wczoraj grałem z Kamo, który testował tharnowego CIDa. Jego lista:

https://conflictchamber.com/#c8201b_-0j ... mF5qmj5wmj
[Theme] The Devourer's Host
[Iona 1] Iona the Unseen [+28]
- Feral Warpwolf [16]
- Warpwolf Stalker [17]
- Tharn Blood Shaman [4]
Tharn Ravager Shaman [0(5)]
Bríghid & Caul [8]
Death Wolves [9]
Tharn Bloodtrackers (max) [15]
- Nuala the Huntress [4]
Tharn Ravagers (max) [15]
- Tharn Ravager Chieftain [0(5)]
Tharn Ravagers (max) [15]
i coś tu jeszcze było, jakiś solos lub UA, ale nie pamiętam co

Moja lista testowa:
https://conflictchamber.com/#c7201b_-0a ... 0miT0b0c6m
[Theme] Band of Heroes
[Madrak 2] Madrak Ironhide, World Ender [+28]
- Mountain King [36]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Feralgeist [2]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Trollkin Champions (max) [16]
Trollkin Fennblades (max) [15]
- Trollkin Fennblade Officer & Drummer [5]
Trollkin Long Riders (max) [20]

To tak na szybko, bo nie ma czasu :)

Ustawienie początkowe (Kromack+Night with = Caul+Brigida, Ghetorix-Feral Warpwolf, Lewy Bloodpack=Ravagers, Tanith=Iona):
Obrazek
Kamo zaczął, co mnie zasmuciło - poleciał w kosmos daleko, a że jako drugi z bonusem z theme ustawiłem się na 12 cali to w mojej pierwsze wszystko było już w zasięgu tharnów... W swojej poleciałem zjamować 3-4 Fennami i 2 bizonami oraz ustawiłem czempionów lekko do przodu. Mountain King stoi za nimi.
Obrazek:
Obrazek

Kamo - odpala Bloodtrackerki i zabija kilka Fennów (miał na nich preya, a oni Blood fury, co im zmniejszało defa o 2), w trakcie aktywacji z minifeata przerzuca prey na czempionów i je nadkrusza 3 ostatnimi strzałami (wszyscy stoją po sanguine bondzie na połowie życia). Aktywują się Death Wolves i Caleb (z divine isnpiration chyba) zabija pozostałych fennów i jest prawie w moim deploymencie :) Lewi Ravagersi i Caul zabijają 2 bizony, a Brygida strzela do fellcallera, ale rzuca super słabo i nie zabija.
Ja - Madrak podchodzi odpala feata, daje Blood Fury na czempionów. Po lewej bizony z +2 mat od fellcallera rzucają beznadziejnie i nie zabijają rodzeństwa ani Caleba :) Kamień ustawia się wianuszkiem wokół Madraka. Czempioni z +2 mata zabijają ze 2-3 modele (trackerki mają Surefoot i dodge od Iony, więc część nie trafiam). MK sprayem zabija 1 trackerkę i połowę objective. Drugiej trackerki nie trafia. Feralgeist punktuje flagę. 1:0 dla mnie, ale wygląda to turbo źle.

Obrazek
Kamo - feat, ustawia się Ioną w tyle białego lasu). Trackerki + Ravagersi (+3 siły z feata) z prawej zabijają wszystkich czempionów i zostawiają MK na 7 kratkach. Wypluwam milion whelpów. Stalker dobija MK, ja zapominam zabrać z niego furię :) Z lewej tym razem bizony w końcu padają (ale nie od rodzeństwa, bo ci znowu rzucają beznadziejnie). Nie mam zdjęcia, ale zostaje mi na stole Madrak, sto whelpów, 3 kamieniarzy bez ua, fellcallery i runebearer. Patrzę sobie co mogę zabić Madrakiem, a wtedy wpada Cień i mówi - że mam opcję na CK :) No to robię: ściągam brakującą furię z kamienia i ładuję się do 5. Daję +2 mat od fellcallera, Blood Fury za 1 (po obniżce od runebearera) na siebie. Szarża w bloodtrackerkę, która stoi przed Ioną - zabijam i biorę furię z rathrok's awakening. Mam 5 furii, mat 10 (przeciw def 16), p+s 15 (przeciw armour 17 z feata Iony), 3 kości na dmg. Iona ma 2 przerzuty. Kulam jak należy i zabijam ostatnim atakiem.

Kamo pograł potem na Legion (z Cieniem) przeciw Lilo2, może napisze jakieś wnioski o tharnach. Sami zauważyliśmy, że Brygina jest spoko do wyjmowania solosów przeciwnika (jak zaczynasz drugi to ma duży zasięg, prey, wm na łuku i assault -nieostrożnemu przeciwnikowi może zdjąć dowolnego solosa).
<<

Ven

Avatar użytkownika

Posty: 1289

Dołączył(a): wtorek, 4 czerwca 2013, 10:03

Frakcja: Protectorate of Menoth

Post piątek, 31 sierpnia 2018, 11:50

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Fajne i ładne raporty. Armia super na stole wygląda :) - teraz przeciwicy malowaniem powinni gonić.

Będę śledził dalej! :)
<<

Krychu

Posty: 346

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 4 września 2018, 08:57

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

haha, dzięki :) Będę pisał dalej - to pomaga się trochę poduczyć, a ja w tą grę ciągle słabo ogarniam (Kamo mi skasował prawie całą armię :) )
<<

Krychu

Posty: 346

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post wtorek, 25 września 2018, 22:39

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

No to króciutko ostatni czwarteczek.
Wziąłem Calandrę i Doomshapera3, bo są w Championsach (a nie mam Borki2 i Grissel2 :D ) - trzeba trochę tym zagrać przed turniejem w Poznaniu.

Pierwsza gra - z Filipem. Cygnar na Heavy Metal. Coś w tym stylu:
https://conflictchamber.com/#c1201b_-0n ... f5ajafbzbz

[Brisbane 1] Major Markus "Siege" Brisbane [+28]
- Triumph
- Squire
Captain Arlan Strangewayes
Journeyman Lieutenant Allister Caine
- Ace
Journeyman Warcaster
Field Mechaniks (max)
Storm Strider
Storm Strider
plus do tego jakieś 2 lekkie i 1 ciężki jack

Ja grałęm Calandrą:
https://conflictchamber.com/#c7201b_-0G ... iZiZj5i_iT

Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] Storm of the North

[Calandra 1] Calandra Truthsayer, Oracle of the Glimmerwood [+27]
- Dire Troll Mauler [15]
- Earthborn Dire Troll [14]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Fell Caller Hero [0(5)]
Swamp Gobber Chef [1]
Valka Curseborn, Chieftain of the North [0(6)]
Farrow Bone Grinders (min) [5]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Northkin Elder [3]
Northkin Bear Handlers & Battle Bears [10]
Northkin Bear Handlers & Battle Bears [10]
Northkin Raiders (max) [15]
Pyg Lookouts (min) [7]
Trollkin Champions (max) [16]

Wygrałem rzut na zaczynanie. Pygi i Misie w ambushu, czempioni z lewej, bestie i Calandra z prawej (przy trenchu). Generalnie ustawiam się zachowawczo, bo zasięgi Filipa są jakieś kosmiczne, a Calandra jest starą babcią i umiera od wszystkiego. Raidersi biegną maksymalnie rozproszeni do przodu. Bestie zasłaniają warloczkę. Kamień się ładuje z samego siebie o 1 plus kilka od Calandry. Bullet Dodger daję na Earthborna.
Foto na początku tury Filipa, po ruchu Striderem:
Obrazek

Filip w swojej strzela battle enginami (podładowanymi focusem) oraz jakimiś jackami po Raidersach zabijając wszystkich poza dwoma (było kilka zdanych toughów). Filip ustawia Fox Hole, wstawia tam Brisbane'a, juniora i malutkiego Caine'a.
Zdjęcie na start mojej drugiej tury:
Obrazek

Miśki ambush z dwóch stron, pygi nie wychodzą. Lewe miśki biegną angażować jakiegoś jacka i Stridera. Prawe miśki mają zasięg do drugie battle engina (ale tylko niedźwiedzie, Handler nie). Szarżobiegi ustawiam tak, żeby Handler blokował misie przed odepchnięciem (Repulsor Field). Jeden miś nie trafia ataku, więc Strider przeżywa na 3 kratkach... Earthborn biegnie do jeziorka (+2 def i speed) - teraz jest def 16, arm 20 i dodge. Czempioni rozdzielają się - 3 idzie na górkę i ustawia się pod bicie objective w następnej turze, 2 idzie do snow drifta. Calandra rzuca Starcrossed.
Filip odpala feat - pierwszy atak w każdy mój model idzie na połowę armor! Pod featem zabija oba miśki, cały kamień (bez ua), 1 Raidera, nadkrusza Czempionów i nieznacznie Earthborna. Naprawia mechanikami Stridera. Wbiega do prawej strefy jednym jackiem. Chyba 1:0 dla mnie za Raidera w kółku.

Moja tura 3 - asasynacja. Earthborn ze speed 7 ma Brisbane'a w zasięgu. Świnki robią talizman dla Calandry (+2 zasięgi czarów). Runebearer rzuca tańszy czar dla warloczki. Mauler rzuca Rage na Earthborna). Calandra podchodzi, odpala feat i z 12 cali rzuca Misfortune na Brisbane'a. Boostuję dmg, ale wychodzi za mało, więc przerzucam z Fate-Blessed - idealnie zadają za 1 (po zmniejszeniu z focusa) i przewracam Brisbane'a. Earthborn szarżuje i zabija castera:
Obrazek


-------------------------------------------------

Druga gra z Cieniem. Doomshaper3 na Rhyas1

https://conflictchamber.com/#c7201b_-0b ... 6Rfp0k0m2N

Trollbloods Army - 75 / 75 points
[Theme] The Power of Dhunia
[Doomshaper 3] Hoarluk Doomshaper, Dire Prophet [+26]
- Earthborn Dire Troll [14]
- Mountain King [36]
- Mulg the Ancient [22]
- Troll Axer [10]
- Trollkin Runebearer [0(5)]
Feralgeist [2]
Janissa Stonetide [0(4)]
Troll Whelps [0(4)]
Dhunian Knot [6]
Krielstone Bearer & Stone Scribes (min) [6]
- Stone Scribe Elder [3]
Swamp Gobber Bellows Crew [2]

Legion:
[Theme] Oracles of Annihilation
[Rhyas 1] Rhyas, Sigil of Everblight [+30]
- Angelius
- Neraph
- Zuriel (prox Carniveana)
Ice Witches
Throne of Everblight
Throne of Everblight
i jeszcze jacyś solosi i jakieś bestie.

Gra miała 2 rundy :D Najpierw Cień zaczął - poustawiał się elegancko by zrobić mi CK w swojej następnej turze. Wszystko u mnie w zasięgu albo przegrywam na scenariusz... No to lecę do przodu i featuję defensywnie pod kamieniem. Admoniton na Mulgu (zaczynał z tym za darmo z theme bonusa), rzucam Implacability, mały pyg daje scroll podwajający koszt czarów i upkeepów. Ustawiłem się w kupie, zasłaniając co się da i starając się nie zostawić miejsca dla Rhyas:
Obrazek

Cień jednak znajduje miejsce... Odpala feat. Szarżuje w Mulga - wbija dmg, który sobie leczę, oddaję z Primal Rage za dużo, ale bez critical smite. Wypluwam whelpa w miejscu, gdzie miała wskoczyć Rhyas, więc szansa na CK drastycznie spada. Trony i bestie jeszcze coś biją, ale ostatecznie tracę tylko Mulga (częściowo zabity po transferze od Doomshapera). W swojej Janissą odsuwam blokującego Zuriela i latającego węża, po czym Mountain King dzięki bulldozowi podchodzi do Rhyas - postanawiam strelić jej z dyńki, ale po rzucam 3 jedynki :D Dostajęripostę. Zapomniałem dać puppet master, więc dokupuję atak, boost i... nie trafiam... Dostaję ripostę. Została mi 1 furia, kupuję atak bez boosta i rzucam 11 na kościach - trafiam i zabijam jednym strzałem chudą panienkę.
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post środa, 26 września 2018, 07:54

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Czy mi sie wydaje, czy do efektu dmg starczy przebc arm przed redukcja z focusa? Tak czy owak piekny listy i bezlitosne egzekucje ;)
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Krychu

Posty: 346

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 26 września 2018, 08:44

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post środa, 26 września 2018, 08:57

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Nie mam teraz ksiązki, a nie potrafie wyguglać rulingu, ale przy transferach jest tak, że jesteś dmged a potem sobie to transferujesz. I podobnie powinno być z focusem - negujesz juz otrzymany dmg. Poczekam na Encaitare :D
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post środa, 26 września 2018, 12:00

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

<<

Krychu

Posty: 346

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post środa, 26 września 2018, 13:05

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

o, dzięki, to Misfortune jest lepsze niż myślałem :)
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post środa, 26 września 2018, 13:41

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Whydak

Avatar użytkownika

Posty: 1210

Dołączył(a): sobota, 30 kwietnia 2016, 08:55

Lokalizacja: Kraków

Frakcja: Legion of Everblight

Post środa, 26 września 2018, 14:25

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Reinforcing the Power Field
When a model with the Power Field special rule would suffer
damage, it can immediately spend up to 1 focus point to
reduce the damage it would suffer by 5. The model is still
considered to have suffered damage even if the damage is
reduced to 0 or less. Excess damage prevention is lost.

70 strona w http://files.privateerpress.com/op/erra ... 8%20v1.pdf
marudo
<<

QcDWG

Avatar użytkownika

Posty: 2505

Dołączył(a): poniedziałek, 19 września 2016, 17:39

Lokalizacja: Śląsk

Frakcja: Cygnar

Post środa, 26 września 2018, 14:53

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Lepiej :*
Tylko konstruktywne i merytoryczne opinie
<<

Krychu

Posty: 346

Dołączył(a): piątek, 10 maja 2013, 23:05

Lokalizacja: Poznań-Komorniki

Frakcja: Trollbloods

Post niedziela, 30 września 2018, 20:25

Re: Ja tej, batelreporty by Krychu!

Nowa gra - Calandra przeciw Mercom pilotowanym przez Kokę; z braki czasu dziś wrzucam tylko zdjęcia i listę Koki:

Lista Mercenaries:
[Theme] Llaelese Resistance
[Crosse 2] Lieutenant Crosse, Resistance Fighter [+29]
- Mule [15] (proxowany przez Drillera)
- Mule [15] (proxowany przez Drillera)
- Nomad [11]
- Nomad [11]
- Reinholdt, Gobber Speculator [4]
Anastasia di Bray [3]
Eilish Garrity, the Occultist [0(5)]
Gorman di Wulfe, Rogue Alchemist [4]
Major Harrison Gibbs [4] (prox przez kolesia ze strzelbą)
Ragman [4]
Taryn di la Rovissi, Llaelese Gun Mage [0(5)]
Exemplar Cinerators (max) [13] (prox przez Grzegorza Bommhowlera i ekipę)
- Exemplar Cinerator Officer [5]
Holy Zealots (max) [12] (prox przez piratów)
- Monolith Bearer [3]
- jeszcze gobber tinker (z wózkiem)

Koka wygrywa zaczynanie. Rozstawia się centralnie piechotą i solosami, po bokach jacki. Rusza sobie trochę do przodu, parkując castera i większość solosów do tego białego kółka - rubble z theme forca. Ja wystawiam jedne miśki w grze, drugie w ambushu. Ładuję kamień i odpalam aurę z +1 speed. Raidersi biegną rozproszeni, 1 angażuje Mule'a, dwóch angażuje Zealotów. Calandra daje Bullet Dodger na Earthborna, a ten leci koło jeziorka. Rzucam star-scrossed i włażę do trencha. Valka, czempioni i misie pozycjonuję z prawej (Handler do Snow Drifta, bo prowl).
Obrazek

Koka Zealotami zabija trochę Raidersów, Mule strzela w świnki, ale po słabych rzutach i tough ginie tylko jedna. Wózek z gobberem zabija Raidersa w melee, żeby uwolnić Mule'a. Ja wyłażę Pygami z lewej (zabijam wózek) i misiami z prawej (zabijam Mule'a). Earthborn dostaje Rage, szarżuje na Nomada i zabija go, czyszcząc strefę. Z prawej 3 czempioni zabijają jakiegoś Zealota i Cineratora, czyszcząc strefę. Rzucam Star-scrossed. 2:0 dla trolli.
Obrazek

Koka bije - zostaje tylko 1 Raider, ginie trochę miśków, Nomad bije Earthborna, ale tylko trochę (schodzi spirit, reszta czysta). Def 14 pod star-crossed daje radę. Z prawej Cineratorzy wlewają się do strefy. Nikt nie punktuje.
Obrazek

Moja tura. Od teraz to jest MEGA GIFA BRAIN FART. Znacie ten odcinek Dexter's Laboratory, kiedy siada mu mózg z przegrzania? Nie? To proszę:
https://www.youtube.com/watch?v=7WImm4aqLVY
Otóż wymyśliłem sobie, że spokojnie zdobędę 3 punkty i po grze, ale szansa na to była jakieś 0,5% :D Mauler miał zabić Zealota (tramplem) i objective, coś miało zabić pozostałych 2 ludków w środkowej strefie, a Earthborn z Gobber Chefem (!) mieli zająć się lewą strefą (EB wyrzuca Mule'a. Calandra miała pozostałości wysunąć ze stref za pomocą Beffundle. Oczywiście nie siadło i gołą Calandrę Koka zastrzelił bez problemu i z dużym zapasem zasobów...
A mogłem spokojnie skupić się na lewej strefie za 1 punkt, Earthbornem powinienem rzucać nie od siebie tylko w kółko z casterem i solosami (nie trafiłbym, ale znioska mogła być sroga). Pyknąłbym 3:0 i grał w miarę luźno do 7 rundy...
Obrazek


Na następną grę zmiana w liście - wypadają Lookouci i Gobber Chef, wpada Horthol.

to be continued (edited?)... :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Trollbloods: Rozpiski

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron